Přejít na obsah


Fotka

Vltava: levy x pravy breh


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2005 - 15:21

Východni hranicí hracího pole je velké evropské rozvodí Labe x Dunaj (všude jinde jsme se doufám shodli, že ohraničením bude státní hranice). Poblíž tohoto rozvodí je několik keší, které jsou bez znalosti situace v terénu diskutabilní (a možná ani tak se nedá rozhodnout). Navrhuji je všechny brát jako přijatelné: U obeseneho GCPW77, Tisuvka rozvodi GCKCAT, Hornicka cesta GCNDW2 a Peak of Pilgrimage GCGH5N.

Pokud je cache na rozvodí, tak by mělo být dopředu jasné kam patří, i když tady se jedná o konec hracího pole a tak to tolik nevadí :-)
Prostě přešlap :-)

  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2005 - 15:26

Východni hranicí hracího pole je velké evropské rozvodí Labe x Dunaj. Poblíž tohoto rozvodí je několik keší, které jsou bez znalosti situace v terénu diskutabilní (a možná ani tak se nedá rozhodnout). Navrhuji je všechny brát jako přijatelné: U obeseneho GCPW77, Tisuvka rozvodi GCKCAT, Hornicka cesta GCNDW2 a Peak of Pilgrimage GCGH5N.

Za svoji cache "Tisuvka rozvodi GCKCAT" mohu rict ze je na strane Vltavskeho povodi. Cache "U obeseneho GCPW77" jak jsem ji nasel, tak je tez na strane Vltavskeho povodi. Ale u obou jde o jemne niance.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2005 - 23:03

"Do pravidel bych jeste zavedl jednu vec a to moznost umistovat TB do kazde kesky pouze jednou bez ohledu na osobu, ktera ho tam uklada. Tim se zamezi opakovane vyuzivani stejnych strategickych mist! Tak to tak vypada, ze pujde o boj, kdy kazda strana bude v maximalni mire vyuzivat spatne pristupne a obtizne kesky. Myslim, ze se jich na obou brezich najde dost." piše Dryjak v naší "pravostranné" diskuzi o tom jak se "levákům" (díky GoranoNdovi) podařil skvělý tah s umístěním TB Vltava do Pekla.Přimlouvám se za to - hra bude potom zajímavější.Dále připomínám svůj návrh na časové omezení hry - navrhoval jsem 180 dní.

1. GiramoNdo?
2. nevadí - mám ještě v záloze pár sqělých keší v Krušných horách :))
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2005 - 15:39

Dotaz:
1. Je povinnost herniho TB zalogovat pri umisteni do kese do loglistu v kesi? Nebo - obecneji - je potreba vubec zapsat svoji navstevu do loglistu v kesi, pokud je to kes, kterou jsem uz drive objevil?

2. Mohu zapsat na GC.COM log o ulozeni herniho TB do cache drive, nez ho tam opravdu vlozim?

3. Nebylo by lepsi pocitat hru na hodiny, nez na dny? Pokud bude herni TB ulozen v Praze, mozna se protoci pres kese i vcekrat za den, a pak by nejake destinky bodu za kazdou hodinu nebyly k zahozeni :-)

podla mna k otazke 1 je to povinnost, je to dokaz ze tam TB naozaj bol otazka 2 to sa mi dako nezda, co ked Ta nebodaj prejde auto? :)
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2005 - 16:34

Dotaz:
1. Je povinnost herniho TB zalogovat pri umisteni do kese do loglistu v kesi? Nebo - obecneji - je potreba vubec zapsat svoji navstevu do loglistu v kesi, pokud je to kes, kterou jsem uz drive objevil?

2. Mohu zapsat na GC.COM log o ulozeni herniho TB do cache drive, nez ho tam opravdu vlozim?

3. Nebylo by lepsi pocitat hru na hodiny, nez na dny? Pokud bude herni TB ulozen v Praze, mozna se protoci pres kese i vícekrat za den, a pak by nejake destinky bodu za kazdou hodinu nebyly k zahozeni :-)

Ad 1. Ano - je to průkaz o návštěvě (viz Šaman). Otázka je, jestli tuto možnost vůbec pravidly nevyloučit, myslím, že by to bylo férovější.
"Není dovoleno umisťovat TB do kačerem již dříve objevených keší a do jeho vlastních keší."
Ad 2. Ne. Nejen pro tu málo pravděpodobnou příhodu s přejetím autem, ale opět pro férovější průběh hry.
Ad 3. Zatím tomu rozumím tak, že každý byť i jen načatý den se počítá za 1 bod. To je lepší příspěvek než desetinky bodu. Už začátek hry ale ukazuje, že se v Praze moc hrát nebude, spíš v pohraničních horách. Prakticky si počítání po hodinách nedovedu poc představit - jediný objektivní čas je čas zápisu na GC a to může být i několik hodin (někdy i několik dnů) po vložení TB do keše. To mě přivádí k dalšímu návrhu na doplnění pravidel:
"TB musí být zalogován na GC nejpozději do 2 dnů po jeho uložení do keše."
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2005 - 11:21

Tak nam TB pekne lita ode zdi ke zdi :)
Mimochodem, prisel nekomu, kdo ma TB na watchlistu, e-mail o tom, ze ho pete29 umistil do cache? Mne jako vlastnikovi ne, uz driv se mi stavalo, ze mi logy z mych cachi postnute pres WAP nedorazily.

Nepřišlo mi taky nic.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2005 - 11:22

Taky neprisel :( Porad jsem cekal na mail, a ono nic. Je potraba prestat bezmezne duverovat vypocetni technice.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2005 - 12:09

Tak nam TB pekne lita ode zdi ke zdi :)
Mimochodem, prisel nekomu, kdo ma TB na watchlistu, e-mail o tom, ze ho pete29 umistil do cache? Mne jako vlastnikovi ne, uz driv se mi stavalo, ze mi logy z mych cachi postnute pres WAP nedorazily.


Taky mě nic nepřišlo a to jsem na to zvláště čekal, byl jsem zvědavej kam to pete29 vlastně umístí, sice jsem věděl přibližně oblast, ale přesné místo ne.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2005 - 8:23

Samozřejmě, nepřišlo mi nic, a to pravobřežníkům nahrálo do not :-), páč jsem neměl čas prozkoumávat stránky a spolehl jsem se plně na watchlist. Možná to byla jedna z domluvených lstí pravého břehu ;-), použít WAP na zalogování a oklamání nedůsledných protihráčů :-)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2005 - 15:08

Též se hlásím do boje za pravou stranu, jen co mi TB přijde někde pod ruku. Dávám si ho na watch list.

Pod ruku nepříjde, musí se za ním jet až kamsi daleko na levý břeh :)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2005 - 18:45

Po ulozeni TB do cache jej stejny geocacher nesmi 7 dni vyzvednout ze stejne ani z jine cache.

jen ciste ze zajimavosti(zakazana oblast), jaka je penalizace za poruseni tydeniho pravidla? ;-)

ak je geocacher z laveho brehu, jeho team je diskvalifikovany :))) (priklad doplnenia pravidiel :)))
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 September 2005 - 0:30

Po ulozeni TB do cache jej stejny geocacher nesmi 7 dni vyzvednout ze stejne ani z jine cache.

jen ciste ze zajimavosti(zakazana oblast), jaka je penalizace za poruseni tydeniho pravidla? ;-)

V predbezne diskusi padl navrh, ze pri zaneseni mimo hraci pole se prerusuje pocitani bodu a TB se vraci do posledni "legalni" cache - jakymkoli nejrychlejsim zpusobem, treba poslanim postou mistnimu cacherovi. Zda se mi to rozumny postup i pri poruseni "karanteny".
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2005 - 20:57

Pridal jsem do pravidel poznamku o tom, ze se pocitaji jen cele dny - to plati pro bodovani, lhutu drzeni, sedmidenni "karantenni" lhutu.
Priklad: Mion vyzvedl TB 28.9., ma tedy k umisteni 29.9., 30.9., 1.10. (cely den az do pulnoci).
Umisti-li ho 1.10, nesmi se ho dotknout do 8.10. vcetne.
PlachtaS: skore updatuju jen pri zmenach, ted je vyrovnano.


Díky všem za upřesňujicí info.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2005 - 22:05

navrhujem urobit strategicke planovanie pravobreznikov niekde na pive buduci tyzden, co vy na to?
agenti z lavej strany nemaju narok, budu odhaleni a hodeni do Vltavy :)))


hEHE :) To bude tezky, vodnik z Certovky je zasadne s nama a navic povidal tuhle u lahve kontusovky, ze
mu chybi par dusicek do hrnicku. Ja bych byl s tim vhazovanim opatrnejsi :))
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2005 - 12:01

navrhujem urobit strategicke planovanie pravobreznikov niekde na pive buduci tyzden, co vy na to?
agenti z lavej strany nemaju narok, budu odhaleni a hodeni do Vltavy :)))

Co takhle ve stredu 7.9. od 17 hod. na levém brehu nahore na Letne u letenskeho zamečku (jednou tam bylo geopivo)?
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2005 - 12:02

navrhujem urobit strategicke planovanie pravobreznikov niekde na pive buduci tyzden, co vy na to?
agenti z lavej strany nemaju narok, budu odhaleni a hodeni do Vltavy :)))


S Bentleyem007 se hlásíme k pravobřežníkům a podporujeme to setkání. Navrhujeme tuhle středu mezi 17 hod a ??? místo nerozhoduje může být i na levém břehu :-) hlavně na dobrém pivku, které umějí udělat hlavně na levém břehu... to se jim teda musí nechat...
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2005 - 12:12

Co levobreznici? Nebo si muzeme taky rikat zapadni breh. Taky bychom se mohli nekdy sejit. Pokud bychom udelali zrcadlove setkani nekde na pravem brehu, tak ja muzu ve stredu az nekdy kolem 18-19. hodiny Potrebuju jet do Brna a driv se nestihnu vratit.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2005 - 15:23

Mám ještě dotaz, možná jsem to špatně pochopil, ale není mě pořád úplné jasné kde tedy jsou hranice hry. V pravidlech to podle mě není jednoznačně vyjádřeno, hovoří se o povodí Vltavy a Labe, přičemž se Labe od soutoku po hranice považuje za povodí Vltavy. Potud by se to zdálo jako jasné, ale jde o to, že se to dá vykládat různě. Jednak, že hranice co se týká severu je vlastně Mělník nebo že hranice je až hranice místa kde Labe vtéká na území Německa (jenže od Mělníka po hranice, tedy sever je povodí Ohře). Možná by bylo dobré dát do pravidel např. tento link: http://www.voda.mze....ce/sap_toky.htm kde je zcela jasně vymezena hranice povodí řek v ČR, aby nemohlo dojít k různým výkladům a neshodám. Ovšem jestli jsem nějak špatně pochopil vyčleněné území hry tak mě někdo poopravte, v tom případě se omlouvám a můj příspěvek neberte v úvahu.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2005 - 17:19

Takto by mohlo vypadat podle tvého návrhu (má i mou podporu) celé herní území herního pole

Jestli jsi ještě u barviček, zkus jinou barvou označit levý a jinou pravý břeh. Pak to bude perfektní.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2005 - 12:49

Musim sa priznat, ze povodne som cakal, ze hra bude obmedzena na uzemie Prahy, takto roztiahnuta na obrovske uzemie nebude mat asi tu stavu... Neda sa s tym este nieco robit?

Ja si (za levobrezni) troufam rict, ze neda. Jiz mame zkontaktovane i mimoprazske hrace.
Ale asi nam nic nebrani rozjet jeste dalsi hru (novy TB s novym urcenim ...)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama