Přejít na obsah


Fotka

Informace o nadmorske vysce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 9:21

Makro se serveru dotazuje jen tehdy, kdyz vyskovou informaci nema. takze chces-li aktualizovat jen skupinu kesi, neni nic jednodussiho, nez si tu skupinu kesi oznacit a hromadne ji ten tag s vyskou smazat. ;) Ted, po upgradu na novou verzi makra, je prvni spusteni pomalejsi, protoze se to dotazuje na vsechny kese, ktere maji finalni waypoint (a souradnice finalniho waypointu jsou rozdilne od vychozich.) Neni to tak hrozne, jak tu nekdo psal, je to tak na dve minuty. Dalsi spusteni makra je pak uz zase rychle. Server ws5 i server ws byly posledni dobou pretizene, zatimco ws1 mi vzdycky bezelo jako z praku. Ted tozkousim, a ws1 server pekne bezi. Jinak uchovavat si informace jen pro waypointy nejde, tagy jsou vazany na kes, ne na waypoint. tak jak je to ted mi vyhovuje, alespon se nemusi v ggstatu apod. vubec nic menit a pracuje se spravnymi daty.
  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 9:32

Jinak koukam, ze na Geonames si vcera vice lidi stezovalo na vypadek, tak nehazejte flintu do zita, treba to bylo tim. Je to free sluzba ale bez garance dostupnosti. Ano, mohu si koupit kredit a dotazovat se i pres vlastni server s garantovanou 99% dostupnosti. Ale na to jste mi, panove, jaksi v dotacich nedali penize.
  • 0

#63 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 9:38

A nedalo by se třeba udělat to, že makro pokud zjistí, že server nevrátil žádnou hodnotu skončí s chybou a ne že bude procházet dál databázi, hledat kde není tag vyplněnej a zkoušet získat informace znovu?
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 9:39

Dalo.
  • 0

#65 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 10:15

HaLuMa napsal/a:
Dalo.

Díky. ;) Myslím, že to bude hodně užitečná fíčurka
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 12:37

Jasne, udelam to. Proste mne to nenapadlo, protoze jsem nejak sam zadny takovyto vetsi vypadek nezazil. Poresim to.
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 8:27

Dneska jsem narazil na zajímavou věc, resp. si ji ověřil, že by tomu tak mohlo být. Na keši Skok z mostu (Nuselák) mi GPS zkazuje nadmořskou výšku 247m, ale podle GG je dotažená nadm. výška 205m :D No a jelikož je výška mostu cca 42m a je tam i nějaká tolerance pro ty hodnoty nadm. výšky, tak si myslím, že to jednak docela sedí, ale je problém v tom, že u mostů a podobných keší to udá nadmořskou výšku dna údolí apod. Ve svých statistikách jsem zbytečně přišel o 42m výškových :D:D:D
  • 0

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 8:40

Rejpale, to si jako myslis, ze vyskova data generovana zhruba pro obdelnik 90x90m radarem z vesmiru dokaze rozeznat most? :o Edit: Skok z mostu radeji nebudu komentovat...
  • 0

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:31

HaLuMa napsal/a:
Rejpale, to si jako myslis, ze vyskova data generovana zhruba pro obdelnik 90x90m radarem z vesmiru dokaze rozeznat most? :o

Je mi jasné, že nemohou ty údaje být zcela přesné, jen jsem na to upozornil. On podobnýproblém nastane např. pokud bude keška uložena na vrcholu skalní věže (např. v Adršpachu) a pak bude rozdíl také nějakých pár desítek metrů ;)
  • 0

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:53

Coz je opravdu nestesti... na ktere je treba opakovane upozornovat? Protoze podobne reci jsi tu uz pred zhruba mesice vedl, ze? ;)
  • 0

#71 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 19:44

A co treba si tu spravnou hodnotu ulozit do tagu rucne? Nikdo ti nebrani si ji opravit. A aktualizaci se neprepise - leda bys ji zase rucne smazal. Skutecne tyhle dotazy hodne casto nechapu - nikdo z nas tady nema s poskytovanim ani spravnosti tech dat nic spolecneho. Navic se od zacatku predesilalo, ze jsou to data priblizna. Viz prvni strana vlakna.
  • 0

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 20:50

Ale pánové. Já tady nekritizuji ani data, ani GG ani GGstat. Jen prostě konstatuji, že u některých keší to nemusí souhlasit s realitou a tedy pak ani následné statistiky. Samozřejmě že jsem si u dané keše upravil hodnotu ručně a je to OK. Naopak, mne to příjemně překvapilo, že to de facto souhlasí. B)
  • 0

#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:04

Jenze zrovna na tom tvem prikladu ten udaj s realitou souhlasi. :D Ale nerozpitvaval bych to tu...
  • 0

#74 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 15:25

Ahoj,
mám dotázek ... chtěl jsem využít v GeoGetu SRTM data. U všech keší jsem tedy smazal tag elevation, podle návodu nahrál soubory do složky srtm a pustil makro v GeoGetu. Vše proběhlo OK, jen u keší, kde mám zadám final waypoint se výška nedotáhla?
Není v tom makru chybka?
Díky za super aplikaci ... už si bez ní lov kešek fakt nedokážu představit :-)

GeoGet mám ve verzi 2.1.11
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 20:38

To proto, ze jsi nesmazal i kategorii tagu: "Elevation-Coord" ;)
  • 0

#76 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 22:41

HaLuMa napsal/a:
To proto, ze jsi nesmazal i kategorii tagu: "Elevation-Coord" ;)

Njn ... to mě nějak netrklo ... paráda, díkes ;)
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#77 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 8:28

Kdy budou k dispozici pro geoget tyhle novy data? :)

A OT, myslite ze je treba Garmin nekdy vyda jako novou basemap?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 8:58

tak to hlidej a dej nam vedet, az to bude volne dostupne.
  • 0

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:08

Mám v GG pár keší, ke kterým se nedaří dotáhnout nadmořskou výšku... Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být? Jsou to nové naimportované keše z PQ, bez tagů Elevation... a nemají Final wpt, tudíž Elevation Corr.
  • 0

#80 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 11:52

Tak nevím, čím to může být, u spousty kešek se mi i přes nainstalování SRTM dat do datového adresáře a přiřazení makrem v tagu výšek nic zobrazí. Chtěl jsem zkusit vymazat tag výšek, jenže jsem zjistil, že mi to jde buď pro jednu kešku, nebo, že se vymaže ta daná výška, kterou si zvolím. Nikdy se mi ale nepodařilo, aby se mi smazaly všechny výšky, jak toho docílím?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama