Přejít na obsah


Fotka

Že by šílenec?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#41 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 22:48

chemic77 napsal/a:
Na české letecké nebe vstoupil další nízkonákladový dopravce, což zapříčinilo pro nás výhodný nákup letenek.

Wizz Air momentálně poskytuje letenky na začátek dubna za pouhých 15€ za cestu. Což je poměrně směšná částka. Dalším pozitivem je fakt, že lítá na letiště Luton, které se nachází cca. 25 km od Londýna a pouhých cca. 20 km od místa prvotně zmiňované série. Další akce od dalších dopravců na sebe nenechají dlouho čekat a tak si myslím, že třeba Sky Europe do toho za chvíli taky praští.

Problémem tedy nadále zůstává nocleh ve kterém se lehce ztrácím, nevýhodou je moje slabší angličtina. Možná by to chtělo, by nějaký zdatnější angličtinář poslal maila třeba autorovi té série, zda by nám nepomohl sehnat nějakou ubytovnu, či jakýkoliv jiný levný nocleh na jednu či lépe na dvě noci. Chytne se toho někdo? Pomůže mě někdo s tím?


Sice nejsem nějak zdatnej angličtinář, ale jelikož bych se této akce rád zúčastnil tak ti rád s čímkoliv pomůžu. A jak jsem tak koukal na ubytování v Lutonu a okolí tak i dvou hvězdičkovej hotýlek co jsem našel jako nejlevnější kousek od města tak vycházela noc okolo 20eur což mi přijde docela dost. Tak mě eště napadlo jestli zde neni něco jako kempy a tak prostě přespat pod stany. Jinak ubytování v Anglii je samo o sobě proti našim pro poměrům nesrovnatelný.;)
  • 0

#42 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 22:58

Nevím, jestli se chytnu nebo pomůžu, ale vyslal sem několik dotazů přátelům a známým, kteří by mohli mít zkušenosti. Osobně mám v plánu, bez ohledu na tenhle thread a krabičky, v červnu/enci strávit v té oblasti cca týden, tak si to zjišťuju i pro sebe ;))
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#43 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 3:16

Nejake tipy na ubytko jsou primo v listingu, resp. webovkach te serie, jinak bych rekl, ze ta cena 20 Euro (nebo spis liber??) za noc je zatracene dobra. Ja letim zitra do Birminghamu a pozitri do Dublinu a kdyz nepocitam hostely s 20 lidma na pokoji, tak nic levnejsiho nez za 30 jsem nesehnal, a to jsem hledal prubezne cca mesic predem a neni sezona... Taky by bylo asi dobry uvazit, ze ubytovat se sice levne, ale daleko se nemusi vyplatit, pac socka na ostrovech neni zas tak pro uplny socky a muze celou akci znacne prodrazit... Ja osobne vidim jako idealni variantu tu, ze se da dohromady 5 lidi (nebo skupinky po 5), hned na letisti se pujci auto (auta) a pak neni problem ubytovat se i trochu dal za levnejsi peniz. Navic by se dal zabukovat i nejaky ten hostel, dalo by se dostat i pod 15 euro/osoba a kdyz zabukujem cely pokoj jen pro sebe tak by se to snad dalo prezit :) Jinak kdyby bylo potreba anlickeho vyjednavace, jsem pripraven ;)
  • 0

#44 *mio*

*mio*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 8:47

Je možné, jak už to u těchto hurá akcí bývá, že to vyzní do ztracena, ale jestli ne, tak moc rád na tuhle bláznivou akci pojedu taky :-) Angličtinu moc neovládám, ale pokud budu moci s něčím pomoct tak sem s tím.
  • 0

#45 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 11:37

dvou hvězdičkovej hotýlek co jsem našel jako nejlevnější kousek od města tak vycházela noc okolo 20eur Ahoj, cena za 1 noc není nijak přemrštěná, nocleh v hotýlku na 1 noc vás přijde v ČR min na 400 Kč. Asi bychom měli zvolit termín a jakmile budeme vědět kdy, je potřeba koupit ty levné letenky. Také asi budeme potřebovat auto na přesuny, jinak za 2 dny obejít kešový obrazec moc nestíháme. Zatím to vidím tak na 4-5 lidí, takže 1 auto. Termín: počítate ještě v zimě nebo až na jaře? Vidím, že VelkyVezir uvažuje naprosto realisticky, auto bude potřeba a pak i ubytování bude jednodušší. Ale hlavní je stanovit TERMÍN. :P:p:p Pište, kdy se Vám to hodí a nějak vyselektujeme datum. Já si udělám čas o víkendu v pohodě. B)
  • 0

#46 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 11:57

Taky bych se přidal a možná k té šílenosti přesvědčím i někoho dalšího ze západu... osobně bych navrhoval teplejší termín... ideální jsou Velikonoce, ale to asi levné letenky půjdou hodně na odbyt a tak půjdou nahoru ceny... vlákno dávám do sledování... nocleh za 20 je pohoda, jinak auta jsou rozumný nápad...
  • 0

#47 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 13:12

mirotiro napsal/a:
Taky bych se přidal a možná k té šílenosti přesvědčím i někoho dalšího ze západu... osobně bych navrhoval teplejší termín... ideální jsou Velikonoce, ale to asi levné letenky půjdou hodně na odbyt a tak půjdou nahoru ceny... vlákno dávám do sledování... nocleh za 20 je pohoda, jinak auta jsou rozumný nápad...


Velikonoce má většina kačerů rezervované na 3-4 denní akce, takže to mi nepřijde jako nejlepší termín.
Spíše bych to nechala jen na víkend, so-ne.
Duben je ale rozumný termín, to je už docela teplo.

Nabízí se: 4.-5.4., 18.-19.4. či 25.-26.4. :P
  • 0

#48 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 13:17

zatím nemám nic... tedy na Velikonoce plánuji taky lovení, ale ještě jsem si neurčil kde...
  • 0

#49 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 17:44

Kdyby nekdo touzil po ubytovani primo v Londonu za oprvadove nizke ceny (cca 8 liber/noc bez jidla, ale v krasnem prostredi Notting Hillu a blizko metra a Hide Parku), tak mam jeden typ i pro neanglicky mluvici obcany - jedna se o jakousi krestanskou ubytovnu provozovanou Cechy a Slovaky. Sic je to daleko od mista vasi serie, ale kdybyste chteli zalovit i v centru hlavniho mesta, tak by se mohlo hodit. Pripadnym zajemcum sdelim podrobnosti.
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#50 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 18:12

Velice vazne uvazujeme o ucasti, mam na Velikonoce narozky, tak by to byl peknej darek...a mozna by jel i kamos s pritelkou, tak bychom byli 4. Teda abych to upresnila - hodil by se nam termin 24.-26.4.
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#51 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 21:27

Termín
se těžko vybere na chlup přesně všem. Spíš je rozumné určit měsíc (duben mi přijde jako nejrozumnější) a buď se zájemce přizpůsobí a nebo má smůlu.

Velikonoce bych asi vypustil, neboť i ceny lístků rostou úměrně zájmu. O ceně ubytování nemluvě.

Letenky
Teď jsem zkoušel vyhledat nějaký rozumný spoj, tak aby se přiletělo v sobotu ráno a odlétalo v neděli co nejpozdějc a taky aby se přilétalo na Luton, což je nejbližší letiště. Nejrozumnější (byť s malinko vyšší cenou) mě vyšlo spojení od SkyEurope viz. náhled.

- cena celkem 2155 CZK včetně tax.
- přílet v sobotu kolem půl deváté ráno a odlet v neděli večer v půl deváté. Myslím si, že to je nejrozumnější čas co se dá sehnat.

Ubytování
Chtělo by to, aby se o to zkusil někdo postarat. Zajistit dříve, než se zamluví letenky, neboť nízkonákladové společnosti nevrací žádné peníze za neuskutečněný let. Angličtinu neovládám nejlépe, takže toto bych přenechal na někom zdatnějším.

Auto
To se dá řešit až bude vše zajištěno a bude znám konečný počet lidí. Stejně předpokládám, že bude potřeba více než jedno či dvě aut. A malý mikrobus by se cenově vyplatil více.

To je pro teď asi zatím vše. Jo a jinak, já jsem pro duben - nejlépe sudý týden :)
  • 0

#52 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 21:34

chemic77 napsal/a:
Termín
se těžko vybere na chlup přesně všem. Spíš je rozumné určit měsíc (duben mi přijde jako nejrozumnější) a buď se zájemce přizpůsobí a nebo má smůlu.

Velikonoce bych asi vypustil, neboť i ceny lístků rostou úměrně zájmu. O ceně ubytování nemluvě.

Letenky
Teď jsem zkoušel vyhledat nějaký rozumný spoj, tak aby se přiletělo v sobotu ráno a odlétalo v neděli co nejpozdějc a taky aby se přilétalo na Luton, což je nejbližší letiště. Nejrozumnější (byť s malinko vyšší cenou) mě vyšlo spojení od SkyEurope viz. náhled.

- cena celkem 2155 CZK včetně tax.
- přílet v sobotu kolem půl deváté ráno a odlet v neděli večer v půl deváté. Myslím si, že to je nejrozumnější čas co se dá sehnat.

Ubytování
Chtělo by to, aby se o to zkusil někdo postarat. Zajistit dříve, než se zamluví letenky, neboť nízkonákladové společnosti nevrací žádné peníze za neuskutečněný let. Angličtinu neovládám nejlépe, takže toto bych přenechal na někom zdatnějším.

Auto
To se dá řešit až bude vše zajištěno a bude znám konečný počet lidí. Stejně předpokládám, že bude potřeba více než jedno či dvě aut. A malý mikrobus by se cenově vyplatil více.

To je pro teď asi zatím vše. Jo a jinak, já jsem pro duben - nejlépe sudý týden :)


Tak tento termín je uplně super a cena je taky přijatelná. Jo a jen tak dotaz mimo mísu přoč tam to letí hodinu a zpět tři? :D
  • 0

#53 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 21:45

Jak jsem psal, cena je malinko vyšší než jsem čekal. Ale je to na úkor toho, že to je dle mého ideální spojení. Jiné lety nám budou dávat pokaždé nějaké úskalí - přistání na jiné letiště, přistání o den dříve, odlety v nelogickou hodinu apod. Není to definitivum. Jen je to nějaký návrh. Pandrholo, nezlob. :) Cožpak já můžu za nějaký pitomý posuny času. :-D
  • 0

#54 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 21:53

chemic77 napsal/a:
Jak jsem psal, cena je malinko vyšší než jsem čekal. Ale je to na úkor toho, že to je dle mého ideální spojení. Jiné lety nám budou dávat pokaždé nějaké úskalí - přistání na jiné letiště, přistání o den dříve, odlety v nelogickou hodinu apod.

Není to definitivum. Jen je to nějaký návrh.

Pandrholo, nezlob. :) Cožpak já můžu za nějaký pitomý posuny času. :-D


No to asi nemůžeš, to sem neřekl:D Jen mi to bylo divný.
  • 0

#55 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 21:54

to Chemik77:
ahoj, jsem pro duben, řekni si, který je sudý týden a napiš datum a číslo letu. Jaký termín nabídneme, takový bude platit. Jinak se to nedá organizovat. Každý, kdo bude mít zájem, si zakoupí letenku na daný let co nejdříve. Jinak prošvihne termín. Ta cena je tak příznivá, že není o čem debatovat.
Platit se dá ihned po zveřejnění, takže bude na každém, jak si platbu provede.
to Pandrhola:
tam to letí 1h 55min přechází se z časového pásma, takže opticky -1 hodinu a zpátky proti, tj opticky + 1 hodina navíc. Což je pro akci ta lepší varianta, zbyde více času na lov. (to je blbost, furt budeme mít stejně času na lov...)
Auta navrhuji řešit lokálně po skupinách, jednak to bude rychlejší na přesuny a 4-5 lidí se domluví snadněji než větší skupina. :o
Ubytování začneme řešit až ve skupinách, kolik lidí se dá dohromady. Tady nabízí pomoc mdennah ;), díky.

Chemik77:
termín 4.-5.4. je supr, souhlas. Takže to vyhlásíme naostro? :P:p:p
  • 0

#56 CharlitoCZ

CharlitoCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 22:01

tyjo, pokud to fakt dopadne, tak nad ničim nepřemýšlím, vezmu geopřítulku a letěl bych taky :-) (pokud byste nás teda vzali, jsme zatim takoví "málozkušeníkačeři") :|
  • 0

#57 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 22:11

CharlitoCZ: na zkušenostech nesejde. Záleží hlavně na tom, jak moc jsi tzv. "v pohodě".
  • 0

#58 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 22:13

NadaK2: Dej mi please time do zítra. Teď jsem nějak rozespalý a unavený, zítra na to v práci kouknu a třeba vymyslím ještě něco lepšího. :) Zítra odpoledne (večer) se ozvu zas. :)
  • 0

#59 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 23:26

Pokud sudy tyden v dubnu, tak ja se primlouvam za 18.-19.4. pokud to pujde, pokud ne, budem se snazit prizpusobit, jak jinak B)
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#60 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 0:16

přizpůsobím se... dneska už jsem zatím taky mrtvej, uvidíme co řekne ráno :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama