Přejít na obsah


Fotka

Do listingu multin by měl patřit odhad délky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 15:12

Ad délka multiny: Rozhodně ano. Rád vím do čeho jdu.
Je rozdíl mezi multinou typu "spočítejte těch pět oken vlevo a magnetka je na tamhleté značce", "počítejte s cca. 3km po lesních cestách" nebo "budete potřebovat 2 dny a výbavu na přespání uprostřed".
Každou bych lovil v jiné situaci, ale každou bych si chtěl užít. První typ dám "při cestě okolo, ta je o objektu, nikoliv o zážitku", druhý typ "dám s dětmi procházkou odpoledne", třetí "adrenalinový víkend".

  • 0

#42 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 22:07

Díky, díky za toto vlákno. Pořád jsem laboroval že bych mohl na jednom moc pěkným místě jednu keš založit. Jenže na tradicionálku je tam chvílema dosti rušno a ukládat někde mimo mě připadalo docela zbytečný. Tak že, multi s upozorněním že finálka bude do 300m. bude asi to pravé ořechové! ;)
  • 0

#43 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 22:42

Jo, občas vzpomínám k čemu tam ta tradiční byla, když jsem tam nic takového neviděl (cache 100m od objektu, "blíž to nešlo"). Je-li to malá multina, tak si alespoň prohlédnu stavbu apod. a finále je schované nedaleko.
  • 0

#44 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 23:08

No u mě to je většinou rozhodující element pro výběr keše. Už se mi několikrát stalo,že jsem plánoval sobotní nebo nedělní výšlap (na celý den nebo odpoledne) a podle informací z listingu bylo např. 5 stagí a nakonec v reálu měla multina 500m a co dál...? Takže si i já myslím,že délka multi by měla být v informacích uvedená. A pokud jsem někde na dovolenév neznámém terénu, třeba na Slovensku tak to je asi nejdůležitější údaj pro akci, protože na "lehko" se vydat na multi a v půlce zjistit,že finálka bude asi na Chopku není sranda:)
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 9:11

Osik napsal/a:
Jo, občas vzpomínám k čemu tam ta tradiční byla, když jsem tam nic takového neviděl (cache 100m od objektu, "blíž to nešlo"). Je-li to malá multina, tak si alespoň prohlédnu stavbu apod. a finále je schované nedaleko.

Já teda tyhle multiny nebo mysterky z donucení moc nemám rád... Máš pravdu, že tě přivedou na místo a ty si ho musíš prohlédnout, ale z poslední doby mám zkušenost v tom, že řada kačerů si to radši najde na netu a na to místo stejně nejde nebo i když o něj zakopla, si ho ani nevšimne.
  • 0

#46 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 21:02

To uz zalezi na ownerovi jak to udela... A ne jako "Velkou hru Libercem" co se dela v Excelu ...
  • 0

#47 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 2:32

Není na světě člověk ten, co zavděčí se lidem všem.... Než jsem objevil toto vlákno, měl jsem na absenci jakýchkoli orientačních údajů o rozsahu multin jednoznačný názor - že mi vadí (ta absence :-). Dokonce jsem si říkal, že by revieweři měli po ownerech tyto údaje požadovat. Některé drsňácké názory, že to je právě to správné dobrodružství mají taky něco do sebe, ale přeci jenom se přikláním k možnosti vědět alespoň přibližně kolik času budu potřebovat. Nevadí mi, že kvůli multině nesplním "denní normu odlovů", ale například argument se zpátečním dopravním spojením je myslím rozumný.
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 6:51

Zrovna v neděli jsem lovil dvojkeš, kdy se motáš terénem jak vítr v bedně a nevíš, kde a kdy to vlastně skončí :-) Ale že to nebude lehounká procházka bylo jasné už na prvním kilometru ... Já bych tedy délku a čas do listingu nepsal a když, tak jen velmi rámcově.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 12:32

Ja bych se naopak primlouval, aby tam ty udeje byly. Uz se mi stalo, ze mi ujelo posledni metro, protoze jsem si chtel dodelat jednu multi cache. Alespon priblizny odhad doby nebo vzdalenosti by tam byt mel. Pripadne muze byt zakryptovany jako hint - kdo ho nechce, nemusi si ho rozklikavat.
  • 0

#50 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 12:37

werg napsal/a:
Ja bych se naopak primlouval, aby tam ty udeje byly. Uz se mi stalo, ze mi ujelo posledni metro, protoze jsem si chtel dodelat jednu multi cache. Alespon priblizny odhad doby nebo vzdalenosti by tam byt mel. Pripadne muze byt zakryptovany jako hint - kdo ho nechce, nemusi si ho rozklikavat.



Rozhodně jsem též PRO UVÁDĚNÍ VZDÁLENOSTI nebo času. Schováno v hintu je dobrý nápad!

Pokud jste místní a je vám jedno, že domu přijdete v 18.00 nebo o půlnoci, tak to je jasné, že vám to nevadí, ale pokud někde jste busem, vlakem nebo tak, kde čas si musíte hold naplánovat, tak je tato informace nezbytná!! Proto při výletech do vzdálenějších koutů naší vlasti, mutlicache, kde nejsou tyto infomace, ignoruji, jinak to ani nejde.
  • 0

#51 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 15:14

Mau Loftin napsal/a:

werg napsal/a:
Ja bych se naopak primlouval, aby tam ty udeje byly. Uz se mi stalo, ze mi ujelo posledni metro, protoze jsem si chtel dodelat jednu multi cache. Alespon priblizny odhad doby nebo vzdalenosti by tam byt mel. Pripadne muze byt zakryptovany jako hint - kdo ho nechce, nemusi si ho rozklikavat.



Rozhodně jsem též PRO UVÁDĚNÍ VZDÁLENOSTI nebo času. Schováno v hintu je dobrý nápad!

Pokud jste místní a je vám jedno, že domu přijdete v 18.00 nebo o půlnoci, tak to je jasné, že vám to nevadí, ale pokud někde jste busem, vlakem nebo tak, kde čas si musíte hold naplánovat, tak je tato informace nezbytná!! Proto při výletech do vzdálenějších koutů naší vlasti, mutlicache, kde nejsou tyto infomace, ignoruji, jinak to ani nejde.


Pokud ignoruješ keše bez udané vzdálenosti a času, tak se asi připravíš o ty nejlepší kousky, co existují. Ale je to Tvoje volba.

Myslím, že spousta lidí to počítá takhle: "Najdu raději 10 tradiček, než jednu pořádnou multinu, je za ně víc bodů ...."
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#52 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 15:21

To je holt riziko. Navíc odhad potřebného času je VELMI individuální, u spousty keší podle mého neproveditelný. Třeba u Pavučinky GC16965 autor uvádí, že by den mohl stačit. Já na ni potřeboval asi 4 půl až třičtvrtě dny a asi jsem nebyl sám :-). Kdybych to chtěl dát s dětmi, tak mi nebude stačit týdenní dovolená :-) Nicméně pokud se jedná o multinu "kolem místního náměstí, nebo po parku, tak by myslím hrubý odhad uveden být mohl a asi i měl...
  • 0

#53 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 15:36

A protoze tento udaj neni mnohdy znamy, stejne jako obcas to, co autor myslel k pocitani, ci co jak a kam dosadit, proto nemam tento typ kesi rad. A mozna nejsem zdaleka sam. Vylety do prirody pro me totiz nejsou o pocitani nesmyslu ani matematicka olympiada, a jen pro uplnost, dost podobne to vidim u mysterek :-)
  • 0

#54 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 15:42

Ja vcera jednu jednoduchou a kratkou mestskou multinku na par set metrech resil snad dve hodiny :) Pritom kdyby v listingu bylo napsano 15 minut, nemuze proti tomu nikdo nic rict :) Holt vzdycky jede nejaky dalsi autobus, a pokud ne, da se jit pesky :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#55 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 16:09

kolombo napsal/a:

Pokud ignoruješ keše bez udané vzdálenosti a času, tak se asi připravíš o ty nejlepší kousky, co existují. Ale je to Tvoje volba.

Myslím, že spousta lidí to počítá takhle: "Najdu raději 10 tradiček, než jednu pořádnou multinu, je za ně víc bodů ...."


Tak to jsme si asi nerozumeli. Tak si predstav, nekam prijedu daleko od domova a musim se vratit. Mam v planu videt mistní zajímavosti - hrad, les, kostel.... a je tu multina, o které vubec nevím kam vede a jak mi zabere moc času. Mám dvě možnosti a) risknu to a že ta mutlina bude stát za to a oželím, že možná ani neuvidim, to co jsem viděl chtěl a nebo b.) prostě na ní nepujdu a užiju si i tradiční cache..... Kdyby bylo u multiny napsano kterym směrem mě zavede a jak asi daleko, mohl bych si to lépe naplánovat.
Neplánované a neznámé cache jsou fajn a hustý že nevíte kam dete, ale né vždy realizovatelné, tedy schovat tyto info do hintu mi přijde jako optimální řešení pro všechny

a co se týče bodů: tak to mě fakt nebere, proto fakt nedělám.... smysl vidím úplně jinde.
  • 0

#56 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 16:12

Lidi, proc tolika lidem vede ten banner v paticce misto na profil na gc.com nekam na 404? :) Coje to za mor?
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#57 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 16:17

kaote napsal/a:
Ja vcera jednu jednoduchou a kratkou mestskou multinku na par set metrech resil snad dve hodiny :) Pritom kdyby v listingu bylo napsano 15 minut, nemuze proti tomu nikdo nic rict :) Holt vzdycky jede nejaky dalsi autobus, a pokud ne, da se jit pesky :)


proto bych neudával čas, ale počet km. Přeci by bylo vhodné vědět, jestli budu chodit pár desítek metrů nebo mezi jednotlivými zastávkami bude 10 km a jak daleko cca a kterým směrem je cache - samozřejmě né přesně, ale přibližně. Jak řikám, docela bych rád věděl, jestli mi to zabere dopoledne, nebo celý den a na základě toho se rozhodl jestli objetuju jiný zážitek v daném místě nebo ne.....
  • 0

#58 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 16:19

kaote napsal/a:
Lidi, proc tolika lidem vede ten banner v paticce misto na profil na gc.com nekam na 404? :) Coje to za mor?


asi chyba nějaká :D Muj banner taky nejde, proč nevim, ale dopoledne šel..... tak vyčkej času jako husa klasu - nebo jak se to řiká ;)
  • 0

#59 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 19:11

kolombo napsal/a:
Zrovna v neděli jsem lovil dvojkeš, kdy se motáš terénem jak vítr v bedně a nevíš, kde a kdy to vlastně skončí :-)

Ale že to nebude lehounká procházka bylo jasné už na prvním kilometru ...

Já bych tedy délku a čas do listingu nepsal a když, tak jen velmi rámcově.

Přesně tak, mohu jedině souhlasit. Co je to délka multiny ....... reálná cesta, cesta vzdušnou čarou, nejsnazší apod. Jeden příklad: cesta vzduchem od St1 k St2 je 150m. Nejschúdnější cesta pěšmo nebo na kole je po pěšíně a po lávce přes mlýnský náhon v délce 700m. Drajvkař, co přijel k St1 autem a chce se autem dostat i do blízkosti St2 ujede po silnici kolem mlýna a mostě přes řeku 8 km. ...... A do toho listingu se tedy má napsat co? Osobně si myslím, že už podle listingu a obtížnosti hledání a terénu se dá i v cizím městě odhadnout, co mě asi může čekat. Pokud chci navštívit jiné pamětihodnosti event. odlovit nějakou tradičku a cestou se stavím na začátku multiny, tak si snad umím vydnotit, jestli odkaz na další stage koreluje s mými zájmy a budu pokračovat nebo se k ní vrátím příště, event. nikdy. A to, že mi ujede poslední spoj, protože jsem nevěděl, že multina je příliš dlouhá je už opravdu úsměvné. Navíc, já hledat podle chozraščotu opravdu netoužím.
  • 0

#60 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 19:56

StanB99 napsal/a:
Osobně si myslím, že už podle listingu a obtížnosti hledání a terénu se dá i v cizím městě odhadnout, co mě asi může čekat. .......... na začátku multiny, tak si snad umím vydnotit, jestli odkaz na další stage koreluje s mými zájmy a budu pokračovat nebo se k ní vrátím příště, event. nikdy. A to, že mi ujede poslední spoj, protože jsem nevěděl, že multina je příliš dlouhá je už opravdu úsměvné. ...



Tak odhad - nevím nevím co lze a nelze odhadnout.
Stage- 2. stage může korelovat, a co 3. 4. 5. ?
Jo jo- že vám ujel poslední autobus je usměvné asi pak při vyprávění, ale co máte pak celou noc dělat ??

Nevím, já by si to představoval tak, že v Hintu - tedy skryto jen pro ty co to chtějí vidět - bude napsáno něco ve stylu:

"trasa multiny měří cca X km a zavede vás asi X km severovýchodně od výchozího místa. Cesta jě převážně chroštím."


tak to řekne dost na nějaký plán a nic konkrétního pro překvapení. Do logů se může zapsat, zda to hint je vypovídající, nebo ne. Je jasné, že každý může zvolit cestu různě dlouhou, ale zakladatel asi předpokládal rámcovou cestu, né ?

co myslíte? Takto si myslím, že by byli uspokojeni všichni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama