Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#141 Jenda26

Jenda26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 8:07

Ahoj. Existuje nějaká možnost pro Basic membera Zařadit si do statistiky PM keš? Jako svou 500stou nalezenou mám No Voltage, do hodnot nalezených mi ji přidá, ale když si ji chci označit jako milník, tak to vyhodí hlášku a do seznamu ji to nepřidá:(. V tabulce terén/obtížnost se mi také nezobrazuje. Asi proto, protože jako BM nemůžu stáhnout listing. Šlo by to nějak obejít, třeba že by mi listing stáhnul nějaký PM kolega( třeba v html) a já bych ho do programu nějak načet?
  • 0

#142 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 8:20

Samozrejme, ked nejakym sposobom ziskas gpx zaznam od tejto kesky, tak ho naimportujes a vytvori sa potrebny zaznam v databaze gc a je to.../Z menu cez Import gpx->GC,htm/ Ono by sa to dalo aj s tou "fiktivnou" PM keskou ktoru mozigo vytvori teraz ale s tymto som uz dalej so spracovanim napriklad v favorites neuvazoval., Toto bolo vytvorene len z nudze, aby ostatne statistiky prebehli korektne...
  • 0

#143 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 17:49

Produktom turistiky, geocachingu sú okrem zážitkov, svojím spósobom aj dáta z gps prístrojov a fotografie z digitálov. Už dávnejšie som mal sám pre seba urobený program, ktorý využíval informácie z exif sekcie fotiek a plt záznamu z oziexplorera kde hľadal zhodu v čase a podľa toho určil kde bola fotografia urobená... Táto funkčnosť tuším dostala aj svoje pomenovanie - geotaging/alebo som to polplietol?/... Teraz sa na nete daju ziskat programy, ktoré vedia vygenerovat az kml subor pouzitelny v Google Earth. Navrhol som a urobil som si jednoduchu databazu kde su len tri stlpce Kedy,Lat,Lon Cize kedy som kde bol... Tato databaza sa da plnit datami z gpx suborov, ktore sa daju vygenerovat z Mapsource alebo z gdb tiez z mapsource, alebo priamo cez USB z garmin zariadenia. Program automaticky kontroluje ci ma zaznam pre danu sekundu a ak ma tak data nenaimportuje... Takto mam na jednom mieste udaje o tom kde som bol. Kazda elektronicka fotografia jpg ma v sebe tzv. EXIF zaznam kde okrem indeho je zaznamenany cas stlacenia spuste s presnostou na sekundu. Program teda k pozadovanemu datumu a casu v exif zazname skusi dohladat v databaze KedyKde polohu latitude,longitude a ak najde urobi o tom zaznam v XML/kml/ subore... Vysledkom je teda subor ktory obsahuje zmenseniny /thumbs/ a nahlady /images/z "originalov" fotografii zaberov, lebo pri dnesnych rozlisovacich kapacitach fotakov je bez zmensenia vysledny obrazok nepouzitelny... Teraz tento postup popisem heslovite 1.Mackadlo "Trasy do kml,EXIF-KML-FOTO" na hlavnej stranke, zalozka EXIF-KML-FOTO 2.Mate na vyber zdroj dat - gpx,gdb,USB 3.Import trackov do databazy KedyKde - body 2,3 mozeme opakovat do aleluja, mozeme si takto sustredit data z tras za x rokov na jedno miesto... 4.Ukazeme programu adresar odkial si ma "brat" obrazky - program nacita vsetky z oznaceneho adresara 5.Oznacime len tie obrazky kore chceme dalej spracovat 6.Pomenujeme vysledny subor a dame mu vygenerovat vysledok... 7.Na vysledny kml staci poklepat a v Google Earth by ste mali mat na miestach kde ste vytvorili tieto foto ikonky... Zatial to je 0-ta verzia takze pripomienky a upozornenia su vitane... Import z plt suborov /oziexplorer/ bude...
  • 0

#144 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 19:29

klama napsal/a:
Tieto výškové dáta sú uložené na tzv. ftp serveri a nie http.
Asi nemas povoleny z tvojho PC pristup na ftp server ...
Vyskusaj stiahnut data pomocou IE odtialto...
Skus stiahnut tento ako skusobny subor
Ak ti to pojde tak to musi ist aj z mozigo,

Mozno nemas povoleny vo firewalle ftp prenos , co ja viem...
Inak nevidim dovod preco by ti mozigo nemal data stiahnut...
Alebo inak, ak ich nestiahne mozigo tak ich nestiahne ani iny program.

Ak by si data stiahol inym PC tak su to zazipované súbory, ktoré treba rozbalit do adresara mozigo\srtm\


Ty odkazy na vyskova data jsou mrtva. Co tak sleduji v profilech statistiky tak nejsem sam komu nefunguji. Co s tim?
  • 0

#145 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 20:05

Ako posledny je uvedeny http server
netgis.geo.uw.edu.pl, skusal si to?
Teraz som skusil
tento odkaz a normalne funguje


  • 0

#146 majky-16772

majky-16772

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 21:43

Můžu jen dotaz: zmizel mi výškový graf ze statistiky,( i když ho mám zaškrtlý) a nemůžu ho dostat zpět :( Jinak super...
  • 0

#147 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 22:10

Pozeral som do zdrojaka a graf by sa mal objavit ak Je aspon jedna keska s nadmorskou vyskou a ak je zatrhnuty checkbox statistika/vysky/chcem graf vysok... Inak netusim...
  • 0

#148 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 7:40

klama napsal/a:
Ako posledny je uvedeny http server
netgis.geo.uw.edu.pl, skusal si to?
Teraz som skusil
tento odkaz a normalne funguje


Tento odkaz me funguje, ale uz jsem se tak ztratil tad y vtom vlakne, ze nevim co s tim. Zkusim si tech 8 stran procist a snad to rozjedu.
DIky
  • 0

#149 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 7:53

klama napsal/a:
Ako dostať do śtatistík nadmorskú výšku?
1.Moje logy
2.Nacitat a oznacit vsetky
3.Použiť tlačítko "Výška m.n.m"
Pre všetky nájdené keśky sa do záznamov zapracuje informácia o nadmorskej výške.
Do novostiahnutých listingov sa už zaznamená automaticky...

Nefunguje.

Dale jsem udelal.
Prosel jsem NASTAVENI - VYSKOVA DATA.
Zadal jsem ZJISTI POTREBNE CTVERCE CZ
Okno SOUBOR S VYSK.DATY se vyplnil polozkami
V poli METODA STAHOVANI jsem dal NETGIS....
Stiskl tlacitko DOWNLOAD a pak to zarvalo, ze naexistuje cesta kamsi na disk D.

CO s tim?

Je nekde prehledny popis co vse se musi udelat aby to fungovalo?
Co je tlacitko LUID?
  • 0

#150 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 8:15

Srtm data pouziva od zaciatku Oziexplorer a tak aby neboli data v PC duplictne MoZiGo sa tomu prisposobuje, cize nevnucuje cestu nasilu... V nastaveniach/Logo&Cesty/Cesta k srtm datam si nastav tuto cestu na existujuci adresar, erspektive ho najprv dakde vytvor... Ak sa ti toto okolo mnm podari, mozes taky uceleny navod dat dohromady Ty...:) LUID je mackadlo na nutene nacitanie logov - za "normalnych" okolnosti ho nemusis pouzit. Ak vsak dodatocne upravis svoj log na nejakej keske a chces aby sa ti takto zmeneny log dostal /prepisal/ aj do databazy mozigo, pouzijes toto mackadlo.
  • 0

#151 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 11:11

klama napsal/a:
Srtm data pouziva od zaciatku Oziexplorer a tak aby neboli data v PC duplictne MoZiGo sa tomu prisposobuje, cize nevnucuje cestu nasilu...
V nastaveniach/Logo&Cesty/Cesta k srtm datam si nastav tuto cestu na existujuci adresar, erspektive ho najprv dakde vytvor...
Ak sa ti toto okolo mnm podari, mozes taky uceleny navod dat dohromady Ty...:)
LUID je mackadlo na nutene nacitanie logov - za "normalnych" okolnosti ho nemusis pouzit. Ak vsak dodatocne upravis svoj log na nejakej keske a chces aby sa ti takto zmeneny log dostal /prepisal/ aj do databazy mozigo, pouzijes toto mackadlo.


Tak nevim...
Stahl jsem ty data hgt a rozbalil je do adresare.
Cestu k tomu adresari jsem vepsal do zmineneho pole.
V Nastaveni-Vyskova data jsem dal Zjistit ctverce a Dowload. Co si pomalu probehlo.
V okne kde se nastavuji milniky, oblibene atd, jsem zaskrl Prepisuj vysku a stiskl Vyska mnm.
NIC - NEPOMOHLO TO.
  • 0

#152 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 11:38

Dodatocne doplnenie vyskovych dat do uz existujucich listingov predpoklada, ze si ich znova stiahnes a das prepisuj - jedna z moznosti... Ina moznost: Cez Ine hladanie/Zoznam najdenych na hlavnu stranku. Potom z menu "Subor" mozes vyuzit funkciu "Oznacene dopln o vyskove data a hodnotenie". Podmienkou este je, ze mas zatrhnutu volbu v "Nastaveniach/vyskove data" - tato volba defaultne je vypnuta, lebo po instalacii este nemas vyskove data k dispozicii. Vyskove data sa ti uz automaticky musia zapracovavat do novostiahnutych listingov, ak nejaka keska bude z "ineho obdlznika", ktory este nemas, budes na to upozorneny...
  • 0

#153 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 17:41

klama napsal/a:
Dodatocne doplnenie vyskovych dat do uz existujucich listingov predpoklada, ze si ich znova stiahnes a das prepisuj - jedna z moznosti...
Ina moznost: Cez Ine hladanie/Zoznam najdenych na hlavnu stranku. Potom z menu "Subor" mozes vyuzit funkciu "Oznacene dopln o vyskove data a hodnotenie".
Podmienkou este je, ze mas zatrhnutu volbu v "Nastaveniach/vyskove data" - tato volba defaultne je vypnuta, lebo po instalacii este nemas vyskove data k dispozicii.
Vyskove data sa ti uz automaticky musia zapracovavat do novostiahnutych listingov, ak nejaka keska bude z "ineho obdlznika", ktory este nemas, budes na to upozorneny...


Vyzkusel jsem a nefunguje. Zde je PS meho nastaveni
http://img21.imageshack.us/gal.php?g=clipboard01vi.jpg

Dal uz nevim a pomalu zacinam rezignovat.:(
  • 0

#154 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 19:28

Doplnim
Z tvojich obrazkov je vidiet ze ty sice chces v statistikach spracovavat vyskove data ale tie musis mat najprv zapracovane v databazach/listingoch.
Zakladnou podmienkou je, ze treba mat zatrhnutu volbu v "Nastaveniach/Ostatne nastavenia-vyskove data" - tato volba defaultne je vypnuta, lebo po instalacii este nemas vyskove data k dispozicii.
  • 0

#155 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 20:19

klama napsal/a:
Doplnim
Z tvojich obrazkov je vidiet ze ty sice chces v statistikach spracovavat vyskove data ale tie musis mat najprv zapracovane v databazach/listingoch.
Zakladnou podmienkou je, ze treba mat zatrhnutu volbu v "Nastaveniach/Ostatne nastavenia-vyskove data" - tato volba defaultne je vypnuta, lebo po instalacii este nemas vyskove data k dispozicii.


Mam to nastavene uz davno.
http://img18.imageshack.us/img18/4537/clipboard05k.jpg

  • 0

#156 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 20:33

Ta volba aby sa stiahli vyskove data z webu je tam uz asi zbytocna, pretoze tie povodne odkazy nefunguju...mal by som to z programu vyhodit. Este daco Hgt data su original zazipovane - mas ich rozbalene v tom adresari kde ich mozigo hlada? Do novostiahnutych listingov sa ti stiahnu vyskove data a zapisu do llistingu? Pretoze ak to mas takto nastavene tak mozigo bud tie vyskove data normalne spracovavat alebo ti vzdy musi nakoniec napisat spravu ze nenasiel tie a tie vyskove data z toho a toho stvorca...
  • 0

#157 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 20:52

klama napsal/a:
Ta volba aby sa stiahli vyskove data z webu je tam uz asi zbytocna, pretoze tie povodne odkazy nefunguju...mal by som to z programu vyhodit.
Este daco
Hgt data su original zazipovane - mas ich rozbalene v tom adresari kde ich mozigo hlada?
Do novostiahnutych listingov sa ti stiahnu vyskove data a zapisu do llistingu? Pretoze ak to mas takto nastavene tak mozigo bud tie vyskove data normalne spracovavat alebo ti vzdy musi nakoniec napisat spravu ze nenasiel tie a tie vyskove data z toho a toho stvorca...



Data mam rozbalena viz PS.
Jak zjistim zda jsou vyskova data v listingu? Na hlavni strance kde mam seznam svych kesek vidim napriklad GPS:49.171,16.5058/271m, takze vysky to asi stahuje a jsou v listingu

http://img242.imageshack.us/img242/6752/clipboard06k.jpg

  • 0

#158 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 21:07

No takze vyskove data ti to zapracovava ... Potom je chyba len a len v statistikach...teraz ma napada ze asi mas nstaveny zdroj dat na archiv..zmen si v Statistikach/globalne nastavenia/Zdroj dat na aktualny stav GC ...
  • 0

#159 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 21:29

ANo to bylo ono. DIky.
  • 0

#160 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 21:36

Uz asi posledni dotaz Je mozne zmenit "Nálezy podle autorů >6" aby to bylo treba od 1 ci od 10 ci jinak?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama