Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší - nová vize


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
488 odpovědí na toto téma

#461 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:52

Samozrejme, ze su to hrusky, jablka, slivky ale vsetko ovocie! A ide vzdy o hodnotenie
  • 0

#462 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:53

pet stupnu je proste malo - nebudu to rozebirat cele, ale vezmeme si ku prikladu jen horni konec stupnice. na petibodove skale mam 75% TJ. nadprumerna a 100%, tj dokonala. mezi pouze nadprumernou a dokonalou je vsak tak propastny rozdil, ze mezistupen proste potreba je. navic se tu bavime o api, nic ti nebrani pouzivat aplikaci ci jine klikatko, kde hodnot uvidis pet, nebo treba jen tri
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#463 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:16

To se teda vážně povedlo :-) Tak já se chtěl zeptat proč je nutné mít 9 stupňů a protože nejsou argumenty, tak se otázka otáčí a mám říci proč je nepotřebuju. Bravo. Co se týká názoru kaote, tak tam žádný propastný rozdíl nevidím, právě naopak mi to přijde naprosto vypovídající. A v neposlední řadě by někdo z vás mohl klamovi vysvětlit, že hvězdičky u terénu a obtížnosti nejsou žádné hodnocení, já musím jít pracovat :-) Žádné debatě na úrovni se nebráním, ale pokud chcete pokračovat v tomhle duchu tak začínám chápat pepu a přikláním se k názoru krkovičky.
  • 0

#464 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:27

@*mio* Overall Difficulty Rating Overall Terrain Rating ======================== Hodnotenie celkovej obtiažnosti Celkovo Terén Hodnotenie Nemôžem za to, že mňa napadlo, že to predsa len nejako súvisí hoci sú to slivky a nie jablká. Ale teraz ide len o interpretáciu škály, ktorá pozostáva z deviatich bodov ale čo ti na tomto vadí?. Nuž sme naozaj všelijakí ...
  • 0

#465 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:28

*mio* napsal/a:
Žádné debatě na úrovni se nebráním


jj, debata ve stylu:
1: 5 bylo akorat, proc je 9?
2: protoze je to nedostacujici
1: ne, neni. proc 9?
2: je
1: neni
..................
je uzasne urovne :D
  • 0

#466 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:31

*mio* napsal/a:
To se teda vážně povedlo :-)
Tak já se chtěl zeptat proč je nutné mít 9 stupňů a protože nejsou argumenty, tak se otázka otáčí a mám říci proč je nepotřebuju. Bravo.

Co se týká názoru kaote, tak tam žádný propastný rozdíl nevidím, právě naopak mi to přijde naprosto vypovídající.

A v neposlední řadě by někdo z vás mohl klamovi vysvětlit, že hvězdičky u terénu a obtížnosti nejsou žádné hodnocení, já musím jít pracovat :-)

Žádné debatě na úrovni se nebráním, ale pokud chcete pokračovat v tomhle duchu tak začínám chápat pepu a přikláním se k názoru krkovičky.


Hodnocení terénu : 9 možností, od chodníku až po lezení
Hodnocení obtížnosti : 9 možností, od prostého dojití na místo bez hledání až po neřešitelnou hádanku nebo hledání jehly v kupce sena
Hodnocení oblíbenosti : 9 možností, od naprostého braku až po nádhernou nápaditou věc

Co je na tom nepochopitelného ? Naprosto kompatibilní se systémem na gc.com

A jak už tu bylo řečeno, používej jen 5 stupňů, máš-li problém. Nerozumím tomu, proč do toho pořád vrtáš a o co ti jde ...
  • 0

#467 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:37

Já vám do toho nechci vstupovat, ale měl bych návrh, jak jednou pro vždy vyřešit toto handrkování.
Stačilo by do hodnotícího makra vložit na začátek řádek, který by pokládal otázku: Kolik chceš prvků ve stupnici? A tento řádek by byl navázán na podmínku IF (bla bla bla==5) bla bla bla ELSE bla bla bla
Co vy na to ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#468 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:42

@Polerok Tvoja dobre mienena rada vyjde nazmar, lebo MoZiGo makra nepouziva:) Ja som uz neexistujuci "problem" vyriesil po svojom...
  • 0

#469 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:43

klama napsal/a:
@Polerok
Tvoja dobre mienena rada vyjde nazmar, lebo MoZiGo makra nepouziva:)
Ja som uz neexistujuci "problem" vyriesil po svojom...


A co jako? Tak uprav základní kód :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#470 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:03

@polerok To bude asi pokus o zart, prepac, ale teraz na ne nemam chut... Pri tejto teme som sa cudoval viackrat. 1.Ze take daco je vobec potrebne - myslim hodnotenie ako take, ale nechal som sa presvecit, ze to je dobry napad a treba ho zrealizovat. Zrejme aj u nas na Slovensku casom k tomu dospejeme... 2.Krat som sa cudoval ked hodnotenia boli zadavane na 4 desatinne miesta - co inak bolo promtne upravene. 3.Krat som sa cudoval vtedy, ked som sa dozvedel, ze vstupne data su filtrovane a akceptovane su len data v piatich hodnotach... 4.Teraz sa divim, ze sa najdu ludia, ktori po najdeni konsenzu opat vracaju diskusiu do obdobia pred dohodou. Dakujem vsetkych co si moje argumenty precitali a pokusim sa na danu temu tiez uz nevyjadrovat, pokial nebudem k tomu nuteny.
  • 0

#471 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:15

Dain & Olik napsal/a:

*mio* napsal/a:
Žádné debatě na úrovni se nebráním


jj, debata ve stylu:
1: 5 bylo akorat, proc je 9?
2: protoze je to nedostacujici
1: ne, neni. proc 9?
2: je
1: neni
..................
je uzasne urovne :D


A to jsme ještě nezačali řešit ukřivděné majitele keší, kterým se nebude líbit hodnocení.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#472 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:28

*mio* napsal/a:
A pokud je 9 stupňů jen proto, že pár jedinců "dupalo nožičkama" a nemá nějaký hlubší význam, pak je i to málo práce co jsi do toho vložil naprosto zbytečné.


Ano, je to proto, ze si to tri jedinci vydupali. Vsichni se tu do tebe uz pustili, takze je netreba jmenovat. B)

Zadny hlubsi vyznam to samozrejme nema, ale to jim nevysvetlis. Kdyz jsem se o to pokousel, tak metali argumenty typu: "to myslis vazne?", nebo "jsi komunisticky statistik". Jiste uznas, ze pokracovat v debatach tohoto stylu nema zadny smysl. A jak se rika, moudrejsi ustoupi, tak jsme misto dalsich hadek zavedli devet stupnu.

Ono to, nastesti, nevadi, protoze v posledni verzi Geogetu jsem predvedl design hodnoticiho formulare v podobe, ktera by mela vyhovovat vsem. Jak tem, kteri se chteji orientovat jen v peti stupnich, tak i tem, kteri vyzaduji mezistupne. A to aniz by bylo potreba jakehokoliv prepinani, jak tu porad nekdo vnucuje. ;)

Takze netreba to tu dal resit, ja za Geoget povazuji problem za vyreseny.

P.S. pokusil jsem se prilozit ukazku...jen jsem zapomnel nastavenou pruhlednost na cerne barve, takze to pismo ma byt pocho[pitelne cerne. :D
  • 0

#473 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:34

No jestli bude samotné hodnocení vypadat podobně, jako debaty, jak má vůbec vypadat, tak se máme skutečně na co těšit.
  • 0

#474 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:34

Ano ano, není nad to zakrýt svou nechuť diskutovat tím, že všichni ostatní jsou idioti! Holt před Tebou nepadne každý "na prdel" aby se Ti zavděčil a nebyl náhodou v rozporu s tvým názorem protože jsi napsal nějáký soft! Jsou mezi námi i tací - a já se nebojím se k nim přihlásit - kteří mají svůj názor za kterým si stojí a nehodlají ho měnit jen na základě toho, že "někdo chce"!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#475 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:39

alkes napsal/a:
No jestli bude samotné hodnocení vypadat podobně, jako debaty, jak má vůbec vypadat, tak se máme skutečně na co těšit.


Ale jdi ty. Tri kriklouni prece nic nepokazi. Hodnoceni davno funguje, uz je ohodnoceni pres pet tisic kesi, vysledky vypadaji prekvapive rozumne, a treba u prazskych kesi se uz bezne vyskytuje trebas sest i vice hodnoceni, coz uz ma opravdu nejakou vypovidaci hodnotu.
  • 0

#476 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:44

Poleroku, muzes si za svym nazorem stat, ale to te neopravnuje k takovymto utokum a lzim. Vis moc dobre, ze jsem snasel jeden argument za druhym a byli jste to vy, kteri jste je odbyvali a snizvali se k urazkam. Tady ti to ale trpet nebudu.
  • 0

#477 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:51

NJN, cenzura byla, je a bude ;) Neustále tady řveš, jak nesmyslná je myšlenka toho, aby si uživat vybral, jak velkou škálu chce. V čem je nesmyslná? Neřeším to, že je to jedno jak je škála velká, řeším otázku, v čem je podle Tebe nesmyslná.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#478 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 12:54

o jaké cenzuře to píšeš? tvůj příspěvek je stále dostupný všem kdo o něj stojí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#479 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 13:14

Omlouvám se všem, kteří jak bylo psáno na tohle téma už někde válčili a nakonec moudřejší ustoupili. Nevěděl jsem to. Zkrátka se tu ukázala moje nezkušenost a žil jsem v domnění, že na svoje otázky dostanu jednoduché a přímé i když samozřejmě subjektivní vysvětlení, jako např. 0% - keš je v popelnici mezi odpadky 12% - keš je sice v popelnici, ale má pěkně ořezanou tužku 25% - keš se přesunula z popelnice na odstavné parkoviště 37% - keš je na špinavém odstavném parkovišti ale má parádní logbook 50% keš je ...... atd. Místo toho ovšem zaznělo. "Vypusťte psi" :D Zkrátka mě to hodnocení zaujalo, ale válčit kvůli tomu určitě nehodlám. Nechám to běžet mimo mě a časem se třeba uvidí. Nač si kvůli tomu kazit den. Vám co je pro vás hodnocení tak důležité přeju ať vás naplňuje a my ostatní pojďme lovit B) Fakt sorry. Za mě tuto nikam nevedoucí debatu končím.
  • 0

#480 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 13:19

polerok napsal/a:
Neustále tady řveš, jak nesmyslná je myšlenka toho, aby si uživat vybral, jak velkou škálu chce. V čem je nesmyslná? Neřeším to, že je to jedno jak je škála velká, řeším otázku, v čem je podle Tebe nesmyslná.


Je to nesmysl, protoze to nesmysl je. Proc mam zbytecne nejak konfigurovat, jak to uzivatel chce, kdyz mohu nabidnout hodnotici formular v takove podobe, ktera vyhovuje obema skupinam najednou? Aniz bybylo potreba cokoliv prepinat. Pust si geoget a hodnotici makro, a pochopis.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama