Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#481 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:25

Tiskar94 napsal/a:
Kolik že nalezených? Ne, kolik nalezených je mi ukradené. Ale odchylka 97 metrů? Ach betatesteři, zase vás nikdo neoslovil?
GC2NDW5


Nevim zda je to mířeno na RW či na ownera, ale přesto si dovolím odpovědět za nás RW. :)

Kdyby jsme měli volat Betatestery ke každé cache, kterou zakládá nováček, tak věř, že bysme nedělali nic jiného. Jak kolegové netuším, ale já osobně čas od času BetaTest použiji, ale vždy je to na základě nějaké pochybnosti a ne na základě toho, že owner má nalezeno jen něco málo přes deset cache. ;)

Je to hra a člověk není neomylný. Holt to někomu jde lépe a někomu hůř. Věř, že se v životě stanou horší věci než špatně zaměřená pixla. ;) :)
  • 0

#482 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:27

Bohemian reviewer napsal/a:
Nevim zda je to mířeno na RW či na ownera


RW bych do toho nepletl. O betatest by si měli zažádat sami owneři. . .

EDIT: Jak tak koukám, betatest nakonec provedli ftfkaři a souřadnice byly upraveny. Sláva jim a jejich trpělivosti! :)
  • 0

#483 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:40

fremen.cz napsal/a:
2 Tiskar94: pohoda ne... přijdu, vytasím GPS, zapnu ji, opíšu první číslo po nalezení satelitů a je zaměřeno :D

Take jsem se na tuto cache dival (mam ji v rozsahu notifikaci) a po precteni listingu a pohledu na mapu jsem byl zvedav, zdali se z ni stane material pro zdejsi vlakno :-)
  • 0

#484 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:55

Tiskar94 napsal/a:
Kolik že nalezených? Ne, kolik nalezených je mi ukradené. Ale odchylka 97 metrů? Ach betatesteři, zase vás nikdo neoslovil?
GC2NDW5

vy s tím naděláte, takový kousek...to neumíte hledat?
A kolik měl owner bodů z toho testu, co si tady měl nejdřív udělat?
  • 0

#485 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 20:45

fremen.cz napsal/a:
pohoda ne... přijdu, vytasím GPS, zapnu ji, opíšu první číslo po nalezení satelitů a je zaměřeno :D

Jó jó, kež bych to přesně takhle kdysi při zaměřování jedné kamarádovy cache udělal.:D
Jak vůl jsem místo toho uložil pár desítek bodů, hezky zprůměroval, zkontroloval v OZIExploreru s mapou, s ortofotomapu a pak při exporttu zapomněl, že mám přepnuto do S42. Chyba přes sto metrů, přišlo se na to poměrně brzy, ale stejně chudák první hledač bloudil v přilehlém lesíku, místo aby si užíval výhledu a přišel o ftf, prostě paráda.
Aneb jak někdy méně může znamenat i více a že utnout se může každý.:)
  • 0

#486 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 20:54

alkes napsal/a:
chudák první hledač bloudil v přilehlém lesíku, místo aby si užíval výhledu a přišel o ftf, prostě paráda.


Tohle riziko a nejistota je jednou z věcí, které dávají průkopnictví tu správnou šťávu;)
Sir Stanley taky do poslední chvíle nevěděl, jestli se z Afriky vrátí s Livingstonem nebo s malárií.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#487 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 21:47

Tiskar94 napsal/a:
Kolik že nalezených? Ne, kolik nalezených je mi ukradené. Ale odchylka 97 metrů? Ach betatesteři, zase vás nikdo neoslovil?
GC2NDW5

ty s tím naděláš, tahle GC1Z6J5 byla o 800m vedle a MilVa ji dal
  • 0

#488 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 22:10

No jo, no... já taky napsal u jedný svý keše "použijte veškerá bonusová čísla" (byly plus a mínus) a při zadáváni souřadnic bonusové keše tato čísla použil... k těm cílovým :D tudíž FTFkař hledal někde o 2km dál za Tescem... Utne se každý. Stačí prostě jinak přemejšlet... a je to B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#489 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 22:11

Tiskar94 napsal/a:
Kolik že nalezených? Ne, kolik nalezených je mi ukradené. Ale odchylka 97 metrů? Ach betatesteři, zase vás nikdo neoslovil?
GC2NDW5


Své kešky zaměřuji obvykle přesně (dvě GPS, několik sad průměrování, ...). Nicméně i mně se stalo, že jsem při vypouštění několika kešek jedné zapomněl nastavit naměřené souřadnice a nechal tam ty, které jsem nastřelil před samotným schováváním. 87 metrů nebylo nic, co by FTFkaře potěšilo, ale stane se a našli.
  • 0

#490 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 22:17

no tak se nekdo seknul. btw. ja pouzivam betatest spis na reseni mystery cache a ne uplne na zamereni, co se tyce zamereni, tak to si prece muzu overit sam, potom co si zprumerovane souradnice zapisi, tak odejdu par set metru, zadam a cekam, zda me to dovede na puvodni misto. betatest potrebuji na mystery, kde mohu mit nekdy tunelove videni EDIT vzdyt prece kdyby cache byla presne tam, kde GPS ukaze 0m nebyla by to nuda? B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#491 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 23:40

U některých keší na místě vůbec nezaměřuji. Používám jednoznačné koordináty "od stolu" z Google Maps. Kdo používá googlemapy, těm to pak sedí na centimetr. Kdo jde podle jejich souřadnic tak zatím vždycky našel. Zatím si nikdo z cca 1200 nálezců na toto nestěžoval.
  • 0

#492 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 0:20

nosferatu XIII. napsal/a:
no tak se nekdo seknul. btw. ja pouzivam betatest spis na reseni mystery cache a ne uplne na zamereni, co se tyce zamereni, tak to si prece muzu overit sam, potom co si zprumerovane souradnice zapisi, tak odejdu par set metru, zadam a cekam, zda me to dovede na puvodni misto. betatest potrebuji na mystery, kde mohu mit nekdy tunelove videni

EDIT vzdyt prece kdyby cache byla presne tam, kde GPS ukaze 0m nebyla by to nuda? B)



Byla by to nuda ... Díky za chybu ... Ku.... tady byt ož mělo do P.... bejt néééééé..
  • 0

#493 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 23:55

Tak jsem se konecne prokousal celym vlaknem. Fajn se se pobavil a nasel i par zajimavych odkazu. Je jasne ze omezeni budou mit vzdy sve zastance a odpurce. Kdyz mi 3AM od ktereho jsem se ucil gratuloval k druhe stovce tak se me ptal jakou kes zalozim kdyz uz ted muzu. Nevim kde to pravidlo nasel nebo slysel ale podle me je dobre. Je na kazdem kacerovi jestli napred odlovi par kousku a uvidi dobre i spatne a veme si priklad a vyvaruje se chyb. Co potom s tim. Nestydet se napsat ze se mi kes nelibi, ne jen podekovat za bod. Autor to bud vzda nebo opravi. Kdyz ne tak je blb a nebo blb. Nebo by bylo dobre pravidlo kdo nema uplne odloveno okoli do 50km tak zadne zakladani. Ja se potom odstehuju na severni tocnu. 4 okna mam uz odlovene.
  • 0

#494 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 0:21

rendystod napsal/a:
Tak jsem se konecne prokousal celym vlaknem. Fajn se se pobavil a nasel i par zajimavych odkazu. Je jasne ze omezeni budou mit vzdy sve zastance a odpurce. Kdyz mi 3AM od ktereho jsem se ucil gratuloval k druhe stovce tak se me ptal jakou kes zalozim kdyz uz ted muzu. Nevim kde to pravidlo nasel nebo slysel ale podle me je dobre. Je na kazdem kacerovi jestli napred odlovi par kousku a uvidi dobre i spatne a veme si priklad a vyvaruje se chyb. Co potom s tim. Nestydet se napsat ze se mi kes nelibi, ne jen podekovat za bod. Autor to bud vzda nebo opravi. Kdyz ne tak je blb a nebo blb. Nebo by bylo dobre pravidlo kdo nema uplne odloveno okoli do 50km tak zadne zakladani. Ja se potom odstehuju na severni tocnu. 4 okna mam uz odlovene.



Podepisuji ... ;)
  • 0

#495 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 0:35

rendystod napsal/a:
... Nebo by bylo dobre pravidlo kdo nema uplne odloveno okoli do 50km tak zadne zakladani.....

U nás? Tak toho borce bych chtěl vidět :o :D
Sorry, ale nejsme na Aljašce, ani na Sahaře...
  • 0

#496 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 0:44

dr.vota napsal/a:

rendystod napsal/a:
... Nebo by bylo dobre pravidlo kdo nema uplne odloveno okoli do 50km tak zadne zakladani.....

U nás? Tak toho borce bych chtěl vidět :o :D
Sorry, ale nejsme na Aljašce, ani na Sahaře...


Taky me to pobavilo, aneb pekny zpusob, jak zastavit u nas zakladani kesi. Staci par neresitelnych mysterek, par tezkych lezeckych s nano kesi a je vymalovano, resp. reviewer bude stacit jeden na archivaci kesi. :D:D :D:D
  • 0

#497 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 10:36

Aneb "Ředitelé zeměkoulí všech zemí, spojte se!" Nebo tam bylo "zpijte se"? Už se moc nepamatuju... Zkuste obojí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#498 zafifbr

zafifbr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 11:55

Abych se trošku vrátil k tématu...Já jsem zakládal keš při 35 keších.Od rewievera jsem dostal psaní, abych poprosil o betatest blízkého kačera.Taky jsem tak učinil a keš je úplně v pořádku...a vcelku se lidem (až na vyjímky:))libí.
GCEDTO
  • 0

#499 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 12:31

Chybí ti tam dvojka. :) GC2EDTO // vypadá pěkně, ale škoda, že se nedá lovit z vlaku. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#500 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 12:50

Dain a Olik napsal/a:

Honzik&Pavlinka napsal/a:

O kvalitě založené a provozované keše rozhoduje fantazie a pečlivost autora, nikoliv počet nalezených městských mikro.


Zcela souhlasím... Co ale navrhuješ pro minimalizovaní hurá keší, špatně založených keší nováčky? Koukni na poslední případ u nás doma GC1HH24 Stačilo by ownerovi někdo poradil, že takto je to špatně...


jeeezis marjaaaa, tak mu porad. napis mu. nabidni se. udelal to nekdo? snazil se nekdo vyresit s autorem, kde je chyba? jestli je to uplne blbe, nebo jen neni jeste umistena? nebo jste jen vsichni napsali dnf?

to je porad NEKDO by mu mel poradit, NEKDO by mel kontrolovat.... misto dvou dlouhych novych vlaken, stacil jeden stredni email novackovi s nabidkou.

Tak jako co..proč by je neměl nikdo kontaktovat říct že ne...kdyby se udělalo pořádný pravidlo že pod určitej počet keší nic nezakládat bylo by to v pohodě...jen ale aby to pak nedopadlo že nakombajníme 50 městskej mikron a budeme zakládat jenom městský mikrony...:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka