Přejít na obsah


Fotka

Opravdu jde ještě o geocaching ?!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#41 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 13:50

Aviatik napsal/a:
Asi takhle ... kačerů je v ČR několik tisíc a teď si spočítej kolik lidí si tady ve fórech vymýšlí nějaká omezení pro nováčky. To není ani procento, jenom jsou holt hodně slyšet protože dělají hodně hluku.


... protože to jsou pitomci a mají nějaký komplex...
  • 0
Galdra

#42 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 13:53

sobikovi napsal/a:
Návrh těch omezení vzniká právě na základě toho, že velice rychle vznikají desítky keší o ničem. Jsou to keše, které nenaplňují nic jiného než to, že někdo někam plácne krabičku od jogurtu, souřadnice odečte z mapy a do listingu napíše "graiegfmvyodfjeighaldafvmy". A teď se kačeři zblázněte... Zakladatel si nahoní svoje ego tím, že založil kešku a už má v profilu "4 nalezené, 1 založená" a lovci FTF si přihodí bodík do své statistiky. ...í.


...myslím si, že konkrétně ty si honíš svoje ego a léčíš nějaký komplex skoro 1700 příspěvky do všech možných diskuzí. Běž radši na pořádnou keš.
  • 0
Galdra

#43 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 14:13

Já se svým způsobem ani nedivím že vznikají kešky typuGC1J1DH. Vždyť pro někoho to musí být náramná legrace pohodit pixlu kdesi do křoví před panelákem a pak sledovat dychtící hledače, kterak se brodí psíma lejnama. Můj názor je, že dokud bude dostatek lidí ochotných k těmto výpravám kamkoliv, tak do té doby budou tyhle "lejnokešky". Pak ale nemá smysl tady neustále dokola nadávat. B)
  • 0

#44 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 14:43

Ja patrim k tem absolutnim zacatecnikum - jeste jsem nic nenasel ani nezalozil. Zakladat ani nehodlam a k nalezum se teprve chystam. Nicmene se mi moc libi zakladni myslenka a i bez GPS a bez jedineho nalezu se tim docela dobre bavim - nebo spise skoro vzdelavam. Spousta informaci u kesi je vlastne zajimavym clankem, kde se clovek hodne dozvi o historii, mistopise, vede a podobne. Ale k veci - i kdyz jsem zatim uplne bez prakticke zkusenosti, tak myslim, ze zajimava kes se da dobre rozpoznat prave podle zpracovani materialu, podle fotek z logu a i podle polohy. Pokud mi nejde jen o honeni nejakych bodu, tak doprostred sidliste proste ani nepujdu .... Co se tyce omezeni pri zakladani, tak zkuste uvazovat trochu globalneji - ono to ma i "druhou stranu mince". Pravidla by mela platit univerzalne a mezinarodne. Pokud pak bude nekdo chtit zalozit kes v nejake malo vyspele zemi, tak tezko nasbira predepsany pocet bodu. Ja byl onehdy treba v Azerbajdzanu, kde jsou v cele zemi jen 4 kese. To neni jako Praha, kde je kes na kazdem rohu.
  • 0

#45 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 15:35

Kapsa ma pravdu. Ja pridam dalsi nazor zacatecnika. Ono je to i o kacerovi. Nekomu dojde po 30 kesich vyznam a uz o zalozeni kese "premysli".. Nekdo ani po 30 keskach nepochopi a udela kes z sklenicky od presnidavky a narve ji do prvni diry ve zdi, co najde. Ja bydlim v Praze, ale vyzobavani kesi me doopravdy nelaka. Kdyz jedem nekam autem, naplanujeme si par kesi po ceste a zprijemnime si cesticku, projedeme se. Kdyz se mame zdrzet v nejakem meste pres den, udelame si exkurzi po pamatkach diky keskovani. Proto jich mame celkem malo. Kdyby nam slo o body, Praha je plna rychlovek :| Me se to omezeni nelibi... ja uz mam pro kes listing, nadherne prostredi, ale vyckavam. Ne proto, ze cekam na nejakou pomyslnou stovku, ale proste si pockam. Kdyby me limitoval pocet, asi bych se na to vykaslala...:|
  • 0

#46 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 15:40

DATaTEAM napsal/a:
Kapsa ma pravdu.

Ja pridam dalsi nazor zacatecnika.
Ono je to i o kacerovi. Nekomu dojde po 30 kesich vyznam a uz o zalozeni kese "premysli".. Nekdo ani po 30 keskach nepochopi a udela kes z sklenicky od presnidavky a narve ji do prvni diry ve zdi, co najde.
Ja bydlim v Praze, ale vyzobavani kesi me doopravdy nelaka. Kdyz jedem nekam autem, naplanujeme si par kesi po ceste a zprijemnime si cesticku, projedeme se. Kdyz se mame zdrzet v nejakem meste pres den, udelame si exkurzi po pamatkach diky keskovani. Proto jich mame celkem malo. Kdyby nam slo o body, Praha je plna rychlovek :|

Me se to omezeni nelibi... ja uz mam pro kes listing, nadherne prostredi, ale vyckavam. Ne proto, ze cekam na nejakou pomyslnou stovku, ale proste si pockam. Kdyby me limitoval pocet, asi bych se na to vykaslala...:|


Přesněji se to vystihnout nedá, mám stejný názor.
  • 0
Galdra

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 16:19

DATaTEAM: Presne tak, ja se takhle pripravuju na prvni odlov. Mam v okoli desitky kesi, vsechny jsem si detailne prohledl, procetl, zkusmo si vylustil jednu multi a pisu si seznam, ktere jsou pro me zajimave. Pak teprve pujdu nejakou odlovit. Zatim nemam ani GPS a tak pro zacatek zkusim nejakou i bez toho - aspon to bude dobrodruznejsi .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 16:20

Takových lidí, co prostě začnou s Geocachingem, odlovějí si pár keší a hnedka na to založí svojí "první" kešku a nezabývají se tím, jak by keška měla vypadat apod., tak těch tu je moc.. Škoda, chytrých cacherů je zde opravdu málo..:(:( No, napadá mě třeba, proč jsou některé keše špatné. Možná je to tím, že pokud jsem např. Pražan, tak ať se kouknu kamkoliv, tak je tu moc keší a skoro žádné místo nebo zajímavé místo. Je to opravdu jenom příklad..:P
  • 0

#49 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 17:25

Adrian_S napsal/a:
Možná je to tím, že pokud jsem např. Pražan, tak ať se kouknu kamkoliv, tak je tu moc keší a skoro žádné místo nebo zajímavé místo.
Je to opravdu jenom příklad..:P


Ale zajimava ta mista jsou, ja si "vyzobala" asi 6 kesi na zacatku okolo domova, bydlim v tehle casti 3 roky a diky keskam jsem objevila par mist, ktere jsem sproste ignorovala:D
Ale Praha je jako delana na mnozstevni loveni. A delat za den 20 kesek? Vzdyt, i kdyz se dostanes na zajimave misto, co z nej mas, kdyz hned pases po dalsi kesi?

Neni to o pravidlech, je to o lidech. A i kdyz se zakaze zakladani kesi zelenacum, vzdycky najdes spatnou kes. Ja si ctu listingy, a ty kesky z malesic naprosto ignoruji. Ja si preci vybiram, kam pujdu, ne nejaka zvrhla touha po bodech;)
  • 0

#50 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 20:35

Vitek team CZ napsal/a:
Já se svým způsobem ani nedivím že vznikají kešky typuGC1J1DH.

Proboha proč? Proč za dva měsíce dorazí na tuto keš 102 kačerů. Vždyt si stačí přečíst pár horních logů. A když to nečtete, tak se pak nedivte. Nebo vám jde jen o bod a zmastění autora?
  • 0

#51 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 20:53

ditka napsal/a:

Vitek team CZ napsal/a:
Já se svým způsobem ani nedivím že vznikají kešky typuGC1J1DH.

Proboha proč? Proč za dva měsíce dorazí na tuto keš 102 kačerů. Vždyt si stačí přečíst pár horních logů. A když to nečtete, tak se pak nedivte. Nebo vám jde jen o bod a zmastění autora?


Souhlas! Pokud na takovou kešku lidi choděj, tak asi má i něco do sebe - alespoň pro ně.
Mám v blískosti rodičů dvě takové povedené kešky. Podle logů je jedna někde na smeťáku (log: není poznat, co je keška a co běžný smetí) a druhá ve vysoké lebedě. Tyhle prostě lovit nebudu! To radši zůstanu u svý 15 a počkám si, až se naskytne příležitost odlovit něco o kapánek lepšího. Dělám GC pro radost a ne proto, abych si po každý druhý krabičce musela dezinfikovat ruce.
  • 0

#52 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 23:14

pro Mauricie: S tím prostředím v přírodě je občas (většinou) problém v souvislosti s ročním obdobím. .... Možná až se na vámi zatracované keše v bydlišti rodičů vypravíte třeba v únoru nebo lednu, tak třeba zjistíte, že ta místa jsou svým způsobem i malebná ..... Já jsem třeba odlovil v dubnu na kole z mého pohledu překrásnou kešku a potom jsem se v průběhu roku z následujících logů dozvěděl "jak je obtěžovaly kopřivy, vzrostlá vegetace a pod.) ... vše je relativní.
  • 0

#53 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 8:47

Tak trochu OT: Když někdo nemá rád dvoumetrové kopřivy, ať loví městská mikra;). Keška GC19NJ2 je u zbytků mlýna na Farském potoce. Když jsme ji lovili 4.7., bylo místo zarostlé více než dvoumetrovými kopřivami a signál v údolí pod stromy nic moc. Přesto je to nádherné místo, které navštěvujeme i jindy než při kešování, jako ostatně celé okolí Záblatí. Naše oblíbená cesta je po proudu Blanice od Husu na Řepešín. Terén občas 5, vegetace občas neprostupná a je to nejkrásnější místo na světě (hned po Plitvických jezerech;)). Jo a keš tam není a nebude. Jednou jsme část této cesty zdolali i v zimě po ledových plotnách a namrzlých stromech:o. Meštská mikra nerad ProKesTom, já je nezatracuji, baví mě obojí, i kopřivy i nápaditě řešená městská mikra.
  • 0
Sylvia999

#54 smoukyTeam

smoukyTeam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 17:52

Kdysi dávno jsme měli podobnou zábavu na vandrech, GPS tenkrát ještě nikdo neznal. Vše se řešilo tečkou na mapě. Nejednou jsme se brodili bahnem, někdy i dokonce bažinou. Ale byl to lov. Kdyby bylo zapotřebí prolézt komínem, tak jsme jím prolezli. Vrátily jsme se špinavý, potrhaní, ale s pocitem vítěství a to bylo nadevše. Jak čtu všechny tyto diskuze, začínám mít pocit, že tohle tu spoustě lidí chybí. Hlavně aby po cestě ke schránce nebyli loužičky, blátíčko a pokud možno aby se keška měnila podle představ momentálního lovce. Myslím, že všichni kdo kešky zakládají to dělají s tím, aby pobavily ostatní - a že se jim to nepovede - no a co ? Nejbližší hospoda, kafíčko obídek a je fajn ne ??
  • 0

#55 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 18:10

StanB99 napsal/a:
pro Mauricie: S tím prostředím v přírodě je občas (většinou) problém v souvislosti s ročním obdobím. .... Možná až se na vámi zatracované keše v bydlišti rodičů vypravíte třeba v únoru nebo lednu, tak třeba zjistíte, že ta místa jsou svým způsobem i malebná .....


Dost pochybuju, jsou ve městě, nikoliv v přírodě. A okolí poměrně dobře znám, vyrůstala jsem tam. Tipla bych to, že ta lebeda a kopřivy skrývají i jiné poklady...
  • 0

#56 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 18:20

Smím li se zeptat, jak poznáte "zkušené" geocachery? Například já mám velice málo úlovků zalogovaných, ale viděl jsem jich několikanásobně více, protože jsem chodil s jedním mým kamarádem... Ale tehdy jsem GPS ještě neměl a tak jsem si je nelogoval... Ale myslím, že prostě pokud je někdo "geocacher", který si prošel v Praze přes 300 mikro cachí, tak to to n00b v oboru a neví vůbec nic, oproti tomu, když někdo projde 20 cachí na horách a v přírodě, tak je považován za naprostého nováčka, přestože je o dost zkušenější než ten městskej zakrslík? Podle počtu cachí se dá posuzovat podle mě až od opravdu vysokých položek...-
  • 0

#57 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 18:21

LudekV napsal/a:

Zdenekul napsal/a:
No nakonec to možná nabídne i Google na svých virtuálních mapách a pak skutečně můžeme sedět jen na zadku...no uvidíme.


V Google Earth už to dávno je
http://www.geocachin...networkkml.aspx

Ale jinak s tebou naprosto souhlasím, naštěstí má pravdu i Aviatik a většina kačerů je normálních ;)



skvělá věc, ihned začínám používat...

btw... skutečně by se hodil nějaký rozcestník na utility ke geocachingu

pěkně seřadit podle funkcí a nalinkovat odkazy...
  • 0

#58 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 18:29

watchick napsal/a:
Smím li se zeptat, jak poznáte "zkušené" geocachery?
Například já mám velice málo úlovků zalogovaných, ale viděl jsem jich několikanásobně více, protože jsem chodil s jedním mým kamarádem...
Ale tehdy jsem GPS ještě neměl a tak jsem si je nelogoval...

Ale myslím, že prostě pokud je někdo "geocacher", který si prošel v Praze přes 300 mikro cachí, tak to to n00b v oboru a neví vůbec nic, oproti tomu, když někdo projde 20 cachí na horách a v přírodě, tak je považován za naprostého nováčka, přestože je o dost zkušenější než ten městskej zakrslík?
Podle počtu cachí se dá posuzovat podle mě až od opravdu vysokých položek...


Já "začátečník" s tvým názorem souhlasím. 100 hloupých městských mikrokešek o ničem se podle mě nedá srovnat s 10-20 pěknými keškami kdekoliv.
A pak je to taky o tom, jestli se do toho nováček vrhne pohlavě aniž by se zajímal o cokoliv kolem. Nebo jestli si taky něco přečte: různé články, wiki, listingy, logy, fórum.... Podle mě teoretické znalosti a zájem o pochopení podstaty GC dělá i z nováčka s 10-ti nálezy celkem zkušeného kačera.
  • 0

#59 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 18:51

Trauma_Zero napsal/a:

LudekV napsal/a:

Zdenekul napsal/a:
No nakonec to možná nabídne i Google na svých virtuálních mapách a pak skutečně můžeme sedět jen na zadku...no uvidíme.


V Google Earth už to dávno je
http://www.geocachin...networkkml.aspx

Ale jinak s tebou naprosto souhlasím, naštěstí má pravdu i Aviatik a většina kačerů je normálních ;)



skvělá věc, ihned začínám používat...

btw... skutečně by se hodil nějaký rozcestník na utility ke geocachingu

pěkně seřadit podle funkcí a nalinkovat odkazy...


Tak zrovna tohle máš na www.geocaching.com/my vpravo dole
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#60 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 20:12

mauricie napsal/a:

watchick napsal/a:
Smím li se zeptat, jak poznáte "zkušené" geocachery?
....
Ale myslím, že prostě pokud je někdo "geocacher", který si prošel v Praze přes 300 mikro cachí, tak to to n00b v oboru a neví vůbec nic, oproti tomu, když někdo projde 20 cachí na horách a v přírodě, tak je považován za naprostého nováčka, přestože je o dost zkušenější než ten městskej zakrslík?


Já "začátečník" s tvým názorem souhlasím. 100 hloupých městských mikrokešek o ničem se podle mě nedá srovnat s 10-20 pěknými keškami kdekoliv. ...


A já nesouhlasím. Praze je v tuto chvíli asi 330 mikrokešek. Kdo je dá všechny, bude sakra zkušený kačer. Protože hledat mikračky nenápadně v davech lidí je daleko složitější na odlov, než hledat bednu někde v lese, kde se můžu nenápadně procházet třeba týden. A některé z nich jsou všechno jenom ne hloupé. Našli jsme jich zatím jen 90.
  • 0
Sylvia999




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama