Přejít na obsah


Fotka

plně automatické statistiky na gc.com :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#101 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 17:35

no referencni body pro ty souradnice nepouzivam, protoze s nima docela pracuju (doma, skola, mezizastavky vlaku na trase domov-skola, atd..) a pak se mi generovaly statistiky pokazdi jinak, podle zrovna nastavenyho ref. bodu, proto tam mam nabuseny natvrdo souradnice domova. a ansitooem() apd.. no jeste tomu dam sanci.. :))
  • 0

#102 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 0:04

GgStat2

upravene makro pro GgStat, ktere za pouziti GgStat.exe vytvori statistiky, ktere pres GeoJarry.exe nahraje na profil na geocaching.com, a zaroven, protoze mam v sablone template vlozenou mapu nalezu z geocaching.cz, aktualizuje tuto mapu.

v2.23

* moznost generovani cachemapy na gc.cz
* moznost generovani ftf-indexu ftf-index.cz
* pro konfiguraci je pouzit soubor GgStat2.config.pas, ktery je mozno pohodlne upravovat v GeoGetu v2.16 a vyssi, pres Tools → Plugins
* plus upravy na ktere jsem zapomnel

nejnovejsi verze GeoGetu (2.17) a GgStatu (1.1.6) podminkou, vysledek k videni jako obvykle na mem profilu.
  • 0

#103 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 8:07

Nejak jsem tam nenasel, kde vytvaris tu peknou barevnou mapicku CR po krajich. Prosim, napovez. EDIT: Ctu vlakna v nespravnem poradi :) Je k tomu potreba GgStat 1.1.7 a doplnit do Template tu mapku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#104 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 18:46

nova verze makra GgStat2! pribyly nejaka nastavovatka a funkce jako treba otagovani kesi podle kraju a polygonu pro tvorbu statistik, at to nemusime poustet zvlast (pro lenochy)

config
Statistics = 'GgStats.html'; //Cesta uložení výsledných statistik
  Template = 'GgStatTemplate.cz'; //Cesta k šabloně (Template)
  HomeLat = '50.558708'; //Výchozí souřadnice. Můžete použít i 'Geoget_RefX'
  HomeLon = '15.913619'; //Výchozí souřadnice. Můžete použít i 'Geoget_RefY'
  ProfilePage = 'http://www.geocaching.com/profile/?guid=c3b9afaa-8556-4ddc-9d17-12459c86528b'; //Zadejte adresu stránky s Vaším profilem
  GenerateCachemap = 'yes'; //'yes' pro generování a upload nálezů pro mapu na gc.cz
  GcCzLogin = ''; //Mapa nálezů: Jméno na gc.cz pokud nepoužíváte GeoJarry
  GcCzPassword =''; //Mapa nálezů: Heslo pro gc.cz pokud nepoužíváte GeoJarry
  GenerateFTFindex = 'yes'; //'yes' progenerováni FTF-indexu (ftf-index.cz), jinak 'no'
  GeojarryForUpload = 'yes'; //'yes' pro upload přes GeoJarry, 'no' pro upload na FTP
  FtpUrl = ''; //Adresa FTP, pro upload statistik na FTP
  FtpName = ''; //Jméno na FTP, pro upload statistik na FTP
  FtpPassword = ''; //Heslo na FTP, pro upload statistik na FTP
  FtpDirectory = ''; //Adresář na FTP, pro upload statistik na FTP
  SilentMode = 'yes'; //'yes' pokud vše funguje jak má, jinak 'no'
  DivideByPolygon = 'yes'; //'yes' provede otagování keší podle krajů, 'no' ne
  tagkraj = 'CZ kraj'; //Neměnit!
  tagokres = 'CZ okres'; //Neměnit!
  polykraj = 'CZ kraje'; //Neměnit!
  polyokres = 'CZ okresy'; //Neměnit!

changelog
v2.23, 20081207, konfigurace ve zvlastnim souboru, takze jde pohodlne menit primo v geoetu v2.16 a vyssi
  v2.24, 20081230, pridano tagovani kesi Kraj a Okres pro mapky

stahujte zde: http://mikrom.cz/ind...hp?docs&file=86
  • 0

#105 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 21:44

Tak jsem nainstaloval nové makro, udělal potřebná nastavení, ale hlásí to chybu numeric pointer a nejsou vygenerováné správně nálezy podle směrů a nálezy podle vzdálenosti od domova... a kromě jiného, hlásí se to jako makro verze 1.19
  • 0

#106 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 23:37

moje makro 2.24, ktery je tu ke stazeni, spolu s geogetem 2.0.20.407 a GgStatem 1.1.9 teda generuje bez jediny chybicky toto: http://www.geocachin...17-12459c86528b
  • 0

#107 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 10:53

mikrom napsal/a:
moje makro 2.24, ktery je tu ke stazeni, spolu s geogetem 2.0.20.407 a GgStatem 1.1.9 teda generuje ...[/url]


Da se neco obdobneho/stejneho/namodifikovaneho pouzit na GSAK? Abych nemusel pouzivat dalsi nastroje.
Mozna to tu uz nekde je a ja to jen prehledl, ale necham si poradit.
Diky
Michal
  • 0

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 10:56

To bude asi lepsi se zeptat ve foru GSAKu, ne? :D
  • 0

#109 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 11:21

mikrom napsal/a:
moje makro 2.24, ktery je tu ke stazeni, spolu s geogetem 2.0.20.407 a GgStatem 1.1.9 teda generuje bez jediny chybicky toto: http://www.geocachin...17-12459c86528b

Vše jsem přeinstaloval a běží to už OK. Díky za supr makro. Kdy se můžeme těšit na nové statistiky ohledně nadmořské výšky ;) ?
  • 0

#110 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 11:22

akryx napsal/a:

mikrom napsal/a:
moje makro 2.24, ktery je tu ke stazeni, spolu s geogetem 2.0.20.407 a GgStatem 1.1.9 teda generuje ...[/url]


Da se neco obdobneho/stejneho/namodifikovaneho pouzit na GSAK? Abych nemusel pouzivat dalsi nastroje.
Mozna to tu uz nekde je a ja to jen prehledl, ale necham si poradit.
Diky
Michal

Ano. Podívej se na webu GSAKu na část makra a tam najdeš odkaz na makro pro generování statistik. Funguje to hodně podobně, do nedávna jsem ještě s GSAKem používal...
  • 0

#111 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 3:26

Jelikož jsem asi tři dny bojoval s nastavením GgStat a kloudné souhrnné (a mně srozumitelné) info jsem na fóru nenašel, dovolil bych si popsat postup (který mi nakonec fungoval) pro takové "experty" jako já...takže co je třeba: GeoGet2, GgStat, geojarry, GeoGet makro GgStat2 od mikroma.

- nainstalujte GeoGet, mně vyhovuje instalace "portable", tzn. že složka "data", ve které je databáze keší a veškeré nastavení, implicitně v adresáři c:\program files\geoget\data\ (v dalším textu s tím budu počítat - jinak to prý? dělá bordel v cestách ke složkám, které se musí měnit)

- pokud budete instalovat jako portable, ještě před spuštěním geogetu ve složce c:\program files\geoget\ vytvořte pomocí poznámkového bloku soubor s názvem geogetboot.txt Napište (zkopírujte) do něj

[boot]
datadir=C:\Program Files\GeoGet\data

soubor uložte a přejmenujte na geogetboot.ini

- teď už GeoGet ví, kde je složka s databází keší a veškeré nastavení

- do složky "data" umístěte soubory geojarry.exe, geojarry.ini a všechny soubory s koncovkou .pas (ze složky gg2plugin)

- vyplňte v souboru geojarry.config.pas (otevřete pomocí poznámkového bloku) údaje gjUsername a gjPassword mezi znaménka ' ' (pravděpodobně je záhodno, aby byly údaje stejné na gc.com i na gc.cz) a gjCountryID (pro českou republiku je to 56)

- vyplňte geojarry.ini jako předchozí, u položky datadir=C:\Program Files\GeoGet\data\geoget.db3 Nemá to sice přímou souvislost s GeoGetem ani s vytvářením statistik [viz příspěvek od HaLuMy podemnou], ale může se hodit...

- vyplňte požadované údaje i v souboru geocaching-cz.config.pas

- do složky "data" přesuňte soubory GgStat (tzn. GgStat.exe, Template.cz, Template.en)

- do složky "data" přesuňte soubory makra od mikroma (tzn. GgStat2.config.pas, GgStat2.ggp.pas)

- zapněte GeoGet, jděte na horní lištu tools/settings/plugins tady můžete editovat již dříve vyplněné údaje

- přejděte na GgStat2 (tím budete editovat soubor GgStat2.config.pas ve složce "data" ): "Statistics" nechte jak je, "Template" změňte na Template.cz, pak vyplňte domácí souřadnice ve formátu xx.xxxxx yy.yyyyy, opět přihlašovací údaje, GenerateFTFindex nastavte jako no, pokud máte méně než 200 nálezů a navíc třeba žádné FTF; ostatní položky neměňte.

- pokud jste zvolili u "GenerateFTFindex" hodnotu no, editujte raději soubor Template.cz a před řádek MyxTFList FTF seznam dejte znak # , tedy ve výsledku #MyxTFList FTF seznam. (Toto rozhodně udělejte, pokud se vám generování statistiky zasekne v geojarry na "uploading profile" - pravděpodobně byla vygenerována nesmyslně velká statistika FTF, která nejde nahrát do profilu - jestli je to tak si můžete ověřit otevřením souboru GgStats.html, který místo pár desítek kB bude mít velikost třeba několik tisíc kB.)

- to, jak bude výsledná statistika vypadat, jak budou rozmístěné grafy atd. záleží pouze na souboru Template.cz

- opět upravujte třeba poznámkovým blokem. Jedná se o html kód, kterému za mák nerozumím, ale při troše snahy lze pochopit základy toho, co co dělá (bohužel až po té, co se vám povede vygenerovat první statistika ;) )...ale pokud máte zvolen soubor template.cz, zatím se v tom nevrtejte. Obecně platí, že znak # znamená, že řádka (funkce) se ve statistikách nepoužije.

- nyní musíte do GeoGetu dostat nalezené kešky, např. importem PQ (gpx) nebo zkuste nějakou z ikon na liště ;). Poté buď ručně označte keše jako nalezené nebo opět zkuste nějakou tu ikonku...až budete mít všechny vaše nálezy zeleně označené stiskněte pátou ikonku zleva (nahraje nálezy na server geocaching.cz) no a pokud se podaří, stiskněte konečně (!) ikonku sloupcového grafu (GgStat2) a pokud jste vyřešili mysterku generování statistik na jeden klik :-D a všechno správně vyplnili, budete odměněni krásnými statistikami ;)

! - Pokud vám zmizí z GeoGetu ikonka nebo máte jiný problém, zkuste soubory GgStat2.config.pas a GgStat2.ggp.pas (složka "data" ) prověřit debuggerem v programu GeoGet (tools / script debugger - syntax check - vypíše na jakém řádku a pozici je chyba) a nebo makro znovu stáhněte, nakopírujte do složky "data" a znovu vyplňte GgStat2.config.pas ... mělo by pomoct.

!! - V souboru Template je funkce HOMECOORDINATES, která slouží k zadání domácích souřadnic a následnému výpočtu vzdáleností. Tato funkce může být buď povolena nebo zakázána. Když je povolena, souřadnice v Template mají prioritu nad souřadnicemi v makru GgStat2. Aby vám výpočet vzdáleností ve statistikách fungoval správně, buď nechte řádek ve formátu #HOMECOORDINATES (zakázáno = použijí se souřadnice z makra GgStat2), anebo ve formátu HOMECOORDINATES (povoleno = souřadnice z makra GgStat2 se neberou v potaz), ale v tom případě musíte mít v Template tyto souřadnice vyplněny na vámi požadovanou hodnotu, ve formátu xx.xxxxx yy.yyyyy

!!! - Pokud jste nepostupovali přesně podle návodu a nemáte portable verzi, je možné, že i když si myslíte, že máte cesty k datovému adresáři vyplněny správně, můžete tam mít chybu, cesty někdy vyžadují "dosovský formát" - po tom, jaká má pravidla jsem nechtěl pátrat...proto jsem si nainstaloval portable verzi!

!!!! - Čtěte návod a ostatní dokumentaci v distribuci programu GgStat (GgStatDoc)



Pokud vám to stále nefunguje pak jsou v zásadě dvě možnosti:

1. - opakovat pečlivě a přesně postup

nebo

2. - tu du dum dum (znělka z "Riskuj" ) B)
  • 0

#112 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 8:34

Skvely navod - diky za napsani! Taky jsem s tim valcil a pak toho nechal s tim ze statistiky spoustim souborem *.bat. Zkusim to tedy ted nove zprovodnit podle tebe :)
  • 0

#113 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 13:33

HuntBehind napsal/a:
?? - nevím jestli je potřeba vyplnit i geojarry.ini?? Radši jsem ho vyplnil (shodně jako v předchozím případě), u položky datadir jsem vyplnil =C:\Program Files\GeoGet\data\geoget.db3


Tohle urcite ne!

geojarry nema s geogetem, potazm s jeho databazi vubec nic spolecneho. Touto polozkou se rika, do hjakeho adresare ma geojarry stahovat data z webu. Pro nahravani statistik to neni ale potreba.
  • 0

#114 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 23:17

HuntBehind napsal/a:
!! - nevím proč, ale v souboru GgStat2.config.pas dochází čas od času při nějaké (?) manipulaci s GeoGetem k vymazání položky ProfilePage, bez níž není GgStat ovladatelný z prostředí GeoGetu, protože v něm prostě zmizí ikonka (tři sloupečky grafu) z nástrojové lišty i položka v roletce plugin. [edit - myslím si, že k tomu občas dochází při opětovné editaci GgStat2.config.pas z prostředí GeoGetu .. ale kdy přesně a proč?]


Musim potvrdit, integrovany editor promennou ProfilePage vubec nezobrazi (nenabidne k editaci) a pri ulozeni ji vypusti.
Jedine, cim se promenna ProfilePage lisi od odtatnich je, ze jeji hodnota obsahuje v retezci "//", coz by mohlo byt interpretovano jako zacatek komentare, a tim by vypadl i znak "'", ktery vlastni hodnotu promenne ukoncuje.. Takze promenna nemusi byt interpretovana ani jako retezec s hodnotou ani jako prazdny retezec..
Ale mozna se mylim..

OVERENO!!! Je to tak, promennou ProfilePage muzete vlozit bez uvedeni protokolu, to znamena bez "http://", zacnete tedy az "www.geocaching.com/profile/..." Upload takto funguje a promenna je editovatelna v internim editoru GG2.
  • 0
-=JotT=-

#115 SOS_SOS

SOS_SOS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 2:49

Vše běželo dle návodu, ale protože jsem zapoměl změnit odkaz na soubor GgStatTemplate.cz, tak jsem měl v profilu "mikromův profil". V GC.com jsem to vymazal v Profile Details vymazal a po opravě na Template.cz jsem chtěl statistiku znovu vygenerovat. Bohužel nyní nedostanu na GC.com vůbec nic. Neporadíš v čem to vězí?
  • 0

#116 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 3:48

SOS_SOS napsal/a: Vše běželo dle návodu, ale protože jsem zapoměl změnit...Bohužel nyní nedostanu na GC.com vůbec nic. Neporadíš v čem to vězí?


No hlavně nevím, co ti to dělá nebo nedělá ;)
Tak aspoň pár postřehů:
- z GC.com nemusíš nic mazat, přepíše nebo vymaže :| se to samo
- zkus znovu načíst data elevation
- znovu odešli svoje nálezy na geocaching.cz
- pokud se ti to "kousne" když geojarry uploaduje, tak bude asi problém v tom, že generuje příliš velký výsledný soubor. Což si můžeš následně ověřit otevřením souboru GgStats.html, který místo pár desítek kB bude mít velikost třeba několik tisíc kB. Jestli je to tak, zaprvé zkontroluj, jestli máš v GgStat2.config.pas zadanou hodnotu no u GenerateFTFindex, za druhé otevři Template.cz a před řádek MyxTFList FTF seznam dej znak # , tedy ve výsledku #MyxTFList FTF seznam

snad ti to pomůže, jestli ne, musí ti poradit povolanější...
  • 0

#117 SOS_SOS

SOS_SOS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 10:58

SUPER tip stím "plotem" v Template CZ. Znovu jsem přehrál GgStat 1.1.11 a vygeneroval statistiku. Vše proběhlo jak má
  • 0

#118 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 23:51

zase nova verzicka:
v2.26
- rapidne se zrychlilo generovani statistik, protoze makro projizdi a taguje (okres, kraj, vyska) jen nalezene kese
- nalezenym kesim pridava tag *Elevation* pro informace o vyskach do statistik (pokud to chcete mit u vsech tak si to projedte makrem k tomu urcenym)
- jiz neni potreba vyplovat adresu profilu na geocachin.com (vyuzivame poznatku z [url=http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=28&thread_id=9614&pid=110197#post_110197]vlakna na foru[/url])
stazeni na obvyklem miste http://mikrom.cz/ind...hp?docs&file=86
  • 0

#119 Ijacek007

Ijacek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 14:12

osobně si myslim že než sem placat jeden příspěvek za druhým a dopnovat se navzajem by se konečně někodo mohl odhodlat a popsat cely postup jak na ty zatracene statistyky vlastne jit a to ale myslim kompletni navod od instalace toho prvotniho souboru po kliknuti na posledni tlacitko osobne generuji statistiku pres GSAK protoze ani po dvoudenim usilovnem klikani porad dokola podle navodu mi proste statistika nevypadne nevim jak vy ale ja osobne nemam 20 hodin na to abych cetl 20 stranek a kupu prospevku proc by to vlastne melo a proc to vlastne nejede. Nemuze se najit jedina dobra duse ktera by si vzala instalaci vsech sw potrebnych a proste krok po kroku napsala navod jak se ma postupovat ?
  • 0

#120 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 14:29

Ijacek007 napsal/a:
osobně si myslim ....

Zrovna na této straně máš poměrně polopatický návod, podle kterého jsem to rozchodil i já.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama