Přejít na obsah


Fotka

Vltava: levy x pravy breh


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 22:36

Musim sa priznat, ze povodne som cakal, ze hra bude obmedzena na uzemie Prahy, takto roztiahnuta na obrovske uzemie nebude mat asi tu stavu... Neda sa s tym este nieco robit?

Vsak jsem hned ze zacatku rikal "mohlo by to prinest vetsi navstevnost cachi na Karlovarsku a v Orlickych horach" :) Skoda, ze z mimoprazskych pravobreznich se zatim prihlasil jen Kolombo.
Paralelni prazske hre bych se nebranil, mozna by se ukazalo, ze pritahne uplne jinou skupinu cacheru. Mne osobne vic vyhovuje vetsi uzemi a mene caste presuny, v Praze by se mohlo stat, ze TB zmeni breh nekolikrat za den - muselo by se poctive logovat s timestampem a pocitat hodiny a minuty. Ted pocitam jen rozdily v datumech.
Ukoncit prvni kolo po pul roce - jsem pro, skore se vynuluje a podle nalady se nastartuje dalsi kolo s pravidly upravenymi o zkusenosti z prvniho kola, nebo se hra ukonci.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2005 - 13:42

Zjednoduseni by to bylo prijemne, aby pravobrezni nemuseli chodit po hrebeni Jizerek s vodovahou, a taky nemyslim, ze by se tim narusila rovnovaha - nejsou-li zasadni namitky, pridam odstavec o povodi Nisy a link na obrazek do popisu TB.

Díky že jsi mě vrátil do hry, velký náčelníku :-)

  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2005 - 15:29

Za svoji cache "Tisuvka rozvodi GCKCAT" mohu rict ze je na strane Vltavskeho povodi. Cache "U obeseneho GCPW77" jak jsem ji nasel, tak je tez na strane Vltavskeho povodi. Ale u obou jde o jemne niance.

Jo jeste jsem zapomnel dodat ze predpokladam ze ji budete vyzvedavat a ukladat ze strany Vltavskeho povodi, jinak by mohlo jit o preslap :-)))) .
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 22:18

1. GiramoNdo?
2. nevadí - mám ještě v záloze pár sqělých keší v Krušných horách :))

Koukám, že hlavně by TB měla vybrat jiná osoba, něž ho tam vložila :-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 22:08

1. GiramoNdo?
2. nevadí - mám ještě v záloze pár sqělých keší v Krušných horách :))

1. Sorry, to nebylo schválně, ale ve spěchu.2. Už se těším
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 17:48

"Není dovoleno umisťovat TB do kačerem již dříve objevených keší a do jeho vlastních keší."

?????? !
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 18:23

"TB musí být zalogován na GC nejpozději do 2 dnů po jeho uložení do keše."

"Od vyzvednuti ma geocacher 3 dny na umisteni do dalsi cache, jinak se jeho brehu odecitaji body." pise Haggaeus v pravidlech. To znamena (alespon podle mne) vcetne zalogovani na netu!
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 1:31

Ad 1. Ano - je to průkaz o návštěvě (viz Šaman). Otázka je, jestli tuto možnost vůbec pravidly nevyloučit, myslím, že by to bylo férovější.
"Není dovoleno umisťovat TB do kačerem již dříve objevených keší a do jeho vlastních keší."

Bylo by to dost omezujici pro scenar "vyzvednuti TB v divocine - navrat do civilizace a rychle umisteni"

Ad 3. Zatím tomu rozumím tak, že každý byť i jen načatý den se počítá za 1 bod. To je lepší příspěvek než desetinky bodu. Už začátek hry ale ukazuje, že se v Praze moc hrát nebude, spíš v pohraničních horách. Prakticky si počítání po hodinách nedovedu poc představit - jediný objektivní čas je čas zápisu na GC a to může být i několik hodin (někdy i několik dnů) po vložení TB do keše. To mě přivádí k dalšímu návrhu na doplnění pravidel:
"TB musí být zalogován na GC nejpozději do 2 dnů po jeho uložení do keše."

Ted pocitam body za rozdil dnu retrieved-placed, tj. za Devil's Stone 1 bod, za Hell to Heaven 7, za Reitknechtku 0. Metoda zvolena namatkou, ale zaroven funguje jako opatreni, aby skupina 7 cacheru nechodila s TB po cachich a nesbirali kazdy den 1 bod, dokud by si na ne nepocihalo 14 cacheru z druheho brehu a TB jim nevzali nasilim.
Logovani by melo byt pokud mozno okamzite, tj. nejlepe pres WAP, nebo zavolat prostrednikovi online, ktery TB grabne a napise k cilove cachi poznamku napr. "anneke hlasi, ze umistila TB do cache" a tim ho opravdu do cache umisti - zakaz primeho predavani mezi cachery je myslen proti fyzickemu predavani TB. Zatim se dari logovat TB tyz den, co byl vyzvednut/umisten.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 10:18

... [... To mě přivádí k dalšímu návrhu na doplnění pravidel:
"TB musí být zalogován na GC nejpozději do 2 dnů po jeho uložení do keše."
] ...

No, myslím, že v případě hry by mělo logování naopak probíhat okamžitě, řekněme do 12hodin od uložení, protože zalogováním po dvou dnech od uložení může libovolná strana získat pár bodů zdarma, protože protivník celou tu dobu neví, že je TB již dávno v keši.
Pak to omezení na ukládání pouze do neobjevených keší: To mi přijde jako nesmysl. Zavádí to zase nerovné podmínky pro jednotlivé hráče podle toho, kolik a kde toho mají odloveno.
Doporučují take při logovaní uložení a vyzvednutí zapsat do logu na GC.COM přesný čas, aby byl přehled, jak dlouho TB v keši skutečně byl. Oznámení o uložení v Raiknechtce mi přišlo v 11:55 (kdy byl uložen nevím) a v 12:30 už byl TB zřejmě zase na cestě.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 8:15

Taky me nic neprislo:-(
Mozna to bude tim, ze v sobotu asi od 23 hodin nesel GC.com a neprosel ani nocni update na GC.cz.
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2005 - 12:42

Taky mě nic nepřišlo a to jsem na to zvláště čekal, byl jsem zvědavej kam to pete29 vlastně umístí, sice jsem věděl přibližně oblast, ale přesné místo ne.

Jestli pete29 cte forum: jak presne jsi posilal log, pres wap.geocaching.com? Stalo by to za bugreport do geocaching website fora, klidne ho napisu.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 8:53

Myslim, ze zamer to nebyl, ale ted se to muze stat soucasti taktiky obou stran.
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 13:25

Je nová Brabenczova keš "Prameny Vltavy" nalevo nebo napravo?
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2005 - 15:13

Pod ruku nepříjde, musí se za ním jet až kamsi daleko na levý břeh :)

Tak daleko z pravého břehu to není, ale bohužel je to daleko od Prahy. V jižních Čechách asi nikoho nemáme, co?
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2005 - 12:53

no kolegovia lavobreznici, dostavaju sa k nam na pravy breh spravy o tom, ze vas bojovy duch opadol a tym ste frustrovali aj zapalenych laviciarov :) Nechcete snad, aby sme vam prispeli na benzin? :)))
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2005 - 10:56

zakladam nove vlakno, pretoze toto sa uz dlho nacita :)
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 12:04

Co takhle ve stredu 7.9. od 17 hod. na levém brehu nahore na Letne u letenskeho zamečku (jednou tam bylo geopivo)?

aby pravobreznici robili schodzku na lavom brehu, to este ani cert nevidel :) Vyzera to ale ze tento tyzden nemam moc cas, nechajme tomu zatial volny priebeh a uvidime co ukaze priebeh hry...
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 12:44

Jakožto celoživotní obyvatel Vinohrad se k Vám hlásím - jakýkoli důvod je dost dobrý pro uskutečnění nějakého setkání v hospodě... Tento týden jsem bohužel v práci, takže bych se nemohl zúčastnit, avšak kdyby se akce konala až příští týden, tak Vás uvidím moc rád. Who
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 15:55

Chtel jsem se opravit ono povodí Labe je i také úzký pruh až k Německu tedy povodí Labe rozděluje povodí Ohře na dvě části.
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2005 - 18:13

Jestli jsi ještě u barviček, zkus jinou barvou označit levý a jinou pravý břeh. Pak to bude perfektní.

To budeme muset jeste domluvit co udelame u pramene Vltavy (bohuzel neni na hranicich CR)

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama