Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o smysluplnosti googlicich cachi


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
90 odpovědí na toto téma

#21 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 7:54

co se tyce "google" kesi tak je bezne lustim, nejsem z nich zrovna odvarenej, ale kdyz uz je v praci hluchy misto tak se na ne mrknu. Ale takovyhle extremy jako je toto a byla T.liga v puvodnim zneni si nechavam az na hodne velkou krizi. Mam nazor, ze kdyz uz "google" kes, tak ma byt takova, aby mi z toho v hlave zustalo aspon nejake info. Tahle kes je vylozene o tom, ze najdu cislo a zkratku okamzite zapomenu. A to uz moc nemusim.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#22 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 7:54

Tak taky napisu par poznamek k tematu a zacnu jako "pitovo" - precetl jsem vsechny logy i listing. - mam udelano nekolik cache ruznych typu a obtiznosti - jezdim po cele CR posledni dobou i dost pres Brno to jsou snad nejzakladnejsi informace, aby je nekdo nemusel hledat, "jaxem na tom". a ted k tematu... Ze ma Mitak ostrejsi nazory a ne vzdy s nimi souhlasim je fakt. To ze se mi tato jeho esej o mysterkach libi a lip bych ji asi taky nenapsal je taky fakt. Myslim ze to docela trefne shrnul, nikoho tentokrat ;) neurazi a melo by to tu nekde byt vytesano "zlatym pismem". Ja osobne zkousim lustit nejruznejsi cache, nektere driv, jine pozdeji. Nektere se skripenim zubu a nektere vubec a jen cekam az se nahromadi vic logu a bude se dat odhadnout kde to je a jit odlovit jako Brutal force. A ted tvoji konkretni cache. Ze zacina peknym obrazkem je fakt. Ze pokracuje furou latinskych slov, ktere si clovek cele spravne nezapamatuje aby je prepsal do google je taky fakt. Ze bych ji jednou vygooglil az se budu pohybovat v Luzankach a budu je chtit mit "odlovene" je taky fakt. A to ze je na ni "neco spatne" a podvedome to citis, a po par kritickych lozich ji disablujes je taky fakt, mozna si to jen priznat ne? ;) Na zaver..... Ve spouste vlaknech se tu vola po pravdivych lozich, pepa a jini tu pracne vyrabi SW pro hodnoceni cache a venuji tomu hodne sveho casu... A pak si dovoli nejaky "mitak" napsat misto strucneho "Diky TNLN" docel pekny hodnotici log. No to je ale sprostarna, hned s tim na geochaching.cz a proprat ho ve foru, protoze u te cache si toho nikdo nevsime...... :@ Na uplny konec... oddisablovat a nechat zit svym zivotem, protoze cas a navstevnost ukaze... :P
  • 0

#23 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 06 únor 2009 - 8:04

Zajimave se to tu rozproudilo a to byla noc! :)) Na uvod musim rict, ze vsem dekujem za nazor. Jen tak dal, zajima nas to.. TO Autacek, krkovicka,...: Panove, to vazne neznate nikoho, kdo tohle lusti rad? Jak jsem psal na zacatku: pro nekoho je prave toto vyzva. A z vylusteni (a krabicky na konci) ma moc velkou radost! Ja osobne taky moc googleni rad nemam, radeji koukam dve hodiny do Cryptic coordinates II (uz asi 5krat dve hodiny. :) ), ale treba moje geoslecna nebude lustit Computionaly Intensive. Ale chce lustit. Takze tohle je mystery pro ni (a od ni pro ostatni). Fakt tohle nechapete? Fakt je Vam tohle proti mysli? Pro vlastne vsechny: Tahle cache opravdu neni honeni ega, ze je nekdo dobrej v genetice (pocitacich, matematice, botanice, ekonomice,..). Je to proste oborova (uzkoprofilova) cache. Ale prece Evicka nebude zakladat neco o dieslovych motorech (nebo jak nekdo vtipne poznamenal o bezdomovcich :) ), kdyz rozumi genetice. Mimochodem, kdo jinej, nez odbornik, by mel zakladat odborne cache? Cely smysl naseho pocinani (myslim jako me a Evicky) byl v tom, ze chceme udelat zabavu pro vsechny. Proto mame jednoduchou mestskou micro tradicionalku, technickou mystery regular bez googleni, vtipnou tradicionalu s peknym aha efektem a ted jsme zalozili googlici oborovou (BTW: napadlo Vas, ze jsou lidi, kteri googli jen treba dve otazky???) a na schvaleni ceka zabavna a sifra v pravem slova smyslu. V planu jsou dalsi typy. Proste zabava pro kazdeho. At si kazdy vybere. A proto nechapu, ze u nasi WiFiCaChE si zadny biolog nevyleva srdce: "ja tomu vubec nerozumim, nic mi to neprineslo". Proc to tak je? Proc se hudra zrovna u googlicich cache? A otazka bonusova na okraj: proc hudraji jen lidi s 1000+? :)
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:22

Ach jo, zase další keš, kdy se autor z negativních logů připosr.. a hned chce keš archivovat. Polož se na otázku, proč jsi tu keš zakládal? Je luštitelná? Má svoje found it? Ta keška má zcela jistě právo a nárok na život. Nevím, proč je nutné řešit úvahy, zda kešky typu mystery s nutností vyhledat informace na netu mají existovat či ne? Kdyby nebyl internet, budeme asi všichni sedět v nějaké knihovně (škodak, tak rád bych seděl v Chobotnici) a listovat odbornou literaturou. Miták není GeoBůh, Miták je jen jeden kačer z tisíců s trochu extrémním názorem a to je všechno. Vždyť nikdo nikoho nenutí tu keš luštit, mít všechny krabičky. Rád jsem si ji vyluštil, dozvěděl se něco nového a škoda že je trochu z ruky, třeba si ji jednou vyzvednu. Moje rada? Kešku zase pěkně pusťte, vybodněte se na negativisty a mějte radost z dalších Found It. A když bude chtít někdo nakopnout, tak mu pomozte. Schválně si přečtěte začátek mojí kešky GeoCowParade...
  • 0

#25 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:38

Souhlasím s Mitákem, což však není důvod k archivaci keše. Vyluštit a najít se to očividně dá. Luštění sice málokomu něco přinese, spíš to spoustu lidí otráví a tak prostě musíte přijmout skutečnost, že pochvalných logů bude málo.
  • 0

#26 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:41

No... zvažoval jsem zda se zapojit do diskuze, ale nedalo mi to. 1. Mám jednu ze svých keší, které jsem dal příběh, ale umístil ji na nic-moc místo. Zpočátku to byly skoro samé kritiky. Už jsem avizoval archivaci. Ovšem pak se to něk zvrtlo a na keš chodí i kačeři, kteří ocení nápad, příběh a provedení keše. Keš žije dál a většina logů je pozitivních - nezavděčích se všem. 2. Pochvalné logy potěší, kritické (podnětné) posunou člověka dál. Asi jsou třeba oboje. Všichni se snažíme, aby byla keš super a ty druhé logy nebyly (aspoň myslim). 3. Jako metodik však dávám Mitákovi dost za pravdu. Tvá keš má DOBRÝ motiv, a listing začíná slibným obrázkem. Pak ovšem bez nějakého úvodu do problematiky skáčeš rovnýma nohama do otázek (a to hodně odborných), které nám neznalým nic neřeknou = pro většinu kačerů to bude asi jen vygooglený bod. Což je škoda. Vzhledem k tomu, že jsi sám inicioval tuto diskuzi, chceš dělat dobré keše a ne kačery jen nas... . Tento obor by se dal zpracovat DALEKO poutavěji a klidně jako mysterka!. Já bych doporučil začít od úplných základů genetiky (tuším něco s hrachem :) ). Zapojit i mysl kačera - hledání souvislostí ... A končit může klidně tou "rybičkou". Ovšem zaměřit se na podstatu genetiky a oprostit se od odborných termínů. Prostě, aby nám to dalo i něco jiného než bod do statistiky. Tak to vidím já - jeden z mnoha. Snad Ti to pomůže udělat si názor.
  • 0

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:43

kulhal napsal/a:
Souhlasím s Mitákem, což však není důvod k archivaci keše. Vyluštit a najít se to očividně dá. Luštění sice málokomu něco přinese, spíš to spoustu lidí otráví a tak prostě musíte přijmout skutečnost, že pochvalných logů bude málo.


Ano, Miták má pravdu. Jsou mystérky, jejichž luštění život nijak neobohatí.

Ale pokud je názor Mitáka jediná závada na téhle keši, tak to není důvod ji zrušit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 06 únor 2009 - 8:44

Posty Sobikovich a Kulhala (o dve nahoru) vlastne presne rikaji to, proc to chceme archivovat. Logy nam nedelaji radost. Tak si rikate, ze treba v budoucnu nekomu radost udela (rekne si konecne cache, o ktere neco vim) a on prijde Mitak. Proto ji chceme archivovat..
  • 0

#29 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:57

Pockej, tim vlasntne rikas, ze kes jste delali proto aby jste z ni meli radost vy. Ale priznej si, kolik lidi jste cekali, ze to bude vedet rovnou, pripadne skoro rovnou? Ale i tak bych to nearchivoval. Pro spoustu lidi je to proste bod (i kdyz to samozrejme asi neni vas primarni zamer) a i bod se nekdy sikne. Leckde v Brne mam "diry", kde uz mam vsecko odloveno a pak kdyz vyleze neco takovyho tak jsem nakonec rad za ten bod, ktery si v takove "dire" muzu odlovit kdyz tam jedu a je tam nova kes.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:57

Ja tehle diskuzi tak nejak nerozumim. Proste nektere kese zaujmou svym resenim a tematem vic lidi a nektere min. Lidi jsou ruzny a ruzny konicky maj - receno jazykem klasika. Kdo chce, tak si z toho ponauceni vezme, kdo nechce nebo ho to tematicky nezajima, necht si proste najde jinou, tematicky jemu blizsi. Nevidim ale jediny duvod, proc kesku archivovat ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:01

Betax napsal/a:
A proto nechapu, ze u nasi WiFiCaChE si zadny biolog nevyleva srdce: "ja tomu vubec nerozumim, nic mi to neprineslo". Proc to tak je? Proc se hudra zrovna u googlicich cache?


neni to treba proto, ze tam delas neco praktickeho, hmatatelneho - tj. pripojit se? az si na geneticke kesi budu muset neco "poskladat", taky to bude zabavne.

ale nehudra :D, treba v praze ted vychazeji kostely GC1KGFK, GC1KR4N, GC1M277 a i kdyz ted napotreti mne osobne to prijde uz jako nastavovana kase, porad je to zabavne, i kdyz musim hledat.

hudra se na typ kese: vezmu nicnerikajici nazev abcdefghijklm a hodim do googlu, vyleze nicnerikajici spojeni pqrstuvwxyz, to priradim k cislu atd az mam vsechny. nevim teda co sobik, ale mne otazky ani odpovedi nic nerikaji. takze to ze se dozvim, ze:

HR-CGH lze vyuzit k detekci
a) duplikace a translokace
b ) delece a translokace
c) delece a duplikace
d) duplikace a inverze

Ktery biochemicky marker se vyuziva pri prvotrimestralnim screeningu?
a) APF
b ) SP1
c) PAPP-A
d) uE3

Screening nebalancovanych subtelomerovych zmen u pacientu s mentalni retardaci se provadi metodou
a) MLPA
b ) G - banding
c) RT - PCR
d) SSCP

atd......


mi neprijde zajimave, protoze o tom lautr nic nevim, takze se na rozdil od sobika proste vubec nic nedozvim :) proste kes da nekdo z hlavy nebo mu to bude blizke, protoze to studoval, studuje. pro ty to pak bude zajimave. ostatni joudove typu ja, to budou povazovat za nudne, protoze nevi co znamana otazka ani odpoved. no a podle toho budou vypadat logy. nic vic, nic min. pokud chcete vic kladnych logu, zpracujte to jak pise gerdik - vykaslat se na totalni podrobnost, odborne o odborne veci umi napsat kazdy, kdo to studuje. ale priblizit to neznalci, to uz je vyzva ;). pokud to chcete mit zajimave pro uzky okruh lidi, nechte to takhle. tot, jako muj nazor, vse ;)
  • 0

#32 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 06 únor 2009 - 9:04

To Malcor: Dobre, mas pravdu. Napsal jsem to mozna blbe. Podstata je v tom, ze nam nedela radost protoze nedela radost. Necekali jsme vybuchy nadseni, necekali jsem placani po ramenou. Ale necekali jsem takove zatraceni. Vypada to, ze tady brecim, ale o tom to neni. Chceme znat Vas nazor na tohle vsechno..
  • 0

#33 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:26

Ktery biochemicky marker se vyuziva pri prvotrimestralnim screeningu?
a) APF
b ) SP1
c) PAPP-A
d) uE3

Se asi blbě zeptám, ale neměl by tam být místo APF AFP ? Nebo je to schválně, aby se eliminovala jedna z možných správných odpovědí ? Nicméně pokud se nedělá jenom klasický tripple test, tak tam stále jsou dvě odpovědi správně, nějak mi ta otázka nepřijde ani jednoznačně zadaná. Ale prenatální diagnostika mě neživí, takže to berte s rezervou;)
Jenom poznamenám, že a)téma mi není vzdálené b)nemám zdaleka odloveno 1000+ - a stejně hudrám;)
  • 0
Retired slowcacher

#34 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:38

Ted jenom doufam, ze kdyz to ted spousta lidi lusti, aby vedeli "vo čem to je" tak to nedisablujes a snaha nevyjde nadarmo. :D Neco to ma do sebe... pri lusteni narazis na takove spojeni jako napriklad "Nuchální translucence" ... co si pod tim jako laici predstavujete.... :D:D:D:D ... bez hledani v google... No jdu si trochu "Nuchnout" ...:D
  • 0

#35 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:42

Take nemam rad mechanicke dosazovani z googlu, ktere zvladne cvicena opice. Myslim si ze na tema genetiky, a to i molekularni genetiky, by sla udelat krasna mysterka, ktera by vyzadovala neco si nastudovat, pochopit, a pak uplatnit pri reseni nejakeho logickeho problemu. Bylo by to mnohem zajimavejsi (a take tezsi, takze by Mitak rval jeste vic). Jinak s mitacim revem neseouhlasim vubec. Tezke mysterky, tedy ty, ktere vyzaduji pouzit mozek a naucit ci pochopit neco noveho, at uz je to sifra, pocitacova zalezitost ci neco jineho, jsou imho jednou z nejlepsich stranek geocachingu. Honicum bodu, zvlast pokud jim chybi dostatecne IQ pro reseni narocnejsich problemu, jsou proti srsti, to chapu.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#36 hryzalek

hryzalek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:43

...opravdu jsem nečetl všechny příspěvky, které tady kdo napsal...ale: Každej člověk si loví ty kešky, které se mu líbí... (až na nějaké vyjímky, kteří potřebujou mít všechny kešky na světě :-) ) rozhodně nerušit! I taková keš udělá ve finále velkou radost... a pořád je to zajímavější keška, než některé tradiční, kde ani v okolí není co vidět B) ...
  • 0

#37 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:47

Myslím si, že na toto tema bylo proneseno mnoho slov na tomto foru i jinde. Pokud postavím keš s určitou obtížností, měla by být vyluštitelná.:o Pokud ji vyluštím a není to BF, je to jasný signál, že to jde.:) V mém okolí mám celou sbírku keší, s kterými si nevím rady např.Alvarezové a tak na ně nejdu. :( Až jednou uzraji a dosáhnu požadované inteligence, abych tyto keše odlovil, tak na ně půjdu a rád. Pokud to nenastane nikdy, určitě se nepůjdu utopit. To, že si s keší nevím rady ještě neznamená, že je špatná a nebo dokonce důvod k archivaci. Pokud bych měl více negativních logů, snažil bych se listing upravit ale rozhodně bych nearchivoval.
  • 0

#38 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 9:48

Nejsem velkým příznivcem googlovacích keší, nicméně rušit jí kvůli nějakému kačerovi, kterému se to nelíbí? Zbytečně :-) Podle mě každý ať si vybere, co mu vyhovuje a někdy ani ty googlovací nejsou ku škodě, člověk se alespoň něco zajímavého doví.
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:05

Dain a Olik napsal/a:
....mi neprijde zajimave, protoze o tom lautr nic nevim, takze se na rozdil od sobika proste vubec nic nedozvim :) ...

Dájine B) Neříkám, že mi zrovna tahle jedna keš něco dala, myslel jsem to obecně, že google keše mohou někomu něco dát a nikoho nikdo nenutí je luštit. Když vidím že to nejde nebo mně to nebere, nechám toho a nechám ji někomu jinému, komu přijde k chuti. Když tady byla řeč o nesmyslnosti téhle keše, tak jsem si prostě zkusil ji vyluštit, i když je v Brně a šlo to, tedy má dle mého názoru právo na život i přes námitky GeoBohů. A snad nemůže být žádný kačer naivní tak, aby si myslel, že bude dostávat jen samé pozitivní logy..
  • 0

#40 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:11

Betax napsal/a:
TO Autacek, krkovicka,...: Panove, to vazne neznate nikoho, kdo tohle lusti rad? Jak jsem psal na zacatku: pro nekoho je prave toto vyzva.


Pro mě osobně je výzvou založit keš, která se bude líbit většině. A je to zatraceně těžký....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka