Přejít na obsah


Fotka

Opravdu jde ještě o geocaching ?!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#101 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 0:33

jak se přeli o to,k čemu mají TZ sloužit


Přece k trejdu v keších :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#102 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 2:36

ondrasek leader napsal/a:

alkes napsal/a:
A opravdu jde ještě o geocaching, když někdo pořád řeší, jestli "opravdu jde ještě o geocaching"? :D:D:D:p


Přesně tak, nechápu, že někdo nechápe, že někdo nechápe. Nechte to koňovi, ten má větší hlavu a jděte někam hledat nebo zakládat. To je jako byste donekonečna řešili, jestli je lepší plzeňský nebo budějovický pívo nebo blondýny a brunetky, ne? Nikdy nic nevyřešíte.

Apropó, nejlepší je plzeňský a brunetky ;)


Budějovický pivo? Co je to za protimluvu :D:D
Ale jinak souhlas, je to každýho věc, mě se ikonky líbí a rád si coin, který jsem jen držet, i ty zmiňované 3 vteřiny, discovernu. Jen je to vopruz to potom logovat pokud se jich sejde pořádná sbírka.
Kapsa: právě na eventech u majitelů máš možnost potkat ty extra kousky, který by se ztratily v první keši a to doslova do pár minut po vložení.
Ale je to každýho věc, jak se k tomu postaví.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#103 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3057 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 3:09

A to si, Kapso, představ, že jsem zjistil, že kamarádovo auto je TB! A pak jsem si zašel na první event a tam našla moje malá dcerka dva psy, co byli TB, poněvadž měli štítek na obojku. Ale opiš si číslo, když ten obojek je tak blízko tlamajzny a ta je plná zubů a to psisko Tě nezná a Ty se mu s čelovkou na hlavě blížíš ke krku... To je víc než geocaching, to je adrenalinovej sport! (P.S.: Víc mě vadí, že nastává doba, kdy se o svoje GC a TB tak bojíme, že je "keškou jen protáhneme" a zase si je vezmeme domů!)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#104 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:02

Trhac napsal/a:
P.S.: Víc mě vadí, že nastává doba, kdy se o svoje GC a TB tak bojíme, že je "keškou jen protáhneme" a zase si je vezmeme domů!

Ahoj Trhaci, pak je ale taky otazka, zda jde jeste jste vubec o GC/TB. Podle me ne a totez plati i pro to opisovani si kodu po hospodach. Prijde mi to jako "found-it" kesky, protoze jsem nekdy projel okolo ....
Ale kaslu na to a nechavam to konovi, jak uz bylo vyse receno, stejne se nic nevyresi, takze to je proste jen takove povzdechnuti z prekvapeni po zjisteni praveho stavu veci.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#105 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:11

polerok napsal/a:

cinca2008 napsal/a:jak se přeli o to,k čemu mají TZ sloužit


Přece k trejdu v keších :D

No a to ještě nevíte, nebo možná i víte, že se před nějakou dobou jeden z těch ortodoxnějších sběratelů turistických známek dostal i ke geocachingu a do profilu si napsal že jeho...
"Hlavnim predmetem zajmu jsou Turisticka mista - mista, kde se prodavaji za "odmenu" drevena kolecka = Turisticke znamky. Tyto kolecka musi byt podle meho nazoru "zaslouzena", proto moje GeoCash mise spociva v nasledujicim -
- vybrat vsechny TZ z GeoCash a nahradit je jinym predmetem
- pokusit se instruovat navstevniky jiz "vycistenych" GeoCashi, aby TZ jiz na tomto miste nenechavali"
... a opravdu tak i činil. Z keší vybíral turistické známky a do logů pak psal "Tato GeoCach neobsahuje zadne Turisticke znamky (drevena kolecka). Prosim, nenechavejte je v teto GeoCachi. Dik"
Bylo to skutečně převelice úsměvné. :D
  • 0

#106 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:22

alkes napsal/a:

polerok napsal/a:

cinca2008 napsal/a:jak se přeli o to,k čemu mají TZ sloužit


Přece k trejdu v keších :D

No a to ještě nevíte, nebo možná i víte, že se před nějakou dobou jeden z těch ortodoxnějších sběratelů turistických známek dostal i ke geocachingu a do profilu si napsal že jeho...
"Hlavnim predmetem zajmu jsou Turisticka mista - mista, kde se prodavaji za "odmenu" drevena kolecka = Turisticke znamky. Tyto kolecka musi byt podle meho nazoru "zaslouzena", proto moje GeoCash mise spociva v nasledujicim -
- vybrat vsechny TZ z GeoCash a nahradit je jinym predmetem
- pokusit se instruovat navstevniky jiz "vycistenych" GeoCashi, aby TZ jiz na tomto miste nenechavali"
... a opravdu tak i činil. Z keší vybíral turistické známky a do logů pak psal "Tato GeoCach neobsahuje zadne Turisticke znamky (drevena kolecka). Prosim, nenechavejte je v teto GeoCachi. Dik"
Bylo to skutečně převelice úsměvné. :D


Tady je dobře vidět, že každá snaha o absolutní čistotu a absolutní dodržování pravidel je tak trochu divná.

A platí to jak o turistických známkách, tak i o keších a TB a GC ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#107 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:27

Kdo dělá GC jako soutěž o co nejvíc ikonek a foundit, ten bude opisovat kódy po hospodách a třeba i zaslané emailem vždycky a kdo dělá GC jako zábavu pro svoje potěšení z luštění, hledání, návštěvy zajímavých míst, tomu je počet ikonek šumafuk a tím víc je mi šumafuk kolik ikonek, foundit, ftf má támhle kačer xy... Tak ať si každý z GC vezme co je mu blízké a všichni můžem být v pohodě.
  • 0

#108 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:27

kolombo napsal/a:
Tady je dobře vidět, že každá snaha o absolutní čistotu a absolutní dodržování pravidel je tak trochu divná.

A platí to jak o turistických známkách, tak i o keších a TB a GC ...

No tady nešlo ani tak o absolutní dodržování stávajících pravidel (pokud vůbec pravidel) jako o vymýšleních vlastních a nucení jich ostatním.
  • 0

#109 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:28

marekd napsal/a:
Kdo dělá GC jako soutěž o co nejvíc ikonek a foundit, ten bude opisovat kódy po hospodách a třeba i zaslané emailem vždycky a kdo dělá GC jako zábavu pro svoje potěšení z luštění, hledání, návštěvy zajímavých míst, tomu je počet ikonek šumafuk a tím víc je mi šumafuk kolik ikonek, foundit, ftf má támhle kačer xy... Tak ať si každý z GC vezme co je mu blízké a všichni můžem být v pohodě.

Tak přesně tenhle názor mám také.
  • 0

#110 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 10:43

alkes napsal/a:

marekd napsal/a:
Kdo dělá GC jako soutěž o co nejvíc ikonek a foundit, ten bude opisovat kódy po hospodách a třeba i zaslané emailem vždycky a kdo dělá GC jako zábavu pro svoje potěšení z luštění, hledání, návštěvy zajímavých míst, tomu je počet ikonek šumafuk a tím víc je mi šumafuk kolik ikonek, foundit, ftf má támhle kačer xy... Tak ať si každý z GC vezme co je mu blízké a všichni můžem být v pohodě.

Tak přesně tenhle názor mám také.

Ja taky - at si kazdy dela co chce, jen me to proste zarazilo, nic vic a nic min.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#111 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 14:04

marekd napsal/a:
Kdo dělá GC jako soutěž o co nejvíc ikonek a foundit, ten bude opisovat kódy po hospodách a třeba i zaslané emailem vždycky a kdo dělá GC jako zábavu pro svoje potěšení z luštění, hledání, návštěvy zajímavých míst, tomu je počet ikonek šumafuk a tím víc je mi šumafuk kolik ikonek, foundit, ftf má támhle kačer xy... Tak ať si každý z GC vezme co je mu blízké a všichni můžem být v pohodě.

Ale to kua není pravda.

Já opisuju kódy "po hospodách" a discoveruju. Lovím FTF. Beru luštění jako zábavu, beru hledání jako zábavu, baví mě ty místa, kam mě to dovede, i když bych měl po denním pochodě v lese jednu/dvě krabice. A stejně tak mi nedělá problém kombajn v Praze a nárazově 40 kousků. A takovejhle rozhodně nejsem sám.

Jen to očividně dělá problém někomu pochopit.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#112 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 14:22

Jen to očividně dělá problém někomu pochopit.


Ani ne tak pochopit, jako spíš přijmout fakt, že to někdo může hrát jinak než on...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#113 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 14:25

No, já to chápu, jen nechápu, proč se někdo rozčiluje nad tím, že někdo si opíše kód. Prostě pro někoho takový bod cenu má, tak to udělá. Zrovna tak jako mi je jedno, když si někdo napíše foundit u vlastní keše, to mě spíše pobavilo.:)
  • 0

#114 kulatylenin

kulatylenin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 21:01

marekd napsal/a:
No, já to chápu, jen nechápu, proč se někdo rozčiluje nad tím, že někdo si opíše kód. Prostě pro někoho takový bod cenu má, tak to udělá. Zrovna tak jako mi je jedno, když si někdo napíše foundit u vlastní keše, to mě spíše pobavilo.:)


Víš proč protože čas vše zakryje a jak říká můj kamarád není nic staršiho než včerejší log. A pak se ti stane že vylezeš z postele ve dvě ráno abys ulovil FTF a někdo si necha manželem založit keš a mohutně uloví FTF! No a za čas anebo přespolní netuší jak to je a dotyčná ze sebe dělá čistou jako studánku. Nikde se nedočteš že máš tu čest mluvit s křivákem.
  • 0

#115 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2009 - 21:47

Ještě že nejsme všichni stejní, to by se člověk tady na foru ani nepobavil.:P
  • 0

#116 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2009 - 20:46

marekd napsal/a:
No, já to chápu, jen nechápu, proč se někdo rozčiluje nad tím, že někdo si opíše kód. Prostě pro někoho takový bod cenu má, tak to udělá. Zrovna tak jako mi je jedno, když si někdo napíše foundit u vlastní keše, to mě spíše pobavilo.:)


To existuje taky? Omluvou by pak mohl být jen velmi velký účet z restauračního zařízení a potvrzení o příjmu ze záchytky. Jinak tu ztrátu orientace nechápu.:D
  • 0

#117 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2009 - 21:45

A vem si to z druhé stránky. V sobotu jsem si přečetl log jednoho ukřivděného FTFkaře http://www.geocachin...99-f6e5ada4a22d a bylo mi na zvracení. I kdyby měl tento člověk stokrát pravdu (o čemž díky osobní zkušenosti s nařčenými silně pochybuji), u mně to definitivně prohrál.
  • 0

#118 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2009 - 22:20

Smutné. Lidi tohohle typu mě taky pěkně ser%^$ Bohužel jich ale ve společnosti nějaký procento je a tak se jim nevyhneme ani tady.:( edit: Jo a i kdyby měl stokrát pravdu, tak nemá žádné právo za to někomu nadávat, vyhrožovat reviewerem (jestli jsem to teda správně pochopil) a podobně. Bohužel není sám, kdo si neuvědomuje, že ftf není implicitní a nutnou součástí geocachingu a že jsou lidi, kterým jsou nějaký zkratky v logbooku naprosto ukradený a přitom hrajou tuhle hru stejně dobře jako ostatní. Můžete s tím nesouhlasit, můžete si říct, že s těmi a těmi na FTF hrát nebudete, ale to je přátelé asi tak vše.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama