Přejít na obsah


Fotka

Konečně to někdo dokázal! Už jde dělat geocaching pro prachy!!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
169 odpovědí na toto téma

#121 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:06

to werki: nechtěl jsem se tě dotknou
  • 0

#122 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:16

Sutech napal: A představ si, že kurz zdarma jde udělat! ... atd.


Sutechu, četl jsem od tebe už hodně příspěvků a v podstatě se všemi se ztotožnil, ale tady s tebou nesouhlasím. Osobně chápu tvé rozhořčení a potřebu chránit poslední výspu něčeho čistého, nezkaženého a nekomerčního...ale přestože se v geocachingu pohybuju jen chvilku, ruku na srdce, takové to přeci už dávno není.
To že děláš event (který bude určitě super) v podstatě zadarmo a z nadšení, je věc záslužná a obdivuhodná, ale jde čistě o tvé osobní rozhodnutí...Nemysli si, že tím, že je to zadarmo si toho budou účastníci vážit víc. Domnívám se, že je to právě naopak, jak to ostatně můžeš pozorovat tady na serveru v chování prakticky ke všem lidem (hlavně programátorům), kteří se o něco zadarmo snaží a je jedno z jakého jsou tábora (pepa, Haluma, klama, Mafa, Gord ...) Nabídni prst a lidi ti utrhnou ruku...ale dělej jak myslíš, pořádej vyučovací eventy zadarmo, nech si "ukrádat" osobní čas a pak se ještě dočkej remcalů...jsem zvědavý, jak dlouho by ti takováto aktivita vydržela.


Pro všechny odpůrce kurzu: Jak vyplývá z diskuze, jsou dva hlavní důvody, proč se vám zmiňovaný kurz nelíbí. Tím prvním je jeho zpoplatění. Osobně se mi výdělečnost aktivity zmiňovaného kurzu také moc nelíbí, především mi (teď už) připadá zbytečný, ale přesto, pokud budou jejich aktivity splňovat všechny náležitosti pro "podnikání", nezbývá mi než to tolerovat...ostatně vám nic jiného kromě planých řečí taky nezbývá :-)
...Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat.

-zrovna jako u koláčků a kartiček .. udělali jste jim vynikající reklamu. Že je negativní vůbec nevadí. Takže gratuluju :D

Dál tu padla "dobrá rada" eventů...asi po prvním týdnu, co jsem začal navštěvovat geocaching.cz a číst úroveň zdejších příspěvků, mě podobně jako Mauricii přestalo lákat chtít se s většinou zdejších diskutérů družit, zvlášť pokud prý něco jiného předvádí kačeři tady a jako "vyměnění" jsou pak na eventech (psal zde Alkes a Werki).
A hodnocení zkušenosti kačerů podle odlovených keší jsou už pak zcela mimo mísu...ale to už je na jinou, mnohem trapnější debatu.


Druhý důvod, proč nesnášet osvětu v geocachingu (placenou či neplacenou), má sorta ještě radikálnějších kačerů, kteří by chtěli [pozor přijde nadsázka] zavádět vstupní testy, pozastavovat nové registrace, plížit se nocí v anonymitě kanály, protože co kdyby si jejich aktivity, jejich životní náplně, někdo všimnul a chtěl jim jí nedejbože ukrást, přivlastnit si jí, zprznit, přizpůsobit obrazu svému...to se přece nesmí stát! :-)
Přátelé, tak pro vás mám jedno sdělení: Děláte to už moc dlouho. Vážně si myslíte, že po jednom přitroublém článku v novinách, při prodeji nějakých kartiček nebo placiček, při placeném kurzu, se vám sem nahrne stádo mudlobarbarů, které nebude mít na starosti nic jiného, než po nocích lítat s čelovkou po lese, plazit se kanály, brodit se sněhem a plenit vaše opečovávané keše? To že se geocaching stal hlavní náplní vašeho volného času neznamená, že pro většinovou populaci je něco úžasného trávit čas hledáním plastových krabic! Víte proč je hlavně důležité udržovat to VELKÉ TAJEMSTVÍ? Není to kvůli přílivu nových lidí, není to kvůli případnému zničení kešek. Je to kvůli tomu, že nás to s tou tajemností baví mnohem víc a potřebujeme si sami před sebou hrát na pocit nějaké výlučnosti před okolním světem, který ale naše potrhlá aktivita vůbec nezajímá :-) Když už si pečlivě vyberu, komu z mudlokamarádů o svém novém koníčku něco z lehka naznačím, zpravidla se na mě dívá jako na hovado, přinejlepším nasadí soucitný úsměv...Vzpamatujte se a bavte se občas i s mudly (to jsou všichni ti lidé, co je nepotkáváte na eventech). Geocaching budou dělat vždycky jen lidé, kteří jsou dost blázni na to, aby je tak nesmyslná aktivita, jakou geocachig je, bavila, takže na nováčky koukejte být hodní, jsou stejně postižení jako vy! Ale to, jak se k tomu dostanou, a za co budou chtít případně zaplatit, ponechejte laskavě na nich...Za příslušnost ke kačerskému stavu se ještě svéprávnost neodebírá...
  • 0

#123 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:33

Werki napsal/a:
... tady jde o to, že se někdo snaží vydělávat na něčem na čem by se prostě vydělávat nemělo...

Ty kráso! Jaký že je rok?? Mně se spíš zdá, že tady jde o to, že se někdo snaží ostatním určovat na čem smí a na čem nesmí vydělávat...
  • 0

#124 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:45

HuntBehind napsal/a:
Sutechu, četl jsem od tebe už hodně příspěvků a v podstatě se všemi se ztotožnil, ale tady s tebou nesouhlasím. Osobně chápu tvé mladické rozhořčení a potřebu chránit poslední výspu něčeho čistého, nezkaženého a nekomerčního...ale přestože se v geocachingu pohybuju jen chvilku, ruku na srdce, takové to přeci už dávno není.
To že děláš event (který bude určitě super) v podstatě zadarmo a z nadšení, je věc záslužná a obdivuhodná, ale jde čistě o tvé osobní rozhodnutí...Nemysli si, že tím, že je to zadarmo si toho budou účastníci vážit víc. Domnívám se, že je to právě naopak, jak to ostatně můžeš pozorovat tady na serveru v chování prakticky ke všem lidem (hlavně programátorům), kteří se o něco zadarmo snaží a je jedno z jakého jsou tábora (pepa, Haluma, klama, Mafa, Gord ...) Nabídni prst a lidi ti utrhnou ruku...ale dělej jak myslíš, pořádej vyučovací eventy zadarmo, nech si "ukrádat" osobní čas a pak se ještě dočkej remcalů...jsem zvědavý, jak dlouho by ti takováto aktivita vydržela.


Ano, chápu, co tím myslíš. Ale přesto si musím trvat na svém.
Těch remcalů jsem už bohužel zažil mnoho - ať to už byl projekt geohry Mafie, kde se za všechen můj věnovaný čas, energii a nápady, dočkal uznání pouze Czecho Cowboy, který se na hře téměř nepodílel a my to všechno s FHonzou (kdo z účastníků hry zná jeho jméno?) oddřeli za něj, ať už je to wherigo Záhada Blair witch, která nebyla mnohými, především "zasloužilými" kačery (náhoda?) vůbec pochopena nebo ať jsou to další dílčí věci, kterými tu nebudu zatěžovat. A ani tento event nedopadne určitě tak, jak bych si představoval - už vidím v jasných barvách, jak budou mít někteří chroniční stěžovatelé řeči, co všechno nebylo na 100% (a že to jde splnit jen málokdy).
Takže jak vidíš, negativní zkušenosti mám a přesto mě práce pro komunitu neodradila. Přiznávám, že jsem s tím chtěl už mnohdy seknout, protože lidi jsou nevděční a zkazí vše, co pracně vytvoříš, ale zatím jsem se vždycky oklepal a začal pracovat na něčem dalším. Až mě jednou někdo skutečně naštve, tak s tím praštím a nenechám ze sebe dělat dále vola. A jen tak mimochodem, nečekám, že si mě někdo bude vážit, já od toho chci jediné - mít pocit, že jsem alespoň někomu pomohl v tom, co neovládá.
Ale zpět k původnímu tématu - nemám pocit, že kdyby byl (jakýkoliv) event, kurz či cokoliv jiného, placený, tak že bych z toho měl alespoň já dobrý pocit, jak si vykompenzuji své rozhořčení penězi, které od účastníků vyberu. Je to možná onou mou mladickou naivitou a idealismem, možná, že až za půl roku dokončím práva, začnu na to nahlížet jinak, ale prostě nemám pocit, že by měl kdokoliv takovýmhle způsobem kořistit, když jde o komunitu. To je jako kdyby si jeden skaut udělal placený kurz vázání uzlů a vlajkové abecedy pro své kolegy, kteří to neovládají a potřebují to ke zkoušce... Tohle se prostě v kolektivu nedělá a myslete si o třeba mně, že jsem idealistický blbec ;)
Takže abych to shrnul - když někdo půjde na ten kurz geocachingu, jeho věc, ale ony organizátory minimálně morálně odsuzuji.

Ad Sobokar - Proč určovat? To je jejich věc, jestli to zorganizují, či ne, ale odsoudit je snad můžeme, ne?
  • 0

#125 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:54

Sutech napsal/a: Proč určovat? To je jejich věc, jestli to zorganizují, či ne, ale odsoudit je snad můžeme, ne?


No jasně, ale až za půl roku a v taláru ;)
  • 0

#126 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 1:57

HuntBehind napsal/a:
zvlášť pokud prý něco jiného předvádí kačeři tady a jako "vyměnění" jsou pak na eventech (psal zde Alkes a Werki).

Tak to jsem nepsal. Měl jsem na mysli za prvé, že lidé vystupující na fórech a hlavně ve většině flamů nejsou ani omylem reprezentativním vzorkem geopopulace chodící na eventy a za druhé, že spousta flamů vzniká z neporozumnění, co se snaží druhý říct, jak to myslí, neosobnosti a podobně. Elektronická komunikace postrádá spoustu aspektů té normální osobní a ano, částečně je výsledkem i to, že lidé se k sobě v reálu chovají jinak. Nevidím na tom nic divného a opovrženíhodného. Navíc to, že se s někým v některých věcech neshodnu vůbec neznamená, že si s ním nejsem ochoten dát v klídku pivko a pokecat.;)
Podle mě, dokud nezavítáš na event a nepoznáš se aspoň s pár lidma osobně, budeš žít pouze ve virtuální realitě geocachingu a z ní nemá smysl dělat žádné závěry.
  • 0

#127 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 2:44

Sodobar napsal/a:

Werki napsal/a:
... tady jde o to, že se někdo snaží vydělávat na něčem na čem by se prostě vydělávat nemělo...

Ty kráso! Jaký že je rok?? Mně se spíš zdá, že tady jde o to, že se někdo snaží ostatním určovat na čem smí a na čem nesmí vydělávat...


No co na to říct, naštěstí Sutech to napsal uplně dokonale ve svém posledním příspěvku hlavně v tom odstavci co končí smajlíkem a můžu se s tim jen ztotožnit.

EDIT: jo a kdyby jsis to přečetl pořádně tak tam je napsáno "nemělo" ne "nemá" čímž je to myšleno z etického hlediska vůči komunitěm přesně jak píše Sutech
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#128 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 2:50

HuntBehind napsal/a:


Ohledně těch vyměňených, jde o to, že na eventech se oběvůjí uplně jiní lidé než tady na foru teda až na to to vlákno kde se vyjádřilo i několik lidí co se tu běžně ani nevyjadřuje... a nebo neřeší blbiny jako je třeba to omezování nováčků.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#129 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 8:58

Sodobar napsal/a:
Proč jste proti tomu tak napružení? Je to normální podnikatelský záměr. Nikdo nikoho nenutí aby tam chodil.
Mimochodem, myslím, že to má naději na úspěch. Ne každý má kamaráda, který mu vše vysvětlí...


Hm, supr. Na vysvětlování jsou to ti praví se spoustou zkušeností...

Model typu - chceš pomoct - zaplať se mi tedy ani trochu nelíbí. Vychází mi z toho, že kdo si doteď neřekl za rady o peníze je pěkný hlupák..

Prostě mi to připadá stejně neetické, jako vypírat peníze za kurzy první pomoci !!!
  • 0

#130 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 9:17

Chtěl bych poprosit, jeslti by jste mohli psát kratší a údernější příspěvky...ty dlouhý 20ti řádkový názory mě nebaví číst (zejména teď když jsem otevřel oči) a tak si připadám, že o něco přicházím:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#131 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 9:36

Sutech, Wmh: perfektně napsáno, souhlas! /28.02.2009 23:42 a 01.03.2009 00:32 ano, dělat něco zadarmo je naivní, ale holt to některým dělá radost a je potřeba si toho vážit, ne to zlehčovat. Je to sice takový trochu Dušínovský, ale jsem rád, že se najdou lidi, co v sobě mají něco z Hochů od Bobří řeky. B) 2Sutech: ta Blair Witch nám prostě nesedla /nejen chybami, ale hlavně shodou nejrůznějších okolností/ - nehledej v tom, prosím, nic jiného.
  • 0

#132 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:07

Qnik napsal/a:
Chtěl bych poprosit, jeslti by jste mohli psát kratší a údernější příspěvky...ty dlouhý 20ti řádkový názory mě nebaví číst (zejména teď když jsem otevřel oči) a tak si připadám, že o něco přicházím:-(

Souhlasím a asi je lepší počkat na Mitakova glosa. Některé příspěvky jsou delší než samotný inzerát a pomalu těm lidem začínám fandit. Doufám, že tu někdo dohodí nějakou reportáž z kurzu.
  • 0
Kolo jede

#133 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:18

CykloDav napsal/a:

Qnik napsal/a:
Chtěl bych poprosit, jeslti by jste mohli psát kratší a údernější příspěvky...ty dlouhý 20ti řádkový názory mě nebaví číst (zejména teď když jsem otevřel oči) a tak si připadám, že o něco přicházím:-(

Souhlasím a asi je lepší počkat na Mitakova glosa. Některé příspěvky jsou delší než samotný inzerát a pomalu těm lidem začínám fandit. Doufám, že tu někdo dohodí nějakou reportáž z kurzu.


Qniku, věz, že pokud se někdo k něčemu chce vyjádřit a netouží psát jednověté štěky s gramatickými chybami (ve kterých přesto dokáže napadnout), jinak než obsáhleji to ani nejde...buď to čti a komentuj nebo nečti a nekomentuj. Třeba opravdu o něco přicházíš, ty úderníku :D

CykloDave, když už, tak Mitákovy glosy (i když takový slohový útvar jsem od něj ještě nečetl) ... ale to nevadí, pokud čekáš na Mitákovu aroganci a urážky, svůj příspěvek jsem stejně nepsal pro tebe...
  • 0

#134 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:18

ano, dělat něco zadarmo je naivní, ale holt to některým dělá radost a je potřeba si toho vážit, ne to zlehčovat. Je to sice takový trochu Dušínovský, ale jsem rád, že se najdou lidi, co v sobě mají něco z Hochů od Bobří řeky. smiley

Ale vždyť se to navzájem vůbec nevylučuje, kdo chce nabízí radu zdarma, kdo chce nabízí celodenní školení za peníze. Kdo nechce platit, zajde si na event, kdo nechce ztrácet čas, zajde si na školení. To máš jako s navigací, buď si seženeš všechno zadarmo a bude tě to stát spoustu času, nebo si zaplatíš hotové řešení, a máš to hned.


Prostě mi to připadá stejně neetické, jako vypírat peníze za kurzy první pomoci !!!

Ale kurzy první pomoci nejsou zadarmo http://www.cck-cr.cz/cz.php?id=pp

Je to možná onou mou mladickou naivitou a idealismem, možná, že až za půl roku dokončím práva, začnu na to nahlížet jinak, ale prostě nemám pocit, že by měl kdokoliv takovýmhle způsobem kořistit, když jde o komunitu.

Jo, to je známý jev, že na studiích je většina studentů levicově orientována a jakmile začnou živit rodinu a mají mnohem méně času, začnou si víc vážit odlišných hodnot a stávají se z nich pravičáci.

Jádro sporu je v tom, že zastánci kurzů zadarmo mají falešný pocit, že někdo dostane peníze za jejich práci. To se ovšem dá vyřešit velice jednoduše, školitelům stačí vytvořit výcvikové keše. Pokud je navíc zaregistrují i na gc.com, tak získá i komunita.




  • 0
MaFa

#135 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:21

No, když už chcete do byznysu tahat etiku, tak bych jen upozornil, že neexistuje nic jako geokešerská komunita. O komunitě se dá hovořit maximálně v případě těch několika stovek kešerů, kteří chodí na eventy, možná tak ještě pravidelní přispěvatelé tohoto serveru, ale ani jedna skupina podobný kurz nepotřebuje. Těžko ovšem můžeme považovat za komunitu ten anonymní zbytek, který se nechce s nikým kamarádit, ale chodit po lese a hledat krabičky. A mimochodem, čím víc bude takových morálních mrtvol, které budou "kořistit komunitu", tím více vyniknou ti nejlepší z nás, kteří budou nabízet stejné služby zadarmo. ;)
  • 0

#136 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:50

HuntBehind napsal/a:
Dál tu padla "dobrá rada" eventů...asi po prvním týdnu, co jsem začal navštěvovat geocaching.cz a číst úroveň zdejších příspěvků, mě podobně jako Mauricii přestalo lákat chtít se s většinou zdejších diskutérů družit, zvlášť pokud prý něco jiného předvádí kačeři tady a jako "vyměnění" jsou pak na eventech (psal zde Alkes a Werki).


Takze neco odsuzujes, nebo jsi na to ztratil chut driv, nez jsi na nejakej event dosel. Takze vis //smazáno, admin// o cem mluvis a jses dalsi z "virtualnich" diskuteru tady na foru. ;)

Vazne - zkus to prekonat a jednou nekam dojit, nemuzu Ti slibit, ze se tam potkame osobne, ale pravdepodobne uvidis, ze vetsina debilu z tohohle fora, kteri tam osobne dorazej, zase nakonec takovi debilove nebudou. (I kdyz vyjimky se samozrejme najdou! :D)

Co se tyka prilivu tech novacku - mno ano, ja osobne nemam zajem o priliv novacku, kteri projdou "rychlokurzem", nejsou si schopni nic sami najit a zjistit. Ovsem, kdyz se potkam u kese nebo u pivka s nekym, u koho vidim opravdu zajem a zacinajici "uchylku", tak radost mam.

Ty jo, Qnik ma vyjimecne pravdu - to jsou zase filozoficky uvahy //smazáno, admin//! :D Pojdte si tady slibit, ze budeme psat kratsi prispevky a cim dal vic off-topic, at se to tu pekne hada! Ja nez doctu ty dlouhy clanky, tak zapomenu, komu jsem chtel za co vynadat, koho jsem chtel poslat do pr... :D

Nebo to tady zavru!! B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#137 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:55

Ku*va, co je to tady za cenzuru?? V prvnim prispevku uvedu zdroj, odkud cerpam a jakysi anonymni admin mi ten link smazne?

Jak mam ted ty kurzy najit - chtel jsem se prihlasit! Rychle - nekdo mi to za pade reknete, nebo vam znicim vsechny kese! B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#138 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:59

Ja mam DYCKY pravdu ... staříku!
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#139 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 13:02

Qnik napsal/a:
Ja mam DYCKY pravdu ... staříku!


Hele, tak já už toho mám dost! Na tomhle fóru se všichni jenom hádaj a napadaj - nejdřív kvůli penězům, pak kvůli tomu, kdo má víc nebo míň bodů a kdo je větší/menší expert a teď už se budeme napadat i kvůli věku?

Tak takovejhle geokašing JÁ teda NECHCI! :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#140 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 14:24

Qnik napsal/a:
Ja mam DYCKY pravdu ... staříku!

Tak takove chytraky mam vazne nejradsi. Jeste pred par dny o nem nikdo nevedel, pak si odlovi Studanku, aby se trosku zviditelnil a ted nam tady rozdava rozumy! ;)http://www.geocachin...f2-efef64293534

H+ napsal/a:
Tak takovejhle geokašing JÁ teda NECHCI! :D

Tak ja taky ne. Nevim kdo s tim zacal, pak tu plnil fora nejaky Mitak, puvodem snad Slovak co nedosel az do Cech ;) a ted tu je zase Hacko, ktery napada kde koho i kde jakou kes a navic si je cpe do Bookmarku se znacne provokativnim nazvem. A pritom, kdyz usporada nejaky Event, tak ani sam nevi kde !!! :o
Chci zpatky stare dobre casy a to HNED!
:D:D:D
  • 0
VSA




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama