Přejít na obsah


Fotka

Informace o nadmorske vysce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 11:57

V konfiguraci muzes smazat celou kategorii tagu.
  • 0

#82 Fantom007

Fantom007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 13:08

Dva dny mi asi nechodí makra na zápis tagu Elevation do databáze GeoGetu - ani původní ani z AutoStatu, tudíž se mi neprovádí výšková statistika kešek. Přitom jsem nic nezměnil :(. V AutoStatu jsem zadal starý způsob sbírání tagu Elevation, ale ani to nefunguje. Nevíte někdo prosím, jestli se něco změnilo na geocaching.com? Můžete mi poradit? Dík.
  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 13:34

Mozna je problem s webovou sluzbou... ja jak pouzivam SRTM data (ke stzeni ze stranek Geogetu), tak na to neprijdu, protoze si vysky zjistuji lokalne bez potreby internetu. ;)
  • 0

#84 Fantom007

Fantom007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 10:42

Upgradoval jsem na poslední AutoStat, zkusil spustit ... a dnes vše funguje OK. Nevím přesně, kde byla chyba, ale hlavně že to chodí:D
  • 0

#85 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 16:18

Ahojky, Nemá prosím nekdo výsková Srtm data nasich sousedicích statů a nepodelil by se o ne? Dekuji. Jinak pro radoby radili, vim ze jdou tato data vyseparovat na adrese: http://dds.cr.usgs.g...sion2_1/SRTM3/.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 17:34

Nevím, jak velké přesně uzemí zabírají ta data v GG, ale keše v Polsku i Rakousku normálně výšková data doplňují... Nějaký nástroj na stažení srt dat má tuším i mozigo..

A tady se dá stáhnout cokoliv... http://srtm.csi.cgia.../inputCoord.asp
  • 0

#87 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 20:41

...strm celé evropy si ukousne na HDD 15,7 GB :)
  • 0

#88 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 13:58

sobikovi: tak myslim, ze to je tim, ze to prirazuje nadm vysku primarne ze SRTM dat, ale pokud nejsou dostupna, tak si sahne nekam na net..
  • 0

#89 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 12:08

Nevím, čím to je, ale u keše Piz Boé v italských Dolomitech mi geoget ukazuje vyloženě nesmyslnou výšku (rozdíl oproti skutečné výšce je 100 % více jak 300 výškových metrů). U jiných keší z této oblasti je výška zaměřena přesně, max. s odchylkou pár metrů. A v databázi geonames asi problém nebude, v MyFound mi to vygeneruje jinou výšku (sice není rovněž úplně správná, ale oproti skutečnosti je tam rozdíl jen cca 30 m).
  • 0

#90 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 12:14

srtm data jsou v oblastech vysokých hor často dost nepřesná (ledovce a skalní stěny dělají falešné odrazy). Zrovna u Piz Boe nebo na Tofaně je to dost vidět. Nastav si tam výšku ručně a je to.
  • 0

#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 12:18

MyFound pracuje i s jinymi zdroji dat... i ten Geonames poskytuje tri druhy vyskovych dat. Ja pouzivam gtopo30, protoze poskytuje rozumne globalni pokryti a pro nase ucely prijatelnou presnost. Existuji i presnejsi data, treba astergdem, ale dotaz na nej stoji mnohem vice kreditu, takze by se ti mohlo stat, ze si jej drive vycerpas a nic ti neprozradi. Proto jej nepouzivam. kazdy system ziskal data jinou metodou i s jinou presnosti, a tak se od sebe navzajem dosti lisi a kazdy je nachylny na jiny druh chyb. To, ze ti jedna keska o trochu ulitla, to neni nic vyjimecneho, a ve skutecnosti o nic nejde.
  • 0

#92 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 12:24

Potvrzuji, že jsem toto přesně u Piz Boe musel udělat (nastavit výšku ručně).
  • 0

#93 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 12:46

HaLuMa:O trochu opravdu není o více jak 300 m:( Pochopím rozdíl do 10 m (je dán i rozlišením srtm dat), ale takovýto rozdíl je jednoduše až moc. A vzhledem k nepřenostem zaměření mnoha keší v Dolomitech jde docela o dost - on je rozdíl vylézt normální cestou na vrchol nebo se škrábat 300 m pod vrcholem někde ve stěně (k tomu vybízí i terén keše).
  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 13:00

Kesky se hledaji pomoci GPSky a ne pomoci orientacni vysky v Geogetu. Jestli se ti ta vyska nezda, tak si uvedom, ze ja si ji nevymyslel, a uz vubec ne za ucelem, abys podle ni blbe hledal. Ja ji ani blbe nezmeril, nekonstruoval jsem ten radar, ktery lital na raketoplanu, ani jsem ta data pak postprocessingem neupravoval. Osobne povazuji za docela zazrak,z e se vubec povedlo nejake vysky zmerit, a ze to v tak narocnem terenu, jako jsou Dolomity, obcas blbne, mne nijak neprekvapuje. Jiste bych mohl pouzivat jine zdroje, ale ty maji mnohem prisnejsi limity na pocty dotazu. Nebo bys chtel dokonce za tyto informace platit?
  • 0

#95 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 14:17

HaLuMa, zřejmě netušíš, že SRTM data jsou zdarma pro nekomerční účely, tudíž řeči o placení jsou doslova k smíchu - stačí si najet na geoportál Inspire a rázem máš srtm data pro celou Evropu zcela zdarma. To jen u nás se za jakékoli informace získávané z veřejných prostředků platí.
  • 0

#96 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 14:26

honzak83: nejsi trosicku mimo? Mozna by sis na tom portalu Inspire mohl sam precist, jak vznikly ty SRTM data a jak jsou na tom s presnosti. HaLuMa ti jenom napsal, ze by mohl vyuzivat JINE ZDROJE nez prave SRTM, ale ty jsou nepouzitelne bud z duvodu omezeni dotazu nebo jsou rovnou placene. Co na tom nechapes?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 14:39

1. Pro vysku v Geogetu jsou pouzity prave SRTM data, a udaj z nich se ti nelibi. Tak proc mi je nabizis? Ja mluvil o jinych datech! Existuji novejsi data, existuji presnejsi data...

2. jedna vec jsou data, ty si klidne stahni a dej si je do adresare srtm v Geogetu. Muzes tam mit klidne i celou zemekouli. Pokud tam ale nejsou, pouziva se online dotaz na webovou sluzbu. Tu ti ale nikdo neomezene neposkytuje. I ty sluzby, ktere nabizi neco zadarmo, maji nejake limity poctu dotazu za den, atd.

3. Pokud se ti to nelibi, tak co ti brani si udelat svuj skript, ktery si tu vysku zjisti jak chce a zapise si ji do tech tagu sam?

Jinymi slovy, celou touhle dlouhou odpovedi jen marnim cas...
  • 0

#98 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 14:48

S474N napsal/a:
honzak83: nejsi trosicku mimo? Mozna by sis na tom portalu Inspire mohl sam precist, jak vznikly ty SRTM data a jak jsou na tom s presnosti. HaLuMa ti jenom napsal, ze by mohl vyuzivat JINE ZDROJE nez prave SRTM, ale ty jsou nepouzitelne bud z duvodu omezeni dotazu nebo jsou rovnou placene. Co na tom nechapes?


Mimo a hodně jsi asi tak ty - rozlišení SRTM je 30 m, to opravdu není 300 m:). A geoget zřejmě čerpá na rozdíl např. od Moziga z více generalizovaných DEM, což je kámen úrazu.
  • 0

#99 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 14:58

A jen tak na okraj, veetikální chyba těch dat je udávána max. 16 výškových metrů:)
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 15:03

honzak83: tak v tom pripade jim napis reklamaci s konkretnima souradnicema, ze tech "max. 16 metru" to rozhodne neni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama