Přejít na obsah


Fotka

Do listingu multin by měl patřit odhad délky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#21 Dzudy

Dzudy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2008 - 22:02

Souhlasím s tím, že by bylo dobré uvést alespoň základní časové rozpětí, nebo přibližnou vzdálenost. Někteří chodíme s georobotky, kterým dojde šťáva v polovině cesty a pro nás se okamžitě zvýší obtížnost alespoň o dvě hvězdičky, protože musíme vzít georobotky na záda. :@
  • 0

#22 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 6:55

Za nemotorizované kačery taky dávám hlas pro stručný popis délky a doby. Ono se celkem blbě loví další a další stage, když člověku jede za hodinu poslední autobus.
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 9:11

petegeo napsal/a:

kolombo napsal/a:
Za sebe můžu říci, že z odlovených multi si nejlépe pamatuju ty dlouhé, obzvláště ty, co vůbec nebylo patrné kde končí a hledači se několikrát vraceli večer několik km k autům.

Ale chápu, že plánovačům odlovených bodů za odpoledne může dělat značné potíže, že dopředu nevědí, kam ta keš vede a kdy se asi vrátí.

Pro sběrače zážitků je naopak lépe neplánovaně strávit spoustu času na dlouhé parádní multi a klidně oželet 50 městských mikro, co se za ty dva dny daly v pohodě najít.


On na to bude vzdycky ruzny uhel pohledu.
Jeden je ten mistni... Multina v kraji, muzes se vracet a jit tam treba Xkrat, nebo jsem tam par dni na dovolene.

Druhy je ze jsi na druhem konci republiky, mas cca 2-3 hodiny cas a nevis, kdy ti zavolaji, ze se mas znovu vratit do fabriky. To jsi pak rad, kdyz vis aspon zhruba, jak dlouho ti multina potrva, a kudy vede, zda se budes moct pripadne v casovem limitu vratit do "civilizace". Protoze jinak tam musis lovit fakt jen ty mestske mikra....

Jinak prilis dlouhe multiny taky zpusobuji, ze na ne moc lidi nechodi a tim padem vlastne nenavstivi ty mista, kvuli kterym se delaji.
Zarnym prikladem je pekna Cesta pro Otylku GCZ39R v prekrasne prirode, kterou vrele doporucuju. Je po stopach Koglerovy stezky. Ale uz Kogler vedel, ze je ta stezka dost dlouha a rozdelil ji na tri casti. Podle mne, kdyby tu byli tri multiny, byla by tu asi vetsi navstevnost. Takto to podle mne odradi dost lidi s detmi. A je to skoda.

Ale to neznamena, ze u specialnich multin, zamerenych prave na to tvoje "tajemno", jako ty co jsi vyjmenoval musi byt vsechny ty vyse zminene informace k dispozici. Ale takovych je pomalu...


Je otázka, jestli má být prakticky každá keš odlovitelná při náhodné cestě regionem. Multin mám odloveno více než 100 a v paměti mi zůstaly především ty parádní a dlouhé. Ano, když chci odlovit takovouhle kešku, tak se prostě musím v jejím okolí na chvilku utábořit. Takhle ostatně několikrát padly Ještědské pomníčky GCVV53, dvoudenní pochod s přespáním.

Otylku mám, dokonce tam s Pažitkou máme FTF a pokud někdo nechce věnovat den parádní procházce za zážitky, ať klidně honí body na městských mikro. Má to i svoje výhody, nemusíš tak často doplňovat logbooky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 10:17

a nemela by spravna user friendly multina taky obsahovat souradnice finale? ;) :D
  • 0

#25 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 10:42

to Dain: Já myslím, že ne, protože uvědomělý owner ti zavolá, napíše přes profil, přijede taxikem a doveze s sebou logbook k podpisu a pak ho jede vrátit na místo. Případně si vezme v práci dovolenou, aby vyhověl času a směru další cesty dotyčného kačera :D B)
  • 0

#26 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 11:31

Koukam, že některé věci dotažené ad absurdum zní poeticky - viz. maximální definice user friendly multinky :-) Po shlédnutí několika vymazlených listingů od Mel-Mana a jiných jsem do našich listingů odhady také umístil, určitě se šikne. Jsou keše, kam to patří, jinde by to dobré nebylo, ale tak je to tady se vším. Nic není jen black nebo white, že jo klucííííí. ;)
  • 0

#27 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 12:44

Za chvíli odjíždime na lov a přesně tohle mě také napadlo, když jsem procházel listingy multin a odhadoval která bude nejrychlejší, protože musíme být brzy zpátky. Takže se také přikláním k uvedení informace o stráveném čase u keší kde není důvod tuto informaci nezveřejnit.
  • 0

#28 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 15:48

Asi bych,alespon u kratsich multi ocenil malinkou informaci,treba o case, nebo delce, to kdyz jsem nekde v malo mnou navstevovanych krajich a nemam na lov cely den. Takova prakticka informace pak potesi.
  • 0

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 20:14

Souhlasím s některými, přesně z tohohle důvodu nemám multiny rád. :( Škoda.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#30 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 10:13

Inu, jsou chache lehké a cache těžké. Jako ve všech oblastech života.
některé příspěvky diskutujících ve mě budí dojem, jako by tak trochu předpokládali, že mají nárok na nalezení cache. To je omyl, nárok mají pouze na její hledání.
U některých krabiček je součástí obtíží při jejich nalezení i určitá nejistota, jak už tu mnohokrát padlo. někteří mají rádi všechno po úřednicku naplánované, pak asi taková multina nebude pro ně.
Proč by vlastně všechno mělo být pro každého? Kdyby tomu tak mělo být, tak si Groundspeak může dát do pravidel, že každá krabička musí být přístupná i pro vozíčkáře a maximálně 200 metrů od nejbližšího místa k parkování.
Právě tak mi není jasné, proč tu někdo vyslovil požadavek na jednoduchost výpočtů souřadnic. Platí tady totéž jako prve - jsou zkrátka multiny těžší a multiny lehčí a ne každá je pro každého.
Podstatné je stále jen to jediné - máme nárok hledat, nikoli nárok najít, tím méně nárok snadno najít nebo najít v očekávaném čase nebo na očekávaném místě.
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 10:34

petegeo napsal/a:
...Zarnym prikladem je pekna Cesta pro Otylku GCZ39R v prekrasne prirode, kterou vrele doporucuju. Je po stopach Koglerovy stezky. Ale uz Kogler vedel, ze je ta stezka dost dlouha a rozdelil ji na tri casti. Podle mne, kdyby tu byli tri multiny, byla by tu asi vetsi navstevnost. Takto to podle mne odradi dost lidi s detmi. A je to skoda...

Škoda to je možná, ale větší zážitek pro člověka, který si Otylku projde celou, je to určitě :)
Mimochodem už tam je i kratší verze Otylka se ztratila GC121ZB.
  • 0

#32 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 11:40

alkes napsal/a:
Mimochodem už tam je i kratší verze Otylka se ztratila GC121ZB.

Na tu také skoro nikdo nechodí, přednedávnem jsem ji našel a dva měsíce tam přede mnou nikdo nebyl. Přitom to je příjemná procházka na cca 3hodiny + necelé 2h návrat.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#33 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 13:07

Multi jsou po pravdě také mé nejméně oblíbené, ale ne ani tak co se týká času, ale přesnosti zadání. Pokud si pročtu pořádně listing a k tomu taky logy, dá se odhadnout jak dlouho asi trvá, a jestli oběhnu to náměstí za 20 minut při obědové pauze, nebo je to výprava na půl dne. Daleko více mně dokáže excitovat, když už si těch několik hodin vyhradím a na posledních stage se setkám s nejednoznačným zadáním nebo několika variantami možného výsledku. A navíc nesmyslně složitým vzorcem pro výpočet s kilometrem závorek. Osobně se přimlouvám za co největší množství informací, ale nejvíc mně baví když si je musím vydolovat sám, a hlavně když všechno klape. Mít komplet všechno na stříbrném podnose by byla trochu nuda. Jako ideální se ukázala být z tohoto hlediska série multin Živá voda v Jeseníkách, kde v podstatě všechny indicie můžete získat od stolu z internetu, ale ve výsledku vám to vůbec nepomůže, protože při cestě na předem vypočtenou finálku musíte kolem těch míst stejně projít.
  • 0

#34 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:05

-komu jde ciste o body, at na multiny proste nechodi a uz vubec ne na ty prirodni:D verim, ze neplanovana 3-hodinova prochazka po Sumave musi bejt strasna zatez na psychiku kacera, kterymu tak za tu v lese promarnenou dobu unikne 10 drive-in kesi:D -a komu jde o zazitky, jiste z atributu a z obtiznosti vycte, oc v te multine jde. a kdyz mu to ani presto neni jasne, zkontaktuje autora. v Praze je jedna multina venovana Jaroslavu Foglarovi...uzasny dilko...jeji nelinearnost je ohromujici a finale paradni...proste poctiva naucna multinka, jak ma byt B)
  • 0

#35 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 9:27

Vůbec netušíš, o co tenkrát na té Šumavě šlo, a přesto ti to nebrání dělat velké závěry. Myslím, že jsem v několika svých příspěvcích v této diskuzi dostatečně vysvětlil, proč jsem toto vlákno založil. Kdo chce pochopit, pochopí - kdo nechce, tomu to desetkrát vysvětlovat nebudu. Multina věnovaná Jaroslavu Foglarovi s tím nemá vůbec nic společného.
  • 0

#36 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 12:06

ja osobne bych to taky uvital...stacila by mi casova narocnost, abych vedel, jestli dite sebou ano nebo ne...coz je pro me v soucasne dobe velmi nutna informace pri rozhodovani jestli na kes ano nebo ne...(a proto vetsinu multin zatim ignoruji). Nejde mi o to, ze za ten cas nasbiram x bodu za drive-in kese, jak zde nekdo napsal... K tomuhle tematu se kacer s ditetem postavi jinak nez ten bez ditete...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#37 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 12:57

Také jsem pro... Na kešky vyrážím zásadně jen na kole a neplánované zdržení v řádu několika hodin je v některých případech už otázkou ne lenosti, ale bezpečnosti... Zas tak výkonné a dlouho svítící světlo fakt nemám :o Ono muset při návratu domů svítit 2 nebo 3 hodiny je už docela podstatný rozdíl... A na silnici bez světel nevjíždím...
  • 0

#38 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:02

když jsem já jezdil na kole, tak si umělo elektřinu na svícení generovat v průběhu jízdy :) ach ten technický pokrok :))))))
  • 0

#39 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:22

Představte si, že jste daleko od domova, například na dvoudenním školení. První den školení skončí v 16:30, vy vyrazíte na multinu, však do setmění zbývá mnoho hodin. Ale teprve v terénu zjistíte, že už je tma a pokračování není možné. To dost naštve, ne? Nejde o to, jestli jste mohli odlovit pět městských mikro, místo jedné multiny, ale o to, že jste se do té multiny neměli vůbec pouštět. A pokud strávíte na hezké keši delší dobu, než jste očekávali a kvůli tomu nestihnete keše jiné, to přeci nevadí. A stačí málo v listingu: "Vyrazte hned ráno a raději si na ten den nic důležitého neplánujte." Myslím, že z tajemna a nejistoty se moc nevytratí. Ono je asi kvalifikaci podle terénu nedostatečná, především vzhledem k dětem. Plete se zde totiž vzdálenost a fyzická náročnost. Dvoukilometrová keš s finálem na skále může mít terén čtyři a rodina s malými dětmi se tam může bez problému vypravit. Terén čtyři však bude mít i multina, kde se po lesních cestách ujde 20 kilometrů a to už pro malé děti není.
  • 0

#40 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:41

Ad dynamo na kole a současně pěkný OT... "Bohužel" mám skoro nejnovější výkřik techniky, určený spíše pro závodní účely, a na to se takové blbosti jako světla moc nevěší :D Obyčejné dynamo není kam inteligentně přimontovat a pláště s tím také nepočítají... Takže jediným schůdným řešením je něco na řídítka s vlastním zdrojem, který ovšem má své limity... Kilogramy neužitečné váhy v podobě Pb nebo gelového akumulátoru fakt vozit nebudu :P Nehledě k tomu, že v některých místech (obzvlášť při hledání kešek ;) ) je kolo někdy nutné i poponést a tady už je fakt znát každé půlkilo... Dynamo v náboji také nechci, je to drahé jak pes normálně a vzhledem k tomu, že potřebuji něco co má příruby pro brzdový kotouč a hlavně to musí dost odolné, protože s tím jezdím vetšinou v pořádném terénu, tak to bude ještě o pěkných pár tisíc Kč dražší...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama