Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#101 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 22:42

mě by právš vyhovoval název ve tvaru GCXXXX-R když lovím venku tak s diakritikou tomu stejně nerozumím a při následném logování nantu píšu jen GC jména a jde to lehko...mám legenda,takže tam mám fakt jen pár míst na název...ze skrýšotlače (na hledání keší okolo bodu mi přijde lepší,ale je to otázka názoru)mi to leze v pohodě..ale MoZiGo umí hledat podle trasy,což ocením taky,zvláášt při 1000km dlouhých cestách...ted jsem zrovna vybral půlku A38 v Německu,druhá směrem na západ mě čeká až pojedu zpět... co 12km parkoviště a na každém keš...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#102 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 22:46

Ved si to tak nastav v pravidlach pre tvorbu mena pre gpx...
  • 0

#103 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 11:27

zdravím, mám takový problém, nemůžu se přihlásit na GC.com přes Mozigo. na hlavní stránce dám dole jméno, heslo, kliknu na přihlaš a načte se mi stránka z GC.com, tam vidím že program tam doplní moje jméno a heslo ale nic se pak nestane jen to jméno vlevo dole zčervená. přes firefox a ie se normálně přihlásím. Dík za rady.
  • 0

#104 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 16:15

paja83 napsal/a:
zdravím, mám takový problém, nemůžu se přihlásit na GC.com přes Mozigo. na hlavní stránce dám dole jméno, heslo, kliknu na přihlaš a načte se mi stránka z GC.com, tam vidím že program tam doplní moje jméno a heslo ale nic se pak nestane jen to jméno vlevo dole zčervená. přes firefox a ie se normálně přihlásím. Dík za rady.


Tím jsem taky trpěl. Naistaoval jsem si IE 8 a najednou se mi to rozeběhlo.
  • 0
Ona tam někde bude

#105 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 18:09

Pri problémoch so sťahovaním - najmä pri wifi pripojení sa osvedčila zmena v nastavení IE uvedená nižšie. Změna nastavení v IE: 1. Nástroje 2. Možnosti Internetu 3. Obecné / Historie procházení 4. Nastavení 5. A zde změnit na: "PŘI KAŽDÉ NÁVŠTĚVĚ WEBOVÉ STRÁNKY" 6. Kliknout na "OK" a je hotovo. Zmena nastavenia v Anglickom IE: 1. Tools 2. Internet Options 3. Browsing history 4. Settings 5. Temporary Internet Files - zmeniť na "Every time I visit the webpage" 6. OK Musi to byt nieco s nastavenim IE, cache, cookies...neviem co z toho vsak sposobuje problem s prihlasenim...Blbe je, ze si to ani neviem nasimulovat... Nevidim dovod na instalaciu IE8, ale je mozne, ze jeho nainstalovanie problem moze vyriesit, skor si vsak myslim ze jeho instalacia zmeni chovanie IE, vymaze cache a cookies.
  • 0

#106 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 19:15

Bylo by možné přidat do tohoto sqelého programu na stránce pro tvorbu jmen u addwpt možnost Prefix+GCmeno+Název wpt?
Nejvíc mně zatím vyhovuje možnost Prefix+Název wpt ale když je poblíž několik multin tak nevím který wpt kam patří. GCmeno by mně dost usnadnilo hledání. A nebo jsem někde přehlédnul možnost takového nastavení?
  • 0

#107 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 11:03

klama napsal/a:
Pri problémoch so sťahovaním - najmä pri wifi pripojení sa osvedčila zmena
v nastavení IE uvedená nižšie.

Změna nastavení v IE:

1. Nástroje
2. Možnosti Internetu
3. Obecné / Historie procházení
4. Nastavení
5. A zde změnit na: "PŘI KAŽDÉ NÁVŠTĚVĚ WEBOVÉ STRÁNKY"
6. Kliknout na "OK" a je hotovo.

Zmena nastavenia v Anglickom IE:
1. Tools
2. Internet Options
3. Browsing history
4. Settings
5. Temporary Internet Files - zmeniť na "Every time I visit the webpage"
6. OK

Musi to byt nieco s nastavenim IE, cache, cookies...neviem co z toho vsak sposobuje problem s prihlasenim...Blbe je, ze si to ani neviem nasimulovat... Nevidim dovod na instalaciu IE8, ale je mozne, ze jeho nainstalovanie problem moze vyriesit, skor si vsak myslim ze jeho instalacia zmeni chovanie IE, vymaze cache a cookies.





Dík za radu, opravdu jedu přes wifi a pomohlo to.
jen ještě takový dotázek, nejde mi stáhnout víc jak 20 keší, jak dám další stránku, nebo postupně všechny tak se objeví hodiny a nic to nedělá. dělám někde chybu?
  • 0

#108 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 13:01

V MoZiGo stranka groundspeak vyuziva javascript na prechod na dalsiu stranku a potom rekurzivne volanie az kym nie su prejdene vsetky page... Cize ak tu daco nefunguje bude to koli jave, takze by som doporucoval preinstalovat java runtime alebo ako sa ten modul vola...
  • 0

#109 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 6:08

Tak javu jsem nainstaloval novou a stále nic, víc než 20 kešek z toho nedostanu.
  • 0

#110 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 6:28

@paja83 1.Stiahol si si poslednu verziu? 2.Tebe MoZiGo nikdy nefungovalo alebo ti to robi len od nejakej verzie? 3.Ak stlacis break po pokuse na "Dalsia stranka", co sa stane? Fakt neviem cim moze byt sposobeny problem, ze webbrowser neakceptuje java prikazy, co viem ste minimalne dvaja userovia... Skus pls toto... Ak v MoZiGo na stranke groudspeek das hladaj tu a roztiahnes obrazovku na celu sirku monitora uvidis v pozadi pouzity webbrowser. Ak kliknes priamo na symbol pre pohyb v stranke "<[1 2 3 ...10]>" toto ti funguje?
  • 0

#111 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 12:44

mozigo sem nikdy neměl, poslední verzi mám ze stránek modrý dub nebo něco takového, skoušel jsem v mozigo kliknout na další stránku hledání a nic se nestalo, furt to samé, objeví se hodiny a nic , žádná chyba, nic to nedělá.
  • 0

#112 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 13:17

MoZiGo ma svoju domovsku stranku tu http://mozigo.zubor.net ,tam najdes najaktualnejsie verzie... Ak chces riesit problem, tak treba spolupracovat ked nie, nic sa nedeje...(Chyba mi odpoved na bod 3.) Skontroluj si nastavenie IE podla vyssie uvedeneho doporucenia...
  • 0

#113 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 14:19

paja83 napsal/a:
mozigo sem nikdy neměl, poslední verzi mám ze stránek modrý dub nebo něco takového, skoušel jsem v mozigo kliknout na další stránku hledání a nic se nestalo, furt to samé, objeví se hodiny a nic , žádná chyba, nic to nedělá.

sem napsal že:


skoušel jsem v mozigo kliknout na další stránku hledání a nic se nestalo, furt to samé

sem to myslel tak jak ty jsi myslel bod tři, sem se asi blbě vyjádřil, sem kliknul na next nebo číslo 2 stránky gc.com načtené v mozigo a nic se neděje.


edit: tak sem stáhl nový IE a nepomohlo to. jinak jsem připojený přes wifi.
  • 0

#114 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 17:22

Rada od usera, mozno to bude tvoj pripad...

Nakonec jsem zjistil jak zprovoznit nefunkční vyhledávání kešek, které jsem já i pár dalších popsal už výše. V nastavení IE je potřeba do "důvěryhodných serverů" přidat http://www.geocaching.com, pak mi to funguje.

Třeba to někomu pomůže...



  • 0

#115 paja83

paja83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 18:12

jo, pomohlo to, dal jsem do důvěrýhodných servrů www.geocaching.com a fachá to bezchyby. Dík moc za snahu.
  • 0

#116 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2009 - 22:59

Prosím někoho více zběhlého v tomto super programu o radu, jak vytvořit kompletní GPX pro Garmin Oregon (souřadnice, obtížnost, teren, listing, hint a posledni logy) kešek kolem mějakého místa např. města. Děkuji
  • 0
Ona tam někde bude

#117 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 7:28

Tych moznosti je viac. Bud budem hladat podla mesta na page groundspeak /zoznam ceslych a slovenskych miest/, alebo dohladas mesto/miesto/ a jeho suradnice v GNS databaze alebo... Navod ako najdes kesky v okoli mesta pomocou mapky google je aj v helpe programu. Tato faza ziskania dat je spolocna pre akekolvek zariadenia. Ak uz mate zoznam kesiek na hlavnej stranke tak treba dotiahnut tie listingy co su zatial neni na disku a chcete ich. Spoznate to podla toho, ze tieto su v zozname tucnym pismom. Najjednoduchsie ich mozete naraz oznacit cez prislusny button pod zoznamom alebo si vyberiete myskou, klavesnicou /mys+klavesnica+shift/. Az zaverecna faza exportu dat sa lisi podla typu zariadenia. Pre Oregon nie je nic specificke a pouziva sa to iste nastavenie ako pre Colorado. Postup... Na hlavnej stranke oznacit vsetky tie, ktore chcete exportovat 1.tapnutim na Export sa otvori obrazovka kde si zvolis gpx pre Colorado urcis ci chces aj logy a ci chces pouzit optimalizator ... 2.pouzi "Exportuj" Ak mas garmin pripojeny a chova sa ako USB mass storage a mas to tak nastvene aj v nastaveniach MoZiGo, tak sa ti data exportuju priamo do garmina ak nie nahraju sa do prislusneho adresara pre gpx. Na hlavnej stranke je aj "rychly button pre colorado" a nie je nutne ist do obrazovky pre export...
  • 0

#118 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:11

klama napsal/a:
Tych moznosti je viac. Bud budem hladat podla mesta na page groundspeak /zoznam ceslych a slovenskych miest/, alebo dohladas mesto/miesto/ a jeho suradnice v GNS databaze alebo...
Navod ako najdes kesky v okoli mesta pomocou mapky google je aj v helpe programu.
Tato faza ziskania dat je spolocna pre akekolvek zariadenia. Ak uz mate zoznam kesiek na hlavnej stranke tak treba dotiahnut tie listingy co su zatial neni na disku a chcete ich. Spoznate to podla toho, ze tieto su v zozname tucnym pismom.
Najjednoduchsie ich mozete naraz oznacit cez prislusny button pod zoznamom alebo si vyberiete myskou, klavesnicou /mys+klavesnica+shift/.
Az zaverecna faza exportu dat sa lisi podla typu zariadenia.
Pre Oregon nie je nic specificke a pouziva sa to iste nastavenie ako pre Colorado.
Postup...
Na hlavnej stranke oznacit vsetky tie, ktore chcete exportovat
1.tapnutim na Export sa otvori obrazovka kde si zvolis gpx pre Colorado urcis ci chces aj logy a ci chces pouzit optimalizator ...
2.pouzi "Exportuj"
Ak mas garmin pripojeny a chova sa ako USB mass storage a mas to tak nastvene aj v nastaveniach MoZiGo, tak sa ti data exportuju priamo do garmina ak nie nahraju sa do prislusneho adresara pre gpx.
Na hlavnej stranke je aj "rychly button pre colorado" a nie je nutne ist do obrazovky pre export...


Tisícekrát děkuji.
Už mi to funkuje.
  • 0
Ona tam někde bude

#119 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 13:28

Mám problém s načtením další stránky v záložce Groundspeak-Seek Geocache. Už to tu bylo řečeno. Nainstaloval jsem novou verzi Java a nastavení v IE jsem taky provedl. A další stránka se ne a ne načíst.
  • 0

#120 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 17:00

Ak mas Vista 64Bit - s tou MoZiGo nefunguje, zial neviem preco ..
Ak nie tak skusil si dat do doveryhodnych serverov aj www.geocaching.com ?

jo, pomohlo to, dal jsem do důvěrýhodných servrů www.geocaching.com a fachá to bezchyby. Dík moc za snahu.

Politika zabezpecenia na tvojom PC asi nepusti javascript na pozadi IE aby vykonaval cinnost.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama