Přejít na obsah


Fotka

Nové kešky bez pokladu?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 14:50

Šel jsem na pár nových keší a co je pro mne velkým zklamáním je to, že krabičky jsou prázdné. Majitel prostě vypustil do světa novou krabičku bez jakéhokoliv pokladu na výměnu. Nejde mi o to, že jsem neměl co měnit, ale je to smutný pohled na krabičku small nebo regular a v ní jen mikro logbook a mikro tužtička. Co vy na to? Pouštíte také své nové krabičky bez pokladů?
  • 0

#2 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 15:01

Tak do své první regular kešky jsem nakoupil věci v hodnotě 10-40Kč, celkem za 150Kč. Po 10 logách Pěkné, TNLN atp. jsem zjistil, že v kešce nic není.
Sice mě potěší, když teď někdo napíše, že v té kešce nešel něco pěkného, ale do poslední kešky co jsem založil jsem koupil 5 magnetických smajlíků za 16Kč a uklidnil se.
To radši dám něco pěkného bez výměny do kešky 1/1 na kterou vím, že chodí rodiče s dětma.
  • 0

#3 flyzapi

flyzapi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 16:52

Nedávno jsem taky jednu zakládal a sháněl jsem po celém baráku něco, aby to nebylo úplně k ničemu a člověk to chtěl vyměnit. Dalo mi to dost práce, ale pro začátek by snad v pixle mělo něco být ne? Přijde mi to docela kruté k nálezcům. I kdyby všichni jen psali TNLN, tak při každém založení dám alespoň něco málo.
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 16:59

dát trade do začátku beru jako povinnost
  • 0

#5 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 17:38

Tahle prozba se netýká tématu!! Prosím zakladatele cachí aby své cache zadaly i na web www.opencaching.cz předem děkuji
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 17:57

Když něco zakládám, tak se snažím to dát, aby krabička byla plná. Vím, že tam často dám i věci, na které spousta lidí nadává, ale na druhou stranu si říkám, že to může udělat radost. Např. jedné známé sbírám jakékoliv postavičky slonů, i když to jsou ty z "kindervajíček", protože všechno může někdo sbírat... A zatím mi připadlo, že vždy se tyto věci časem vyměnily ;-)
  • 0

#7 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 18:29

Ja se nekterym autorum nedivim,protoze kdyz sem zakladal multi Nová Cerekev,poprvé byla vcelku dobre vybavena ztratila se tak sem vybavil druhou(magneticky ammobox) i ten se ztratil tak tedkon vsak jiz je bez vymeny protoze napotreti a navic na rychlo se mi veci ktere by se po dvouch navstevach zratily schanet nechce,mozna az pojedu na Owner Maintience
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#8 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 21:52

Housle napsal/a:
multi Nová Cerekev,poprvé byla vcelku dobre vybavena ztratila se tak sem vybavil druhou(magneticky ammobox) i ten se ztratil tak tedkon vsak jiz je bez vymeny

No, pokud by se mi keška dvakrát po sobě ztratila, tak bych se spíše poohlédnul po bezpečnějším umístění než zakládat prázdnou krabičku. Mezi kačery je hodně rodin s dětmi a najít prázdnou škatuli pro ně potom není moc zábavné.
  • 0

#9 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 7:29

Veci na vymenu jsou opravdu dobre akorat pro rodiny s detmi, ale pro ty jsou zase neocenitelne a prave ten kinderbordel to jedine, na co rodiče svoje potomky dotáhnou, takze to ma smysl, ale asi jak kde. Pokud zakládám keš, kde nepředpokládám frekvenci rodin s detmi, tak myslim uplne staci, aby se tam menili TB, GC a sigitemy
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#10 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:07

Tak to je věc názoru. Já nejsem rodina s dětmi, přesto občas něco vyměním a rozhodně mě potěší plná krabička a zklame prázdná. Já nehledám body, ale poklady ;) , které z pouhé turistiky dělají geocaching !
  • 0

#11 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:11

Housle napsal/a:
Ja se nekterym autorum nedivim,protoze kdyz sem zakladal multi Nová Cerekev,poprvé byla vcelku dobre vybavena ztratila se tak sem vybavil druhou(magneticky ammobox) i ten se ztratil tak tedkon vsak jiz je bez vymeny protoze napotreti a navic na rychlo se mi veci ktere by se po dvouch navstevach zratily schanet nechce,mozna az pojedu na Owner Maintience


Pokud se keška často ztrácí, tak už dost času a peněz vrazím jen do schránek, logbooků, tužek a ořezávátek. Koupit pár cingrlátek navíc mi už nepřipadá jako tak hrozný vícenáklad.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:19

Tak fakt nevím, ale i pro mne, když chodím po keškách sám bez dětí, je to smutný pohled na small nebo regular pixlu prázdnou, jen s mikro tužkou a mikro logbookem. Nedokážu si představit, že bych novou kešku nenaplnil "hračkama". To že stejně neměním, tak nemusím nic dávat mi připadá zcestný... I když dělám "městský" kešky, tak se je snažím dělat aspoň small a naplnit je hračkama. ... pokud se krabička hodně ztrácí, pak je to asi opravdu o tom buď najít nové místo nebo z ní udělat mikro. Ale jen proto tam dávat regular a prázdnou, tak to fakt ne.
  • 0

#13 KrikyTeam

KrikyTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:41

Lovíme hlavně s dětmi a měli byste vidět ty zklamané obličeje, když v krabici skoro nic není....A potěší je někdy i úplné blbosti, které my považujeme za šrot;). Synkovi už je 11, takže s ním občas vyrážíme i na těžší kešky, takže říct, že na těžkou keš nepůjdou rodiny s dětmi je taky ošidné.. Takže se za poklady rozhodně přimlouváme. (Pokud náhodou jdeme bez dětí nebo jen s miminem, tak měníme akorát tak CWG, ale stejně vypadá prázdná krabice děsně smutně)
  • 0

#14 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 10:03

Lovíme s dětmi 9 a 13 let. Šli jme na LARGE a našli zakopaný kýbl, v něm reklamní CD, logbůk a tužku, nic víc. Řekněte, že jsme měli číst logy, ve kterých předchozí hledači píšou, že tam nic není, ale i tak. Prádná keš zklame děti i dospělé a i když většinou nic neměníme, tak si rádi prohlédneme, co tam je. A naše děti už nepotěší ani kindersmetí, ale věřím že menší ano, ale musí být ten krám z kindervajíčk aspoň nerozbitý a celý.
  • 0

#15 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 10:48

Chodíme výhradně s dětmi a ty potěší především jakékoliv hračky a (z pohledu dospělých) i šrot. Mnohokrát si děti vzaly třeba jen knoflík nebo zbytek kinderhračky a byly spokojené. Přestože my dospělí nic neměníme, prázdná nebo vybraná cache nás zklame. A naše děti mají i radost z toho, že do keše vloží něco pro jiné děti.
Přimlouváme se za naplnění nových keší. I logy na naší keši typu "děti byly nadšené, takhle narvanou keš ještě neviděly" nás v tom utvrzují. Ale je pravda, že bez doplňování to bohužel nejde a všechny lepší věci brzy zmizí. Chápu, kdo má moc vlastních keší nebo mu mizí celé, tak už na to nemá nervy. Proto se nesnažíme zakládat keše za každou cenu, přestože víme o "volných místech". Raději méně a lepších (a plnějších :) ).
Tady myslím by měly na geowebech, wiki a fórech co nejvíce probíhat výzvy, aby byli kačeři při výměnách korektní.
Proto výzva: do pr...e nekraďte věci z keší ;)
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 11:00

hejv napsal/a:
Proto výzva: do pr...e nekraďte věci z keší ;)

Tak pod toto se podepíšu taky :D
  • 0

#17 mysulini

mysulini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 11:46

Já se přidám k těm "narvaným" keším.Nevím čím to je, ale čím menší krabička tím větší "poklady" obsahuje možná to vypadá efektivně, ale dostat to tam zpět bývá docela náročné a hlavně tím vznikají ty neidenifikovatelné kousky co jsou na dně.Jinak souhlasím plná keš je lepší než prázdá a ikdyž hledáme bez dětí tak sem tam nás nějaká blbost zaujme :)
  • 0

#18 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 17:31

Souhlasim s logy. Prazdna regularka nenadchne. Ale tady se resi dve veci:
1. obsah pri startu resp. vypousteni nove kese do geosveta, kde by melo byt par kvalitnich vecicek. Ja sama davala geonasivky, odznacky, pripadne par veci, ktere mohou nekomu udelat radost. A na start patri i GC/TB.
2. obsah fungujici kese - tam je to horsi. Listky z blizkych pametihodnosti, krabicka od Tikťaků, prazdne zapalovace, bombony, ruzne papirky a torza kinderhracek. Zkratka odpad. Neni to pravidlo, ale casto se s tim bohuzel setkavam. Nenadchne to. Vetsinou plati, cim je krabka narocnejsi na odlov, dal od civilizace, tim je jeji obsah kvalitnejsi.
Bezva jsou CWGcka.
  • 0

#19 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 19:30

mysulini napsal/a:
Já se přidám k těm "narvaným" keším.Nevím čím to je, ale čím menší krabička tím větší "poklady" obsahuje možná to vypadá efektivně, ale dostat to tam zpět bývá docela náročné a hlavně tím vznikají ty neidenifikovatelné kousky co jsou na dně.Jinak souhlasím plná keš je lepší než prázdá a ikdyž hledáme bez dětí tak sem tam nás nějaká blbost zaujme :)

Nedávno jsem v kešce našel CD obal, kuknu do obalu a tam místo CD byl použít kotouč do úhlové brusky.
  • 0
Kolo jede

#20 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 8:49

Zrovna včera jsem navštívil dvě a jejich obsah na tom byl podobně. Teď už chápu, že ty hromady barevného plastu mají svůj smysl, ale nejvíc mě štvou krabky plné reklamních vizitek, letáčků... a podobných krámů. Včera jsem našel v dětské cache kondom a pivní tácky. Připadá mi to, že někteří mění jen na počty a ne na hodnotu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama