Přejít na obsah


Fotka

Opravdu jde ještě o geocaching ?!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#21 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:54

chipoliny napsal/a:
Přesně tak. Přestaňte už lézt ownerům do zadku, stejně nic nedostanete a napište do logu ze keška stála za prd a nedoporučujete ji. Napište taky proč.


ajajaj - to budu muset změnit svoje keše na mysterky a přidat podmínku uznání:
hezký a pochvalný log !
  • 0

#22 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:57

Leroj napsal/a:

chipoliny napsal/a:
Přesně tak. Přestaňte už lézt ownerům do zadku, stejně nic nedostanete a napište do logu ze keška stála za prd a nedoporučujete ji. Napište taky proč.


ajajaj - to budu muset změnit svoje keše na mysterky a přidat podmínku uznání:
hezký a pochvalný log !


A kolik jich budu muset smazat :P
  • 0

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:11

honny napsal/a:
Což o to, já včera napsal jeden asi... kritickej :) log. A hned mi došel mejl od ownera, proč sem tam jako teda lezl. B)


Je potřeba rozlišit dojem z keše a jásot nad získaným bodíkem na tom kouzelném počitadélku nálezů.

Takže: Hrozná keš, díky za bod.
Zkratkou to bude: HKDZB
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:19

honny napsal/a:
Což o to, já včera napsal jeden asi... kritickej :) log. A hned mi došel mejl od ownera, proč sem tam jako teda lezl. B)


Taky jsem něčím podobným prošel a má odpověď byla celkem jednoduchá...
Protože v listingu nebylo napsáno, že jde o hnusnou cache.

Holt na blbou otázku podobná odpověď. ;)
  • 0

#25 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:22

Já bych se s tím, co se řeší tady na fóru, netrápil. Česká komunita je jen zlomeček celosvětové, lidi na fóru jsou nereprezentativní vzorek toho zlomku.

A gc.com je nepružná instituce, která zdejší návrhy jednak podle mě vůbec nebere na vědomí a druhak i kdyby brala, tak je hned tak do svých pravidel nezapracuje.

Proto všechno zůstane při starém bez ohledu na pár zdejších potenciálních zlepšovatelů.
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:49

pixies napsal/a:

honny napsal/a:
Což o to, já včera napsal jeden asi... kritickej :) log. A hned mi došel mejl od ownera, proč sem tam jako teda lezl. B)


Taky jsem něčím podobným prošel a má odpověď byla celkem jednoduchá...
Protože v listingu nebylo napsáno, že jde o hnusnou cache.

Holt na blbou otázku podobná odpověď. ;)


no a od ty doby existujou listingy, kde se rovnou pise, ze misto je hnusne a at si to tedy vsichni nechaji pro sebe a neopovazujou se to psat do logu :D
  • 0

#27 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 17:15

Solim napsal/a:
P.S. ...po lovu, vpadl do EC tak mne trochu prekvapily pohledy nemcu co sedeli vedle mne. Kdyz jsem vytahl notebook z baglu, tak jeste vic nechapali. Teprve pak jsem si uvedomil, ze to moje obleceni (ac ciste) moc nepasovalo do toho vlaku a ten notebook k tomu pasoval jeste min...


Hehehe..:D:D:D Něco podobného se nám stalo s Jardou315 v Kutný Hoře. Jsme šli na kešku (myslím, že se tak jmenuje) Vlašský dvůr. Taková hezká keška pod kostelem. Jenže u kostela byla svatba... A teď to nejlepší..B)
Protože keška byla na druhé straně kostela, museli jsme projít skrz novomanžele, hosty, kněze apod.. V maskáčích.:D:D:D
Všichni na nás koukali, ale nám to bylo jedno.
Po odlovení už venku nikdo nebyl, už byli uvnitř (naštěstí)...

kolombo napsal/a:
Je potřeba rozlišit dojem z keše a jásot nad získaným bodíkem na tom kouzelném počitadélku nálezů.

Takže: Hrozná keš, díky za bod.
Zkratkou to bude: HKDZB


Tak když chce někdo říct jen svůj názor nebo pravdu o keši, tak ať si tam píše co chce.. Ostatně, aspoň se uvidí, jaký je dotyčný..
Jako párkrát jsem si taky "vylil zlost" na tu kešku, protože se mi nelíbila, ale buďto den na to, nebo když jsem jel na kontrolu kešek, tak jsem změnil názor (protože se keška nebo kešky zlepšily)
  • 0

#28 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 17:39

awercz napsal/a:
Cele je to asi tim, ze kacerum kteri nasli vic kesi jde o to aby mista kde kese nachazeji byla necim zajimava. Dnes jsem daval dve kese GC1J1DH GC1JK6V Prvni kes se nachazi mezi panelakama kde je par stromku, na miste kde je to same psi hovno. Druha kes je o neco lepsi, ale i tak je uplne o nicem.
Autor ma 18 nalezu dve zalozene.


Teď jsem četl ty kešky, co tu uvádíš..
Mám otázku..:|
CO JE TO ZA LEMPLA???:o:o:o:o:o:o:o
Tak taková nebyla snad ani u nás.. No jo, je vidět, že si někdo dává záležet na kešce a jeho kvalitě..:D:(:(
  • 0

#29 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 17:42

Leroj napsal/a:

awercz napsal/a:
Cele je to asi tim, ze kacerum kteri nasli vic kesi jde o to aby mista kde kese nachazeji byla necim zajimava. Dnes jsem daval dve kese GC1J1DH GC1JK6V Prvni kes se nachazi mezi panelakama kde je par stromku, na miste kde je to same psi hovno. Druha kes je o neco lepsi, ale i tak je uplne o nicem.


jj ty keše nebudou asi nic moc, ale co to tam autorovi napsat ? Tyhle hlášky "díky za bod" a "zas mám o bod víc" sice někomu napoví, ale nápravu zjednat nepomůžou ;)


Jenze to jsou kese ke kterym opravdu nejde vymyslet co by mel owner udelat aby byly lepsi. ;) Vlastne existuje jedna vec, kterou kdyby autor udelal tak ho spousta kaceru pochvali.
ale to by asi dobrovolne neudelal :D
  • 0

#30 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 8:15

Geocaching se rozvíjí a rozvíjí se rychleji, než kdokoli mohl očekávat. A pravidla groudspeak mění, ani mu nic jiného nezbývá a určitě bude pravidla měnit dál. Nikdo, kdo vymýšlí zlepšení si nemyslí, že ho okamžitě gorudspeak zavede. A je to dobře, že to hned neudělá, ale jednou bude muset a bude mít z čeho vybírat. Není možné začít přemýšlet, co s geocachingem, až bude v opravdové krizi. Takže se zatím není čeho bát. Keší je dost (až moc), některé jsou nekvalitní, ale existuje hodně hezkých, jenž to zklamání vynahradí. Zatím.
  • 0

#31 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 8:50

Otazka je jestli groundspeek zajima nejaka mikro republika, ve ktere je holt GC velmi popularni a je prekesovana. Docela by me zajimalo jak je to v USA, CAN, D a UK. Jestli to taky tak resi.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#32 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 8:53

Přečti si tohle: http://www.poklady.c...e-mate-problem. Docela jsem se nasmála.
  • 0
Sylvia999

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 9:22

Zdenekul napsal/a:
A já se ptám jestli jde lidem kteří navrhují tyto omezení ještě o radost z toho že keš najdu nebo ji založím,zda jim jde ještě o prvotní záměr projektu? Jestli má tato hra zůstat otevřena všem nebo jen nadkačerům ?

Osobně si myslím že prvotní myšlenka projektu nespočívala ve sbírání bodů ale dostat lidi na zajímavé či zvláštní místa,či jen tak dát účel lidem kteří by se jinak bez účelu nikam nevypravili.A když zakládám keš dělám to pro druhé abych druhým udělal radost,nedělám to přece ze zlomyslnosti.Pokud keš není dobrá velmi snadno se to dozvím z logu a nepotřebuji žádné pochybné statistiky.No a nakonec i kdyby keš byla špatná...oč vlastně jde,třeba jsem viděl něco nového,dostal jsem se do zajímavých míst či něco zajímavého zažil,atd.

Návrh těch omezení vzniká právě na základě toho, že velice rychle vznikají desítky keší o ničem. Jsou to keše, které nenaplňují nic jiného než to, že někdo někam plácne krabičku od jogurtu, souřadnice odečte z mapy a do listingu napíše "graiegfmvyodfjeighaldafvmy". A teď se kačeři zblázněte... Zakladatel si nahoní svoje ego tím, že založil kešku a už má v profilu "4 nalezené, 1 založená" a lovci FTF si přihodí bodík do své statistiky. Snahou není odradit od zakládání, ale dotlačit nováčky k tomu, aby si jasně uvědomovali, proč tam ta keš má být...
... není to tak dávno, co vznikla jedna keška v Michli. Krabička od bombonů za plotem školy... huráááá, máme keš. A díky tomu, že tahle keš žije, nemohl jsem založit svoji již rozpracovanou keš věnovanou historii Michle s možností uložení regular krabičky poblíž jistého historicky zajímavého místa. Ano, každá keš má právo na svůj život, i když jepičí.
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 9:26

PLAJ family napsal/a:
to Zdenekul: podle Tvého příspěvku je vidět, že o tom přemýšlíš a správně jsi pochopil podstatu GC, takže: "Jaký si to uděláš, takový to máš."
A body? O ty jde až v první řadě. :D Třeba u nás je to tak, že si v pohodě kešujeme, pak se začne blížit nějaké jubileum. To v nás pak bouchnou saze (hlavně v Aničce) a pak je to takřka jen o bodech. ;)

Moje řeč...
  • 0

#35 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 10:02

malcor napsal/a:
Otazka je jestli groundspeek zajima nejaka mikro republika, ve ktere je holt GC velmi popularni a je prekesovana. Docela by me zajimalo jak je to v USA, CAN, D a UK. Jestli to taky tak resi.

Diskusních vláken na téma "přemnožení stupidních micro cachí" je na fórech Groundspeaku (kam píšou převážně Američani) víc než dost. A podle diskusního vlákna "nejhorší cache co jsem našel" se při podobném vývoji máme na co těšit.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#36 Thovt

Thovt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 11:30

No tak tohle je humus :o
  • 0

#37 Zdenekul

Zdenekul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 11:40

Zdravím všechny a všem děkuji za zajímavé reakce a příspěvky.Musím říci že mě uklidnili a přesvědčili že většině jde opravdu stále ještě o geocaching. Nemohu říci že bych nechápal kačery kteří by rádi viděli omezení pro zakládání keší,celkem i chápu že by je někdo viděl rád online hodnocené ale uvědom me si že striktní omezení mohou být dvousečnou zbraní.Vídím to podle sebe,přestože mě geocaching velice zaujal tak bohužel na jeho provozování je jen málo času a teď v zimním období takřka žádný.Navíc jsem typ člověka kterému městské keše vůbec nic neříkají.Je tedy jasné že mé keš skóre bude stoupat jen velmi pomalu,nic si z toho nedělám a je mě to vesměs jedno ale i tak bych rád z jara založil vlastní keš.Ovšem těžko do té doby dosáhnu skóre 100 keší jak je často navrhováno.Keš mám již doma hotovou,byla vyrobena podle doporučení které jsou na netu a kde je přesně napsáno jak taková keš má vypadat.Rozhodně jsem nešetřil ani na krabičce (lock-lock) ani na vnitřním vybavení,dokonce počítám z hezkým dárkem i pro FTF který se zřejmě pořádně zapotí :-))Mám i vybráno zajímavé místo velmi daleko od civilizace avšak z možností po cestě odlovit ještě několik dalších keší.Přemýlím o tom a byl bych rád kdyby má keš udělala lidem radost a proto to dělám avšak pokud by skutečně vešlo v platnost to omezení bude keš asi ještě dlouho ve skříni.A co pak teprve kdybych keš uložil již teď a poslal žádost o schválení....jééé to by byl asi protáhlý obličej :-)) co to za blbce z osmi cache zase zakládá nějakou děs keš :-)) Ne, chci tím říci že dobrý úmysl může být i dvousečný a někomu může i uškodit.Stejně i tak jsem názoru že statistické hodnocení kvality keše se může stát neobjektivním,právě proto že je jen statistické.
  • 0

#38 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 11:48

sobikovi napsal/a:
... není to tak dávno, co vznikla jedna keška v Michli. Krabička od bombonů za plotem školy... huráááá, máme keš. A díky tomu, že tahle keš žije, nemohl jsem založit svoji již rozpracovanou keš věnovanou historii Michle s možností uložení regular krabičky poblíž jistého historicky zajímavého místa. Ano, každá keš má právo na svůj život, i když jepičí.


Inu, to jsou nevýhody demokracie.
Myslím, že právě s tímhle mají v Americe dost zkušeností, aby věděli, že nějaké regulace vedou obvykle tam, kam regulátoři původně nechtěli.
  • 0

#39 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 11:52

Zdenekul napsal/a:
Zdravím všechny a všem děkuji za zajímavé reakce a příspěvky.... etc.


Vůbec se nerozpakuj založit keš, i když máš málo nálezů. Podstatné totiž není kdo má kolik bodů, ale jestli keš zakládá myslící člověk, nebo blb.
  • 0

#40 Katekita

Katekita

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 12:25

Od začátku sleduju obě vlákna týkající se zakládání keší nováčky a jejich ne-omezování. Prošla jsem si většinu z vyjmenovaných špatných keší a nedalo mi to, abych nezkoukla taky profily ownerů. A vyšel mi z toho zajímavý poznatek. Většina z nich má jeden společný rys: klučina kolem 13ti, 15ti let, co se o gc dozvěděl z časopisu ABC a cituji: "tak taky hraje". Z toho alespoň pro mne (též začátečník, řadím se ale - možná trochu drze - mezi jedince myslící) plyne důvod jakési gc-nedostatečnosti těchto keší. Zatímco dospělí berou geocaching jako způsob, jak poznat nová místa a dozvědět se něco zajímavého, děti si prostě hrají...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama