Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#521 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 13:06

kostapanaj napsal/a:
Dnes opět ukázka práce kačerů teoretiků. (...) To se to teoretizuje od PC. Viz GC2PEVT


Dost teoretizování a hurá na BF FTF. Jen to chce nehledat mezi památnými stromy (ani o něm owner nic nepíše), ale v databázi LČR - to bude on.
Venku je krásně, takže proč nepobýt na zdravém vzduchu při důkladném průzkumu parcel 2528/1, 2528/2, 2528/3 a 2528/4;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#522 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 17:17


... ale v databázi LČR - to bude on.
Venku je krásně, takže proč nepobýt na zdravém vzduchu při důkladném průzkumu parcel 2528/1, 2528/2, 2528/3 a 2528/4;)

Koukám, že v té databázi toho moc není. Ale asi tam budou jen stromy v lese, stromy v polích, vsích, atd. budou asi v jiné databázi. A prohledávat parcely je zábavné. Hlavně když jsou to několika(desítek) hektarové plochy lesa. Jinak lépe se hledá na www.katastr2.cz ,data jsou stejná, ale na google mapách.
Ke zmiňované kešce - může být zajímavá, i když ji udělal začátečník. Jen ji blbě zaměřil, nebo to spletl při psaní. Ono na zajímavém místě stačí, když krabička je v dobrém stavu, není třeba dělat žádné zvláštnosti. A k začátečnictví - spousta začátečníků už má odloveno několik stovek v týmu, než se osamostatnili.
  • 0

#523 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 17:44

jsem na vážkách - napůl bych byla pro omezení "alespon po sto nálezech můžeš založit" - ale možná by stačilo, kdyby reviewer požadoval po nováčcích foto keše .. :) Pak by to nevypadalo takhle :) http://coord.info/GC2PTBP ale zase je u pc větší sranda, když člověk ty logy čte - a hledající udělali něco pro své zdraví - krásnou procházku a minievent :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#524 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 17:52

brtnicek napsal/a:
ale možná by stačilo, kdyby reviewer požadoval po nováčcích foto keše ..

Skupec požaduje (psal to i sem na fórum). Jak ostatní nevim, ale reviewer se vždycky nováčka víc ptá.
  • 0

#525 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 17:54

brtnicek napsal/a:
jsem na vážkách - napůl bych byla pro omezení "alespon po sto nálezech můžeš založit" - ale možná by stačilo, kdyby reviewer požadoval po nováčcích foto keše .. :)
Pak by to nevypadalo takhle :)
http://coord.info/GC2PTBP


no to foto neni zadna novinka :)

http://www.geocachin...776#post_187776

http://www.geocachin...829#post_191829

ovsem zadna fotka kese nepomuze, kdyz dotycny nejspis na te kesi napsal spatne souradnice :)
  • 0

#526 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 18:02

Hm, tady ji spíš vůbec neumístil. Zkopíroval do listingu dvě věty, jednu do prvního okýnka, druhou do druhýho (do hintu :) ) a odeslal to ke schválení. Čemu se dívím je, že tam ještě nikdo nenaklusal s "náhradní" krabičkou a logbookem, vždyť už to bude celý den :P
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#527 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 18:24

Thole téma tady vždycky na čas zmizí, vypadá to, že by mohlo být dokonce zamčený, a pak se najednou zase najde rejpal, kterej to obnoví...je to hra pro všechny a žádnej učenej z nebe nespad. Nějaký zkušenosti by to k zakládání asi chtělo, ale dělat takový limity jako 50 odlovů nebo dokonce nějaký testy, to JE PROSTĚ NA HLAVU!!!!!
  • 0

#528 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 18:38

montezuma2 napsal/a:
JE PROSTĚ NA HLAVU!!!!!

Napadalo by mě jiný slovo od H na který to je :D
  • 0

#529 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 18:55

No, já to napsat nechtěl...:D:D:D:D:D
  • 0

#530 Tomus

Tomus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 12:16

Take bych byl pro zavedeni tohoto pravidla, podle me 50 naleznych kesi je naproste minimum k tomu aby zacatecnik vubec pochopil jak tato hra funguje a jaka ma psana i nepsana pravidla.
  • 0

#531 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 12:36

50, pokud by se měl stanovit limit, tak min. 500 :D Začátečník si projede SBP a nebo polovinu FCPT a může zakládat ;) A pak je tady druhá. Co když najde svých prvních x povinných a budou to samé hnusné a nepovedené. A je zas limit v háji ;)
  • 0

#532 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:16

Jak jsem teď neschopen a doma, poflakuji se nejen na tomto fóru;)
na groundspíkovském hlasovacím se objevila následující věc:
Nováček musí projít "Groundspeak testem" než se dostane k založení první keše (New cacher must pass an online "Groundspeak" course to be approved to hide their first geocache.)

Podpora poměrně veliká (6. nejvyšší), tož taky přihoďte bodík, jestli se vám to zdá OK.

Já myslím že menší testík jako v autoškole by věci jen prospěl, kdo má ty blbý keše furt bookmarkovat?!B)
  • 0

#533 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:29

Se objevila? To už je tam aj pol roka. :D
  • 0

#534 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:33

A pokud chtějí být známí, musejí mít ještě trochu víc nálezů. Aspoň o tom svědčí toto téma :D
  • 0

#535 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:35

Kraviny do kravína. Nač tuto hru svazovat dalšími pravidly? Je snad směrodatné, že kačer, který má odloveno dejme tomu 500 keší vždy udělá lepší krabku, než ten co jich má odloveno 100? Znám člověka, který v rámci off road závodů zakládá průjezdní body, které jsou naprosto přesně zaměřeny. U těchto bodů musí dotyčný, který na daný bod přijede, něco najít, splnit atd. Dotyčný nikdy geocaching nehrál a ani o něm donedávna neslyšel. A klidně se vsadím o boty, že tento člověk by s klidem založil krabku, která by kvalitou převyšovala úroveň mnohých jiných krabiček, které zakládali lidé se stovky či tisíci nálezy. A bos bych určitě neodešel. Pro kvalitu krabičky podle mně není hlavní kritérium to, kolik kdo má krabiček odlovených, ale to jak se k tomu daný jednotlivec postaví. A to žádným pravidlem nikdo neovlivní.
  • 0

#536 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:47

R4ZoR napsal/a:
Se objevila? To už je tam aj pol roka. :D


Pravda, pravda, chtěl jsem napsat jsem objevil, ale při kopírování linků to nějak zapadlo...

Tiskar94 napsal/a:
A pokud chtějí být známí, musejí mít ještě trochu víc nálezů. Aspoň o tom svědčí toto téma :D


BombaB)
Asi zkouknu i slovenský fórum...

tomy.22 napsal/a:
Pro kvalitu krabičky podle mně není hlavní kritérium to, kolik kdo má krabiček odlovených, ale to jak se k tomu daný jednotlivec postaví. A to žádným pravidlem nikdo neovlivní.


Kraviny do kravína, ale do odlehčeného vlákna kde si tak spokojeně plkáme jsi přispěl typickou flame náloží. Samozřejmě že s posledními dvěma větami se nedá nesouhlasit...
Ke skepsi vůči nováčkovským keším mluví zkušenosti. Až vyjedeš na FTF a krabice nebude na místě, zato budou chyby ve vzorci... owner neznalý jaké typy logů se k čemu používají, na výtku urážející se a mazající logy... ano, jsou i exempláře kačerů zkušených, kterým to občas ujede, ale mnohem častěji jsou to nováčci.

A myslím že i zde na fóruse snaží spousta lidí poradit a nabízí pomoc. Třeba betatest.
  • 0

#537 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:59

Kde jsem prosím napsal flame? ;) Myslíš, to kde jsem se ptal, zda jedna věta bezpochybně určuje zda mazat logy, či ne? Na to jsi odpověděl vševysvětujícím slovem ANO, bez jakéhokoliv známky vysvětlení. Prostě jsem se jen zeptal nic víc, nic míň v tom nehledej. A neboj neptal jsem se kvůli tomu abych s tímto "pravidlem" nějak vyj..... Všem mým logům na internetu, předcházejí "papírové" logy v keších a to dokonce vždy vlastní tužkou. ;)
  • 0

#538 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 srpen 2011 - 14:51

tomy.22 napsal/a:
Kde jsem prosím napsal flame? ;) Myslíš, to kde jsem se ptal, zda jedna věta bezpochybně určuje zda mazat logy, či ne? Na to jsi odpověděl vševysvětujícím slovem ANO, bez jakéhokoliv známky vysvětlení.

Prostě jsem se jen zeptal nic víc, nic míň v tom nehledej. A neboj neptal jsem se kvůli tomu abych s tímto "pravidlem" nějak vyj..... Všem mým logům na internetu, předcházejí "papírové" logy v keších a to dokonce vždy vlastní tužkou. ;)


K tomu flame - určitý typ příspěvku vyvolá flame war s větší pravděpodobností než jiný. O samotné slovo mi nešlo - doufám že si rozumíme.

Kdysi tu byl seznam zapovězených otázek (vyvolávajících flame), teď se mi ho nedaří najít; jestli v něm to logování nějakou náhodou nebylo, tak bych ho tam teď s radostí dopsal, protože se to tu pořád točí - ostatně to psal v dotyčném vlákně již v druhém příspěvku petegeo. Dokud je to sranda a legrace, do debatičky se zapojím, moje krátká odpověď byla vedena snahou o eliminaci flame.

Nepodezírám Tě z "vyj... s pravidly" - jen zkus příště hledat, nebo se podívat aspoň na začátek dotyčného vlákna, myslím že tam bylo řečeno dost ;)

Že si nosíš vlastní tužku - to jsi na tom líp než já, víc než polovina mých logů proběhla jen razítkem, mnohdy společným :D
  • 0

#539 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 15:09

V pohodě rozumíme si. ;) K seznamu "zapovězených" otázek. Pravda, toho jsem si nevšiml. Není v mém zájmu, rozpoutávat zde nějaké rozbroje. To vůbec ne. Prostě si jen někdy myslím, že se řeší a to nejenom na těchto stránkách, kraviny. A předně to řeší lidé, kterých by se dané pravidlo nedotklo. Uvedu příklad na sobě. Mám chabých 246 nálezů. Zavede se pravidlo, nové keše může zakládat jen kačer s více než 200 nálezy. Tak budu říkat, jak je toto pravidlo perfektní. Naopak začnu řvát, když se zavede pravidlo, které bude povolovat založení vlastní keše až po 500 nálezech. :D To byl jen příklad, protože ve skutečnosti se mně nelíbí ani jedno mnou udané pravidlo. Jak již jsem psal, je to v mých očích kravina. Třeba já lovím pro zábavu, ne pro to aby se honil za počtem odlovených keší a s tím související od určitého okamžiku možnost, založit keš. Kdybych to tak chtěl dělat, přestalo by mně to rychle bavit.
  • 0

#540 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 srpen 2011 - 15:33

tomy.22 napsal/a:
V pohodě rozumíme si. ;)


Mám 1160 nálezů - z toho 100 FCPT, 84 Vlečka na Orlík, 400 za víkendový výlet do Maďarska, pak ještě šipka a kolečko za Hradcem B)
První keš jsem založil v lednu 2010, neměl jsem ani 200 nálezů.

Podstatnější je aby se člověk otrkal, zašel na event a poznal lidi z okolí dřív než nějakou kešku bude dělat - pak odpadnou prosby o puštění v určitý čas abych přeci viděl FTFkaře... B)
A jednoho nebude tolik žrát když mu lovci napíšou něco od srdíčka... :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama