Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#261 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 11:13

Vzhľadom k nutnosti zniženia zaťaženia webu kde je mozigo hostované, zmazal som stare exe súbory dnes už aj tak nepoužiteľných odkazov ...
Nove verzie sa budem snazit vzdy umiestnit semhttp://mozigo.zubor.net/?q=node/453

  • 0

#262 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 12:10

Ahoj, měl bych dva dotazy ohledně moziga: 1: Existuje nějaký opravdu blbovzdorný návod jak vyexportovat kešky v okolí bodu zvlášť jako GPX a addwpt zvlášť jako POI? Nějak se s tím nemůžu porovnat. 2: Když si stáhnu kešky v okolí bodu včetně mnou nalezených, jde nějak udělat, abych je měl v Oregonu taky označené jako nalezené (truhlička s pokladem)? Díky.
  • 0

#263 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 17:53

1.Taky navod sa napisat neda:) Gpx exporty su dva uplne ine sposoby exportou so samostatnymi zalozkami na exportnej obrazovke... Ak dostanes do zoznamu na hlavnej stranke kesky z okolia bodu tak logicky pri exporte dostanes kesky z okolia bodu... A.)Exportovanim kesiek cez gpx pre colorado dostanes /bez addwpt a bez userwpt/tieto iba zakladne suradnice B.)Export pre gpxPOI vyexportujes vsetko a teda aj addpt a aj userwpt a potom rucne zmazes v mozigo\csv\ subory tradi.gpx, multii.gpx atd aby tam ostali len (pa).gpx,(qa).gpx a (rp).gpx... Priama volba iba addwpt tam zatial nie je...ak by o to bol zaujem no problema...
  • 0

#264 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:42

O export jen addwpt jako POI bych měl taky zájem. ;) :)
  • 0

#265 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:02

Zabudol som na druhu otazku... Priznak o tom, ze si nasiel kesku sa do databazy automaticky zapise len pri generovani statistiky. Potom pre vsetky exporty listingov, wpt a gpx budu kesky oznacene ako uz najdene...
  • 0

#266 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:22

Zapracoval som do exportu GPX-POI aj obrazky spoilerov, zial nemam to na com odskusat..pls skuste dakto a dajte vediet ci to funguje aj v garmine...
Stiahnite odtialto
Su to nase kesky, nie vsetky maju spoiler... Ma to cca 1.5MB

Ono to principialne funguje!!!!
Dik za info ...
  • 0

#267 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 8:28

Update MoZiGo 2010.2.18.8

=================

- premiestnenie parametrizácie sťahovania fotohintov na logickejšie miesto - do nastavení

- drobné úpravy gpxpoi exportu /<cmt>/

=================
Pripomienky smerujuce k vylepseniu programu su vitane...

Za fotohint sa povazuje text v nazve obrazku alebo v popise obrazku v listingu.
Ak sa uz dostane do redukovaneho listingu na koniec htm kodu je moznost volitelne tento fotohint "prilepit" k exportu do POI.
Hladane podretazce su defaultne spoiler,spojler,hint,
Tento retazec si moze kazdy modifikovat ako chce ...ak ma niekto este nejaku skusenost s inym oznacenim fotohintu sem s nim, mozem to zadat uz do programu aby to bolo k dispozicii vsetkym...

Mam potvrdene, ze vygenerovany a "skompilovany" "obrazkovy" gpxpoi za pomoci PoiLoaderu funguje v zariadeniach
Colorado,Oregon a Dakota...
  • 0

#268 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 9:41

klama napsal/a:
Tento retazec si moze kazdy modifikovat ako chce ...ak ma niekto este nejaku skusenost s inym oznacenim fotohintu sem s nim, mozem to zadat uz do programu aby to bolo k dispozicii vsetkym...


Nasiel som nazov "foto-napoveda" takze este slovicko "napoveda"

Prikladam este screenshoty z Oregona :
  • 0

#269 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 1:25

Sláva! Povedl se mi export adjwpt bodů jako POI do OREGONA. Akorát mám ještě zmatek v ikonkách.Dá se to nějak nastavit?
  • 0

#270 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 8:43

Aky zmatok...???To sa popliest snad ani neda...ku kazdej kategorii je vzdy ikonka s rovnakym meno ako priklad Tradi.gpx a Tradi.bmp atdatd... Potom su este (pa),(qa) a (rp) ikonky a niektore dalsie ale to uz su specialne kategorie ako zrusene alebo poznamka, z hlavy ani neviem povedat ake este... Kde je problem?
  • 0

#271 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 10:07

To nebyl myšleno ve zlém. :) To byl můj zmatek. Trochu jsem se trápil s rozběháním aplikace až se mi to podařilo, tak jsem zjistil, že tam jsou trochu jiné ikonky než jsem měl při jiném způsobu zobrazení adjwpt. :(To mě zmátlo.:o Bylo už pozdě a šel jsem spát, Ráno jsem se na to znovu podíval a vidím, že to má řád podle kategorií (pa) (qa) (rp). Je to OK!;) :) Dík!
  • 0

#272 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 23:45

Popisem novu metodu hladania popri trase...
1.Vyvolanie Google mapky cez prislusny button na hornej liste - automaticky sa otvara aj okno tras - to si zatial nevsimajme.
2.Zadame start,ciel vo forme miest alebo suradnic...napriklad Budapest a Vieden
3.Nechame najst trasu
4.Trasu mozeme ovplyvnit presunutim tercikov na uzly v mape a opakovanym pouzitim mackadla najdenia trasy..Toto mozeme robit dovtedy kym nie je trasa taka aku chceme.
5.Na obrazovke "Najdi kesky povedla trasy" je jediny parameter, ktory sa v metode Google Earth pouziva a to je vzdialenost od trasy...defaultne je nastavena na 2000m.
6.Pouzijeme mackadlo "Google Earth metoda".
V zavislosti od toho co uz mame nastahovane v PC, program bud stiahne alebo len vlozi do zoznamu uz znamu kesku...

Zatial nie je nastavena ziadna filtracia dat, to doplnim neskor.

Metoda je zatial limitovana na 500 kesiek - jeden dotaz na GE, ale je velmi rychla ale aj presna a trasu netreba zadavat rucne...


  • 0

#273 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 7:17

Vyrobil som videjko vo forme swf - navod ako najst kesky okolo trasy za pomoci metody Google Earth. Velkost suboru je skoro 8MB!
Tapni na tento odkaz]

  • 0

#274 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 0:40

Ako sa da vygenerovat trasa a da sa vyuzit neskor?
Jednoducho cez google obrazovku /stredna ikonka/ si zadame bud myskou alebo klavesnicou startovaci bod a cielovy bod ...
Ak tapneme na vytvor trasu tak google najde trasu zo startu do cieloveho miesta.
Po najdeni trasy sa objavi mala obrazovka pre ulozenie trasy ako kml pre neskorsie spracovanie...Trasu je mozne upravovat pomocou mysky a posuvnych tercikov na miesta kadial chceme usmernit autoroute.
Ak sme s trasou spokojny mozeme si ju ulozit na disk.
Tato trasa je velmi podrobna s presnostou na ulice v mestach...cize sa podla nej daju presne hladat kesky. Mozeme si nechat zobrazit trasu aj s ohranicenim okolo trasy v navolenej vzdialenosti.
Tapnutim na ikonku Trasy si vyberiem trasu z disku a mozeme dohladat velmi rychlo cez GoogleEarth hladanie vsetky kesky z regionu trasy. Napriklad oblast trasy Praha, Plzen je stiahnuta do 1minuty - cca 1300kesiek. Stahovanie z GE je sledovane a ak to prezeniete s poctom stahovani za urcitu dobu, dostanete "ban". Stalo sa mi to pri ladeni programu, kedy som tu istu oblast x krat nacitaval az ma zablokovali, ale cca po hodine to zas islo...Upozornujem, ze toto je anonymne stahovanie a stahuje sa akoze z GEarth a nie z gc.com.
Nasledne sa zvoli filtracia podla vzdialenosti od tejto trasy ...defaultne je to 1500m. Po aplikacii tohoto filtra sa vyberu len kesky, ktore su vo vnutri "tunelu"
Po prenose na hlavnu stranku su uz k dispozicii na dalsie spracovanie - tu je napriklad export html pre googlemaps...
Odkaz na vysledny html subor

  • 0

#275 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 12:44

MoZiGo Update 2010.3.23.13
================
- suradnice finalu do exif obrazkoveho spoilera pre oregony do mass storage:\Garmin\Jpeg
- mozne navigovat na obrazok
================
V mozigo sa stahuju vsetky obrazky /ak chcem/ alebo len spoilery /ak chcem/
To ci je obrazok spoiler alebo nie je urcene z volitelnych klucovych "spoiler,spojler,hint,napoveda," slov, ktore sa hladaju v popise k obrazku - najdete v nastaveniach PDA&Wherigo
Na exportnej obrazovke pre colorado export je checkbox
- "exif do spoileru" ktory zabezpeci ze sa do kazdeho spoileru ulozi informacia z gps suradnicami finalu do exif zaznamu v spoilery
- sucasne sa skopiruje do mass storage\garmin\jpeg
Nazov suboru sa ponechava povodny, original jpg suboru v pictures ostava nezmeneny, modifikuje sa len ten exportovany do garmina
A to je vsetko...






  • 0

#276 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 13:19

Jsem asi lama či čobol, ale nějak se nedokážu dostat k tomu, abych stáhnul spoilery ke keším a vyexportoval to do POI
  • 0

#277 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 13:39

Predpoklad je, ze si nestahoval listingy bez obrazkov... Napriklad taka keska GC1HVDK ma az tri spoilery... Po stiahnuti a redukcii listingu by si ich mal mat vsetky v PC. 1. Ak uz su v listingu tak 2. V nastaveni exportnej obrazovky/GPXPOI su volby - spoilery - obrazkovy spoiler na zaver listingu Potom je volba co stym ak ich je viac, ci ich ma zlucit do jedneho alebo nechat len ten prvy... A das exportuj , na tom sa snad neda nic "domrvit"... Ak mas navolene aj spustenie poiloadera skompiluje sa ti to a bud sa to ulozi do garmina primao alebo na disk podla toho co si naposledy robil...
  • 0

#278 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 13:41

Díky, podívám se na to.
  • 0

#279 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 11:01

snažím se využívat MoZiGo a zaujala mne možnost přidávat obrázky k POI.
Ale nedaří se mi to.
Základní dotaz, na který nemůžu najít odpověď v diskuzi na gc.cz:
Týká se tato možnost i Garmin OREGON 300?


Ano GPXPOI s finalom ako obrazok je to urcene vsetkym garminom ...
Iba najnovsia novinka okolo navigovania na final ako obrazok funguje iba v modeloch 450 a 550.

  • 0

#280 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:07

To je hezke, ze je to urcene pro vsechny Garminy, akorat to na vsech nechodi. Tak aby nekdo nezivil plane nadeje. B) Treba na rade eTrex to nechodi urcite.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama