Přejít na obsah


Fotka

Generovani statistik na dve kliknuti


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
256 odpovědí na toto téma

#181 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 8:23

Není zač. Jsem rád, že to pomohlo. Teď zrovna řeším s mapou Prahy jiný problém a to že nenačítá tečky u kešek s novým okresem Hl. m. Praha. Řeší se to už v jiném vláknu a postup jsem (zatím) nepochopil ... :-)
  • 0

#182 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2009 - 20:32

Statisiky jsou super, ale mám jeden dotaz. Dnes jsme odlovili Metro-B obtížnost 2, terén 3,5, ale ve statistikách v tabulce obtížnost/terén se mi místo této poslední keše objevuje jiná (dříve odlovená). A není to jediná keška z této tabulky. Nevíte co s tím?
  • 0

#183 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 18:19

Ahoj, s GSB jsme moc spokojeni, ale v posledních dvou "stáhnutích" se nám započítávají (aniž bychom něco změnili v nastavení či filtru) jen aktivní či disable keše, ale už se nepočítají archived (což ale dřív bylo OK). Teď tedy máme statistiky o tyto archivní keše nižší včetně rozhozených milníků etc. Co s tím? Něco překopat, přeinstalovat? Stává se to někomu? A ještě jen takový nápad - ty doplňkové statistiky jsou bezva, ale co třeba kromě nejsevernější keše, nejvzdálenější, nejvíc od jednoho ownera etc třeba i podle založení keše - nejstarší ulovená keš a nejmladší? Samotné nás zajímá, aniž bychom museli probírat jednotlivé položky na gc.com, jak starou máme tu naši nejstarší ulovenou .) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#184 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 21:59

Ahoj vsem,
hlasim novou verzi programu 1.6.1, opet k nalezeni na http://software.macek.cc/GSBuilder.php.

Rovnez se pokusim odpovedet na nekolik dotazu:

[quote]SCHW napsal/a:
Ahoj, s GSB jsme moc spokojeni, ale v posledních dvou "stáhnutích" se nám započítávají (aniž bychom něco změnili v nastavení či filtru) jen aktivní či disable keše, ale už se nepočítají archived (což ale dřív bylo OK). Teď tedy máme statistiky o tyto archivní keše nižší včetně rozhozených milníků etc. Co s tím? Něco překopat, přeinstalovat? Stává se to někomu?[/quote]

Vzdycky zalezi, jaky zdroj dat mate. V zasade plati, ze cokoliv jineho nez Pocket Query muze dat spatne informace. Pokud se vam neco podobneho stava s Pocket Query, muzete me zkusit kontaktovat mailem.

[quote]...podle založení keše - nejstarší ulovená keš a nejmladší?[/quote]

Nejstarsi mam pocit, ze uz jsem jednou resil a narazil na problem, ze na to datum se neda spolehnout. Nejmladsi pak podle me nema moc smysl, zejmena pokud clovek lovi nove kese ve svem okoli (coz asi dela kazdy).

[quote]Dnes jsme odlovili Metro-B obtížnost 2, terén 3,5, ale ve statistikách v tabulce obtížnost/terén se mi místo této poslední keše objevuje jiná (dříve odlovená). A není to jediná keška z této tabulky. Nevíte co s tím?[/quote]

Opet zalezi, jaky je zdroj dat. Pocket query pro nalezy v jeden den generuje kesky v poradi, jak byly zadany a ja toto poradi (doufam) dodrzuji. Pokud ne, poslete mi email.

[quote]Doporučuji si tenhle (ne přesně tenhle ale ten podobný váš) odstavec někam okopírovat a uložit, protože při každé aktualizaci statistik ho tam budete muset vždy ručně vkládat!!! (zde slo o doplneni vlastni mapy do statistiky)[/quote]

Pokud chcete do sve statistiky vygenerovat jeste neco navic, muzete to udelat pomoci tlacitek v Options (text pred nebo za). Je to jednodussi nez to tam vzdy rucne pridavat.

[quote]Mám jednu keš archivovanou, ta se ve statistikách objeví jako neaktivní, ale druhá, pouze disablovaná, se stále ukazuje jako aktivní. Většinou jsem to řešil ruční úpravou, ale nešlo by to automaticky?[/quote]

Toto by mela nova verze resit.

[quote]Jak je to s tím sledováním návštěvníků profilu? Novou verzi mám ale nějak tam nic takového nevidím.[/quote]

Navstenici jsou videt na webu gc.macek.cc, nefunguje to ale tak spolehlive, jak jsem puvodne doufal.

[quote]Ve skrýšotlači generuji soubor GPX použiju ho v GSbuilderu a vytvořím si statistiky i statistiky (kešky podle autorů) vše je OK, ale ve chvíli, kdy najdu novou keš, otevřu ve skrýšotlači původní gpx soubor přidám nově nalezenou keš, uložím jako GPX soubor a použiju ho v GSbuilderu statistiky keší podle autorů zmizí a vubec se negenerují [/quote]

To skutecne vypada na skrysotlac.

[quote]Tady jsem sepsal takovej malej navod co a jak je potřeba ohledně generování statistik je to psaný tak že to snad každej pochopí [/quote]

Diky Hroch teamu, programator na takove pekne navody nema cas :-)

[quote]No neni to uplně dokonalý :-) ale dělal jsem to fakt v rychlosti určitě časem udělam trošku vychytanější (hezčí) vzhled. Až se k tomu dokopu tak udělám i vlastni layout do gs builderu (barevny schema) ale nejak neni čas :-([/quote]

Tak se pak podel, dam ho rad primo do instalace programu.

[quote]Hmmm nejak mne to nechodi zastavi se to na 83% a hodi hlasku Tvuj login v nastavenicj je spatne??? [/quote]

Viz nekde diskuse vyse. Pravdepodobne spatny GPX soubor nebo spatne nastaveni.

[quote]Měl bych prosbičku na autora programu. Dají se vložit ještě nějaké mapy, než jsou dvě základní? Např. Praha, U.S.A ...[/quote]

Neco malo jsem dnes pridal, pokud budete mit nekdo mapu ve vhodnem formatu (jako jsou ty jiz existujici), poslete mi je. Ale uplne vse pridavat nebudu, je to dost pracne.

[quote]potřebovali bychom do profilu i mapu ČR s vyznačenými okresy[/quote]

GSBuilder to neumi a umet nebude. Takova informace v GPX neni.

Omlouvam se, ze jsem na dotazy neodpovedel drive. Odhlasil jsem se z fora, protoze mi tech mailu uz chodilo moc. :o


  • 0

#185 Tlacprdka

Tlacprdka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 9:45

nevim me to porad hlasi ze mam spatny login zkousel jsem i jinou registraci a porad nic. :(
  • 0

#186 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:10

Tlacprdka napsal/a:
nevim me to porad hlasi ze mam spatny login zkousel jsem i jinou registraci a porad nic. :(


Tak to je asi nejvyssi cast si precist navod.;)
  • 0

#187 sanPietro

sanPietro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:28

davem napsal/a:

Tlacprdka napsal/a:
nevim me to porad hlasi ze mam spatny login zkousel jsem i jinou registraci a porad nic. :(


Tak to je asi nejvyssi cast si precist navod.;)


Já to mám to samé, také mi to hlásí špatný login. Návod už jsem přečetl nejmíň stokrát, vyzkoušel jsem všechno možné a pořád nic.
  • 0
Garmin Edge 705, SGS

#188 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:18

sanPietro napsal/a:Já to mám to samé, také mi to hlásí špatný login. Návod už jsem přečetl nejmíň stokrát, vyzkoušel jsem všechno možné a pořád nic.


Nectes navod - pro stranky vydavatele GSBuilderu musis mit jine registracni udaje jak pro GC.com ! B)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#189 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 11:04

davem napsal/a:

Tlacprdka napsal/a:
nevim me to porad hlasi ze mam spatny login zkousel jsem i jinou registraci a porad nic. :(


Tak to je asi nejvyssi cast si precist navod.;)


Tak to samé mi dělá taky, návod jsem četl a přesto jsem asi debil.
Co s tím, prosím...?
  • 0

#190 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 16:44

davem napsal/a:
Ahoj vsem,
hlasim novou verzi programu 1.6.1, opet k nalezeni na http://software.macek.cc/GSBuilder.php.

Rovnez se pokusim odpovedet na nekolik dotazu:


Mám jednu keš archivovanou, ta se ve statistikách objeví jako neaktivní, ale druhá, pouze disablovaná, se stále ukazuje jako aktivní. Většinou jsem to řešil ruční úpravou, ale nešlo by to automaticky?


Toto by mela nova verze resit.


Bohužel neřeší, archivovaná vlastní keš se neobjeví už vůbec a disablovaná je stále jako aktivní. :( Teda abych se částečně opravil, řeší to u nalezených keší, ale ne u vlastních.
  • 0

#191 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 17:15

Ahoj,

na vědomí dávám, že od dnešního dne již nebudu dělat statistiky v MoZiGo a že jsem si našel na statistiky nový program a to GSBuilder

První můj výtvor možno shlédnout ZDE

Mám jen jednu malinkatou připomínku ;) u mých PM keší se mi nezobrazuje počet nálezů, jinak jsem maximálně spokojen :P
  • 0

#192 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 17:18

Ahoj vsem,
tak hlasim novou verzi 1.7, doplnena podpora pro generovani seznamu ziskanych CWG. Jeste bych odpovedel na par dotazu:

Mám jen jednu malinkatou připomínku ;) u mých PM keší se mi nezobrazuje počet nálezů, jinak jsem maximálně spokojen :P


Hmm, to je trochu prekerni situace. Program k zaznamu na gc.com pristupuje bez prihlaseni (jinak to spolehlive neni mozne) a tudiz PM kesku nevidi (tedy nemuze stahnout pocet nalezu). CRAP! Zatim nevim, co s tim...

Bohužel neřeší, archivovaná vlastní keš se neobjeví už vůbec a disablovaná je stále jako aktivní. :( Teda abych se částečně opravil, řeší to u nalezených keší, ale ne u vlastních.


No, zakladni otazka opet je, odkud se bere soubor GPX, na zaklade ktereho program prozna, jake kese jsou "moje". Ja jsem toto vyzkousel a vzorne mi to funguje (viz muj profil: http://www.geocachin...a7-18d38148236e).

sanPietro napsal/a:Já to mám to samé, také mi to hlásí špatný login. Návod už jsem přečetl nejmíň stokrát, vyzkoušel jsem všechno možné a pořád nic.

kapsa napsal/a:Nectes navod - pro stranky vydavatele GSBuilderu musis mit jine registracni udaje jak pro GC.com ! B)


Nene, login na http://gc.macek.cc musi byt stejny jako na geocaching.com, heslo muze byt libovolne (v navodu pisu, at pouzijete jine, aby me pak nekdo nenarknul, ze mu lezu do profilu). Ale tohle je nutne jen pro MAPY, nic jineho.

Zde je ale problem nekde jinde. Pokud pouzivate jiny nastroj nez Pocket Query, tak vysledny GPX byva odlisny a nekdy se v nem uvadi spatne udaje (napr. login). Toto lze castecne vyresit nastavenim (viz tato diskuse vyse), ale ne vzdy to dobre funguje.

Pokud program hlasi spatny login, udelejte nasledujici:

1) zkontrolujte, ze login v nastavenich je skutecne vas login (presne)
2) zkontrolujte zdrojovy GPX - zde by mel byt v prislusnem tagu VZDY vas login, pokud jen jednou neni, dostanete tuto chybu

Tag je nasledujici:
<groundspeak:finder id="12345678">david.macek</groundspeak:finder>
  • 0

#193 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 13:30

Připravil jsem krátký videonávod (bez map) pro novou verzi 1.7.

video návod GSBuilder v. 1.7
  • 0

#194 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 13:46

Ahoj, prosím tě, zatím jsem novou verzi 1.7 s CWG nezkoušel, ale co s CWG, které nejsou v oficiálním katalogu CWGček? Možná, že tu už odpověď zazněla, ale nějak jsem ji nenašel. Dík za odpověď
  • 0

#195 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 14:09

Sice to do tohoto vlákna moc neptří, ale popsáno Co dělat když ... najdeš na tomto odkazu: http://cwg.maxinoha.cz/co.php
  • 0

#196 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 14:12

Jo, jo, už jsem to našel (doklikal jsem se k tomu :D). Dík za odpověď. Už jsem psal na uvedený e-mail.
  • 0

#197 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 14:29

Spatne mi ukazuje pocet nalezu u mych archivovanych kesi


Tak jeste jednou na toto tema. Omlouvam se, mea culpa, chyba je (jak jinak) na strane autora. Program skutecne nacita data spatne, dokonce i pro aktivni kesky. Duvodem byla zmena HTML kodu na geocaching.com.

Vyreseno tedy nasledujici (verze stale 1.7):

1) program (snad uz) spravne natahuje pocet nalezu na "mych" keskach
2) pokud program hodnotu nemuze najit (pro archivovane kese a pro PM kese), objevi se dialog, kde muze uzivatel hodotu zadat rucne (zaroven se vpravo objevi stranka kesky, odkud lze hodnoty opsat, pokud se uzivatel prihlasi)

Prosim, dejte mi vedet, pokud vam neco z toho nefunguje.

Zdravim, David
  • 0

#198 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 12:39

Problém je v tom, že se dialog ukazuje u všech keší kde je nějaká hodnota rovna 0. Stačí, pokud není na keši DNF a už je dialog tady.
  • 0

#199 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 13:13

Program se super, je to opravdu tak snadny, ze jsem to pochopil i ja. ;) Takze na nej nedam dopustit a velke diky za nej. Mam ale taky par poznamek : 1. I me se dialog zobrazuje u vsech kesi. 2. Mam jednu kesku jako nalezenou a nasledne adoptovanou, takze je nalezena i mohje soucasne. Je sice v GPX (generovany jako PQ) ale do seznamu mych kesi se nenatahne. 3. Mam jednu kesku cca 3.000 km od HC a tak ji nejak nemuzu nacpat do PQ mych kesi (je tam omezeni na okruh 500km). Tady nevim co s tim, skoda ze si to program nemuze natahnout sam. 4. Evropa by byla skvela taky jako "vybarvovaci" varianta.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#200 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 10:58

Tak jsem teď projel celou diskusi právě kvůli počtu nálezů na mých keškách... Aspoň jsem už pochopil, proč to nenačte (prázdné kolonky u DNF). Původně jsem to chtěl svést na firewall :)

Díky za super prográmek. Statistiky sice nepoužívám do profilu, ale přímo na svůj web, tak to chtělo chvilku laborovat s nastavením a implementací do webu, aby se nepřebíjelo CSS :) Výsledek přes iframe zde.

Jo a jedna přímluva... asi by se nedalo do úvodního textu promítnout i počet založených keší, co? Celkem bych i chápal, kdyby nedalo :P
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama