Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o smysluplnosti googlicich cachi


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
90 odpovědí na toto téma

#41 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:20

Krkovicka napsal/a:
Pro mě osobně je výzvou založit keš, která se bude líbit většině. A je to zatraceně těžký....

Ale jde to... Kuřimske vrcholky byla pekna serie.. B)
  • 0

#42 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:28

Neklasifikoval bych tuto keš sice tak příkře jako miták, v zásadě s ním ale souhlasím. Taky hledám v luštění mysterek zábavu a tady jsem ji nenašel, zábava se prostě nekoná :( Samozřejmě se může spousta lidí v hledání na google vyžívat, sám k nim ale nepatřím a doufám, že se nemýlím když budu tvrdit, že takových jako já je víc než těch druhých. V tomto smyslu bych upravil větu v úvodu listingu na "vedomostni lusteni (pro vetsinu googleni)" :D
Dokonce ani nenapíšu, že bych keš v této situaci nearchivoval. Spíš bych ji ještě nějakou tu neděli nechal dozrát. Ale píšu "bych", neboť píšu jen a jen za sebe a je třeba respektovat i opačné názory.
V každém případě autoři vědí, že to jde i líp a umí i velice zajímavé a zábavné kousky (WiFi, Tesla,...) ;)
  • 0

#43 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:36

Krkovicka napsal/a:

Betax napsal/a:
TO Autacek, krkovicka,...: Panove, to vazne neznate nikoho, kdo tohle lusti rad? Jak jsem psal na zacatku: pro nekoho je prave toto vyzva.


Pro mě osobně je výzvou založit keš, která se bude líbit většině. A je to zatraceně těžký....


Betaxi, popravdě, nikoho, kdo by luštil rád právě toto, neznám ;)

Jedinou trvalou odměnou ownera za keš jsou především spokojení kačeři, kteří svou radost dají na jevo v logu. Poté, co si uspokojím vlastní ego, že jsem založit též keš, mě totiž nic jiného, než povinnost se o keš starat, nečeká.

To, že tomu tak není, nevyčítej právě ostatním kačerům, buď rád, že ti sdělí svůj názor, a jak někdo píše, časem se to ustálí, ano, časem odlovíte, připíšete si bod, a už vás ani nenapadne něco k tomu říkat, když se autor nechytil za nos hned na začátku...

Tak že rada je jednoduchá, každé téma se dá zpracovat záživně a poučně pro širokou geocacherskou veřejnost (mimochodem, toto by byla asi nuda i pro odborníka), no a za cíl si klaď dělat pouze takové keše, které donutí návštěvníky napsat reakci alespoň na dva řádky a na každém z nich bude alespoň jedno pozitivní slovo :-D
  • 0

#44 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:39

Krkovicka napsal/a:

Betax napsal/a:
TO Autacek, krkovicka,...: Panove, to vazne neznate nikoho, kdo tohle lusti rad? Jak jsem psal na zacatku: pro nekoho je prave toto vyzva.


Pro mě osobně je výzvou založit keš, která se bude líbit většině. A je to zatraceně těžký....


a asi i zbytecny, protoze kazdy ma na vyber a nikdo nemusi lovit vsechny

zajimavejsi mi prijdou kese, ktere jsou necim zvlastni, vyjimecne, vyzaduji vyresit narocny ukol atd - a takove se vetsine obvykle nelibi - vetsine se libi tradicni krabicky (dostatecne velke) na "hezkem miste"
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#45 Alleekatze

Alleekatze

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:40

Taky si trošku rejpnu. A řeknu to natvrdo: obecně nemám rád mysterky. Na druhou stranu můj geokolega z práce naopak má mysterky rád. Takže je to spíše otázkou preference. Když vidím na mapě mysterku, tiše ji ignoruji. Když jedeme někam na výlet, dívám se napřed na tradicionálky, pak na krátké multiny a toť vše. Ale asi budu muset svůj postoj poněkud přehodnotit, protože zjišťuji, že už se mi podařilo vyplenit skoro všechny tradicionálky v celém Brně. Manželka se už teď vrhla na multiny, tak se budu muset vrhnout na mysterky, abych trochu potlačil skóre. S Mitákem souhlasím tak napůl. A není to jenom proto, že se dosti svinským způsobem otřel o nás ajťáky. Mitáku, ne všichni ajťáci jsou tvorové, pro které svět začíná a končí u počítače. Někteří také třeba chodí i do posilovny, a zlí jazykové tvrdí, že případná fyzická potyčka se mnou by pro ně dopadla špatně. Asi teď řekneš, že dělám ramena, ale jsi to ty, kdo mne nazval sviní. Pokud pominu výše napsanou invektivu, souhlasím s ním, ale s tím, že mi googlimysterky zas tak nevadí. Rozhodně je to příjemnější, než když koukám na listing jak puk a přemýšlím, o jakou šifru vlastně jde (záměna písmen a číslic? Počet písmen ve slově? Anebo...? Anebo...?). Já prostě nemám chuť trávit svůj čas zkoušením těch n možností s tím, že nakonec bude správně ta n+1. Googlimysterky považuji v tomto ohledu za přímočařejší, tudíž pro mne akceptovatelnější. Myslím si, že Mitáka - stejně jako mne - prostě dlouhodobě štvalo, že vznikají mysterky typů, které ve svém logu kritizuje. Myslím si ale také, že že u té vaší mu jenom došla trpělivost. A možná trochu neprávem, viděl bych hodně jiných lepších kandidátů na podobný log. Rozhodně kešku obnovte. Ale mám zlepšováček. Když už je to keška typu kvíz, navíc takto odborná, přidej do listingu odkaz na článek (pokud možno jeden), kde bude možno danou problematiku nastudovat a dané vědomosti si doplnit.
  • 0

#46 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:43

petr74 napsal/a:
Nač jsou například komu PM cache? Jsou snad ti PM natolik výjimeční? Ó, pardon, oni zaplatili nějakých 30 USD a tak si svoji vlastní kastu asi zaslouží:o



PM keše co znám nejsou PM protože by tam mohli jen vyvolení co maj 30 USD ale proto aby se nějakým způsobem omezila velká návštěvnost míst, která mají zůstat zachována našim potomkům. Myslím, že jsi to uchopil za nesprávnou stranu z neznalosti, což tě omlouvá z neopodstaněných výpadů proti PM. Jsem PM protože chci PQ pro GSAK, nic víc a nic míň a takových je myslím většina.
  • 0

#47 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:45

Za mne rikam, ze bych to asi vygooglil, ale poteseni bych z toho nemel. I cache zamerena na genetiku se da udelat tak, aby cloveka jeji lusteni bavilo. Jak tak koukam na ty otazky, tak z hlavy nevim ani jedinou odpoved. Osobne bych otazky velice zjednodusil, pak to prilaka vice lidi - ale je to o tom, pro koho cache delas. Nekdo udela cache protivne tezkou, kterou vylusti par lidi, ale zase se nemusi starat o vymenu LB a pod. Nekdo udela cache, aby udelal radost, co nejvetsi skupine kaceru. Tak si pak vyber;)
  • 0

#48 Alleekatze

Alleekatze

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:46

Krkovicka napsal/a:
Pro mě osobně je výzvou založit keš, která se bude líbit většině. A je to zatraceně těžký....


Fakt je to tak těžký? Nekecej. Já za sebe říkám, že máš pěkné keše. A říkám to právem, protože je mám všechny.
  • 0

#49 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:49

Tisíc lidí tisíc názorů.;) Já bych ji nearchivovala. Kdo chce ať luští kdo ne ať nechá být.
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#50 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:50

Alleekatze napsal/a:
Ale mám zlepšováček. Když už je to keška typu kvíz, navíc takto odborná, přidej do listingu odkaz na článek (pokud možno jeden), kde bude možno danou problematiku nastudovat a dané vědomosti si doplnit.


Ehm, ehm, jako sorry, ale na takové otázky na co se ptaj, v jednom článku odpovědi nenajdeš a když na to odpovědi někde najdeš, tak ti to stejně bude totálně ku ..
  • 0

#51 Alleekatze

Alleekatze

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 11:05

Autacek napsal/a:
Ehm, ehm, jako sorry, ale na takové otázky na co se ptaj, v jednom článku odpovědi nenajdeš a když na to odpovědi někde najdeš, tak ti to stejně bude totálně ku ..


Co je to ku? To má být zkratka k užitku?:D

Já bych to viděl tak, jak jsem jíž napsal: pokud se mi mysterka nelíbí, tak ji tiše ignoruji. Hotovo.
  • 0

#52 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 11:12

Alleekatze napsal/a:


Já bych to viděl tak, jak jsem jíž napsal: pokud se mi mysterka nelíbí, tak ji tiše ignoruji. Hotovo.


Osobní nesouhlas. Pokud se mi podaří v dobré víře založit ptákovina, kdo mě pak upozorní na nesmyslnost takové keše? Pokud nikdo, založím další ptákovinu. Tak to má být? :)
  • 0

#53 Alleekatze

Alleekatze

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 11:28

pyngu napsal/a:

Alleekatze napsal/a:


Já bych to viděl tak, jak jsem jíž napsal: pokud se mi mysterka nelíbí, tak ji tiše ignoruji. Hotovo.


Osobní nesouhlas. Pokud se mi podaří v dobré víře založit ptákovina, kdo mě pak upozorní na nesmyslnost takové keše? Pokud nikdo, založím další ptákovinu. Tak to má být? :)


Pokud se budeme bavit o tradicionálkách, tak máš jednoznačně pravdu. Pokud někdo v dobré víře založí prasečí kešku, pak je samozřejmě na místě ho na to rázně upozornit. Tady se ale bavíme o úkolech v mysterkách. Takový úkol mohu považovat za pitomost nebo za ztrátu času, ale jsou takoví, které naopak stejný úkol nadchne. Kdybych měl tvou poznámku brát doslova, tak podobnou kritiku napíšu snad do 75% mysterek.
  • 0

#54 molloy

molloy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 11:29

Já bych to viděl tak, jak jsem jíž napsal: pokud se mi mysterka nelíbí, tak ji tiše ignoruji. Hotovo.


Taky to tak vidim. Někdo holt sbírá body a někdo jde za zážitkama. Googlovací mysterky mi vůbec nevadí, prostě najdu, spočítám a jdu. Naopak mi vadí zašifrované mysterky, kde sedim u počítače a sedim tam tak dlouho dokud to nevyluštim, pokud vůbec. Proto je ignoruji. Kešky jako je tahleta, jsem viděl a našel spousty a to byly z oborů lékařství, filozofie,... v nichž byly takový výrazy, které jsem slyšel poprvé v životě. A nikdo si nestěžoval.

A jestli se vám zdá tahle keška zbytečná, tak mě ne. Stačí se kouknout do mapy a uvidíte série typu: školy, banky, obchodní centra a další. Ty jsou podle mě zbytečné...

Pokud se vám nelíbí luštění, řekněte si kolegovi nebo zkuste hledat naslepo v terénu, luštit vás nikdo nenutí, ale nemusíte kazit radost ostatním, zbytečně plnit listing note, atd.
  • 0

#55 petr74

petr74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:32

Krkovicka napsal/a:

petr74 napsal/a:
Nač jsou například komu PM cache? Jsou snad ti PM natolik výjimeční? Ó, pardon, oni zaplatili nějakých 30 USD a tak si svoji vlastní kastu asi zaslouží:o



PM keše co znám nejsou PM protože by tam mohli jen vyvolení co maj 30 USD ale proto aby se nějakým způsobem omezila velká návštěvnost míst, která mají zůstat zachována našim potomkům. Myslím, že jsi to uchopil za nesprávnou stranu z neznalosti, což tě omlouvá z neopodstaněných výpadů proti PM. Jsem PM protože chci PQ pro GSAK, nic víc a nic míň a takových je myslím většina.


Kdybys jsi se podíval, zjistil bys, že jsem také;-) Ale nevidím v tom důvod zakládat kešky, kam mohou jen někteří. O tom, zda je PM většina polemizovat nemíním. Ale znám několik těch "skalních," kteří se bez toho obejdou. O tom, že PM keše se zakládají z důvodu, který jsi uvedl Ty, silně pochybuji. Viděl jsem kdysi jednu, která byla snad na nějakém sloupu el. vedení, či co. A vím o další, která Tebou zmiňované kategorie také rozhodně nepatří. Pokud chceme zachovávat něco potomkům, bude toho asi přece jen víc, než těch pár míst, kde jsou PM cache. Co potom ty všechny ostatní, v chráněných územích atp.? Upřímně, nevadí mi ani tak nějaké PM cache - já je zkrátka z principu hledat nemíním, jako spíš takové to elitářství, kterého je tu víc než dost. Navíc to nebylo míněno jako výpad vůči PM, ale jen jako to, že je spousta věcí, které mohou vadit prozměnu ostatním. Co si třeba myslet o tom, že někdo kritizuje nováčky, co zakládají cache po 30 nálezech a sami měli při založení své první nálezů 35? To se přece dá spočítat:-) Mě zase nezajímá brněnský závodní okruh, potažmo jiné, sportovně zaměřené cache. A s tím vědomím na ně prostě dlabu. Já mám google cache rád - neberu je jako zdroj poučení, ale spíš jako někdo jiný třeba křížovky. Ty Tě, myslím, také nijak zvlášť neobohatí - pokud právě nevyhraješ první cenu. A když se nudím a na lov nemohu, co může být lepšího, než nějakou alespoň doma vyluštit? Co na tom, že se k ní třeba nikdy nedostanu. Právě teď třeba takhle dělám Tabulovou horu. Zdar
  • 0

#56 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:49

Keš bych nerušil, kdo chce si ji dá, kdo né, ať ji přehlíží. Navíc si myslím, že se díky ní člověk doví pár zajímavích věcí ať už je z oboru nebo ne. Toť vše. Jen nechápu, že se nad ní tak drsně rozčiluje člověk, kterej založí keš, jejíž jediný smysl je v tom, že kačer dojde k JEHO rozestavěnýmu baráku a ještě má udělat fotku, v jakém stádiu stavba je. Mohl bych napsat něco ve stylu Mitakova logu v Rybyčce.Čili spoustu proč?? k čemu?? blbost a ztráta času atd...Jenže na to se můžu z vysoka .... prostě takovou keš, která je z MÉHO pohledu absolutně k ničemu nikdy nenavštívím. To si radši zajdu na tu Rybyčku. Takhle by se mohli chovat i ti notoričtí rýpalové a buřiči.Když to je pod vaší úroveň,tak tu svou energii neplítvejte na takové logy, ale radši na hledání kešek, které sou vaše krevní skupina
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#57 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 13:50

Listing je pěkně udělaný, ale obsah? Karyotyp 46,X,i(Xq), uE3, G - banding, to snad je vtip, tohle snad může zajímat nebo bavit googlit max. 0,1% lidí! Naprosto chápu Mitakův log. Napsal to tak pěkně, že by to stálo za to uložit do wikipedie pro budoucí nové ownery. Keš bych určitě nearchivoval, měla by tu zůstat pro příští generace jako poslední svého druhu ve slepé uličce vývoje českého geocachingu. :)
  • 0

#58 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:05

Zdravím, k tomuto bych jen dodal toto:
máš 2 možnosti:
1) cache disablovat (archivovat)
2) ignorovat ty prudily

Tímto bych chtěl říci, že pokud bys t cache nedisabloval, tak budou mít ostatní kecy pořád, jakmile jí ale archivuješ, tak jí zase všichni milujou...

Znám to na vlastní kůži, prostě nikdy se neshodneš ani s polovinou...
Jestli ti tě to podpoří, udělal bych to samé

Po tom 2 A4kovém logu bych autora buďto zastřelil, nebo cache archivoval...

Na 2. stranu musím říci, že po publikaci cache je nejlepší odjet na měsíc na dovolenou, vrátit se, smazat logy a brát v potaz až ty nové, kdy chodí normální lidi, a né nafoukaní rádoby machři, s tisícovými konty bodů...

Ještě jsem teda neslyšel o případu kdy by owner dělal cache proto, aby někomu znepříjemnil život, nebo mu jakkoliv uškodil... Jakákoliv cache pokud se o ní autor stará je přínosem!!!
  • 0

#59 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:12

To Betax: Nenechej se rozhodit Mitakem. I ja jsem se dostal na jeho black list s mou keší Pro prvnacky. Tehdy jsem dokonce vyhrál soutěž! Cituji s dovolením z Mitakova logu: "Tamtadadáááá ! A titul o nejblbejší mysterku tohoto týdne vyhrává keš "Pro prvnácky"". A podívej se na logy. Jak říká můj kamarád - není nic lepšího než špatná pověst. Po této diskuzi se Ti pohrnou zájemci o odlov. Je jich určitě dost. Tak neblblni a znovu ji aktivuj! P.S. Až po chvíli mne trklo, že jsem v pondělí odlovil Teslu a že je Tvoje. Moc pěkná!
  • 0

#60 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:19

watchick napsal/a:

Na 2. stranu musím říci, že po publikaci cache je nejlepší odjet na měsíc na dovolenou, vrátit se, smazat logy....


no pokud mas u svych kesi takovehle pocity, asi neco uplne ok neni, ne? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka