Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#61 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 13:31

sobikovi napsal/a:

fabiancz napsal/a:
U sluzby Nearest caches zadavas prihlasovaci udaje pro geocaching.com, aby bylo mozne najit tve nejblizsi nenalezene cache.

OK. Tak to funguje, ale s jedním menším nedostatkem... jenom když je GPS OK, jinak končí na login obrazovce :-( To je docela nelogický, protože když se pak po naběhnutí GPS přihlásím, tak si mohu zvolit nejenom vyhledat nejbližší kešky z aktuální pozice podle GPS, ale i následně z načtených souřadnic z uložených bodů. Tedy vázat přihlášení na GPS OK se mi zdá trochu nešťastné a nechápu důvod.

To je zvlastni chovani. Kdyz odesles login, tak by se ti teprve mela objevit obrazovka, kde mas moznost vybrat GPS (interni, bluetooth, nebo zadnou). Az po vybrani se zadavaji souradnice. Jakou mas GPS. Informuju o tom nase clietn developery, aby to proverili.
  • 0

#62 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 13:45

fabiancz napsal/a:
To je zvlastni chovani. Kdyz odesles login, tak by se ti teprve mela objevit obrazovka, kde mas moznost vybrat GPS (interni, bluetooth, nebo zadnou). Az po vybrani se zadavaji souradnice. Jakou mas GPS. Informuju o tom nase clietn developery, aby to proverili.

Mám normálně Nokii LD-3W a nastaveno že se má automaticky připojovat na GPS... ale to předpokládám je tak, že pokud je, tak se automaticky nepřipojím a pokračuji dál bez GPS a když ji potřebuji, tak si ji vyžádám. Tak nějak to funguje v HG a myslím si, že je to tak OK.
  • 0

#63 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 13:56

sobikovi napsal/a:

fabiancz napsal/a:
To je zvlastni chovani. Kdyz odesles login, tak by se ti teprve mela objevit obrazovka, kde mas moznost vybrat GPS (interni, bluetooth, nebo zadnou). Az po vybrani se zadavaji souradnice. Jakou mas GPS. Informuju o tom nase clietn developery, aby to proverili.

Mám normálně Nokii LD-3W a nastaveno že se má automaticky připojovat na GPS... ale to předpokládám je tak, že pokud je, tak se automaticky nepřipojím a pokračuji dál bez GPS a když ji potřebuji, tak si ji vyžádám. Tak nějak to funguje v HG a myslím si, že je to tak OK.

To mas kde nastaveno, ze se ma automaticky pripojovat? V telefonu, nebo sis to nastavil v Locify? Tam si na uvodni obrazovce muzes dat Options->Connect GPS kurzorem najet na typ GPS a pak Options->Always (toto nastaveni se nasledne da zmenit v Settings) a zvolena GPS se ti nastavi jako defaultni. Pred zadavanim souradnic se te to pak nebude vzdy ptat. Kdyz si to takto nastavim u sve Nokia 6110 Navigator, tak po prihlaseni do Nearest caches sluzby mi to rovnou ukaze pole, kam se zadavaji souradnice a ceka to na signal (coz indikuje sedo-cervene blikajici obrazek satelitu v pravem hornim rohu aplikace). Nikdy se mi ale nestalo, ze bych skoncil na login obrazovce.
  • 0

#64 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 14:03

fabiancz napsal/a:
Diky za testovani. Pripisu to jako bug a budeme se to snazit vyresit.

Já teda ještě hlásím, že na CX65 si můžu leda tak ... přečíst úvodní obrazovku :). Sice pak dole svítí grafická tlačítka "Continue" a "Exit", ale ať mačkám cokoli (kontextové klávesy, šipky, enter, ...), tak aplikace ani nepokračuje, ani neskončí. Můžu si jen rolovat tím úvodním textem tam a zpět.

Ale vzhledem k tomu že tenhle mobil nemá ani BT ani integrovanou GPS, tak stejně zůstanu u HG.
  • 0

#65 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 14:07

Zatím co jsem mohl vyzkoušet a co se mi podařilo rozchodit, tak na HG to nemá, ale... -možnost ukládat WP do kml přímo z webu gc.com je supr věc a taky i možnost ukládat si současné pozice do kml. Najít si kešku poblíž se dá, načíst si její listing, hint, souřadnice a navigovat se taky. Včera jsem jednu našel :-) - Wiki je zajímavá fíčura, může se hodit když je člověk někde mimo domov a chce se dozvědět, co je poblíž něj zajímavého - Show my locations se mi líbí, jen nevím proč se mapy.cz načítají do externího web prohlížeče, ostatní normálně v rámci Locify. Z toho co tam je dostupného se mi zdají google mapy postačující a dobré, jsem na ně zvyklej z gc.com - SimpleTrack se mi nepodařilo rozchodit, havaruje to na přihlášení se na Locify :-( Zásadní problém je ale pro mne že se nemohu přihlásit na Locify. Nic to nedělá.
  • 0

#66 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 14:17

fabiancz napsal/a:
To mas kde nastaveno, ze se ma automaticky pripojovat? V telefonu, nebo sis to nastavil v Locify? Tam si na uvodni obrazovce muzes dat Options->Connect GPS kurzorem najet na typ GPS a pak Options->Always (toto nastaveni se nasledne da zmenit v Settings) a zvolena GPS se ti nastavi jako defaultni. Pred zadavanim souradnic se te to pak nebude vzdy ptat. Kdyz si to takto nastavim u sve Nokia 6110 Navigator, tak po prihlaseni do Nearest caches sluzby mi to rovnou ukaze pole, kam se zadavaji souradnice a ceka to na signal (coz indikuje sedo-cervene blikajici obrazek satelitu v pravem hornim rohu aplikace). Nikdy se mi ale nestalo, ze bych skoncil na login obrazovce.

V Locify mám nastaveno "Autoconnect GPS" a můj BT modul jako defaultní... což je vše dle mého OK.
  • 0

#67 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 15:34

ondrasek leader napsal/a:
Nainstalovano na N95 8GB. Při rozjezdu se ptá na povolení aplikace číst uživatelská data, pokud dám ano, objeví se directory for locify files: paměť telefonu/locify, potvrdím a přístup odmítnut/access denied a to je vše co s tím zatím dokážu.
Dík za radu.

Mám stejný problém. Nastavoval jsem tam kde co, ale pořád hláška "access denied". Mám N70.
  • 0

#68 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 15:56

Proč to není open source? Nebo jsem odkaz na stažení zdrojáků někde přehlédl?
  • 0

#69 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 15:56

Doporučuju přečíst tohle vlákno od začátku, na všechny moje problémy mi bylo zodpovězeno, jsou tam i obrázky. Spouhlas se sobíkama, na HG to zatim nemá, ale prý bude ještě lepší :-) Já používám jen mapy.cz, mapy papírové a občas telefon jek kvůli šipce (natukat souřadnice) - tedy HG nebo GeocacheNavigator, GPS nemám a zatim ani neplánuju. Proto se mi zde u Locify líbí možnost si stáhnout .kml soubory do telefonu offline a i listingy, odpadává tím pro mě složité přepisování souřadnic, ale na luxus Garminů to stejně nemá... Budu si taky muset pořídit nějakej výhodnej balíček na datová spojení, zatím platím ve standardním tarifu 42 hal za kb, to je strašně moc, u O2 mi nabídli za 150,-měsíčně neomezená data. Tolik já a Locify.
  • 0

#70 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 22:06

Vancosi napsal/a:

ondrasek leader napsal/a:
Nainstalovano na N95 8GB. Při rozjezdu se ptá na povolení aplikace číst uživatelská data, pokud dám ano, objeví se directory for locify files: paměť telefonu/locify, potvrdím a přístup odmítnut/access denied a to je vše co s tím zatím dokážu.
Dík za radu.

Mám stejný problém. Nastavoval jsem tam kde co, ale pořád hláška "access denied". Mám N70.

Povolil jsi v Application manageru Read/Edit user data? Navod i se screenshotama pro nokii zde: http://www.locify.co...lp/installation
  • 0

#71 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 22:08

sobikovi napsal/a:

fabiancz napsal/a:
To mas kde nastaveno, ze se ma automaticky pripojovat? V telefonu, nebo sis to nastavil v Locify? Tam si na uvodni obrazovce muzes dat Options->Connect GPS kurzorem najet na typ GPS a pak Options->Always (toto nastaveni se nasledne da zmenit v Settings) a zvolena GPS se ti nastavi jako defaultni. Pred zadavanim souradnic se te to pak nebude vzdy ptat. Kdyz si to takto nastavim u sve Nokia 6110 Navigator, tak po prihlaseni do Nearest caches sluzby mi to rovnou ukaze pole, kam se zadavaji souradnice a ceka to na signal (coz indikuje sedo-cervene blikajici obrazek satelitu v pravem hornim rohu aplikace). Nikdy se mi ale nestalo, ze bych skoncil na login obrazovce.

V Locify mám nastaveno "Autoconnect GPS" a můj BT modul jako defaultní... což je vše dle mého OK.

Zkusim otestovat, az se dostanu k BT GPS.
  • 0

#72 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 22:16

Trosku jsme vylepsovali greasemonkey script a vytvorili nejake dalsi. Muzete mrknout na http://www.locify.co...tips-and-tricks
  • 0

#73 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 7:09

fabiancz napsal/a:
Trosku jsme vylepsovali greasemonkey script a vytvorili nejake dalsi. Muzete mrknout na http://www.locify.co...tips-and-tricks


Nešlo by přidat do Add to Locify, aby se přidal do Description i typ keše a GCxxxx označení?
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#74 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 8:11

vlastik7 napsal/a:

fabiancz napsal/a:
Trosku jsme vylepsovali greasemonkey script a vytvorili nejake dalsi. Muzete mrknout na http://www.locify.co...tips-and-tricks


Nešlo by přidat do Add to Locify, aby se přidal do Description i typ keše a GCxxxx označení?

GCxxxxx se ted pridava k nazvu cache do title. Ale neni problem ho dat i do description. Na vyparsovani typu cache pracuji.
  • 0

#75 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 8:29

Nedaří se mi pořád zalogovat se do Locify. Nokia 6300. Co s tím? Po volbě login vyskočí ikonka komunikace (list se šipkou), spustí se připojení na net a nic.. :( Žádná chybová hláška, prostě nic
  • 0

#76 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 8:33

sobikovi napsal/a:
Nedaří se mi pořád zalogovat se do Locify. Nokia 6300. Co s tím? Po volbě login vyskočí ikonka komunikace (list se šipkou), spustí se připojení na net a nic.. :( Žádná chybová hláška, prostě nic

Napis prosim u jake sluzby to presne delas. Pridam to jako bug. Napis take sve uzivatelske jmeno. DIk
  • 0

#77 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 9:16

fabiancz napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nedaří se mi pořád zalogovat se do Locify. Nokia 6300. Co s tím? Po volbě login vyskočí ikonka komunikace (list se šipkou), spustí se připojení na net a nic.. :( Žádná chybová hláška, prostě nic

Napis prosim u jake sluzby to presne delas. Pridam to jako bug. Napis take sve uzivatelske jmeno. DIk

Přihlásit se na Locify z 6300 se mi nedaří v žádné ze služeb... tedy:
a) z options - actions - login
B) synchronize
c) simple track - start new track nebo list tracks
d) locations - browse saved on server

Prostě všude :( Uživatelský jméno je Sobikovi nebo adam
  • 0

#78 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 9:26

sobikovi napsal/a:

fabiancz napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nedaří se mi pořád zalogovat se do Locify. Nokia 6300. Co s tím? Po volbě login vyskočí ikonka komunikace (list se šipkou), spustí se připojení na net a nic.. :( Žádná chybová hláška, prostě nic

Napis prosim u jake sluzby to presne delas. Pridam to jako bug. Napis take sve uzivatelske jmeno. DIk

Přihlásit se na Locify z 6300 se mi nedaří v žádné ze služeb... tedy:
a) z options - actions - login
B) synchronize
c) simple track - start new track nebo list tracks
d) locations - browse saved on server

Prostě všude :( Uživatelský jméno je Sobikovi nebo adam

Poslal jsem to jako ticket nasemu hlavnimu server developerovi, tak snad zjisti, cim to je:). Me to na nokii 6110 Navigator funguje spravne..
  • 0

#79 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 13:48

Dnes ráno se moje Locify aplikace zbláznila. Přesto že včera vše fungovalo, opět nastalo nesmyslné kolečko dotazů na změnu a čtení dat, přesto že je vše povoleno, překontroloval jsem to. Pak jsem se nemohl přihlásit, jméno i heslo z GC je stoprocentně dobře. Nakonec se vše seklo při Nearest caches a přestala fungovat interní GPS (Nokia N95 8GB). Integrovaná GPS přestala mluvit i s Nokia Maps, HG a Geocache Navigator. Tyto aplikace fungovaly jedině s GPS modulem. Po odinstalaci Locify se GPS opět rozchodila. Nevím, čím to je, nevím, jestli to není chyba telefonu a ani nechci šířit poplašnou zprávu. Ale asi to bez Locify vydržím... Nebo že bych to nevydržel a večer to ještě zkusil? :D
  • 0

#80 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 14:42

Zdravim všechny kačery také mi jde pouze úvodní hláška. Zajímalo by mě kolika lidem Locifi jde .Zatím mi to připadá jako nedokonalé novorozeně kolem kterého se dělá humbuk ale v podstatě je hodně,hodně nedokonalé.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama