Přejít na obsah


Fotka

Vltava: levy x pravy breh


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 September 2005 - 12:52

Mě to zas připadá jako rovnější hledání než cesta najisto ke známé keši.

Jenže tady nejde primárně o hledání keší, ale o umisťování a přesun TB, a to je záležitost, která se v geocachingu běžně praktikuje i u již objevených keší.
Kdyby to mělo jít podle principu neobjevenýchj keší do důsledků, tak by správně ani neměl z cache herní TB vyzvednout ani ten, kdo již keš dříve navštívil. A za chvíli zjistíme, že se nedá vůbec rozumně hrát. Ne vždy ma člověk čas, aby se vypravil někam na vzdalenou keš, ale při cestě má třeba keší spoustu, již dříve odlovených. Takže pro mnohé z toho duvodu přestává být hra zajímavá - těšil jsem se na rychlé akce a denní honičky za TB, a zatím to vypadá na dlouhé lokte a čekání, až nový držitel o víkendu umístí keš někam na hranice.
Takže ač jsem to měl včera na Raiknechtku z práce pár set metrů, nakonec jsem tam nevyrazil, protože když se k tomu ještě vezme v úvahu, že se nezapočítávají body za umístění do cache na méně než 24h, nemělo by cenu jej po cestě z práce někam umístit na levý břeh.
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 September 2005 - 12:09

Mě to zas připadá rovnější hledání než cesta najisto ke známé keši.

To by ale některé velmi důsledné cachery prakticky vyřadilo ze hry :-(
A já mám taky nejbližší nenalezenou cca 17 km vzdušnou čarou ...
Každý nemá tolik času vyzvednout TB a pak vyrazit hledat nějakou nenalezenou cache.
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2005 - 14:15

No to se musis zeptat Brabencze ale jak to vidim tak ten TB obejde celou republiku po pramenech rek :-)))).

Koukám, že bych měl vytvořit dostatečně odlehlou cache u pramenů Jizery :-)
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2005 - 14:17

Podle mapy je cache na levem brehu Teple Vltavy. Kdyby hranice byly vytyceny Studenou Vltavou, dopadne to jeste jednoznacneji.
Ktera z tech vetvi tvori predel? Tepla, nebo Studena Vltava?

Podle Giramondovy mapy (viz link ze stranky TB) Studena Vltava.
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2005 - 16:06

Pravobrezní z Jiznich Cech = kde jste kdo ?????

je tam PlachtaS team, ale ktovie na ktoru stranu sa hlasia :) Chcelo by to posunut to o par km na Sumavu na lavy breh, nech si laviciari zopaknu cestu :)
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2005 - 12:01

Prosím dejte nám někdo vědět, kde je dnes předmětný TB, ať si jej přidám do watchlistu. A pravidla najdu tady?


Uplne nahore v tomhle vlaknu je na nej odkaz. Pravidla jsou primo na strance travelbuga.
Tady ten odkaz jeste jednou: http://www.geocachin....aspx?id=146940
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2005 - 23:53

Z toho plzne, ye :hracim polem: je temer cela Ceska kotlina / mimo povodi Nisy, vrcholovych partii Krusnych hor a pod. Dalsim omezenim jsou statni hranice.

S těma vrcholovýma partiema Krusnych hor nemáš pravdu. Ty patří taky do povodí Labe i když už ne na české straně, ale na straně německé. Pořád je to ale povodí Labe.
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2005 - 10:21

Ta mapa, na kterou odkazujes neni mapa povodí (tj. hydrologická), ale Povodí (tj.správní).


No já právě vím a určitě si myslím, že by to bylo právě zcela jasné vymezení území, prostě hranice hry by byla Vltava a Labe a území hry povodí (správní) Vltavy, Labe a Ohře. A nemohly by tak vzniknout jakékoliv dohady.
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2005 - 23:32

Řekněte RaRochovi, že xistuje watch i na TB a tudíž klidně může napsat svůj log u mý keše To Hell...
To, že ho máte už víme od 19:13 hod, kdy vyzvednutí TB zalogoval ;-)).

To nebylo z duvodu utajeni, ale TB jsem zapsal hned v hospode. Log u kese uz je tam taky :-)). Ted se teste.
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 September 2005 - 13:05

To by ale některé velmi důsledné cachery prakticky vyřadilo ze hry :-(
A já mám taky nejbližší nenalezenou cca 17 km vzdušnou čarou ...
Každý nemá tolik času vyzvednout TB a pak vyrazit hledat nějakou nenalezenou cache.

Vypadá to, že pro tento návrh neseženu podporu, ale pořád si myslím, že nenalezených keší je dost a dost (i když 17 km vzdušnou čarou v kopcovitém terénu může být hodně na to, aby jednoho odradilo).
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 September 2005 - 13:15

těšil jsem se na rychlé akce a denní honičky za TB, a zatím to vypadá na dlouhé lokte a čekání, až nový držitel o víkendu umístí keš někam na hranice.
Takže ač jsem to měl včera na Raiknechtku z práce pár set metrů, nakonec jsem tam nevyrazil, protože když se k tomu ještě vezme v úvahu, že se nezapočítávají body za umístění do cache na méně než 24h, nemělo by cenu jej po cestě z práce někam umístit na levý břeh.

Myslím, že nastavení počítání bodů k tomu přemisťování z hranic na protilehlé hranice vede. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, ale možná by stálo za to už nyní přemýšlet o tom jak hru zrychlit (např. tím navrhovaným počítáním zlomků bodů za čas od zalogování k odlogování, nebo extra za každé zalogování, určením nějakého vnitřního území, které by bylo bodově zvýhodněno, zkrácením doby povoleného držení TB apod.)
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2005 - 14:21

Podle Giramondovy mapy (viz link ze stranky TB) Studena Vltava.

Dal jsem jako hranici Studenou Vltavu, protože ta jde přes státní hranici ČR.
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2005 - 16:14

Vlkos je pašák !!!!! Imperium opět vrací úder !!!
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2005 - 11:52

je tam PlachtaS team, ale ktovie na ktoru stranu sa hlasia :) Chcelo by to posunut to o par km na Sumavu na lavy breh, nech si laviciari zopaknu cestu :)

Po asi měsíční odmlce jsme opět tady - jednoznačně LEVÝ BŘEH. Prosím dejte nám někdo vědět, kde je dnes předmětný TB, ať si jej přidám do watchlistu. A pravidla najdu tady?
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2005 - 12:07

Uplne nahore v tomhle vlaknu je na nej odkaz. Pravidla jsou primo na strance travelbuga.
Tady ten odkaz jeste jednou: http://www.geocachin....aspx?id=146940

Dík za info
  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2005 - 0:16

S těma vrcholovýma partiema Krusnych hor nemáš pravdu. Ty patří taky do povodí Labe i když už ne na české straně, ale na straně německé. Pořád je to ale povodí Labe.

Asi to bude chtít čárového rozhodčího, ne vždy je každému jasné kde končí rozvodí :-)
  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2005 - 0:41

S těma vrcholovýma partiema Krusnych hor nemáš pravdu. Ty patří taky do povodí Labe i když už ne na české straně, ale na straně německé. Pořád je to ale povodí Labe.

Mas pravdu. Ja jsemto bral tak, ze hrajeme na pravy a levy breh Vltavy. Pritocemz Labe v Cechach (tj. od soutoku s Vltavou u Melnika az po opusteni republiky ve Hrensku) se bere za pokracovani Vltavy. Z toho jsem odvodil, ze povodi Labe v Cechach je pro ucely nasi hry povodim Vltavy.
Nechci byt vykladacem hraciho pole, ale pro jednoduchost bych souhlasil s Tebou a vrcholove partie Krusnych hor v Cechach bych ze hry nevylucoval. Ono tam popravde moc kesi neni a ta moje (Cihadlo) se tim dostava do hry :).
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 September 2005 - 15:04

Pravidla uvedená u TB Vltava 15.9.2005 13:00
Pri vyzvednuti TB kazdy geocacher hlasi v logu, za jaky breh hraje.
***Od vyzvednuti ma geocacher 3 dny do umisteni do dalsi cache, jinak se jeho brehu odecitaji body.
TB nesmi byt umistovan do cachi s obtiznosti nebo terenem vyssim nez 4.
TB nesmi byt umistovan do novych cachi, dosud nepublikovanych na geocaching.com.
V pripade multi a puzzle cachi urcuje prislusnost k brehu pocatecni bod.
TB nelze primo predavat mezi geocachery, ani jej logovat do virtualnich cachi.
Po ulozeni TB do cache jej stejny geocacher nesmi 7 dni vyzvednout ze stejne ani z jine cache.


Má-li být tato hra akční v pravém slova smyslu, tak timto zpusobem to asi nepujde. Krome oznacenho bodu hvezdickami bych ostatni nemenil. Jak jsem si tady spradal plany na Peklo, tak me napadaly ruzne napady - posudte sami:
1. - TB lze umistit do kesi s O_T<5, ale ne 2x do stejneho mista stejným kacerem. Lze ukladat i do svych kesi za stejne podminky. Kazdou novou kesi (multi...)musi jedinec (tym) absolvovat sam bez cizi pomoci ... nikoho to neomezuje a kazdy si sam sleduje kde uz byl a pocita si body do nalezenych kesi.
2. - *** doba pro nové ulozeni po vyzvednuti je do 24 hodin od uvedeného casu vyzvednuti uvedeneho v logu keše i na strance TB .. zadne prutahy, at se to hybe a pokud nemuzes zajistit, tak tam nechod! Pri dnesni hustote kesi by to nemel byt problem.
3. - logovani po ulozeni do kese = nejpozdeji do 06:00 nasledujícího dne, bud sam nebo s pomoci druhe osoby. Pokud se ti to z nejakych duvodu nepovede ma tvoje strana -2? body a -1 bod za kazdy zapocaty den. .. rano stejne kazdy koukate co je noveho na GC, a vetsina se z vyprav vraci uz vecer ...
4. - body pocitat za kazde ulození + za kazdý zapocaty den v kesi ... tady nelze pouzít tandemové ukládání a vybirání jednotlivými cleny tymu!!! fair play !!! to by body nabyvaly. Aby meli vsichni stejnou sanci, tak informace by meli ziskavat prostrednictvim GC ne primou komunikaci mezi sebou! Pokud to takhle pujde, tak doba od ulozeni po zverejneni na GC muze byt radove nekolik minut az hodiny. Tady zalezi na kazdem z nas!
Tolik ode me, toto ma byt akcni hra a ne dlouhe vyckavani co se bude dit. Co vy na to?
Ahoj Dryjak . ... . .
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2005 - 14:36

Dal jsem jako hranici Studenou Vltavu, protože ta jde přes státní hranici ČR.

Díky, takže je to jasné.
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2005 - 17:37

Vlkos je pašák !!!!! Imperium opět vrací úder !!!

Vlkos je frajer, Vlkos je spravny chlapec Vlkooooos je naaajleeeeepsiiiiiii :)))

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama