Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#501 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:39

Ondrus napsal/a:
...Tak jako co..proč by je neměl nikdo kontaktovat říct že ne...kdyby se udělalo pořádný pravidlo ...:D

:D "Kdyby SE UDĚLALO..." - Když to neudělá groundspeak natvrdo do kodu stránek, že to prostě založit nepůjde, tak...to zase bude někdo obcházet, že si nakliká za pár minut 100 fiktivnéch nálezů, a co?
Je to marný, je to marný, je to marný... vykašlete se na to omezovaní, je to pořád dokola, běžte radši ven :) Ostatní zařídí evoluce.
  • 0

#502 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:43

Cela tahle debata je uplne o nicem - to, kolik ma kdo odloveno nema zadnou vypovidaci hodnotu. Jsou taci, kteri i po par keskach sami udelaji suprovni a jsou taci, kteri i po mnoha stovkach kesi stale zakladaji bezduche "okapovky". Navic tu nekteri porad zapominaji na to, ze geocaching je globalni celosvetova hra a ze svet neni jen CR. V Praze neni problem nasbirat 100 kesi za tyden. Jsou tu ale i staty, kde je kesi jen par a limit treba tech stejnych sto kesi by tam byl nesplnitelny, protoze v danem state proste ani tech 100 kesi neni. A tezko bude GS delat pravidla pro kazdy stat zvlast .... Tohle proste nema reseni, vzdycky budou nektere kese lepsi a jine zase horsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#503 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:44

Ondrus napsal/a:
Tak jako co..proč by je neměl nikdo kontaktovat říct že ne...kdyby se udělalo pořádný pravidlo že pod určitej počet keší nic nezakládat bylo by to v pohodě...jen ale aby to pak nedopadlo že nakombajníme 50 městskej mikron a budeme zakládat jenom městský mikrony...:D


To je pořád dokola. Autoři těchto návrhů vůbec nepřemýšlejí, protože jinak by to museli dotáhnout na komplexní a šíleně složitý mechanismus, jak by owner (tj jeho nick) dokazoval kolik keší má odloveno. Dokonce mám dojem, že ti co to navrhují mají sami hodně málo zkušeností.

Jediné rozumné se mi zdá, požádat samotné Veliké Mocné Schvalovače, :D aby ownery s minimem nálezů požádali o to aby si nechali udělat betatest. Ale bohužel jim to nemohou nařídit. Také mohou důsledně požadovat vyjádření, zda je krabka na místě - ale opět to pokud vím nemají za povinnost. Nesmíme zapomenout, že každá taková operace je pro Velké Schvalovače zdržení a zesložitění schvalovacího procesu.
  • 0

#504 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:53

rendystod napsal/a:
Nebo by bylo dobre pravidlo kdo nema uplne odloveno okoli do 50km tak zadne zakladani

Tak jsem si říkal, že odlovím ještě tak necelých sedm desítek krabiček a mohl bych být teoreticky připravenej něco založit... Ale když je to takto, tak asi :(, Brněnský městský keše až na vyjímky nelovíme, tak nebudu mít nárok:D
  • 0

#505 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 14:26

Tohle uz se tu resilo snad tisickrat a verim ze asi resit bude. Ze zkusenosti vim ze takove kese jsou hned pryc a ownera brzo omrzi je obnovovat. Pro co vsak bych byl aby Rewiever vice prihlizel pokud nekdo da "Needs Archived" a nebral to standartni cestou jako je po pul roce upozorneni na mesic dalsi a teprv pak archiv, dal max jedno upozorneni a pak konec.
  • 0

#506 zafifbr

zafifbr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 17:13

honny napsal/a:
Chybí ti tam dvojka. :) GC2EDTO

// vypadá pěkně, ale škoda, že se nedá lovit z vlaku. :D


Díky honny, ani jsem si nevšiml.Z vlaku se to fakt odlovit nedá no...škoda :)
  • 0

#507 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 23:10

Arne1 napsal/a:

Ondrus napsal/a:
Tak jako co..proč by je neměl nikdo kontaktovat říct že ne...kdyby se udělalo pořádný pravidlo že pod určitej počet keší nic nezakládat bylo by to v pohodě...jen ale aby to pak nedopadlo že nakombajníme 50 městskej mikron a budeme zakládat jenom městský mikrony...:D


To je pořád dokola. Autoři těchto návrhů vůbec nepřemýšlejí, protože jinak by to museli dotáhnout na komplexní a šíleně složitý mechanismus, jak by owner (tj jeho nick) dokazoval kolik keší má odloveno. Dokonce mám dojem, že ti co to navrhují mají sami hodně málo zkušeností.

Jediné rozumné se mi zdá, požádat samotné Veliké Mocné Schvalovače, :D aby ownery s minimem nálezů požádali o to aby si nechali udělat betatest. Ale bohužel jim to nemohou nařídit. Také mohou důsledně požadovat vyjádření, zda je krabka na místě - ale opět to pokud vím nemají za povinnost. Nesmíme zapomenout, že každá taková operace je pro Velké Schvalovače zdržení a zesložitění schvalovacího procesu.


Každá založená keška je přece vyzitka pro Ownera . Mě jak píšeš "Velky Mocný Schvalovač" při prvních keších pěkně potrápil a jsem mu za to vděšný , Více jsem se ptal . četl koukal.

Jistě jsem se dopustil i pár chyb ale pokud pro Ownera nekončí starost o kešku jejím upuštěním a čte logy jistě ten rozumný vše napraví . a na tz pytomé kešky nikdo za chvilku nepůjde .

Ale chci se zeptati . Kde jsou ty pitomé debylní kešky začátečníků neschopnejch ?? Já ještě žádnou takovou nenašel .

Nežli diskutovat o tom co by, kdyby, založte někdo vlákno "Pranýř "

zde po setkání s takovou keší co si to zaslouží, varuj ostatní ..

Třeba vůbec nebudou od začátečníků , ale od lidí co je to už nebaví nebo na to že založily keš už dávno zapoměli ..

Asi by to bylo lépe nežli tu tlachat nad tím že ti co nemají 500 keší nic neznají ...

Karel .
  • 0

#508 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 7:00

Já bych to nechal na zakladatelích. Musí si uvědomit, o co jim jde. Jestli jen dát krabici pod hromadu kamení a větví, kam mu každý napíše dík za bod, nalezeno snadno, nebo něco vymyslí a každý nálezce si takovou keš bude pamatovat.
  • 0

#509 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 7:50

Smrk napsal/a:
(...)jen dát krabici pod hromadu kamení a větví, kam mu každý napíše dík za bod, nalezeno snadno, nebo něco vymyslí a každý nálezce si takovou keš bude pamatovat.


Je fůra šumných keší pod kameny a větvemi.
Nejde jen o ukrytí schránky, dobrý pocit z pokladu se dá nahnat hlavně hezkou lokací, někoho zase potěší výpravné listí.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#510 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 9:48

Ahoj, jsem tak zelenej kačer, že se za kačera ani považovat neodvažuju. I když mě tahle krásná kratochvíle láká už dýl, až teď s ní začínám. Pročítám si tu zatím různá témata ze kterých můžu čerpat kačeří vědomosti i kačeří etiku a další moudra. Jen mě napadla jedna myšlenka, možná tu už zazněla, přiznávám, nečetl jsem celé vlákno. Prosím abyste mě za ni nekamenovali, je to idea aplikovatelná na víc lidských činností a pokud je zcela zcestná, tak si jí prosím nevšímejte ;) Napadlo mě, že při zakládání keší jinak pracuje mozek člověka, který viděl stovky keší a mozek člověka, který neviděl žádnou. Mozek prvního je chtě nechtě ovlivněn tím, co viděl a podvědomě to považuje za správné a za jakýsi návod. I mozek je líný a tudíž to co "vymyslí" se bude snažit přiblížit svým vzpomínkám. Opačně řečeno, to nové ponese otisk toho co viděl. Samozřejmě v tom otisku budou asi (snad) převládat ty dobré věci. Alespoň by to tak mělo být. Tím chci říct, že "zkušený" mozek inklinuje ke kopírování z lenosti. V opačném případě, kdy mozek nemá žádné "záznamy" o tom, jak to dělají jiní, musí chtě nechtě vynaložit úsilí a vymyslet svůj způsob úplně od začátku, protože nemá co kopírovat. Je tu tedy větší šance, že vymyslí něco nového, neokoukaného. A s tím bohužel i šance na to, že to nebude nejšťastnější řešení a keš bude nepovedená. Ať chceme nebo ne, náš mozek tak pracuje a záleží na každém jedinci, jak je schopný tohle v sobě potlačit a buď se jako zkušený kačer donutit zamezit nutkání kopírování, nebo jako začátečník být dostatečně kritický a pečlivý při vymýšlení keše a případně nápad konzultovat se zkušeným kačerem. Myslím, že někdy to za ten risk stojí a může vzniknout originální keš. Ale asi to chce taky trochu talentu. Tímto se nekloním ani k jedné straně, jen shrnuji svoji momentální myšlenku. Omlouvám se za dlouhý příspěvek a doufám, že svým prvním příspěvkem zde nezískám nálepku "zelenáče, co dlouze filosofuje o něčem, o čem nic neví" :)
  • 0

#511 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 10:35

Danar2004 napsal/a:

Napadlo mě, že při zakládání keší jinak pracuje mozek člověka, který viděl stovky keší a mozek člověka, který neviděl žádnou.


No podívej, celý problém tkví v tom, že kačer co viděl cca deset obyčejných městských krabiček a z toho nebyla žádná ničím vyjímečná, ani po ní žádnej pocit nezbyl, má prostě tendenci založit to stejné, protože nabude dojmu, že tak to má být. Kéž by se mu podařilo alespoň kvalitativně to stejné...

A pak je tu druhá skupina nováčků zakladatelů, kteří jaksi soudnost nemají. Oni, mám pocit, mnohdy nejsou vyspělí ani intelektuálně, tak že poté co (mnohdy mylně) naznají, že umí zacházet s GPSkou, pocítí nutkavou touhu mrsknout někde někam vlastní logbook, nejlépe do lékovky, či do pixly od Ramy, s oblibou za popelnici, na smeťák, často též k základní škole, nezřídka zaměřeno o 150metrů vedle, obvykle do lokality, která zaručeně "potřebuje" keš (buď je místo o ničem, nebo již svoji keš dávno má). Hodně často taková keš nezažije ani první ownerovu údržbu, protože jej už to jaksi nebaví.

Když tak o tom přemýšlím, pokud neutíkáš na FTF, tak se dá nad to povznést.. a mohlo bý nám to bejt jedno. Jenže toho plebsu přibejvá a podstata geocachingu se mění...
  • 0

#512 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:04

dr.vota napsal/a:

Ondrus napsal/a:
...Tak jako co..proč by je neměl nikdo kontaktovat říct že ne...kdyby se udělalo pořádný pravidlo ...:D

:D "Kdyby SE UDĚLALO..." - Když to neudělá groundspeak natvrdo do kodu stránek, že to prostě založit nepůjde, tak...to zase bude někdo obcházet, že si nakliká za pár minut 100 fiktivnéch nálezů, a co?
Je to marný, je to marný, je to marný... vykašlete se na to omezovaní, je to pořád dokola, běžte radši ven :) Ostatní zařídí evoluce.

Pravda---když chce někdo udělat keš tak jí asi udělá.....ale nechápu proč by se nemoh držet těch omílaných 100 keší?? Ale tak co.....jestli má někdo soudnost tak keš po třech nálezech dělat nebude....a pokud ne tak s tím stejně nikdo nic neudělá........ale stejně by to groundspeak moh zařídit..:D :D:D:D:D:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#513 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:08

Ondrus napsal/a:
Pravda---když chce někdo udělat keš tak jí asi udělá.....ale nechápu proč by se nemoh držet těch omílaných 100 keší?? Ale tak co.....jestli má někdo soudnost tak keš po třech nálezech dělat nebude....a pokud ne tak s tím stejně nikdo nic neudělá........ale stejně by to groundspeak moh zařídit..:D :D:D:D:D:D


Zkus si přečíst, co jsem na tvůj příspěvek napsal minule. Přečíst, to znamená nejen přslabikovat písmenka, ale i porozumět těm přečteným písmenkům.
  • 0

#514 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:12

Ondrus napsal/a:
.....ale stejně by to groundspeak moh zařídit..:D :D:D:D:D:D

Tak znova: vyjednej to s Groundspeakem, ať nám to nařídí! a nám zatím dej pokoj, ozvi se potom, jo?
  • 0

#515 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:23

Ondrus napsal/a:
...ale nechápu proč by se nemoh držet těch omílaných 100 keší?? Ale tak co.....jestli má někdo soudnost tak keš po třech nálezech dělat nebude....D


Svatá pravda, ice-cream_licker taky napřed zalogoval stovku nálezů, než se pustil do zakládání.
Proč by to tak nemohli dělat i začínající kačeři, co bydlí v zapadákově, kde o keš skoro nezakopneš?
<ironie> Kvalitě to utrčitě prospěje :D </ironie>
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#516 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:31

Auťáček už je zase negativní jak ráno s kocovinou :D To co říkáš, Danare, je docela promyšlené a leccos na tom bude. Je to jedna z eventualit, jak keše mohou vznikat. Ale je tu ještě jedna věc: byť promyšlený a třeba z her pro mládež zkušený kačer bez zkušeností kačera :) snadno podcení zátěž, kterou keš musí vydržet od kačerů a "kačerů". Ani se skoro dvěma desítkama (a další v přípravě) keší mne nepřestává udivovat, co s keší dokážou lovci udělat :( - takže bez zkušeností sebelépe vymyšlená a s nadšením a invencí složitě vyrobená keš neobstojí. Typický příklad je naše první keš GC1M5D7 Svatá Voršila - dělali jsme ji někdy v první padesátce odlovených, myslím. A přitom je dodneška asi nejoblíbenější, ačkoli sám si myslím, že máme lepší a proyšlenější keše B) Zkušení kačeři mě zrazovali před lokací, že ji kačeři poškodí. No, to se nestalo. Ale samotné uložení už je snad čtvrté - tedy vlastně samotná krabička. Tužka, ořezávátko, víčko byly společně navázané na provázek proti ztrátě - nevydrželo to ani týden, jen se to zmuchlávalo a blokovalo keš v úkrytu. Ač důkladně provoskované, dřevěné pouzdro promokalo, neboť odvodní otvor pro vodu se začal ucpávat. Pak dělal problémy vložený ku šifry k další keši - kačeři, kteří ho nehledali, ho ignorovali a pak končil zmuchlaný našlapaný na dně trubičky. Atd. atd. TAKOVÉHLE drobnosti bez praxe neodhadneš. Stejně jako zda je místo mudlobezpečné, třeba, a podobně. Stojí tě to pak spoustu práce a nervů navíc. Ale zase, dobrá škola...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#517 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 11:43

[quote]kapsa napsal/a:
Cela tahle debata je uplne o nicem - to, kolik ma kdo odloveno nema zadnou vypovidaci hodnotu. Jsou taci, kteri i po par keskach sami udelaji suprovni a jsou taci, kteri i po mnoha stovkach kesi stale zakladaji bezduche "okapovky".

Naprosty souhlas!!!
Porad delate jako ze po 1000 kesi se z vas stavaj supermani, ale kdyz obsas mrknu na logy praotcu kaceru, je to same odloveno po tel. porade,
nebo odloveno s .... protoze ja bych na to neprisel a takovy lidi maji urcovat co se muze?
Je nas proste hodne a statisticky se holt zveda i cislo tech min schopnejch.
  • 0

#518 Dzonny

Dzonny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 14:00

Rozhodně bych žádná omezení nezaváděl, geocaching je suprová hra a je suprová, protože je víceméně svobodná, těch pár praviděl, co má, ji parádně udržuje v chodu už kolik let. To kdy, nebo jakou cache si někdo založí, je jen na něm a ta krabka je pak buďto jeho chlouba a nebo jeho ostuda. Než založit nějakou čubu, tak radši nic. Teď pracuji na své první a jelikož kačeři v mém okolí nasadili laťku sakra vysoko, tak to mám hodně těžký. A až ji vypustim a pujdu s nima někdy na pivko, tak se jim chci podivat do očí a nechci se za ten svůj výtvor stydět.:)
  • 0

#519 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 11:39

Dnes opět ukázka práce kačerů teoretiků. Jedna založená, žádná nalezená. To se to teoretizuje od PC. Viz GC2PEVT
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#520 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 12:15

kostapanaj napsal/a:
Dnes opět ukázka práce kačerů teoretiků. Jedna založená, žádná nalezená. To se to teoretizuje od PC. Viz GC2PEVT

Také je dobré když o nějaké skrýši píšeš její kod nedávat do tagu podtržení "ul" ale do tagu geocache "gc" GC2PEVT !
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama