Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#121 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 21:42

Mám gc.com v důvěryhodných serverech. Už jsem si ho tam dal kdyz jsem si nainstaloval Mozigo. A mám Windows XP.
  • 0

#122 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 22:13

Potom fakt neviem preco sa stranka s javascriptom nestiahne ...
Skus priamo v IE otvorit trebars tuto page a skusit ci ti pojde prechod na dalsiu page...


  • 0

#123 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 23:25

Diky za tip. Už to maká jak má. Takže stejná zkušenost jako když jsem se nemohl přihlásit přes Mozigo na gc.com. Používám totiž Mozillu a IE vůbec. Když jsem si teď v IE otevřel tvůj odkaz a posunul ho na stránku 2 vyhodilo mi to hlášku v IE, kterou jsem potvrdil, abych se mohl na stranu 2 dostat. Pak jsem v Mozigo nacetl další stránku bez problémů.
  • 0

#124 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 13:37

klama napsal/a:
Popisom k instalacke som nechcel kazit novorocne prianie, ale asi bez postupu ako na to, je to zas mysterka...
Problem s vyskovymi datami pri vacsej zatazi webovy server nezvlada a preto som sa rozhodol problem riesit po vzore Oziexplorera, ktory tieto data tiez taha zo serveru z Url ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/version2/SRTM3/Eurasia/
Tieto si mozete stiahnut rucne alebo pouzijete MoZiGo...

1.Kdesi v nastaveniach si cestu urobis taku aku chces a budes pouzivat....napr C:\Program Files\Mozigo\srtm\ a samozrejme das ulozit do ini pre buducnost
2.Na stranke nastaveni si prislusne potrebne subory postupne postahujes.
Teraz si program vyskove data vyextrahuje z hgt suborov a nebude ich hladat na nete.
Do instalacky som ich nemohol davat, nielen kvoli ich velkosti, ale vo vseobecnosti kazdy potrebuje ine .


Chci si dát do statistiky nálezy dle nadmořské výšky. Zřejmě nemám v MoZiGo uložená v nastavení výšková data. Zkoušel jsem to přes MoZiGo, ale nejdou mi načíst. Tak bych si je tam stáhl dle tvého návodu. Nejsem žádný pc expert tak se chci zeptat jestli ty zipy můžu stáhnout nějak všechny najednou. Je jich tam opravdu dost. Díky za radu
  • 0

#125 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 20:24

Tieto výškové dáta sú uložené na tzv. ftp serveri a nie http.
Asi nemas povoleny z tvojho PC pristup na ftp server ...
Vyskusaj stiahnut data pomocou IE odtialto...
Skus stiahnut tento ako skusobny subor
Ak ti to pojde tak to musi ist aj z mozigo,

Mozno nemas povoleny vo firewalle ftp prenos , co ja viem...
Inak nevidim dovod preco by ti mozigo nemal data stiahnut...
Alebo inak, ak ich nestiahne mozigo tak ich nestiahne ani iny program.

Ak by si data stiahol inym PC tak su to zazipované súbory, ktoré treba rozbalit do adresara mozigo\srtm\
  • 0

#126 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 22:58

Zkušební soubor jsem stáhl bez problémů. Bránu firewall mám vypnutou. Už to tahám přes Total Commander a jde to. Ale přes MoZiGo to bylo opravdu mrtvý. Každopádně díky za nápovědu :)
  • 0

#127 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 6:17

Hm nerozumiem tomu, ale to by ti potom nemalo fungovat ani automaticke stahovanie dat z mozigo.zubor.net...pretoze tam sa tiez pouziva ta ista funkcia. Este ma napadla moznost - nepouzivas proxy server?
  • 0

#128 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 8:27

Mam nejasnosti okolo exportu pre zariadenia garmin colorado a oregon.
Su v z pohladu spracovavania gpx suborov a imoznoti navigacie rovnake alebo nie?

Ide mi o to, ze posledne verzie mozigo exportuju gpx s addwpt a userwpt bodmi spolocne uz aj v listingu, podobne ako ak hint - tento postup udajne vyhovuje oregonu, ale je to vyhovujuce aj pre colorado?

Inak by som musel tieto exporty odlisovat, alebo staci to nechat na checkboxy, ktorymi si to kazdy navoli?
Odskusajte pls tento gpx ci vyhovuje Oregonu ale aj Coloradu
Su tam schvalne vybrate vsetky typy kesiek...
Dakujem.
  • 0

#129 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 8:45

Proxy server nepoužívám. Potřebné soubory jsem si stáhl a rozbalil do slozky C:\Program Files\MoZiGo\srtm\. Nevím co mám ale s nimi dělat dál. Musím je někde načíst do MoZiGa nebo si je sám vyhledá. Když dám nastavení výškových dat tak se mi zobrazí čtverce. Když kliknu na download tak mi program zatuhne a musím ho zavřit, protože i když dám break tak se nic neděje.
  • 0

#130 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 9:09

Nemusis s tym robit nic, skontroluj si cesty ...nastavenia\ostatne nastavenia\cesta k srtm datam U mna to je napriklad takto D:\OziExplorer\Elevation Data\srtm\ 1.V tomto adresari musis mat rozbalene prislusne hgt subory 2.Mas navoleny checkbox "vyskove data" Odteraz sa ti budu do listingov ukladat vzdy aj vyskove data Ak chces aby boli aj v starych listingoch tak musis vsetky preplacnut s checkboxom prepisuj... Asi az potom ich budes moct pouzit v statistikach... Alebo este jedna rychla cesta Ine hladanie/Mnou najdene na hlavnu stranku/Oznac vsetky/ Subor/Oznacene dopln o vyskove data...
  • 0

#131 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 9:23

Super, bomba, vítězství. Děkuji ti KlaMa za polopatické vysvětlení :)
  • 0

#132 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 19:47

Preco v niektorych listingoch mnou najdenych kesiek je na konci moj log aj s fotografiou a v niektorych nie je. Suvisi to s tym kedy bol urobeny listing a aj s tym ci bola generovana statistika. Dodatocne zapisanie logu aj s fotografiou sa da najjednoduchsie dosiahnut cez obrazovku moje logy/checkbox oprava a button kontrola. Tto sposobi zapis do databazi ale do listingu sa to dostane len vtedy ak date checkbox prepisat , vtedy mozigo opatovne stiahne aktualny listing a na koniec doplni vas log s fotokou.
  • 0

#133 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 20:49

Ako sa daju zistit zmeny v listingoch - je potrebne stahovat vzdy vsetko? Zial neexistuje podpora zo strany gc.com na zistenie co noveho je v keskach za tu ktoru krajinu za nejake obdobie... Zmeny v tom ci keska zmenila svoj stav z enabled na disabled alebo naopak resp. zmena v terene a obtiaznosti je zistovana pri kazdom pristupe k zoznamu kesiek cez groundspeak hladania. Na Slovensku sa takto daju prebehnut vsetky kesky, pretoze staci stiahnut 96 page a tym sa overi stav vsetkych kesiek ci nezmenili svoj stav. Pri zisteni zmeny stavu kesky sa toto prejavi presunutim listingu kesky do backup adresara a zaroven sa to zapise do listboxu na stranke "Programatorske info". Obsah tohoto listboxu sa zapise pri zatvoreni do suboru a pri starte sa z neho zoznam nacita... Ak chceme zoznam zaktualizovat tak jednoducho vyznacime v tomto listboxe prislusne gckesky a tento cez pravu mys nechame preniest na hlavnu stranku kde potom dame stiahnut listingy... Zoznam sa zmaze len pomocou kontrolneho mackadla, ktore je pod tymto listboxom - vtedu sa overuje ci uz existuje listing kesky a ak ano tak sa so zoznamu zmaze... Tym sa kruh uzavrie a v PC by sme mali mat uz len aktualne listingy vzhladom na posledne zmeny. Ak su nejake nejasnosti, pripomienky sem s nimi...
  • 0

#134 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 10:27

Ako sa dajú vyhľadať len kešky s atribútom kočík, pes ... bicykel?
Dá sa to len cez offline hľadania, to znamená len s dátami, ktoré máš stiahnuté na disku.
Hlavná stránka-offline hľadania - záložka podrobné kritériá hľadania
Na záložke rýhle hľadania treba zatrhnúť checkbox "musí spĺňať...
Súčasne je možné aplikovať aj filter na krajinu okres alebo kraj ale v tom prípade treba zatrhnúť aj checkbox "musí byť z vybratého okresu..."


  • 0

#135 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:34

Chtěl bych se zeptat jestli by šlo do PDA manažeru přidat funkci hromadného vymazání HTML jen nalezených keší z PDA včetně přidružených JPG obrázků? V současnosti pokud vím, lze mazat jen po jedné nebo komplet všechny. Dík za odpověď

Pozadovana funkcia neexistuje, ale da sa nahradit...

Predpoklad: PDA musi byt online pripojene cez AS

1.Vycistenie zoznamu na Hlavnej stranke

2.Pridat cez ine hladania mnou najdene

3.vsetky oznacit /alebo len cast/

4.Prave tlacitko mysky "Odstran listingy kesiek z PDA"

- 4a. navolit htm

- 4b. aj obrazky

6. Pouzi "Odstran"

Chvilu to trva kym program zisti cez AS stav listingov a obrazkov, nakoniec sa program pre istotu opyta ci to naozaj chcete .../Ak date Enter je to ano/ - ak je toho vela nie je vidiet spodok:(

Mozno by bolo rozumne neoznacovat vsetky ale len cast
a urobit to na viacej krat...

Listingy a obrazky sa samozrejme vymazu len z PDA...
  • 0

#136 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 19:55

Inštalácia 2009.6.26.20

=================

- ďalšie zjednodušenie generovania štatistiky , ktorej vygenerovanie by mal zvládnuť aj menej zdatný užívateľ PC.

- mapka Slovenska sa dá prispôsobiť farebnému pozadiu

Pozrite tu

=================

Generovanie statistiky dosiahnete
- prihlasenie/menu/Statistika/Generuj preview...

Prípadné problémy a nefunkčnosti oznámte tu alebo
na domovskej stránke programu
  • 0

#137 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:07

Ako mozem dostat cwg do statistiky?
Obrazovku "Zbierka cwg+swg" mozes vyvolat z menu alebo zo statistik cez CWG&SWG katalog/Zbierka cwg
Na tejto obrazovke potom cez "Vytvor/aktualizuj../vygenerujes sqlite dbazu cwg+swg.
Potom jednoduchym oznacenim konkretneho cwg sa tento zaradi do zbierky.
Nato by sa zobrazili v statistikach si treba zafajknut volbu "chcem zbierku do statistiky"
Ako dostanem coin do statistiky?
1.treba sa prihlasit
2.Statistika/Prezentacia&Coin/Moje TB&GC najde na webe vsetky gc a TB registrovane na meno - (dufam - odskusane to mam len z jednym ktory vlastnime my)
3.Ak chces pouzit generovanu trasu coinu po svete, musis tuto odoslat na server mozigo cez "kml subory na web server"
Odkaz na tento kml subor bude zapracovany do statistiky...
O tom ako to bude vypadat sa mozes pozriet cez mackadlo "Ukaz trasu Coinu na mape"

  • 0

#138 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 21:48

Ako mozem nahrat do GCzII PQ gpx aj s obrazkami?
- na exportnej obrazovke nezabudnite odskrtnut tag img - inak by tento tag bol vymazany a ziadne obrazky by ste tam nemali
Toto je mozne len cez ActiveSync, pretoze sa nekopiruju len subory ale musia sa vytvarat aj podadresare, takto to ma organizovane uz GCzII...
Po importe gpx v PDA mate automaticky k dispozicii listingy aj s obrazkami...


  • 0

#139 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 7:16

Generovanie statistiky zamrzne pri prvom naleze, co stym?
Toto moze sposobovat nastavenie formatu datumu v miestnych nastaveniach v PC.
Nastavte si to na dd.mm.yyyy a malo by to fungovat....
  • 0

#140 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 9:30

serwuz.mna velmi zaujima a špekulujem nad tym uz par dni , ako by som dostal nejaky textovy format do GARMINU (u mna 300vka) aby som si v pripade potreby prečítal v GPSke napr.pravidla prvej pomoci .najradsej by som to riesil nejakym konvektorom.ak sa teda neda priamo.uprava html(prepisanim textu)
,ktory pouzijem z nejakej KEŠ a preposlem v subore gpx do oregonu sa mi zda nepohodlna a navyse mne ako laikovi nemozna.poradte.dumajte.dajte vediet.díkes


Inspiroval si ma a do poslednej verzie som daco take zapracoval, funguje to nasledovne.

Do adresara mozigo\Poznamky\ mozes vlozit akykolvek textovy subor - moze to byt aj htm formatovany text - ako priklad

Prva pomoc<br><b>Zastavenie krvacania...</b>nie tucny <br>

atd...

Ak ho ulozis pod nazvom PrvaPomoc.txt tak bude mat v bodoch tiez toto meno...

Tychto suborov tam moze byt kolko chces - pointa je v tom, ze sa z kadeho suboru vytvori uzivatelsky bod zaujmu s popisom.

Vsetky takto vytvorene body by mali byt zastresene kategoriou "Poznamky"...

Je to prva verzia a ja oregon, colorado nemam, takze to robim naslepo a preto potrebujem nejaku spatnu vazbu...dakujem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama