Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado- proč si ho koupit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 20:44

A taková perlička: "This review was written based on Software 2.51 and GPS Software 2.6 and will be updated as improvements are made. Overall Rating: 2/5 Recommendation: Acceptable for early adopters (especially geocachers) who want the latest GPS, but not for most users. Wait until some key software issues are fixed and the hardware stabilizes."
  • 0

#42 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 21:38

zase něco, co jsi nekde vycetl a slysel? :D vykasli se na fotky, a duveruj vlastnim ocim :D zcestne zvelicovani v dotazovem vlaknu je opravdu informacne na prd. to bych mohl rovnou napsat, ze pokud si koupite legenda ci vistu, rovnou si ukrute joystick a urvete gumu, abyste vedeli, co bude za pul roku ;) prosti informace k .... no vidis, a ja bych leg ci vistu hccx doporucil az jako treti. na prvnim miste je stále 60CSX. btw-snad vsechny gpsky jsem dlouhodobe videl, mam s nima zkusenost, ci jsem je vlastnil. the end aneb piste si tu za bludy co chcete, "...s vami pratele jsem skoncil :D"
  • 0

#43 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 23:04

Dain & Olik napsal/a:
zase něco, co jsi nekde vycetl a slysel? :D vykasli se na fotky, a duveruj vlastnim ocim :D

zcestne zvelicovani v dotazovem vlaknu je opravdu informacne na prd. to bych mohl rovnou napsat, ze pokud si koupite legenda ci vistu, rovnou si ukrute joystick a urvete gumu, abyste vedeli, co bude za pul roku ;) prosti informace k ....

no vidis, a ja bych leg ci vistu hccx doporucil az jako treti. na prvnim miste je stále 60CSX.

btw-snad vsechny gpsky jsem dlouhodobe videl, mam s nima zkusenost, ci jsem je vlastnil.

the end aneb piste si tu za bludy co chcete, "...s vami pratele jsem skoncil :D"


Já nechápu proč nikdo není schopen ani v náznaku připustit, že Colorado se v některých aspektech jeví jako prototyp... ?

Má tohle vlákno vyznít jako že Colorado je absolutně dokonalé a všichni si ho běžte koupit?

Můj závěr je asi takový, ano je to hezký přístroj, ale neopouštějte s ním civilizaci - kvůli vysoké spotřebě energie, hrozbě náhlého selhání softwaru a zatečení vody - šance, že něco z toho pokazí výpravu je o dost vyšší než u konkurentů. Časem se to snad odladí.
Tam kde je potřeba opravdu outdoor a expediční využití volte 60CSx, 60Cx a sérii HCx (nebo i modrý Legend a podobné).

PS: Zcestné zveličování = člověk si dopřeje trochu ironie na téma známých problémů a hned je za špatného:o
  • 0

#44 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 23:36

Teda vy se tady furt hadate :D Jsem s Colousem spokojeny, pred koupi jsem studoval a i vyzkousel ruzne pristroje. Na levnych pristrojich me vydesil pomaly fix a display. Na drazsich uz jen ten display. Pak jsem si pujcil Colorado a to vyhralo. Pripada mi tady ta diskuze, ze se prou dva tabory, tak jak tomu je a bylo u PDA - PalmOS/Symbian/WindowsMobile. Kazdy ma jine naroky, jiny styl pouzivani .... Co je pro jednoho vyhodou, je pro druheho tragedie.
  • 0

#45 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 7:18

Dain & Olik napsal/a:
no vidis, a ja bych leg ci vistu hccx doporucil az jako treti. na prvnim miste je stále 60CSX.
"

S tím naprosto souhlasím pro geocaching a drsnější zachazení (voda, pisek, blato) ideální přístroj.
Namontovat 60tce rozlišení Colorada, tak je to dokonalý přístroj :D.
  • 0

#46 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 8:37

pk84 napsal/a:
Já nechápu proč nikdo není schopen ani v náznaku připustit, že Colorado se v některých aspektech jeví jako prototyp... ?

Já zase nechápu, jak někdo tady může vést plamenné řeči o něčem co zná jen z obrázků a absolutně ignoruje pozitivní zkušenosti uživatelů kteří s ním nachodili desítky kilometrů. ;)
  • 0

#47 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 8:49

JarMar napsal/a:
Já zase nechápu, jak někdo tady může vést plamenné řeči o něčem co zná jen z obrázků a absolutně ignoruje pozitivní zkušenosti uživatelů kteří s ním nachodili desítky kilometrů. ;)

Tak to byli ti šťastnější, protože kolega padl i s Colorádem a bylo po něm /po Coloradu :)/
No a než padl, tak jsem ho měl chvíli v ruce a k prodeji Visty mě nepřesvědčilo ani náhodou. A když ještě čtu o problémech s vodou, reklamací, softem...tak opravdu nevim jak bych odpověděl na otázku: Garmin Colorado- proč si ho koupit

  • 0

#48 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 9:06

U Colorada (ostatně platí to pro všechny nové modely Garminu) postrádám jednu velmi důležitou funkci starších modelů. Používám GPS i jako záznamové zařízení pro dokumentování letů a jejich přihlašování do leteckých soutěží. A tady je zakopaný pes. Dříve šlo protokolem A300 udělat download tracklogu z interní paměti přístroje do aplikací (g7toWin, MaxPunkte, GpsDump, CompeGPS), které po takovém downloadu opatřili tracklog autorizačním záznamem. Protože věřili, ze na druhé straně USB/Serial kabelu je zařízení, které neumožnuje modifikaci tracklogu uloženého ve vnitřní paměti přístroje. Jenže .. Colorado, HCx, Oregon a všichni další ukládají tracklog z paměti do GPX souboru, který lze stáhnout. Obsahuje všechny důležité informace (Čas, Poloha, Nadm. výška, .. teplota ..atd..). Jenže tento zdroj vzhledem ke snadné modifikace nelze už považovat za důvěryhodný pro ony aplikace. Autoři aplikace se vehementně brání, aby GPX soubory akceptovali (důvěryhodnost aplikace jde do kopru a tím pádem i důvěryhodnost celé soutěže, které přijímá tracklogy generované "nedůvěryhodnou" aplikací) ... Otázka zní a byla už Garminu položena x-krát .. Je opravdu tak velký problém implementovat ve Spanner módu protokol A300 a další protokoly podporované přístrojí Garmin ??? Asi jo .. Chápu, že vše se dá ošidit emulátory GPS device, kterým pak předhodím jakýkoliv GPX a aplikace mi je s klidem podepíše. Lepší řešení by bylo (když už nechtějí implementovat ten A300), provádět autorizaci GPX souborů digitálním / kontrolním součtem... Takže z toho je vidět, že každý má své nároky a požadavky. Colorado je určitě fajn záležitost. Možná pro lítání časem zvolím Oregon - ovládání v rukavicích je jeví jako reálnější než u Colorada. Že je SW nestabilní, to je důsledek příliš rychlého uvedení na trh. Garmin si tím velmi ublížil. Teď je Colorado přijatelně stabilní a stává se z něj opravdovej pomocník při turistice i při lítání. Jen doufám, že Garmin bude natolik při smyslech, aby to zařízení vývojově nezaříznul a dodělával novinky v uživatelském rozhraní (track manažer, file manažer, možná alternativa ke kolečkovému ovládání - tabulka, atd..)
  • 0

#49 padluke

padluke

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 10:07

Asi budu jak blazen, kdyz reknu, ze mam starou cb Vistu a zustanu u ni, ale jedine co se mi na Coloradu zamlouva je ten displej, chel jsem si koupit barevnou Vistu, ale kdyz jsem videl to zobrazeni tak jsem si rekl, ze si necham to co mam :-)) P.
  • 0

#50 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 10:14

Tak mi pk84,přijde jak novináři, prostě sběratel špatných zpráv. Netvrdím že Colo je dokonalé, ale já jsem s reklamací problém neměl, co se týká spolehlivosti nenám problém (možná i tím že se do Colo nějak extra nehrabu). Nic se SW není nikdy bez problémů. Co se týče mně tak bych Colo dopuručil.
  • 0

#51 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 13:23

Leroj napsal/a:
Tak to byli ti šťastnější, protože kolega padl i s Colorádem a bylo po něm /po Coloradu :)/
[/b]

Když "dobře" upadneš tak se může stát lecos. Mě se zase při pádu na kole rozbilo přední světlo, ale při pročítání tohoto vlákna začínám mít pocit že se tak stalo proto, že jsem zrovna měl u sebe Colorado. :)
  • 0

#52 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 19:25

rob napsal/a:
Tak mi pk84,přijde jak novináři, prostě sběratel špatných zpráv.


No jo, v tomhle vláknu jsem si trochu zaryl. Vadilo mi nebetyčné vychvalování a popírání všech problémů (kterých má Colorado zatím docela dost), jinak takový vážně nejsem.

A taky se nechlubím že jsem se skoro každou gps nachodil desítky km, tolik peněz nemám...:( Vlastním Legend, Legend HCx a Nuvi 200, ale to neznamená že jsem Colorado neviděl. Navíc si myslím, že shrnuté poznatky jsou mnohdy cennější než zkušenosti 1 uživatele z bezvadným kouskemB)

Tak se do mě prosím tak nenavážejte...
  • 0

#53 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 19:38

pk84 napsal/a:
Navíc si myslím, že shrnuté poznatky jsou mnohdy cennější než zkušenosti 1 uživatele z bezvadným kouskemB)
Tak se do mě prosím tak nenavážejte...

Nikdo se do nikoho nenaváží, jen diskutujem na fóru. ;) Jenom nám, kteří máme to štěstí používat Colorado připadá divné že to hodnotí člověk který jej nikdy nepoužil. A mimochodem, určitě není jen jeden člověk s bezvadným kouskem. To z tebe zase vypadla perla na kterou samozřejmě Coloradista musí zareagovat. Zajímalo by mě kolik kousků se v ČR prodalo a kolik je nespokojených lidí. Věřím že spokojených bude většina a z těch pár kritických poznámek zde na fóru se přece nedají dělat objektivní závěry.
  • 0

#54 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 19:59

Za A:

pk84 napsal/a:
...ale to neznamená že jsem Colorado neviděl....


A za B:
Ne, asi si všichni ty problémy s Coloradem po extenzivním používání vymysleli. A to se stačí podívat na ostatní vlákna v tomhle fóru, nemusí člověk nikde brouzdat:D

Cé:
Čili, na co jsem nenarazil osobně, to objevil někdo jiný a důkladně popsal. Jedna za všechny mi tahle stránka přijde maximálně objektivní http://garmincolorad...com/Issues List . Protože "Much of this list came from the group of Colorado users who frequent the Groundspeak GPS Units and Software forums. Thanks to everyone who has made a contribution to this page!"

B)
  • 0

#55 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 20:20

Ono take o spokojenych uzivatelych Colorada nebude tolik slyset, jako o cloveku, ktery s nim ma nejaky problem a musi ho resit.
  • 0

#56 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 20:34

Skleba napsal/a:
Ono take o spokojenych uzivatelych Colorada nebude tolik slyset, jako o cloveku, ktery s nim ma nejaky problem a musi ho resit.


To je fakt. Podle mě je ale škoda že některé z popsaných (ověřených) problémů vůbec existují. Jak jsem psal, chtěl jsem si ho koupit a nekoupil, kdo mě zná, ví že to o něčem svědčí.
  • 0

#57 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 21:13

Můj názor je ten, že z dnešní nabídky outdoorových GPS je Colorado nejlepší. Dovedu si představit lepší přístroj, ale v cenové relaci kolem 10 000 je nejlepší Colorado. Na Oregonu mi vadí dotykový displej, takže kdybych se měl znovu rozhodnout jdu zase do Colorada. Je třeba si uvědomit že chyby které se dříve projevovaly, byly způsobeny softem, který je dnes ve verzi 2.60 kvalitativně srovnatelný s jinýmy spolehlivými GPS.
  • 0

#58 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 21:30

Ja jsem se svym Coloradem taky spokojenej, 2.60 v nem slape bez problemu... Je ale fakt, ze nektery veci by mohli jeste dodelat (napr. moznost navigovani na additional waypointy, abych nemusel porad odchazet z listingu). Jinak tedy musim zaklepat, ale chyby se mi zatim neprojevily....
  • 0

#59 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 6:26

No, skoro po ctrvt roce pouzivani musim rict ze soucasny stav softwaru je v podstate dostacujici. Nic se me nekouse a vsecko funguje tak jak ma. Jediny vytky bych mel ke stale omezene delce listingu kterou by si to zaslouzilo zvetsit hlavne kvuli multinam. Chybi me prumerovani bodu a ty ad. wpt jak zminil suplere. Dalsi neprijemna vec je ta nevodotesnost. O to horsi, ze tu asi novym FW neopravi.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#60 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 22:03

Tahle diskuse mě připomíná odvěké souboje majitelů foto Nikon/Canon a kterékoliv jiné flame různých značek nebo typů. Každý má tu svoji "pravdu". Před coloradem jsem měl 60CSx. Je to super přístroj, ale: Kolik lidí využije jeho "expediční" odolnost - prudký liják a bahno snese kolouš taky. Kolikrát jste už potřebovali s gps plavat? A co jste teda udělali s mobilem? Kvůli větší spotřebě si klidně vezmu do kapsy sadu baterek navíc, za to rozlišení displeje mě to rozhodně stojí. O listingách přímo v gps vůbec nemluvím. Ano, přístup k některým důležitým funkcím je u 60 mnohem praktičtější, ale fw 2.60 udělal z col. životaschopný přístroj a třeba se ještě leccos zlepší. A naposledy: lovení keší s menším a méně nápadným col. ve městě je pro mě příjemnější než s 60 v pancéřovém designu. To je pouze můj názor.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama