Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší - nová vize


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
488 odpovědí na toto téma

#441 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 16:50

Sutech napsal/a:
pepa.z.pocernic - Nepochybuji, že toho máš teď nad hlavu, ale alespoň výhledově: kdy by se tu na gc.cz mohlo v nějaké podobě objevit rozhraní pro hodnocení? Díky.

Tak v rychlosti alespoň formulářík na stránce s hodnocením
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#442 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 17:05

pepa.z.pocernic napsal/a:
Tak v rychlosti alespoň formulářík na stránce s hodnocením


Parádní práce, díky! Teď se snad data pro hodnocení budou množit rychleji.
  • 0

#443 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 17:08

Moc díky :)
  • 0

#444 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 8:24

Chtel jsem se zeptat Pepy, zda je mozne po odeslani vlastniho hodnoceni na server pomoci URL, nejak (parametrem?) potlacit informaci serveru, ze hodnoceni probehlo ci neprobehlo OK.

akce:
info:
data:

  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#445 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 9:04

pepa.z.pocernic napsal/a:

Sutech napsal/a:
pepa.z.pocernic - Nepochybuji, že toho máš teď nad hlavu, ale alespoň výhledově: kdy by se tu na gc.cz mohlo v nějaké podobě objevit rozhraní pro hodnocení? Díky.

Tak v rychlosti alespoň formulářík na stránce s hodnocením

Super - eviduje se to k tomu uživateli, nebo je to jen jednoduché přidělení bodu?
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#446 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 15:03

No, zkuste kdyztak Geoget 2.0.25, zkusil jsem tam trosku predelat ten hodnotici formular. Opticky (i psychologicky) jsme zpet u petibodoveho hodnoceni, ale mezistupne tam zustaly v mene rusive podobe. ;)
  • 0

#447 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 16:42

Hodnocení je fajn, ale nebylo by možné nějak odlišit keše, které jsem už hodnotil, abych je stále nehodnotil dokola?
  • 0

#448 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 16:45

paja0512 napsal/a:
Hodnocení je fajn, ale nebylo by možné nějak odlišit keše, které jsem už hodnotil, abych je stále nehodnotil dokola?


Ze jsi hodnotil, to preci vidis v listingu. pokud chces hodnotit ze seznamu, tak si muzes zviditelnit sloupec s vlastnim hodnocenim.

Popripade by nemel byt problem zobrazit dosavadni znamku i primo na tom hodnoticim formulari... pouvazuji o tom.
  • 0

#449 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 18:58

Mejstro napsal/a:
Chtel jsem se zeptat Pepy, zda je mozne po odeslani vlastniho hodnoceni na server pomoci URL, nejak (parametrem?) potlacit informaci serveru, ze hodnoceni probehlo ci neprobehlo OK.

akce:
info:
data:

No, je to api, tedy se prezentace výsledku nechává na aplikaci. Potlačit výsledek není imho dobré, protože to vrací v případě problémů info o chybě. Ale pokud se to v gsak nepodaří nějak rozumněji pořešit, tak se podívám, co se s tím dá dělat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#450 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 18:59

Czecho Cowboy napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

Sutech napsal/a:
pepa.z.pocernic - Nepochybuji, že toho máš teď nad hlavu, ale alespoň výhledově: kdy by se tu na gc.cz mohlo v nějaké podobě objevit rozhraní pro hodnocení? Díky.

Tak v rychlosti alespoň formulářík na stránce s hodnocením

Super - eviduje se to k tomu uživateli, nebo je to jen jednoduché přidělení bodu?

eviduje se to uživateli, stejně jako se eviduje hlasování přes api z aplikací.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#451 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 19:09

No, je to api, tedy se prezentace výsledku nechává na aplikaci. Potlačit výsledek není imho dobré, protože to vrací v případě problémů info o chybě. Ale pokud se to v gsak nepodaří nějak rozumněji pořešit, tak se podívám, co se s tím dá dělat.


Dekuju...zkusim se podivat na ten AJAX...a snad se to nejak podari :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#452 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:04

Zdravím, Z počátku mi přišlo hodnocení jako dobrý nápad, ale mám dojem, že to s 9-ti bodovým hodnocením zachází zbytečně do extrému. Napadlo mě používat, jen 5 stupňů, tak jako na začátku, ale to asi nebude to nejlepší řešení. Zkrátka tak jak mě to zpočátku zaujalo, tak mě to v tomhle pojetí odrazuje, protože s tím opravdu nechci ztrácet čas více než je nezbytně nutné... A vypadá to, že nejsem sám. Nemám v úmyslu vířit tu emoce, ale opravdu seriózně bych se rád zeptal: 1) Co vedlo k zavedení 9-ti bodové stupnice a v čem je 5-ti bodová nevyhovující. 2) A pokud je tedy 9-ti bodová stupnice tak nezbytně nutná, existuje nějaký výklad k jednotlivým stupňům hodnocení?
  • 0

#453 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:22

Opravdu seriozne si dovolim pripomenut, ze "nadpraca" spojena s doprogramovanim 4 urovni nestoji za rec. Aku nadpracu ma ten kto ide hodnotit? Ak chces hodnotit v 2 urovniach alebo v jednej tak to tak urob alebo hodnot v piatich a ked sa ti chce mozes aj v deviatich...Aku mas s tym nadpracu? Pocet hodnot, ktore moze vysledne hodnotenie mat je v rozmedzi 0..100%, cize moze nadobudat 101 stavov - to ako naozaj potrebujes pomenovat slovne kazdy stupen?
  • 0

#454 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:23

*mio* napsal/a:
Zdravím,
Z počátku mi přišlo hodnocení jako dobrý nápad, ale mám dojem, že to s 9-ti bodovým hodnocením zachází zbytečně do extrému. Napadlo mě používat, jen 5 stupňů, tak jako na začátku, ale to asi nebude to nejlepší řešení. Zkrátka tak jak mě to zpočátku zaujalo, tak mě to v tomhle pojetí odrazuje, protože s tím opravdu nechci ztrácet čas více než je nezbytně nutné... A vypadá to, že nejsem sám.

Nemám v úmyslu vířit tu emoce, ale opravdu seriózně bych se rád zeptal:
1) Co vedlo k zavedení 9-ti bodové stupnice a v čem je 5-ti bodová nevyhovující.
2) A pokud je tedy 9-ti bodová stupnice tak nezbytně nutná, existuje nějaký výklad k jednotlivým stupňům hodnocení?

1) už mě nebavilo dohadování, proč jenom 5 stupňů. Takže vznikly mezistupně.
2) netušim

Klidně ty mezistupně ignoruj a používej jen 5 stupňů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#455 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:41

pepa.z.pocernic napsal/a:

*mio* napsal/a:
Zdravím,
Z počátku mi přišlo hodnocení jako dobrý nápad, ale mám dojem, že to s 9-ti bodovým hodnocením zachází zbytečně do extrému. Napadlo mě používat, jen 5 stupňů, tak jako na začátku, ale to asi nebude to nejlepší řešení. Zkrátka tak jak mě to zpočátku zaujalo, tak mě to v tomhle pojetí odrazuje, protože s tím opravdu nechci ztrácet čas více než je nezbytně nutné... A vypadá to, že nejsem sám.

Nemám v úmyslu vířit tu emoce, ale opravdu seriózně bych se rád zeptal:
1) Co vedlo k zavedení 9-ti bodové stupnice a v čem je 5-ti bodová nevyhovující.
2) A pokud je tedy 9-ti bodová stupnice tak nezbytně nutná, existuje nějaký výklad k jednotlivým stupňům hodnocení?

1) už mě nebavilo dohadování, proč jenom 5 stupňů. Takže vznikly mezistupně.
2) netušim

Klidně ty mezistupně ignoruj a používej jen 5 stupňů.


Ja to pouzivam tak, jak bylo navrhnuto...vytvroeno puvodne - pouzivam hodnoty 0 ... 25 ... 50 ... 75 ... 100. Mezihodnoty ignoruju... a prece te nikdo nenuti je pouzivat...A pro muj pohled na kese, hodnoceni to bohate staci.
A vysledek bude stejny. Jak tady jiz nekdo napsal - kazdej hodnoti objektivne, dle sebe... A to od toho taky cekam.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#456 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:50

klama napsal/a:
Opravdu seriozne si dovolim pripomenut, ze "nadpraca" spojena s doprogramovanim 4 urovni nestoji za rec.
Aku nadpracu ma ten kto ide hodnotit? Ak chces hodnotit v 2 urovniach alebo v jednej tak to tak urob alebo hodnot v piatich a ked sa ti chce mozes aj v deviatich...Aku mas s tym nadpracu?
Pocet hodnot, ktore moze vysledne hodnotenie mat je v rozmedzi 0..100%, cize moze nadobudat 101 stavov - to ako naozaj potrebujes pomenovat slovne kazdy stupen?


Hodnocení beru pouze z té informační stránky a pokud jako takové má mít alespoň nějaký smysl, měly by stupně být rozumně vysvětlitelné.
A pokud je 9 stupňů jen proto, že pár jedinců "dupalo nožičkama" a nemá nějaký hlubší význam, pak je i to málo práce co jsi do toho vložil naprosto zbytečné.

Můj dotaz vznikl jen proto, že mám pocit z okolí, že to případné přispěvatele jen odradilo. A tak jsem chtěl vědět, podotýkám že smysluplně, proč to vzniklo a čím tom někomu prospělo.
Že to není žádná práce mi jako smysluplné opravdu nepřipadá. Ale pokud není možno bavit se na vyšší úrovni vezmu otázky zpět a nechám hodnocení hodnocením, vždyť vlastně o nic nejde :-)
  • 0

#457 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:55

Ja nepouzivam zadne hodnoty ani mezihodnoty, cele hodnoceni mi prijde jako plytvani mym casem. Jestli chcete podekovat ownerovi napiste mu. A jestli chcete verejne hodnotit neci praci jakou k tomu mate kvalifikaci? A co to je hodnoceni podle sebe?
  • 0

#458 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:13

Hadajte odkial pochadza toto hodnotenie?
Vložený obrázek

Ak neviete tak si otvorte
http://www.geocachin...ide/report.aspx

Preco asi tak je devat stupnov pre hodnotenie obtiaznosti alebo terenu?
Uz viete preco som aj ja presadzoval tuto skalu hodnoteni?
Prave preto aby to bolo zhodne z terenom a obtiaznostou...

Opakujem ak si myslis ze hodnotitenie v dvoch stupnoch je lepsie, hodnot v dvoch ak v piatich tak v 5-tich ale uz prestante mutit vodu...


  • 0

#459 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:37

klama napsal/a:
Hadajte odkial pochadza toto hodnotenie?
Vložený obrázek

Ak neviete tak si otvorte
http://www.geocachin...ide/report.aspx

Preco asi tak je devat stupnov pre hodnotenie obtiaznosti alebo terenu?
Uz viete preco som aj ja presadzoval tuto skalu hodnoteni?
Prave preto aby to bolo zhodne z terenom a obtiaznostou...

Opakujem ak si myslis ze hodnotitenie v dvoch stupnoch je lepsie, hodnot v dvoch ak v piatich tak v 5-tich ale uz prestante mutit vodu...


Teda nechci se tě nějak dotknout, ale k tomu nemůžu říct nic víc, jen že tohle je srovnávání hrušek s jablkama ! Zkrátka naprosto mimo mísu.
  • 0

#460 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:51

A pokud je 9 stupňů jen proto, že pár jedinců "dupalo nožičkama" a nemá nějaký hlubší význam, pak je i to málo práce co jsi do toho vložil naprosto zbytečné.


Co přesně Tě prosím zdržuje, zatěžuje nebo odrazuje od toho, že tam máš o 4 kolonky navíc?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama