Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#281 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:24

Samozrejme, som mal na mysli od colorado vyssie...tak bola postavena aj otazka. Nakoniec ten GPXPOI export napriklad funguje aj v G60csx, samozrejme bez obrazkov...
  • 0

#282 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:43

No, ono tam toho nefunguje vic, nejen ty obrazky. To jsi sice taky nenapsal, ale urcite si to maji vsichni take domyslet. :D
  • 0

#283 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:49

Keby si radsej sedel nad GGx a nepoucoval, bolo by lepsie, toto nie je tvoje vlakno...
  • 0

#284 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:05

Tvrdil jsi, ze neco funguje na vsech Garminech, tak jsem tve uzivatele varoval, ze to neni pravda.

Tomu se rika normalni diskuze, neni na tom nic spatneho. Kdekdo jiny by byl rad, ze mu nekdo jeho nepresnou formulaci upresnil. :P

  • 0

#285 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:12

Ano mozigo podporuje aj export obrazkoveho spoilera, ktory vsak plnohodnotne funguje len na garminoch od colorado vyssie. Tuto informaciu pre istotu upresnujem na podnet, aby nedoslo k omylu.
Mna skor tesi informacia od usera ktory sa na to pytal...

Tak to je dobrá zpráva, která mě inspirovala k dalším pokusů a nakonec úspěšným.


  • 0

#286 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:44

Slovensko-Cesky slovnik: Slovenske "obrazkovy spoiler nefunguje plnohodnotne" se v cestine rekne jako "obrazkovy spoiler nefunguje vubec". :D
  • 0

#287 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:02

klama napsal/a:
Ano mozigo podporuje aj export obrazkoveho spoilera, ktory vsak plnohodnotne funguje len na garminoch od colorado vyssie. Tuto informaciu pre istotu upresnujem na podnet, aby nedoslo k omylu.

Jak to vypadá když nefunguje plnohodnotně ?
  • 0

#288 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:04

Medomys: Dobre, pridame slovnik z Hantecu? Vis, pointa je jinde...
  • 0

#289 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 19:20

Tu uz nejde o nic ine, ale iba o slovickarenie...

@Arne1
Urcite chces vysvetlenie? Dobre , citaj dalej...


1.MoZiGo stiahne listing aj s obrazkami - ak tam je prilozeny obrazkovy hint, tak ho stiahne a prida na koniec listingu.
Tento listing je primarne urceny pre PDA, takze v garminoch nefunguje vobec
Velka vyhoda takto stiahnuteho a prepracovaneho listingu je v tom, ze ak sa posle do PDA, da sa pouzit v inych sw ako je oziexplorerCE, geokuk, kesovadlo a pod.
Tento listing uz obsahuje len lokalne odkazy na obrazky a tym sa nemoze stat, ze v terene sa bude aplikacia snazit pripojit k internetu a tym znemozni napriklad navigaciu k finalu.
Vynechane
reklamy, javascriptove kody atd.
Pridava
- odkaz na original listing, wap stránku pre ľahšie logovanie v teréne pre tých čo majú mobilne pripojenie
- odkaz na rtf subor, ktory sa da vyuzit pri rieseni multi alebo len proste na pridanie poznamok do suboru s rovnakym menom ako je keska
- gcvote informaciu
- nadmorskú výšku/decimalne suradnice finalu
- región - iba pre sk, cz, au
- obrazkove spoilery, podla nadefinovaneho fitra
Tieto listingy mozu byt pomocou ActiveSync ihned posielane do PDA - ale samozrejme je to mozne poslat aj dodatocne.


Takyto listing povazujem za plnohodnotny...
Garmin /zatial ziaden/ nema v sebe browser html kodu, takze listing nevie zobrazit plnohodnotne...
MoZiGo podporuje vsetky zname exporty pre garminy - nebudem uvadzat nazvy model lebo podla mna na tom nezalezi
- gpx pre MapSource - asi pouzitelne aj pre tie najnizsie modely
- gpx s "rich" vystupom kde su vsetky hlavne informacie spolu s addwpt a userwpt sekciou - v mozigu ho najdete pod "colorado" exportom
-gpx PQ - export, ktory sa snazi byt alternativou k PM

Tieto exporty su spracovane podla poziadaviek userov a za tie mesiace vyvoja su uz dostatocne preverene.
Stale samozrejme zapasim a snazim sa co najskor reagovat na zmeny, ktore prisli z gc.com
Rad by som pripomenul, ze ja s mozigo som prisiel na problem 4kB a rozdelenia listingu, na problem eliminacie tagov bez ktorej su mnohe neupravene listingy vlastne necitatelne...ja som prisiel na chyby v posielani dat, ktore sposobovali neplatnost gpx ...
Ak je daco nejasne, rad sa k tomu, ak budem vediet vyjadrim...



  • 0

#290 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 22:15

Da sa to este jednoduchsie?

Fiktivna dovolenka na Korfu resp. Korzike - stiahnutie zoznamov kesiek z webu v MoZiGo.
Pre IE
Okaz na html
V Mozille priamy odkaz na swf
Odkaz na swf

Video su v case neupravovane - to znamena za par sekund sa da zistit, ze na Korfu a na Korzike je xxx kesiek.
Videjko ma cca 7.5MB.


  • 0

#291 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 22:28

jejda, jejda kohouti! Nechte toho, každý z vašich výtvorů má svoje a nechte to na nás uživatelích...
  • 0

#292 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 22:11

Mám nastaveno, aby se na konec listingu přidávali odkazy na okolní keše, ale v poslední době se mi tam nic nepřidává, je chyba u mě?

Zoznam listingov sa generuje z databazy na obrazovke offline hladania MiniSQL, ktoru treba cas odcasu zaktualizovat - asi by to bolo vhodne to trocha viac spropagovat
  • 0

#293 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 11:41

Mnozia sa staznosti na mozigo, ze je pri stahovani pomale atd. Uvedomte si prosim, ze to nie je zalezitost mozigo, ale je to dane dostupnostou gc.com, presnejsie img.geocaching.com, pretoze najma tento "obrazkovy" server je asi pretazeny a nedostupny. Preto doporucujem nechat si zapnutu funkciu automatickeho vypnutia stahovania obrazkov, ak sa to do 15 sekund nepodari alebo aspon ponechat iba checkbox "iba spoilery". Ostatne si potom stahujte v case, ked je img.gc.com dostupnejsi.
  • 0

#294 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 19:01

A mohl bys, prosím, upřesnit kde se to nastavuje ? B) Já to teda nikde nenašel...
  • 0

#295 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 19:18

Je mozne, ze to chyba v prekladovom subore do cestiny...prepni sa pre istotu do slovenciny Najdes to v nastaveniach/Ostatne nastavenia/"Vypni stahovanie obrazkov ak dojde k timeoutu" Asi by bolo vhodne opat zrevidovat prekladovy subor...
  • 0

#296 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 19:55

Ano, v češtině se ta volba nezobrazuje... Díky !
  • 0

#297 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 20:05

Musím se přiznat, že jsem trošku zděšený nad tím, jak dnešní generace nedokáže pracovat s programem ve sloveštině.
  • 0

#298 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 20:15

Mno, nevím co o mně víš, ale já se řadím už do generace minulé :) A slovenština mi nevadí, rozumím jí velice dobře, vždyť jsem vyrostl v našem společném státě. Ale když ten program má možnost přepnutí do češtiny, tak proč bych to neudělal, ne ? B) Kdyby to na mne mluvilo jenom slovensky, tak se nad tím vůbec nepozastavím, ale takhle si to prostě zjednoduším, asi jako by to udělal každý... Jenom jsem nepočítal s tím, že v různých jazykových verzích mizejí některé volby ;) Tebe by to napadlo...?
  • 0

#299 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 20:26

Jarous1 napsal/a:

To nebylo vůbec na tebe... jen tak obecně, že se musí program ze slovenštiny překládat do češtiny...
  • 0

#300 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 20:51

V pohodě ;) Dnešní mladí s ní do styku nepřijdou skoro vůbec, a co tak občas sleduji, tak mají dost velké problémy jí porozumět...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama