Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#541 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 15:35

ivanbok napsal/a:

Kraviny do kravína, ale do odlehčeného vlákna kde si tak spokojeně plkáme jsi přispěl typickou flame náloží. Samozřejmě že s posledními dvěma větami se nedá nesouhlasit...
Ke skepsi vůči nováčkovským keším mluví zkušenosti. Až vyjedeš na FTF a krabice nebude na místě, zato budou chyby ve vzorci... owner neznalý jaké typy logů se k čemu používají, na výtku urážející se a mazající logy... ano, jsou i exempláře kačerů zkušených, kterým to občas ujede, ale mnohem častěji jsou to nováčci.


Přesně tak jak píše ivanbok, chce to klid, chybu může udělat kdokoli z nás, hlavní je, že je na co nadávat :D. Včera jsem to fakt uvítal, zbytek rodiny se válí u moře a já se sám doma bojím :D - GC31MHH
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#542 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 15:47

A kolik je taková obecná představa, kolik je potřeba nálezů pro založení vlastní kešky? Já jen jestli bych měl možnost své dvě keše do světa vypustit. Prvni byla puštěna asi u 50 nálezů a druhá u 110 nálezů. Jinak můj názor je takový, že nováčky si dělají zkušení kačeři samy. První keše co jsem našel. Jedna zastrčená hnusná lavičkovka(tic tac) s listingem, který neměl žádnou úpravu a byl psán jednolitým textem. Další keš. Velice pěkný listing, keš na pěkném místě, ALE zastrčená mikrovka pod kořenem. I když by se našlo místo na min. small. Další. Keš zastrčená ve značce... Co si z toho nováček vezme? "Super, to není nic těžkýho si založit kešku. Stačí sežrat tic tacy a najít vhodnou lavičku. A pak se někdo diví jak keše vypadají.
  • 0

#543 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 16:00

ivanbok napsal/a:
A jednoho nebude tolik žrát když mu lovci napíšou něco od srdíčka...
:P




:D:D:D mně nic nežere. ;) Na internetové diskuze, jsem zvyklý již hodně dlouho ať z pozice usera, moda, či admina a ještě nikomu se mně nepodařilo rozhodit.

Prostě jsem jen napsal to, co si myslím. A i nadále půjdu svou cestou. GC budu brát jako zábavu pro volný čas, díky které jsem poznal a navštívil místa, které by asi jinak z mé strany zůstala bez povšimnutí. Prostě seberu nějaká svá CWG, tužku, razítko, nějaké drobnosti pro případnou výměnu, GPS a jdu. Nic jiného. ;)
  • 0

#544 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 srpen 2011 - 16:43

Takovehle kese radsi NE!
první logy u mnohým z keší na tomto bookmarku - tolik tetelících se ownerských srdíček pohromadě tu ještě nebylo B)
  • 0

#545 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 21:36

Ivane, Ty by ses uz hlavne mel uzdravit a zacit chodit ven - abys nebrouzdal po cizich profilech a netahal ven starou spinu. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#546 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 14:49

Hola hola, aby nám toto vlákno neusnulo. Proč skuhrat nad jednou keší od nováčka, když můžem mít nově vytvořenou celou sérii...

Závěr a obrázek ať si udělá každý sám, ale moc pozitivně to nezačalo:

http://www.geocachin...aspx?wp=GC32CFK

Možná by to chtělo skutečně před zakládáním vlastních krabek napřed trochu víc nasbírat zkušenosti, hlavně hledat, hledat a hledat a následně, u zakládání, též přemýšlet....
  • 0

#547 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 15:47

Autacek napsal/a:
Závěr a obrázek ať si udělá každý sám, ale moc pozitivně to nezačalo:
http://www.geocachin...aspx?wp=GC32CFK

FTFkaři a ti kdo májí vylovené svoje okolí, vezmou s povděkem i tohle...a ne že ne...;)
A nakonec...ono se to nějak zreguluje samo, to co má být ukradeno bude ukradeno, to co má zrezivět nebo splesnivět, zreziví a zplesniví...
  • 0

#548 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 15:52

Autacek napsal/a:
Možná by to chtělo skutečně před zakládáním vlastních krabek napřed trochu víc nasbírat zkušenosti, hlavně hledat, hledat a hledat a následně, u zakládání, též přemýšlet....


Jeho brácha je taky zajímavý. Tento log přidal ke změně souřadnic:

Zmena souradnic na vyšší presnost, keš jsem zameril pri obhlídce jak udelám novou verzi. Došel jsem k záveru že toto nebude úplne ono a tak Disabluji a potom z ní udelám archeocache. Nechám tam krabicku a potom ji pujdu jednou za cas zkontrolovat ...

BTW: Nová verze tam není a ješte nejakou chvíli nebude, takže se nepokoušejte o BF


  • 0

#549 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 23:31

Dostal som nápad! Podľa mňa by to bolo najlepšie tak, že by to fungovalo, ale limit by bol určovaný miestnym reviewerom, takže napríklad v Nigérií by to bolo 0 a v Prahe 200.
  • 0

#550 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 23:45

Omezování je k ničemu....já jsem začal zakládat svojí první po odlovení necelejch 50 krabiček a je to jen o tom jak se k tomu owner postaví. Lidi jsou hold lidi;)

Moje keš http://coord.info/GC2YF5C
  • 0

#551 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 0:00

Tvoja cache je určite úžasná, ale nemusíš ju postovať do každého druhého topicu.
  • 0

#552 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 8:21

Je postnutá ještě v jednom topicu a nevim proč bych jí nemohl postnout ještě jednou když je to k tématu.
  • 0

#553 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 9:47

convert23 napsal/a:
Je postnutá ještě v jednom topicu a nevim proč bych jí nemohl postnout ještě jednou když je to k tématu.


Klidně si ji postni i potřetí, když to bude relevantní, ale prosím, tučný písmo nepoužívej na celý text, jen na ty části, které chceš zdůraznit. Je to nepříjemné na čtení.
  • 0

#554 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 9:59

AHA & team napsal/a:

convert23 napsal/a:
Je postnutá ještě v jednom topicu a nevim proč bych jí nemohl postnout ještě jednou když je to k tématu.


Klidně si ji postni i potřetí, když to bude relevantní, ale prosím, tučný písmo nepoužívej na celý text, jen na ty části, které chceš zdůraznit. Je to nepříjemné na čtení.


Tak tučné písmo třeba mně vůbec nevadí :-) používám ho taky:D a nepřije mi to jako špatně čitelné...
  • 0

#555 sarinek

sarinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 10:15

Tak Vás tady zdravím....přidám svou trošku do pranice Já,jakožto kačer podle počtu nálezu zelenáč-cca 30- mám v plánu založit pár kešek...mé okolí je panensky čisté,co se tedy týče keší.dané místo dobře znám,pohybuji se tam od malička.s přípravou si dávam na čas,kvuli jednomu listingu budu muset kontaktovat přímo ruské ministerstvo obrany,snad uspěji,kdo ví. Pár nevšedních uložení keší mám také v hlavě,jen nevím,jak se rozhodnout...udělat horší uložení s lepším přístupem,nebo lepší uložení s horším přístupem... jak dobře nebo špatně to založím ukáže jen čas a názory kačeru,kritiku přijímám a v případě potřeby jsem připraven změnit cokoliv,co se nebude líbit...... Táák,a teď do mě že 30-keškový zelenáč založí stejně jen max. tictakovku :-)))
  • 0

#556 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:36

sarinek napsal/a:
Táák,a teď do mě že 30-keškový zelenáč založí stejně jen max. tictakovku :-)))

Jsi si jistý, že odlovení keše bude pro někoho zážitek? Máš pocit, že Ti za ni někdo opravdu poděkuje (kromě debilů, kteří napíší jen "šílený kopec" )?
Tak ji založ a neptej se. Hodně štěstí.
  • 0

#557 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:41

sarinek napsal/a:
kvuli jednomu listingu budu muset kontaktovat přímo ruské ministerstvo obrany,snad uspěji,kdo ví.


Ohledně nějakého pomníku? Nejdřív určitě na velvyslanectví, je tam vojenský přidělenec.
Prý jsou v pohodě když chceš peníze na opravu pomníků, ale informace bych sháněl spíš v nějakém místně příslušném muzeu, nebo možná najdeš military fandu v okresním archivu...
  • 0

#558 sarinek

sarinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:49

ivanbok napsal/a:

sarinek napsal/a:
kvuli jednomu listingu budu muset kontaktovat přímo ruské ministerstvo obrany,snad uspěji,kdo ví.


Ohledně nějakého pomníku? Nejdřív určitě na velvyslanectví, je tam vojenský přidělenec.
Prý jsou v pohodě když chceš peníze na opravu pomníků, ale informace bych sháněl spíš v nějakém místně příslušném muzeu, nebo možná najdeš military fandu v okresním archivu...


nejde o pomník,ale bývalou sovětskou základnu....obesláno vše na co jsem si vzpomněl,bez uspěchu/u military jsem se odpovědi ani nedočkal...u nás na archívu min. obrany jsem dostal doporučení se obrátit na archív Ruský,že u nás nic není.
Ten vojenský ataše u nás mě nenapadl,děkuji za dobrý nápad...přinejmenším by mohl žádost zprostředkovat
  • 0

#559 sarinek

sarinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:56

pes13 napsal/a:

sarinek napsal/a:
Táák,a teď do mě že 30-keškový zelenáč založí stejně jen max. tictakovku :-)))

Jsi si jistý, že odlovení keše bude pro někoho zážitek? Máš pocit, že Ti za ni někdo opravdu poděkuje (kromě debilů, kteří napíší jen "šílený kopec" )?
Tak ji založ a neptej se. Hodně štěstí.


Tictakovka není tisícovka ale krabička od tic-tak ;)
kopeček tam sice je,ale běžně ho slézají i duchodci na houbách,takže tak šílený není.
zážitek nevím,hodně přírody,trocha historie,pěkná procházka....
já se neptám,já jen reaguji z pozice zelenáče na toto téma:p
díky za přání štěstí
  • 0

#560 djnathaly

djnathaly

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 8:18

Plně souhlasím s Honzik&Pavlinka. Kdysi jsem někde četl nepsané pravidlo o založení keše po odlovených 100 krabiček. Tak nějak bych to držel. Já jsem svou první založil až po nějakých 800. Někde na feedbacku jsem četl, že se snad připravuje pro nováčky nějaký test, než budou moc keškovat, uvidíme... Každopádně v Brně máme od naváčku pěkné zkušenosti s keškama... v době publikace nebyly ani na svém místě :-D Ale není zelenáč jako zelenáč...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama