Přejít na obsah


Fotka

Konečně to někdo dokázal! Už jde dělat geocaching pro prachy!!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
169 odpovědí na toto téma

#141 admin

admin

    Administrator

  • Administrators
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 17:55

hplus napsal/a:
Ku*va, co je to tady za cenzuru?? V prvnim prispevku uvedu zdroj, odkud cerpam a jakysi anonymni admin mi ten link smazne?

Zřejmě jsi nečetl pravidla tohoto serveru, protože se podle nich nechováš. Kurz si každý může vyhledat. A co se týče tvého slovníku - ať už to myslíš vážně nebo ne, mírni se nebo budeš "odměněn".
  • 0

#142 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 18:38

Je neuvěřitelné, kam se diskuze až dostává! 1. ale ať se vrátíme na začátek - co je špatného na takovémto "podnikatelském záměru"? Souhlasím prakticky s HuntBehind-em. Sutech školí WIG, to už je vyšší sorta GC, a je jasné, že tam přijdou převážně aktivní kačeři nikoli nováčci. A je jeho rozhodnutí, že to dělá z dobré vůle zdarma. Pokud se sem podívá nováček a dostane se na vlákno, kde se propírají "hrozné" založené keše kačerů nováčků, podmínky pro včlenění se do "komunity kačerů", počty odlovených keší, aby byl vůbec někdo "pasován" na schopného kačera atd., nevím, jestli má chuť se na něco ptát. Natož se cpát na nějaký event, když ani neví, co to je a kdy se koná... 2. MaFa má dobrou poznámku o študácích. Kolem dvacítky posuzujeme věci jinak než v době, kdy jsme zapřažení v práci, lítáme kolem rodiny a utrháváme si čas na naše volnočasové aktivity jako GC. A jestli platí daně z příjmu? Není v tom malé čecháčství? A závist? No to snad není pravda... GC se rozrůstá geometrickou řadou, GPSky jsou už i v mobilech. S tím musíme všichni žít. Největší problém je však v lidech, vč. jejich znalostí o co v GC jde. Taky mě nebaví neustále opravovat svoje založené keše po nepořádných kačerech, kteří loví stylem "bod a pryč"!!!. Ale to jsme už jinde. Stále lepší je mít vyškolené mudly na kačery než matly, kteří se do "naší komunity :)" cpou bez jakýchkoli informací.
  • 0

#143 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 18:44

BAFteam napsal/a:
Největší problém je však v lidech, vč. jejich znalostí o co v GC jde. Taky mě nebaví neustále opravovat svoje založené keše po nepořádných kačerech, kteří loví stylem "bod a pryč"!!!. Ale to jsme už jinde.
Stále lepší je mít vyškolené mudly na kačery než matly, kteří se do "naší komunity :)" cpou bez jakýchkoli informací.

tak s timhle bych souhlasila.

Jinak po precteni cele diskuze bych rekla,ze kazda vec ma sveho kupce a prestoze bych na nic podobneho za penize nesla, tak chapu, ze to mozna nekoho zaujme. Me by spis zajimalo, jak to bude s tema keskama. Jestli si zalozi svoje a nebo budou lovit opravdove.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#144 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 18:54

bych blil
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#145 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 19:01

Mnohokrát jsme si z myšlenky "dělat geoškolitele" s přáteli dělali prču, a ono je to tu... No budiž, proč ne - ale v rámci školení bych od organizátorů očekával, že si založí VLASTNÍ školící cache a na ně budou SVÉ ZAKÁZNÍKY vodit. To by bylo košer, jinak je to klasický malý český "parazitizmus"...
  • 0

#146 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 19:02

Czecho Cowboy napsal/a:
bych blil

Já si hnedka říkal, že na tý fotce ve vedlejším vláknu vypadáš nějak zeleně. :D:D
  • 0

#147 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 19:08

tak to je fakt humus co se tady děje,nechápu že jim tam někdo přijde:@
  • 0

#148 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 21:13

BAFteam napsal/a:
A jestli platí daně z příjmu? Není v tom malé čecháčství? A závist? No to snad není pravda...


Cechacstvi v tom neni, jen je to normalni dotaz jestli toto je legalni zivnost ci tu nedochazi na kraceni dane z prijmu :D:D:D
Kdyz uz tady mluvime o kapitalismu jako takovem, tak tohle k tomu proste patri.
Je to podnikani a jako kazde jine.
Sam to znam, sam mam ZL a podnikal jsem a dane jsou bohuzel dane :@ :@ :@

Ale to jen tak na okraj a je to totalne OT B)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#149 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 21:44

Jarouch napsal/a:

Qnik napsal/a:
do hospody na stojaka se vejdes dycky, ne?


nějak jsem navykl dodržovat pravidla a když je "stop stav" tak to respektuji a nesnáším lidi kteří se vždy někam vetřou a to je asi tvůj případ (ať má Miták radost)


Absolutně nechápu souvislosti a nevím o čem je řeč ?! :o
  • 0

#150 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 21:56

Debata se rozjela do značné šíře. To je určitě dobře, nicméně mě trochu děsí, že zatím nebylo nic předvedeno a část z nás už ví, že to je ptákovina. Vyzval jsem organizátory, aby se vyjádřili a myslím, že Pavel to popsal celkem výstižně. Mají podnikatelský záměr (zbohatnout) na pořádání kurzů geocachingu. Inu, a proč ne? Abych řekl pravdu, tak mě to zas tak nevadí. Jak již bylo zmíněno, myslím Dorcadionem, viděl bych rozumné, aby k této činnosti zřídili vlastní keše. Ale to se přece dá bez problémů stihnout, uvidíme, zda trojice lektorů na to bude reagovat. Jinak na kurzu za tři stovky určitě nezbohatnou. Možná bude dobré nechat proběhnout první kurz a uvidíme. Btw: přiznávám, že mě hned zkraje napadlo se do kurzu přihlásit. Tři kila bych lehce obětoval, ale s mudlorolí bych měl trochu problém. V notebooku mám nastavené adresy, GPSka napěchovaná keškama, na autě ještěrka a ještě celý den tomu obětovat? Ne tudy cesta, aspoň pro mne, nevede. Škoda ;).
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#151 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:08

CykloDav napsal/a:

Qnik napsal/a:
Chtěl bych poprosit, jeslti by jste mohli psát kratší a údernější příspěvky...ty dlouhý 20ti řádkový názory mě nebaví číst (zejména teď když jsem otevřel oči) a tak si připadám, že o něco přicházím:-(

Souhlasím a asi je lepší počkat na Mitakova glosa. Některé příspěvky jsou delší než samotný inzerát a pomalu těm lidem začínám fandit. Doufám, že tu někdo dohodí nějakou reportáž z kurzu.

Ty vado nic úderného psát nebudu, svoje už jsem řekl, takže znovu: Já jsem v otázce podnikání zcela liberální, takže je v tomto ohledu neodsuzuju. Jen si myslím, že jsou to nováčci a ač to třeba myslí dobře, tak ten kurz tomu bude odpovídat. Proto je moje stanovisko takové, že si myslím, že i pro absolutní nováčky (o "lehce pokročilých" nemůže být ani řeč) to budou naprosto vyhozené prachy za něco co můžou získat zdarma a příjemnější cestou.

A jen tak mimochodem, z principu: Být nováček tak bych se styděl účastnit se podobných ptákovin. Měl bych pocit, že tím devalvuju schopnosti svého mozku. A to je vlastně pěkná glosa, ne ? ;)
  • 0

#152 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:11

HuntBehind napsal/a:

CykloDav napsal/a:

Qnik napsal/a:
Chtěl bych poprosit, jeslti by jste mohli psát kratší a údernější příspěvky...ty dlouhý 20ti řádkový názory mě nebaví číst (zejména teď když jsem otevřel oči) a tak si připadám, že o něco přicházím:-(

Souhlasím a asi je lepší počkat na Mitakova glosa. Některé příspěvky jsou delší než samotný inzerát a pomalu těm lidem začínám fandit. Doufám, že tu někdo dohodí nějakou reportáž z kurzu.


Qniku, věz, že pokud se někdo k něčemu chce vyjádřit a netouží psát jednověté štěky s gramatickými chybami (ve kterých přesto dokáže napadnout), jinak než obsáhleji to ani nejde...buď to čti a komentuj nebo nečti a nekomentuj. Třeba opravdu o něco přicházíš, ty úderníku :D

CykloDave, když už, tak Mitákovy glosy (i když takový slohový útvar jsem od něj ještě nečetl) ... ale to nevadí, pokud čekáš na Mitákovu aroganci a urážky, svůj příspěvek jsem stejně nepsal pro tebe...

Chehe :D:D:D fandím ti, 113 příspěvků ve fóru na 43 nalezených kešek je ukázka toho, že bys měl míň kecat a víc kešovat. Leda že bys to dělal pro body za příspěvky a v tom případě máš můj respekt ;):D:D
  • 0

#153 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:22

HuntBehind napsal/a:

Sutech napal: A představ si, že kurz zdarma jde udělat! ... atd.


Osobně chápu tvé rozhořčení a potřebu chránit poslední výspu něčeho čistého, nezkaženého a nekomerčního...ale přestože se v geocachingu pohybuju jen chvilku, ruku na srdce, takové to přeci už dávno není.
To že děláš event (který bude určitě super) v podstatě zadarmo a z nadšení, je věc záslužná a obdivuhodná, ale jde čistě o tvé osobní rozhodnutí...Nemysli si, že tím, že je to zadarmo si toho budou účastníci vážit víc. Domnívám se, že je to právě naopak, jak to ostatně můžeš pozorovat tady na serveru v chování prakticky ke všem lidem (hlavně programátorům), kteří se o něco zadarmo snaží a je jedno z jakého jsou tábora (pepa, Haluma, klama, Mafa, Gord ...) Nabídni prst a lidi ti utrhnou ruku...ale dělej jak myslíš, pořádej vyučovací eventy zadarmo, nech si "ukrádat" osobní čas a pak se ještě dočkej remcalů...jsem zvědavý, jak dlouho by ti takováto aktivita vydržela.


No, nakonec mi to taky neda.. vis, mozna te to prekvapi, ale jsou i lide, kteri si teto Sutechovy aktivity, ac v podstat zdarma, vazi. Clen naseho teamu se na tento event chysta a vazime si toho, ze je nekdo ochoten jen tak, bezplatne, svuj cas obetovat. A nemyslim si, ze bysme byli jedini.. Nerika se nahodou "podle sebe soudim tebe"? :)

Co se zminovaneho kurzu tyce, mam na to stejny nazor, jako Sutech. Ale dobra, byla bych ochotna to vzit na predpokladu, ze: autori kurzu si pripravi sami sve tiskove materialy (tedy bez kopirovani textu z geowiki, gc.cz, gc.com atd., pripravi si pro ucely kurzu sve vlastni kese (protoze financne tezit z prace jinych, tedy autoru kesi, kteri jim venovali svuj cas i prostredky pro radost a poteseni jinych bez naroku na zisk, se mi proste ekluje a prijde mi to nemoralni. nebo snad autorum v ramci kurzu navstivenych kesi poskytnou podil na zisku?) a v neposledni rade - budou to mit osetrene pravne - tedy zivnostensky list, vystaveni danovych dokladu, zdaneni atd.)
  • 0

#154 Wexicek

Wexicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:23

Qnik napsal/a:

Wexicek napsal/a:
Honzo neboj, stálý zákazníky si přeci musím předcházet! :D:D:D



Zatím se bavím čtením...ale na tohle se nedá nereagovat. Wexo..do háje, to se dělá prozrazovat tady svoje zákazníky? To je jak kdyby bordelmama na obecní vývěsce dala seznam klijentů svého expresu.....teď by ses měl stydět teda!


Sorry!!! Stydím se! Ale tebe bych nikdy neprásk! Náš zákazník, náš pán!
  • 0

#155 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:26

vsa napsal/a:

H+ napsal/a:
Tak takovejhle geokašing JÁ teda NECHCI! :D

Tak ja taky ne. Nevim kdo s tim zacal, pak tu plnil fora nejaky Mitak, puvodem snad Slovak co nedosel az do Cech ;) a ted tu je zase Hacko, ktery napada kde koho i kde jakou kes a navic si je cpe do Bookmarku se znacne provokativnim nazvem. A pritom, kdyz usporada nejaky Event, tak ani sam nevi kde !!! :o
Chci zpatky stare dobre casy a to HNED!
:D:D:D

Ča ! A teď už jste mě nasrali ! :D:D:D:D My kluci z Hradišťa jsme ojížděli vaše prapra...prababičky ještě v době, kdy v Hradci žily teprve opice :DB)
  • 0

#156 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:42

Jarouch napsal/a:

Qnik napsal/a:
do hospody na stojaka se vejdes dycky, ne?


nějak jsem navykl dodržovat pravidla a když je "stop stav" tak to respektuji a nesnáším lidi kteří se vždy někam vetřou a to je asi tvůj případ (ať má Miták radost)


Ja se nikam nevtiram, me vsude vitaji s radosti. Popravde..na nekterych eventech se i stává, ze jsme pozvani jako čestni hoste:-D .... coz se ale tobe stat nemuze, jelikoz stop stavy dodrzujes a nikdy se tak nikam nedostanes;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#157 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:45

mitak napsal/a: Chehe :D:D:D fandím ti, 113 příspěvků ve fóru na 43 nalezených kešek je ukázka toho, že bys měl míň kecat a víc kešovat. Leda že bys to dělal pro body za příspěvky a v tom případě máš můj respekt ;):D:D


offtopic - Mitáku, ty jsi tu poslední, od koho bych si nechal radit a na jehož posouzení by mi záleželo ... B)
Možná jsi inteligentní a máš postřeh, ale rozhodně ti chybí moudrost a úroveň...
  • 0

#158 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:46

mitak napsal/a:

vsa napsal/a:

H+ napsal/a:
Tak takovejhle geokašing JÁ teda NECHCI! :D

Tak ja taky ne. Nevim kdo s tim zacal, pak tu plnil fora nejaky Mitak, puvodem snad Slovak co nedosel az do Cech ;) a ted tu je zase Hacko, ktery napada kde koho i kde jakou kes a navic si je cpe do Bookmarku se znacne provokativnim nazvem. A pritom, kdyz usporada nejaky Event, tak ani sam nevi kde !!! :o
Chci zpatky stare dobre casy a to HNED!
:D:D:D

Ča ! A teď už jste mě nasrali ! :D:D:D:D My kluci z Hradišťa jsme ojížděli vaše prapra...prababičky ještě v době, kdy v Hradci žily teprve opice :DB)


Tak to se máte čím chlubit :-D ... btw.. proč jste se z Hradce vrátili zpět na slovensko?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#159 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:46

Není to už trošku OT?
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#160 Wexicek

Wexicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2009 - 22:50

HuntBehind napsal/a:

mitak napsal/a: Chehe :D:D:D fandím ti, 113 příspěvků ve fóru na 43 nalezených kešek je ukázka toho, že bys měl míň kecat a víc kešovat. Leda že bys to dělal pro body za příspěvky a v tom případě máš můj respekt ;):D:D


offtopic - Mitáku, ty jsi tu poslední, od koho bych si nechal radit a na jehož posouzení by mi záleželo ... B)
Možná jsi inteligentní a máš postřeh, ale rozhodně ti chybí moudrost a úroveň...


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama