Přejít na obsah


Fotka

Opravdu jde ještě o geocaching ?!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#81 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 18:58

kapsa napsal/a:
Me dneska docela zarazila jina vec - pridani si Geocoinu do svych "Trackables" zapisem typu - "videl jsem ho v ruce u XY". To mi tedy opravdu prijde dost divny ....

Co je na tom divnýho? Prostě ho viděl u někoho. Je to přece fuk, kde ten GC viděl.
  • 0

#82 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:19

No nevim, naivne jsem si myslel, ze zapis o GC s jeho ikonkou do profilu je jakousi odmenou za to, ze jsem ho nasel a poctive odnesl zase o kousek dal. Takhle bych si mohl do profilu zapsat prakticky jakykoli coin s tim, ze jsem ho nekdy nekde videl, treba na netu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#83 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:25

kapsa napsal/a:
No nevim, naivne jsem si myslel, ze zapis o GC s jeho ikonkou do profilu je jakousi odmenou za to, ze jsem ho nasel a poctive odnesl zase o kousek dal.
Takhle bych si mohl do profilu zapsat prakticky jakykoli coin s tim, ze jsem ho nekdy nekde videl, treba na netu ....


Pokud u něj na netu uvidíš trackovací číslo, tak klidně, ale to se moc nestává
  • 0

#84 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:29

kapsa napsal/a:
No nevim, naivne jsem si myslel, ze zapis o GC s jeho ikonkou do profilu je jakousi odmenou za to, ze jsem ho nasel a poctive odnesl zase o kousek dal.
Takhle bych si mohl do profilu zapsat prakticky jakykoli coin s tim, ze jsem ho nekdy nekde videl, treba na netu ....

Na tom konání není nic zvláštního, jedná se o legální postup viz např.:
...Další možností je předmět pouze ”objevit” (–Select one– = Discovered it). Zvolte tuto možnost v případě, že Vám TB, GC někdo pouze ukáže a nechá opsat kód nebo když předmět naleznete v kešce a z nějakého důvodu jej nechcete brát s sebou (nemáte kapsu:), nebo nemůžete splnit cíl TB, který může být napsan na papírku, který je k němu přidělán apod. ). Když ho zalogujete, dáte majiteli najevo, že je na svém místě, a ”vylepšíte” své statistiky.
  • 0

#85 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:34

a zas ma nekdo neodkladnou potrebu neco resit... aaah. :|
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#86 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:39

V pripade, ze jsem ho nasel a nechal v kesce, tak mi to prijde jeste OK, kvuli info autorovi o stavu ale zapis s komentem "videl jsem ho u XY" mi fakt prijde trosku zvlastni a spis pripomina obchod typu "ty me a ja tobe". No nic, to je jen muj pohled na vec a mozna tomu jen nerozumim - zacinam. Kazdopadne dik za info, skoda ze ja nemuzu napsat, ze jsem ho tam nechal, protoze nemam kapsu. :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#87 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:13

Ono tech trackables zas tolik nepotkas, takze "discover" je docela bezny.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#88 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:29

kapsa: navštiv nějakej event a uvidíš ten opisovací masakr coinů. Osobně jsem si zavedl pravidlo logovat trackables jen ty co jsem v keši našel, posunul nebo spatřil u geopřátel (ne na eventu u někoho v deskách). Je pravda, že spousta kačerů má coiny, které nikdy do oběhu nevypustí a ty by jinak ani zapsat nešli (speciální série, vzácné, drahé ....)
  • 0

#89 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:37

kapsa napsal/a:
V pripade, ze jsem ho nasel a nechal v kesce, tak mi to prijde jeste OK, kvuli info autorovi o stavu ale zapis s komentem "videl jsem ho u XY" mi fakt prijde trosku zvlastni a spis pripomina obchod typu "ty me a ja tobe".
No nic, to je jen muj pohled na vec a mozna tomu jen nerozumim - zacinam.
Kazdopadne dik za info, skoda ze ja nemuzu napsat, ze jsem ho tam nechal, protoze nemam kapsu. :)


Záleží na tom, jak to kdo bere - někdo to má jako lov ikonek a discoveruje na eventech a po kamarádech co může, někdo chce jen mít evidenci předmětů, které poponesl. Já svůj seznam nalezených coinů procházím a sleduji, kam se dostaly, takže nějaké, které jsem zahlédla jen na půl oka tam mít nechci, ale stejně discover logy používám docela běžně - když lovím s kamarády a najdeme TB nebo GC společně, jeden "přenáší", ostatní "discoverují".
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#90 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:42

LaLu: Tak to je teda narez. Me osobne je to uplne fuk, jen mi to proste prijde dost zvlastni a nechapu, co z toho pak kdo ma. To samy plati i pro ty Coiny, ktere se nikdy nepusti do sveta. Jsou to jeste vubec Geocoiny, kdyz nikdy neopusti vitrinu? A nebo naopak, proc je vlastne logovat, kdyz nikdy nebudou nikam putovat?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#91 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:46

DeathOfRats: Jasan, kdyz to najdem spolu, tak OK ale kdyz si to proste opisu nekde v hospode?? Tomu fakt nerozumim ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#92 geoSojka

geoSojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:55

Ja myslel že jde o to nekam se podívat.Coinu a travelbagu si ani nevsimam,nejde mi o dalsi zarez na pažbě.Travelbag mam doma asi rok,chleba nezere tak az vymyslim svou prvni cache,tak pujde do sveta.Loni jsem udelal asi ctyri cache za den a vecer jsem se stydel co jsem za to raubíře.
  • 0

#93 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 20:57

kapsa napsal/a:
DeathOfRats: Jasan, kdyz to najdem spolu, tak OK ale kdyz si to proste opisu nekde v hospode?? Tomu fakt nerozumim ....


No jo, lidi jsou různý a různý zvyky maj...:)
To, že někdo loguje coin, kterej měl v ruce 3 vteřiny mi ale přijde míň ulítlý, než když českej kačer loguje předmět, kterej má na fotce vidět trakovací číslo a potuluje se po Americe, zatímco kačer očividně sedí doma, a ještě tam napíše "Very nice, thanks!" (To jsem fakt jednou viděla:o)

Přijde mi, že s coiny se geocaching mění ve sběratelství, které už s původní myšlenkou trackables nemá nic společného. Proto mám radši Travel Bugy.
Ale to je každého věc, zas můžu mít doma třeba kus Kanady, když už se tam nikdy nepodívám, že.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#94 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:22

mikrupa-cz: Jasan, dat majiteli vedet ze zije - to znamena, ze jsem ji videl v kesi a nevzal - OK. Pokud ho najdeme spolu, pak taky OK. Ale pokud ji vidim u nekoho, tak ji ma preci zapsanou on a ma informace tak postrada vyznamu. Pak uz je to jen sber ikonek. To si pak uz rovnou muzeme jen posilat kody. Naprosto to degraduje myslenku ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#95 geoSojka

geoSojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:24

Zatím mně geocoiny nějak nechytly,asi to bude tím že jsem stale jeste začátečník a kladu více důrazu na místo s krasným výhledem do okolí než sbírat body.Slavnej asi už nikdy nebudu,ale rád bych aby má dcera pokračovala v teto krásné hře.Zatím jí to baví,tak uvidíme.Jinak pro Death of Rats,tve kešky jsou pro mne až příliš složité,proto ač jsem z M.L.tak tve poklady stale odkladam na pozdeji...
  • 0

#96 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 22:06

geoSojka: Me o body taky nejde, jen mi to proste prijde divny a smesny soucasne. Kdyz tak koukam na nektery coiny, tak treba i pulka "logu" je o tom, ze ho nekdo na 3 vteriny zahlidl nekde na nejake slezine v hospode. Pokud to nekoho uspokojuje, tak je to jeho vec - me proste jen prijde, ze to naprosto degraduje puvodni myslenku. A kam to dojde dal?? To si pak uz jen budeme posilat kody mailem? A nebo kdyz uzivatel A posle 5 kodu uzivateli B, tak ten ho za to zaloguju na kesce co ma pri ceste, aby tam A nemusel ani jezdit? Nebo A vymeni zalogovani na kesi X, kdyz ho B zaloguje na kesi Y?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#97 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 22:16

A opravdu jde ještě o geocaching, když někdo pořád řeší, jestli "opravdu jde ještě o geocaching"? :D:D:D:p
  • 0

#98 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 22:52

alkes napsal/a:
A opravdu jde ještě o geocaching, když někdo pořád řeší, jestli "opravdu jde ještě o geocaching"? :D:D:D:p


Přesně tak, nechápu, že někdo nechápe, že někdo nechápe. Nechte to koňovi, ten má větší hlavu a jděte někam hledat nebo zakládat. To je jako byste donekonečna řešili, jestli je lepší plzeňský nebo budějovický pívo nebo blondýny a brunetky, ne? Nikdy nic nevyřešíte.

Apropó, nejlepší je plzeňský a brunetky ;)
  • 0

#99 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 23:03

Taková tmavší zrzka.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#100 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 23:34

Docela mi o připomíná dobu,kdy jsem sbíral turistické známky.Zpočátku myšlenka suvenýru,který bylo možné sehnat jen na navštíveném místě se rozjela tak,že se vyráběli Tz pro každou díru,či přechod junáků přes chlum.Na foru pak planuly vášně,protože se tam neustále do krve hádali ti,kteří obhajovali myšlenku navštívení zajímavých míst spojenou s koupí TZ,ti kteří za den objeli autem dvacet známkových míst,zakoupili TZ,aniž by se zdržovali prohlídkou místa a sběratelé,kteří nejezdili skoro nikam,pouze si vyměňovali TZ poštou. Bejvalo tam docela husto,jak se přeli o to,k čemu mají TZ sloužit ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama