Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#81 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 14:49

edemsi napsal/a:
Zdravim všechny kačery
také mi jde pouze úvodní hláška.
Zajímalo by mě kolika lidem Locifi jde .Zatím mi to připadá jako nedokonalé novorozeně kolem kterého se dělá humbuk ale v podstatě je hodně,hodně nedokonalé.

Ahoj,
jak psal Destil v prvnim prispevku teto diskuze: "Nyní je aplikace v beta verzi a potřebuje otestovat." Na telefonech, ktere mame my k dispozici jde a ted potrebujeme prave ziskavat zkusenosti z ostatnich.
Jinak nastavil sis prava pro editaci a cteni uzivatelskych dat, (okumentovano i se screenshoty pro nokii je to zde: http://www.locify.co...lp/installation ), nebo je to zpusobeno necim jinym, ze se ti zobrazi pouze uvodni hlaska?
  • 0

#82 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 15:43

fabiancz napsal/a:
jak psal Destil v prvnim prispevku teto diskuze: "Nyní je aplikace v beta verzi a potřebuje otestovat." Na telefonech, ktere mame my k dispozici jde a ted potrebujeme prave ziskavat zkusenosti z ostatnich.

Ahoj, jak už jsem psal dřív, tak na Siemensu CX65 se to chová stejně. Prostě se s tou úvodní zprávou dá jen rolovat, a nic dalšího. Na žádné tlačítko to pak nereaguje.

Přístupovými právy ani způsobem instalace to 100% nebude. Siemens se při každém neověřeném pokusu o cokoli (přístup k filesystému, TCP spojení, bluetooth, ...) uživatele ptá. Tady nenaskočí nic, a prostě je aplikace nereaguje na žádná tlačítka.
  • 0

#83 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 16:34

zde napsal/a:
Proč to není open source? Nebo jsem odkaz na stažení zdrojáků někde přehlédl?

Vydat Locify jako open source je v planu koncem roku.
  • 0

#84 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 20:52

na sonnyeriscon k 750 , modul 4lw nokia jde vse co jsem skousel , jen u stazenejch kesek neni co jsou zac hned patrne a smer kterym, Ikonky aktivit v pravo nahore jsou vetsinou prekrity textem tak nejde videt jestli a zda se noco vubec deje , toto jsou jen prvni postrehy z domova , v terenu zjistim vice . Jakmile se snizi signal a obevi se ikonka ze nejsou pripojeny satelyty , obcas uz se spet nenastaruje a je nutny restart aplikace. proste data z gps modulu neprojdou , Pokud z menu vyberu bez Gps a pak dam spet bluetooth najde to modul, ale nedokaze se to na nej nahlasit hledani se opakuje a nalezna zase mohul a kdyz se vybere zacne nove hledani. Pokud se strati signal z modulu treba pro vzalenost uz se opet neda nastartovat . Jinak zajmava aplikace super velka sipka na kolo jak delana :) , ale handy je handy ale uvidime jak se vyvyne . Jo a cestinu bych taky uvital :))) ne
  • 0

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 21:11

Locify je v plenkách, ale asi naději má.. Na N6300 chodí tak nějak jak chodí, jen se prostě nepřihlásím k Locify, ale to pro geocaching není zase tak nutné. To co potřebuji pro lov keší to umí, možnost stahovat si kml soubory přímo z gc.com do Locify je supr věc. Věřím, ža brzo dostane Locify i funkce jako má HG a i nějaké nové, užitečné.
  • 0

#86 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 8:18

Sumak napsal/a:
na sonnyeriscon k 750 , modul 4lw nokia jde vse co jsem skousel , jen u stazenejch kesek neni co jsou zac hned patrne a smer kterym, Ikonky aktivit v pravo nahore jsou vetsinou prekrity textem tak nejde videt jestli a zda se noco vubec deje , toto jsou jen prvni postrehy z domova , v terenu zjistim vice . Jakmile se snizi signal a obevi se ikonka ze nejsou pripojeny satelyty , obcas uz se spet nenastaruje a je nutny restart aplikace. proste data z gps modulu neprojdou , Pokud z menu vyberu bez Gps a pak dam spet bluetooth najde to modul, ale nedokaze se to na nej nahlasit hledani se opakuje a nalezna zase mohul a kdyz se vybere zacne nove hledani. Pokud se strati signal z modulu treba pro vzalenost uz se opet neda nastartovat . Jinak zajmava aplikace super velka sipka na kolo jak delana :) , ale handy je handy ale uvidime jak se vyvyne . Jo a cestinu bych taky uvital :))) ne

Ahoj, diky za report. Tvuj problem s odpojovanim bluetooth modulu jsem dal vyvojarum klientske casti aplikace jako ticket k prezkoumani. Jinak cestinu planujeme. V dalsi verzi bychom se chteli zamerit i na jinou, nez geocacherskou komunitu, takze Locify pujde vyuzivat treba jako tachometr na kole.
  • 0

#87 znovotny

znovotny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 10:09

Na HP iPAQ514 mam Thawte root certifikaty: Thawte Premium Server , Thawte Server CA. Presto mi to dava v podepsane verzi errno=909. Po nainstalovani nepodepsane verze se to zarazi na uvodni hlasce jako jinym zde na foru. Jinak jsem trpelivy, protoze ona kompatibilita neni vubec tak jednoducha jak si preje MS i ostatni. Je to otravna prace: ladit, zkouset, ladit...
  • 0

#88 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 13:20

Tak uzivateli Dave, ktery se ozval na nasi google group ( http://groups.google...08fe4ffa78ce548 ) se Locify podarilo rozjet na WM. Viz jeho prispevek:

I solve my problem myself. I have updated Jbed to Build 20080428.2.1
and everything is now working ok. I haven´t tested GPS yet.
Synchronization with web is ok. I hope that my finding will help to
others WM users.
  • 0

#89 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 13:45

[quote]fabiancz napsal/a:
pokud by to bylo vyuzitelny i jako cyklo pocitac bylo by to super :) s moznosti vystupu prevyseni , rychlosti a td ci do souboru , urcite bych to vyuzil :)
  • 0

#90 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 13:53

[quote]Sumak napsal/a:
[quote]fabiancz napsal/a:
pokud by to bylo vyuzitelny i jako cyklo pocitac bylo by to super :) s moznosti vystupu prevyseni , rychlosti a td ci do souboru , urcite bych to vyuzil :)[/quote]
Uz ted je tam SimpleTrack service, ktera umi zaznamenavat proslou trasu. Je to ale takova alfa verze te sluzby, protoze to ma docela dost much. Budeme to vylepsovat a prave chceme zahrnout i tu podporu pro cyklistiku, takze se mas na co tesit:).
  • 0

#91 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2008 - 11:51

Program vypadá zajímavě, ale nejsem angličan, tak zůstanu u Handy.
  • 0

#92 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2008 - 20:05

Ruvit napsal/a:
Program vypadá zajímavě, ale nejsem angličan, tak zůstanu u Handy.

Ceska lokalizace bude:)
  • 0

#93 silfax

silfax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2008 - 20:23

Ahoj, jsem gps-lama a nestydím se za to, ale rád bych používal na svém telefonu buď Locify či předchůdce ... ale nějak mi to nejde, Locify jde alespoň spustit, ale ty předchozí verze Handy Geocaching mi nejdou vůbec žádná, ani pro MIDP 1.0, malý ikony, ani ta normální. Telefon mám SE K750i a měl by splňovat všechny podmínky provozu. Locify se spustí a pak to chce pořád jen odklikávat povolit čtení dat od uživatele a povolit zápis dat uživateli a nakonec najede menu s ikonkama, ale po kliknutí to hodí chybu. Jo, jen říkám že to pouštím samostatně bez externího gps modulu, právě proto zkouším program, jestli si mám modul koupit. Díky moc za názor a odpověď ...
  • 0

#94 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2008 - 20:31

silfax napsal/a:
Ahoj,
jsem gps-lama a nestydím se za to, ale rád bych používal na svém telefonu buď Locify či předchůdce ... ale nějak mi to nejde, Locify jde alespoň spustit, ale ty předchozí verze Handy Geocaching mi nejdou vůbec žádná, ani pro MIDP 1.0, malý ikony, ani ta normální. Telefon mám SE K750i a měl by splňovat všechny podmínky provozu. Locify se spustí a pak to chce pořád jen odklikávat povolit čtení dat od uživatele a povolit zápis dat uživateli a nakonec najede menu s ikonkama, ale po kliknutí to hodí chybu. Jo, jen říkám že to pouštím samostatně bez externího gps modulu, právě proto zkouším program, jestli si mám modul koupit. Díky moc za názor a odpověď ...

Ahoj,
je potreba pred spustenim Locify povolit cteni a editaci uzivatelskych dat. Pro Nokii jsme v instalacnim helpu udelali i screenshoty ( http://www.locify.co...lp/installation ). Nevim presne jak je to na SE.
  • 0

#95 silfax

silfax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2008 - 21:30

Ahoj, našel jsem to, je to v pod pravým tlačítkem, když najedeš na aplikaci, ale je tam pouze volba ne a vždy dotazovat :-( co s tím?
  • 0

#96 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2008 - 21:51

Dnes jsem Locify odinstaloval...po asi pěti dnech bezproblémového testování se místo připojení GPS modulu objevilo "neočekávaná chyba, zavřít aplikaci?" Nepomohla ani přeinstalace. Handygeocaching funguje skvěle dál. Nokia E51
  • 0

#97 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 7:39

silfax napsal/a:
Ahoj, našel jsem to, je to v pod pravým tlačítkem, když najedeš na aplikaci, ale je tam pouze volba ne a vždy dotazovat :-( co s tím?


Stáhni si verzi Locify pro PC (JAD i JAR soubor) a oba soubory nakopíruj do mobilu (např. složka Jiné/Others) poté v mobilu najeď na soubor Locify.jad a spusť instalaci. Až se aplikace nainstaluje objeví se ve stejném menu ještě položka "Nikdy nedotazovat" a pokud ji zvolíš už se tě mobil nebude ptát na povolení čtení/zápisu.

P.S.: Pozor na mobily od Vodafone, tam chybí potřebný certifikát a dá se nahrát např. pomocí tohoto návodu http://linuxtechs.ne...der=asc&start=0
  • 0

#98 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 8:36

PetrX napsal/a:

silfax napsal/a:
Ahoj, našel jsem to, je to v pod pravým tlačítkem, když najedeš na aplikaci, ale je tam pouze volba ne a vždy dotazovat :-( co s tím?


Stáhni si verzi Locify pro PC (JAD i JAR soubor) a oba soubory nakopíruj do mobilu (např. složka Jiné/Others) poté v mobilu najeď na soubor Locify.jad a spusť instalaci. Až se aplikace nainstaluje objeví se ve stejném menu ještě položka "Nikdy nedotazovat" a pokud ji zvolíš už se tě mobil nebude ptát na povolení čtení/zápisu.

P.S.: Pozor na mobily od Vodafone, tam chybí potřebný certifikát a dá se nahrát např. pomocí tohoto návodu http://linuxtechs.ne...der=asc&start=0

Ano problem je v tom, ze jsi to asi neinstaloval z jadu, takze aplikace neni podepsana a pak chybi ta volba Nikdy nedotazovat. Jak pise PetrX zkus nejdriv nainstalovat z jadu, pokud to porad nepujde mas brandovany telefon od operatora a budes muset doinstalovat certifikat, ktery jsme umistili take na nas web: http://www.locify.co...d/#instructions
  • 0

#99 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 9:21

fabiancz: Chtěl bych jen upozornit, že verze pro PC nelze stahovat, píše stránka nenalezena. Asi špatný odkaz :)
  • 0

#100 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 10:33

PetrX napsal/a:
fabiancz: Chtěl bych jen upozornit, že verze pro PC nelze stahovat, píše stránka nenalezena. Asi špatný odkaz :)

Diky za upozorneni! Kolega ted to downloadovani predelaval, tak tam ma asi nejakou chybu. Uz jsem ho upozornil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama