Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#81 HledejSmudlo

HledejSmudlo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 20:29

1. Tak problem s filtrem vyresen, byl poskozen soubor allgc.gci, mel velikost cca 9kB, prepsal jsem ho tim z backupu. Kdyz ale ve filtru v casti zeme zaskrtnu jen CR, je pocet kesek zase nulovy. (tzn. bud vyberu vsech cca 15k kesek nebo nic) 2. Druhý problém stále trva, kdyz prejdu na nastavení - kesovadlo v tabulce nic neni (predpokladam ze by zde mela byt nactena databaze). Kdyz dam kopirovani do PDA ulozi se mi v soubor cache.db3 s velikosti pouze 1 kB. Nevím jestli neco nedelam spatne.
  • 0

#82 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 20:41

Je mozne, ze tam je chyba v krajine.../ano je, teraz som pozeral/ Ja to jednoducho vyexportujem vsetko a hotovo, ved velkost vyslednej databazy je cca 4.3MB pre tych 15600 kesiek takze setrit miestom nema zmysel...nema zmysel setrit ani casom lebo to je otazka par sekund. Cize skontroluj kolko bytov ma subor v mozigo\kesovadlo\cache.db3...malo by mat pre celu cr+sr tych 4.3MB A skontroluj si v nastaveniach\kesovadlo cesty do PDA... Mas PDA so \STORAGE CARD\? Ak si si nie isty skopiruj to cez TC alebo cez kartu... V mozigo si sqlite databazu vies otvorit a pozriet cez nastavenia\kesovadlo "open SQLITE" alebo vpravo dolu v SQLIte je prikaz exexsql, ktory ti najde vsetky kesky ktore maju v nazve slovo hrad...je to tam prave na odskusanie...Ak by toto neslo tak to je daco v pr....
  • 0

#83 HledejSmudlo

HledejSmudlo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 21:13

- V adresari mozigo\kesovadlo\cache.db3 ma tento soubor velikost jen cca 577 kB. - PDA mam Asus A636N, vsechno instaluju na vlozenou SD kartu. V nastaveni\PDA mam zatrzeno Storage Card a cesty upravene podle nazvu karty. Listingy a export do Oziexploreru se uklada spravne do slozky Geo\HTM. - kdyz v nastaveni\kesovadlo spustim "open SQLITE" hodi mi to takovou chybu: Error executing SQL "SELECT*FROM Cache":no such table: Cache - execsql mi taky vyhodi chybu. vypada to ze je neco v pr.. . Myslis ze pomuze nova instalace Moziga?
  • 0
Asus A636N, MoZiGo, OziExplorer

#84 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 21:25

Nie som zastanca neustaleho preinstalovavania..,hoci instalacia mozigo je v podstate rozbalenie suborov.

1.v adresari kde je mozigo musi byt aj sqlite3.dll - musi tam byt od instalacie
2.Cesta az k kesovadlocmd by mala byt takto nejako - aj s tym exe!!!
c:\Program Files\MoZiGo\Kesovadlo\kesovadlocmd.exe
cache.db3
\Storage Card\Geo\
Samozrejme za predpokladu ak mas mozigo nainstaleny v program files...
Este daco, prazdna dbaza po instalacii ma cca 40kB a ked teraz ma 500kB znamena to ze sa ti uz podarilo do dbazy daco zapisat...
Asi tu cestu mas blbo...
  • 0

#85 HledejSmudlo

HledejSmudlo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 21:45

Tak problem je vyresen - spatna cesta k souboru kesovadlocmd.exe. nemel jsem ho v adresari pro mozigo/kesovadlo. Soubor cahce.db3 ma cca 4,1 Mb. Díky za rady
  • 0

#86 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 22:14

Fajn, teraz si ale uvedom, ze mozigo priamo do sqlite dava len minimum udajov, vsetko ostatne je v html listingoch, ktore obsahuju jak komplet popis tak AW a logy - cize nehladaj ich v kesovadle - nie su tam. Nadalej plati, ze OziCE a OZiexplorer v PC pouzivaju nielen rovnake /modifikovane/ htm listingy ale aj obrazky a rovnake wpt subory s pevnym attachmentom a nevyuziva sa metoda ktora je implementovana v novsich verziach kesovadlo v PDA. Na evidenciu a rychle hladanie v PDA postacuje uz aj prva verzia programu kesovadlo.
  • 0

#87 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 16:11

2009.3.13.22 (9)Update
===============
bug1=opravený odkaz pre mzt editor <-> editor na riešenie multin v PDA
bug2=doplnenie znaku '-' do výnimiek pre downloads
add1=do listingu je doplnený odkaz pre mzt súbor na riešenie vzorcov v PDA
MoZiGo touto verziou prináša novinku v tom, že definuje nový typ súboru s príponou mzt.
Je to obyčajný txt súbor, ktorého zmyslom je riešenie multín v teréne. Doma ale aj v teréne si môžete do tohto súboru značiť vzorce pre výpočet finálu...
Pre PDA je k dispozícii jednoduchý program "Moz" ktorý je už súčasťou poslednej inštalácie a je určený práve pre spoluprácu s MoZiGo a OziCE v teréne.
Mozigo vygeneruje databázu mini.sqlite /cez offline hladanie/.
Tato verzia je v experimentalnej forme a prosim aby to zaciatocnici ani neskusali, ale tí ktori sa "neboja" experimentovat si môžu skopírovať obsah PPC.Zip do PDA ...a skusat ...
Samozrejme ma zaujimaju vase napady, navrhy

Pre zaciatok hadam staci...
Prikladam popis pomôcky ktorá má v teréne pomôcť vyrátanie cieľových súradnic, autorom riešenia ktoré je urobené pomocou dll knižnice je kolega "medomys" - geocacher z česka.
===============

Bližši základný popis programu pre PDA nájdete

tu


  • 0

#88 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 6:36

...zatim jsem nenasel moznost pripravy mzt souboru v mozigu

V MoZiGo v hlavnom menu sú dve voľby režimu kontextovej nápovedy /pravé tlačítko myšky/
-normal - original režim webbrowsera
-MZT - režim pre prácu so vzorcami pre multiny

Budem predpokladať, že máte navolenú MZT voľbu
Pri kliknutí pravou myškou do listingu MoZiGo otestuje či náhodou daný listing nepoužíva riešenie multisolver a ak áno rozpozná to a vzorec automaticky ponúkne stiahnuť cez kontextovú nápovedu do jeho menu. Ak využijete túto voľbu automaticky sa otvorí editor mzt súborov, v ktorom už bude skopírovaný vzorec.
Ak listing túto vlastnosť nespĺňa /multisolver/, musíte ručne myškou vybrať príslušný text do clipboardu a vybrať si v kontextovom menu "mzt súbor". Otvorí sa vám príslušny editor vzorcov.
Takto vyrobený vzorec je vhodne predpripraviť cez funkciu !priprav premenné", kde sa program pokúsi nájsť a vložiť názvy premenných do editora...Takto vytvorený mzt súbor bude pri najbližšom exporte listingu kešky do PDA automaticky odoslaný do príslušného adresára v PDA.
V MoZi /program v PDA/sú tri možnosti ako sa dostať ku súboru vzorcov.
1. Cestou OziCE kde sa využije attachment a otvorí sa listing kešky v IE . Z toho listingu je link na mzt súbor, ktorý vyvolá asociovaný program MoZ a odovzdá mu príslušný súbor vzorcov ako parameter.
2.Cez program MoZ priamo vyhľadaním cez select databázy a potom kontextovou voľbou mzt súboru.
3.Priamym ťapnutím cez file explorer na príslušný súbor, ktorý má názov zhodný s menom kešky a prípona je .mzt...


  • 0

#89 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 23:53

Do ted jsem pouzival Mozigo jen na statistiky. Objednal jsem si Garmin Oregon 300. Jak do nej dostanu z Moziga kesky? Mam jen BM.
  • 0
Ona tam někde bude

#90 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 6:52

prosimte, program naprosto ignoruje moje pozadavky na filtrovani vyhledavanych kesek: pokud na zalozce Groundspeek-seek geocaches ponecham dole v "Typ kesek" napr . zaskrnute pouze tradicky, vlozim tam sve Home coordinates a stisknu Hledej zde, vyhleda mi stejne vsechny kesky v zadanem okruhu, bez ohledu na typ. Kde delam chybu?

MoZiGo umoznuje filtrovat/hladat data iba podla takych kriterii ake poskytuje gc.com. Cize da sa hladat podla miesta,mena atdatd ale nie podla typu, obtiazznostri atdatd...
Tieto filtre su len dodatocne a uplatnia sa len pri vybere co sa dostane na hlavnu stranku programu...
Cize na stranke groundspeaku si naskladas nejaky zoznam , trebars aj postupne podla roznych kriterii a az potom si mozes dodatocne filtrovat co chces preniest na hlavnu stranku...

Do ted jsem pouzival Mozigo jen na statistiky.
Objednal jsem si Garmin Oregon 300. Jak do nej dostanu z Moziga kesky?
Mam jen BM.

V principe je uplne jedno ci si BM alebo PM. Ak chces mat aktulne listingy hocikedy k dispozicii mozes si ich obnovovat...
Tu je zas jedno ci pouzivas PDA alebo Garmin, lisi sa to len a len poslednou exportnou fazou.
Princip je jednoduchy.
1.Dostat zoznam na hlavnu stranku
1.a)To je mozne zo stranky groundspeek cez kriteria tak ako to umoznuje gc.com t.j.
- podla suradnic GPS
- krajiny - novinky
- mena zakladatela
- mena hladaca
- mena kesky

Pri tomto hladani sa da uplatnit jediny filter - "Mnou najdene uz neponukaj".
Toto hladanie sa da vyvolat cez "Ine hladanie", menu alebo priamo cez groundspeek hladanie..
1.b)Velmi rychle hladanie cez offline hladanie, kedy sa program nepyta na gc.com ale taha data podla vasich kriterii z databazy v ktorej hned po instalacii je tusim 15000 kesiek zo slovenska,ciech a rakuska...
Tymto postupom dostanete velmi rychlo zoznam kesiek na hlavnu stranku programu do checklistboxu.
1.c)Importom alebo po znovuspusteni programu sa v zozname objavi zoznam tak ako ked ste program opustili
2.Cize zoznam kesiek ste dostali do checklisboxu ktory svojimi atributmi typu pisma, farby ale aj stavu enabled, disabled zobrazuje stav listingov vo vasom PC.
Typ pisma urcuje ci listing kesky mate uz v PC alebo nie
- bold/tucne - listing zatial v PC nemate
- normalne pismo - listing v PC uz mate
Zaroven s typom pisma sa nastavi prislusny riadok checklistboxu podla toho ci uz listing mate alebo nie na (enabled/disabled siva/cierna)
Farba pisma urcuje druh kesky
- zelena - Tradicna
..
- modra -Unknown
Cervena farba je pre kesky, ktore su disabled alebo archived...
Sikme pismo hovori o tom, ze danu eksku ste uz nasli.
Podciarknute pismo hovori o tom ze listing musi byt nanovo stiahnuty, pretoze doslo k zmene jeho zakladnych udajov...
Zoznam kesiek v checklistboxe je zoznam, ktory mozete triedit podla
- typu
- vzdialenosti od meracieho bodu
- abecedy
- datumu zalozenia
- datumu kedy ste si listingy stiahli
- kesky na disku alebo nie
- podla hodnotenia na geo.cz
- nadmorskej vysky
Opakovanym stlacenim toho isteho triediaceho buttonu sa zoznam zotriedi opacne...
Program stahije exportuje iba tie kesky, ktore oznacite. Oznacovat mozete rucne myskou, klavesnicou alebo podla nejakych kriterii z menu...
Oznacte tie kesky ktore chcete exportovat do PDA alebo garmina.
Stlacenie buttonu "Redukuj/exportuj" sposobi, ze program postupne bude prechadzat zoznamom kesiek v checklistboxe a ak narazi na checked tak ju bud stiahne /ak ju este nemate v PC/ alebo hned vygeneruje wpt zaznam. Zalezi ci mate pripojeny PDA cez Active sync k PC, pretoze ak ho mate pripojeny program bude data /htm+obrazky/ hned posielat aj do PDA. Parametre toho co a ako sa ma stiahnut do PC a PDA si mozete modifikovat v nastaveniach programu.
Po prejdeni celeho zoznamuv checklistboxe program budete mat v PC na stranke wpt vsetky body aj s addwpt pripadne final suradnicami.
Pri stahovani listingov mate moznost zatrhnut checkbox "Prepisuj" kedy sa listing stiahne bez ohladu na to ci uz ho v PC mate alebo nie. Dalsia volba su full logy, kedy sa stiahnu vsetky logy s listingom kesky.
Zakladom pre exporty do PDA a Garmin zariadeni su uz existujuce listingy vo vasom PC. Do svojo zariadenia /programu/ ich mozete dostat viacerymi sposobmi.
Principom je vzdy ich oznacenie v zozname a pouzitia prislusneho mackadla...toto snad ani netreba popisovat.
Pre export do Garmin Colorado/Oregon je k dispozicii optimalizator a rozdelovac listingu, ak prekroci nastavenu hranicu - toto je k dispozicii aj pre neregistrovanych userov cez exportnu funkciu programu.


  • 0

#91 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 12:39

OK. Vyčerpavající odpověď. Takze vyhledal jsem si kesky okolo mesta Znojmo a dal polomer 10 km. Kesky se mi zobrazily na uvodni strance podle barev,tak jak to ma byt. Jak je stahnu do PC? Protoze jsem vyuzival program jen na statistiky,teprve ted zjistuji co vsechnou umi.
  • 0
Ona tam někde bude

#92 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 13:13

ja se pridam s otazkou - po vygenerovani wpt na strance exporty - ktere tlacitko zmacknout ci jak pripravit nastaveni, aby se v garminu objevili piskly s nazvy, pripadne s jejich zkratkami (vubec mi nevyhovuje nazev Wpt GCXYXY1) dik za radu, vlastnim garmin venture
  • 0
at se dari

#93 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 13:42

marty206 napsal/a:
OK.
Vyčerpavající odpověď.
Takze vyhledal jsem si kesky okolo mesta Znojmo a dal polomer 10 km. Kesky se mi zobrazily na uvodni strance podle barev,tak jak to ma byt. Jak je stahnu do PC?
Protoze jsem vyuzival program jen na statistiky,teprve ted zjistuji co vsechnou umi.

Vyhledal jsi kešky a zvolil jsi "vložit do seznamu na stažení". Teď je máš všechny na hlavní stránce. Takže je označíš (je tam na to tlačítko s obrázkem zatrhnout - buď všechny existující, nebo všechny neexistující). Je to ten zelený čtvereček s checkboxem. Když je máš označené - tak zvolíš "transformuj/exportuj", čím začne stahování listingů označených kešek. Ty pak budeš mít po dokončení uloženy na disku a můžeš mezi nimi rychle vyhledávat pomocí offline hledání (oproti pomalému a GC.com zatěžujícímu online hledání), můžeš z nich generovat soubory waypointů pro různé softwary atd ...
  • 0

#94 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 18:02

ja se pridam s otazkou - po vygenerovani wpt na strance exporty - ktere tlacitko zmacknout ci jak pripravit nastaveni, aby se v garminu objevili piskly s nazvy, pripadne s jejich zkratkami (vubec mi nevyhovuje nazev Wpt GCXYXY1)
dik za radu, vlastnim garmin venture

Nastavovanie parametrov chovania programu je na stranke Nastavenia a tam mas tieto moznosti
PDA
Mapy
Po štarte
Logo&&Cesty
Pravidlá tvorby mien
Ostatné nastavenia
Registračný kľúč
Pri zatváraní
Body lat,lon
Mapka okresov
Výškové dáta
Download
Fotografie do galérie
Sqlite
V kazdej zo zaloziek je x moznosti ako zmenit chovanie programu, prejdi si postupne vsetky a okrem ineho tam najdes aj chovanie programu pri generovani nazvu vystupnehu mena wpt mena...
Ak chces nejake nastavenie uchovat pre buducnost musis si dat ulozit stav do ini suboru....
Treba len skusat a skusat , nemozes nic pokazit, prinajhosom vygenerujes daco co sa nebude dat pouzit ale nic neriskujes....bez omylov to nejde nikdy a nikde.
Pre garmin ma mozigo viac moznosti exportov , pozri si aj starsie prispevky tu v tejto sekcii Ako na to...
Mozes generovat POI body alebo gpx subor ktory do pristroja dostanes cez Mapsource...POI subor predpoklada program pre POI loader. V nastaveniach si musis nastavit k nemu cestu napr. takto c:\Program Files\Garmin\POILoader.exe


  • 0

#95 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 21:12

Jaka je prosim uplne nejjednodussi cesta k nalezeni napr. tradicionalek (pouze tradicionalek) v okoli 10km od mych HC? Umi to Mozigo?
  • 0

#96 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 22:29

Měl bych taky dotaz, nebo spíš připomínku, když v nastavení v sekci PDA v rámečku šetření místem zatrhnu - všechna fota autora kešky, tak v příštím spuštění programu to už zatrženo není, samozřejmě zapisuji do INI. Nechce se mi stále lézt do nastavení, nešlo by to ošetřit? Nebo je problém u mě?
  • 0

#97 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 4:30

schmar napsal/a:
Jaka je prosim uplne nejjednodussi cesta k nalezeni napr. tradicionalek (pouze tradicionalek) v okoli 10km od mych HC? Umi to Mozigo?

Mozigo toto umí
Nejdříve musíš na stránce Groudspeak zvolit jiné hledání zadat hledej podle místa tvých HC
stáhnou se všechny kešky, po stažení navolíš, které chceš poslat na hlavní stránku (v tvém případě vyrušíš zatržítka u typů keší mimo tradiček) a stiskneš poslat na hlavní stránku.
Na ní budeš mít pouze seznam tradiček a ten si budeš muset exportovat. popis exportu viz příspěvky výše
  • 0

#98 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 5:53

schmar napsal/a:
Jaka je prosim uplne nejjednodussi cesta k nalezeni napr. tradicionalek (pouze tradicionalek) v okoli 10km od mych HC? Umi to Mozigo?


podivej se na tyhle stranky
http://galeria.geoca...ls.php?album=49
  • 0
at se dari

#99 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 20:04

@Fery Ano mal som tam preklep, opravena verzia by to mala riesit, dik za upozornenie,...
  • 0

#100 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 20:47

klama napsal/a:
@Fery
Ano mal som tam preklep, opravena verzia by to mala riesit, dik za upozornenie,...

Já děkuji za rychlou reakci ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama