Přejít na obsah


Fotka

Konečně to někdo dokázal! Už jde dělat geocaching pro prachy!!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
169 odpovědí na toto téma

#81 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 10:48

Cece, docela by me zajimalo, co muze cloveka naucit o geocachingu kacer co ma 170 nalezu nebo nedejboze 3 nalezy :D Ja kdyz mel tolik nalezu, tak sem se furt radsi ptal na rady, nikdy me nenapadlo s tak malo nalezy nekoho ucit co to geocaching vlastne je :P
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#82 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 10:54

Tak to ja bych zase rad vedel, co se naucis po 170tem nalezu, co jsi se nenaucil do te doby. Krome snad potapeni s pristroji, horolezectvi, kryptologie a dalsich dovednosti pro loveni petkovych kesi, az ti ty jednodussi dojdou nebo prestanou uspokojovat - ale takove skilly tezko budou naplni kurzu zakladu geocachingu. To skutecne podstatne - tedy zachazeni s gps, mapou a navigacni skilly obecne, muze perfektne zvladat i clovek co nenasel kes zadnou.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#83 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:02

Kazdopadne si myslim, ze ted to tito "kaceri" budou mit na eventech tezke, teda pokud na ne vubec chodi i kdyz by tam mohli rozdavat letaky a delat nabory na sve kurzy kde prodavaji bohate zkusenosti z oblasti GC :P
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#84 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:04

Ale opravdu je to co chceme? Aby vsichni o tehle hre vedeli? Neni to nahodou to, proc to vlastne vsichni delame? (teda krome bodu do statistiky:p) To, ze ostatni o tom nevedi, to dobrosruzstvi, kdyz se plizite podel zdi a nenapadne prohlizite kazdou skulinu, kdyz obchazite kolem lavicky a cekate az konecne ta 80ti leta pani, co se tam prave usadila se svym pejskem a tvari se strasne znicene, konecne odejde... Pokud to bude delat tolik lidi, tak uz to fakt bude jen o tech bodech:( :(:([/quote] Když se někdo doví o kurzu, je jasné že o tom už něco ví. Je to hra pro všechny. Mě taky víc bavilo když byl GC tajnější, ale holt to už nejde vrátit zpátky. Tak je lepší informovat než jen kritizovat !
  • 0

#85 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:06

cztweety napsal/a:
Cece, docela by me zajimalo, co muze cloveka naucit o geocachingu kacer co ma 170 nalezu nebo nedejboze 3 nalezy :D

Ja kdyz mel tolik nalezu, tak sem se furt radsi ptal na rady, nikdy me nenapadlo s tak malo nalezy nekoho ucit co to geocaching vlastne je :P

Hele, ale na druhou stranu tu budujeme kapitalizmus a americkej sen. A pokud se najde někdo kdo jim za to zaplatí, budiž jim to přáno, já se tedy na školení nepřihlásil, ale řeknu bráchovi :-).
Docela těm lidem závidím to sebevědomí.
  • 0

#86 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:14

No, když tady čtu ten "hon na čarodejnice". Je mi z toho nejak smutno. Tolik nenávisti, závisti a netolerance se bohužel objevilo už i tady :( A já myslel, že to umí jen Paroubek s Ráthem...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#87 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:35

Napsal jsem všem třem do Geománie, aby taky něco řekli (resp. napsali). Jsem v očekávání ..
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#88 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 12:15

mariushka napsal/a:
Ale opravdu je to co chceme? Aby vsichni o tehle hre vedeli? Neni to nahodou to, proc to vlastne vsichni delame? (teda krome bodu do statistiky:p) To, ze ostatni o tom nevedi, to dobrosruzstvi, kdyz se plizite podel zdi a nenapadne prohlizite kazdou skulinu, kdyz obchazite kolem lavicky a cekate az konecne ta 80ti leta pani, co se tam prave usadila se svym pejskem a tvari se strasne znicene, konecne odejde...

Pokud to bude delat tolik lidi, tak uz to fakt bude jen o tech bodech:( :(:(




Když se někdo doví o kurzu, je jasné že o tom už něco ví. Je to hra pro všechny.
Mě taky víc bavilo když byl GC tajnější, ale holt to už nejde vrátit zpátky. Tak je lepší informovat než jen kritizovat !


to nebyla kritika, to byl namet k zamysleni!!!

je to samozřejme hra pro vsechny, ale jak to bude vypadat az to budou hrat vsichni?:P ne, ja nejsem principielne proti kurzu, jen se mi moc nelibi, kdyz se geocaching zbytecne zverejnuje. To je muj nazor!

Geocaching je hra, ktera se prece hraje srdcem a k tomu si kazdy musi najit cestu sam, to je na tom prece to nejkrasnejsi! A to se v zadnem kurzu nikdo nenauci:(

Když se někdo doví o kurzu, je jasné že o tom už něco ví...

Ano, od nekoho se to musel dozvedet, takze ten nekdo mu take urcite vysvetlil, kde najde potrebne informace.

Pokud je to takhle, a je potreba nejaka geoosveta, tak udelat GPS Adventures Maze Exhibit mi neprijde jako blbej napad. Tam se totiz najde urcite take nekdo, kdo vysvetli i rizika geocachingu ve vztahu s mudlokomunitou.

At si kazdy dela kurzy jaky chce (ja taky doucuji chemii za penize, tak proc ne geocaching;) Jen je potreba se zamyslet, jestli to nemuze veci vic ublizit nez pomoci. To je vse.
  • 0

#89 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 12:19

Tato diskuze je z 90% o prdu. 45% závisti (někdo měl nápad) a 45% žárlivosti (někdo kdo má méně bodů chce poučovat jiné). Dobře, souhlasím. Má na to každý nárok.

Ale 10% diskuze vypovídá o tom, co pro koho GC znamená. Body vedou :) . Proč tedy já? Pro mě je GC důvod jak se rozpohybovat z dnešního způsobu života. 3 měsíce po dooost blbým infarktu jsem rád za cokoliv co mi dokáže, že žiju. GC je v tomto ohledu to nejlepší. Navštívím místa s určitou zajímavostí (případně obtížností), zapojím tělo i mozek, strávím příjemné chvíle s rodinou, přáteli a když najdu, představím si, kdo už tu krabičku měl v ruce, kdo to vymyslel a schoval ...

Takže u mě body nesčítejte ;) a těm třem dejte prostor a čas, ať se projeví. Když to bude blbost, zanikne to samo. Možná se jim něco podaří.
  • 0

#90 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 13:53

DUsoft napsal/a:
Tato diskuze je z 90% o prdu. 45% závisti (někdo měl nápad) a 45% žárlivosti (někdo kdo má méně bodů chce poučovat jiné). Dobře, souhlasím. Má na to každý nárok.


Jenže nejhorší je, že tak 30% nepochopilo, že 70% si z toho dělá prdel. O body jde především, protože třeba já si za body kupuju u nás v samošce rohlíky, takže asi tak. Kdybych zjistil, kde se dají za body koupit piva, tak tam hned jedu.

Jinak Ti samozřejmě přeju, že si kešování tak užíváš a že Ti přináší spoustu radosti i v nelehkých podmínkách - o tom to je. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#91 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 18:47

Vancosi napsal/a:
já se tedy na školení nepřihlásil, ale řeknu bráchovi :-).
Docela těm lidem závidím to sebevědomí.


Jestli půjde Uwe na kurz, tak nemám problém se mu složit (určitě nebudu sám) na poplatek za zaváděcí cenu (na ten drahej pak už ne - tolik peněz dokupy nedám B)). Samozřejmě podmínkou bude, že nám Uwe potom osobně sdělí svoje pocity a zážitky.

Může i německy, Dolmetscherin nejakou seženeme... ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#92 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 19:31

To MaFa.Koukam,ze tam maji i mapu pokladu,to uz asi nevytvorili? No v cechach je mozne vsechno,co se tyka penez,bohuzel. Snad to GC prezije ve zdravi,ale event pro zacatecniky by asi byl dobry. Stacilo na ten odkaz kliknout a zjistis, ze je to jenom odkaz na geocaching.com, kdo nema ucet, tak stejne nic neuvidi - Groundspeak by si asi neztezoval. Jaky preziti GC mas na mysli? Je to zpusob jak privest dalsi novacky, a pokud jim nekdo vysvetli jak se maji chovat, co je TB/GC atd, tak uz vidim jenom sama pozitiva. A ze si za to nauctuje par korun, tak to opravdu muze vadit jenom v Cechach. Odkaz na mapu jsem samozrejme pochopil,ale nezda se mi dobre kese pouzivat na vydelavani. Preziti GC: uz mam par let po tanecnich,tak jsem uz videl a zazil,ze snaha o vydelavani penez na necem,hezkou vec zabila,nebo aspon poskodila. Nauctovani par korun: vadi mi takhle GC pouzit,jinak at si kazdy vydela co muze,ja mu to preju.A pokud si nemuze nekdo najit,co potrebuje ke kesovani,wiky,forum,co dodat.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#93 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:14

Přidávám pár odkazů na podobné bídáky: http://www.frontenac...data.cfm?ETID=7 http://education.usg...geocaching.html http://www.springmou.../geocaching.php http://www.evergreen...geocaching.html http://garmin.blogs....ching_at_s.html http://www.h-appelba...che=1&tx_ttnews[tt_news]=96&tx_ttnews[backPid]=3&cHash=1d02e7a3f3 http://www.chomuse.c...g-workshop.html http://postgis.vsb.c...ravene_akce.php nebo dokonce knihy pro začátečníky (vše na amazon.com) The Complete Idiot's Guide to Geocaching (Paperback) It's a Treasure Hunt! Geocaching & Letterboxing Geocaching For Dummies (For Dummies (Sports & Hobbies)) Local Treasures: Geocaching across America The Essential Guide to Geocaching: Tracking Treasure with Your GPS The Geocaching Handbook (Falcon Guide) Let's Go Geocaching: Boys' Life Reader Začínám se bát velkého přílivu začínajících poučených kačerů, dokonce snad budou lovit i stejné keše! Nebo dokonce budou nějaké zakládat! A to dokonce bez našeho posvěcení. :D
  • 0
MaFa

#94 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:17

[quote]noelin napsal/a:
[quote]mariushka napsal/a:


S tou kritikou to bylo myšleno všeobecně na všecky, kteří jen brblají a sami nic nového nezkusí. Sedí doma za pecí a přemyšlí jak je svět na hovno...
Naštěstí je to pár jedincu, co umí křičet a proto je jich všude nejvíce vidět a slyšet.
Co se týká masovosti... s tou už se nedá nic dělat. Od doby co se začly prodát Garminy i v zahradkářství ke kolu :)...
Jinak souhlasím že se tady řeší hovadiny, které žerou tak akorát neschopní závistivci :)
Nález 170 keší je dost na to, aby kačer mohl dávat rady nováčkum. A když tomu věnují tolik energie... nebo třeba jeich nabízená výhra je docela hodnotná... a chcou jen pár babek, není co závidět. Snad opravdu jen to jejich nadšení :)
  • 0

#95 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:28

noelin napsal/a:

mariushka napsal/a:
Ale opravdu je to co chceme? Aby vsichni o tehle hre vedeli? Neni to nahodou to, proc to vlastne vsichni delame? (teda krome bodu do statistiky:p) To, ze ostatni o tom nevedi, to dobrosruzstvi, kdyz se plizite podel zdi a nenapadne prohlizite kazdou skulinu, kdyz obchazite kolem lavicky a cekate az konecne ta 80ti leta pani, co se tam prave usadila se svym pejskem a tvari se strasne znicene, konecne odejde...

Pokud to bude delat tolik lidi, tak uz to fakt bude jen o tech bodech:( :(:(




Když se někdo doví o kurzu, je jasné že o tom už něco ví. Je to hra pro všechny.
Mě taky víc bavilo když byl GC tajnější, ale holt to už nejde vrátit zpátky. Tak je lepší informovat než jen kritizovat !





Máš to tam špatně překopírované. Ta reakce v rámečku není moje, na ní jsem pouze reagovala. Moje reakce je právě pod rámečkem.
  • 0

#96 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:34

[quote]mariushka napsal/a:
[quote]noelin napsal/a:
[quote]mariushka napsal/a:
Ale opravdu je to co chceme? Aby vsichni o tehle hre vedeli? Neni to nahodou to, proc to vlastne vsichni delame? (teda krome bodu do statistiky:p) To, ze ostatni o tom nevedi, to dobrosruzstvi, kdyz se plizite podel zdi a nenapadne prohlizite kazdou skulinu, kdyz obchazite kolem lavicky a cekate az konecne ta 80ti leta pani, co se tam prave usadila se svym pejskem a tvari se strasne znicene, konecne odejde...

Pokud to bude delat tolik lidi, tak uz to fakt bude jen o tech bodech:( :(:([/quote]



Když se někdo doví o kurzu, je jasné že o tom už něco ví. Je to hra pro všechny.
Mě taky víc bavilo když byl GC tajnější, ale holt to už nejde vrátit zpátky. Tak je lepší informovat než jen kritizovat ![/quote]




[quote]Máš to tam špatně překopírované. Ta reakce v rámečku není moje, na ní jsem pouze reagovala. Moje reakce je právě pod rámečkem.[/quote]

jo ja vim...diky, nejka se to zkopirovalo blbe
  • 0

#97 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:37

Je mi z toho smutno. Začínám se stydět, že patřím k této trapně zamindrákované společnosti. Na eventu mě asi nepotkáte, nemám chuť si kazit pěknou hru sdetkáním se závistivci, sobci, nesnášenlivci, netolerantními a bůhví jakými dalšími. Nejvíc mě naštvalo to vaše sobectví (koho se to týká, tak si to určitě přebere). Vy se můžete bavit GC, ale nikdo jiný už ne??? Kdyby si tohle myslel ten, co vám o GC řekl, tak tu dnes nesedíte a neprudíte ostatní.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#98 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:58

mauricie napsal/a:
Je mi z toho smutno. Začínám se stydět, že patřím k této trapně zamindrákované společnosti. Na eventu mě asi nepotkáte, nemám chuť si kazit pěknou hru sdetkáním se závistivci, sobci, nesnášenlivci, netolerantními a bůhví jakými dalšími.

Pro nekažení si nálady je mnohem praktičtější buď fóra nečíst, nebo je aspoň nebrat tak vážně. ;)
Event je asi tak jediné, co by ti naopak mohlo pohled spravit. Fakt jsem zatím nezažil žádnou debatu tohohle typu. I když ta o zdrojích a budoucnosti světa posledně byla docela výživná :D:D... v dobrém slova smyslu.
  • 0

#99 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 21:03

mauricie napsal/a:
Je mi z toho smutno. Začínám se stydět, že patřím k této trapně zamindrákované společnosti. Na eventu mě asi nepotkáte, nemám chuť si kazit pěknou hru sdetkáním se závistivci, sobci, nesnášenlivci, netolerantními a bůhví jakými dalšími.

Nejvíc mě naštvalo to vaše sobectví (koho se to týká, tak si to určitě přebere). Vy se můžete bavit GC, ale nikdo jiný už ne??? Kdyby si tohle myslel ten, co vám o GC řekl, tak tu dnes nesedíte a neprudíte ostatní.


ale tohle mi už nedá, tady nejde o sobectví tady jde o to, že se někdo snaží vydělávat na něčem na čem by se prostě vydělávat nemělo... a kdyby jsi právě jezdila na ty eventy tak poznáš, že nikdo zamindrákovanej není. Jezdí tam spousta lidí co se prostě chtějí pobavit a příkladem toho je tedka naposledy Get-together kde jsme se konečně potkali s benjem5 a i po několika emailových a logovacích roztržkách se to všechno přešlo s humorem stejně jako to, že se to dělá pro body což je tady několikrát zmiňováno a pokaždý myšleno s humorem, ale to bohužel nepoznáš protže nejezdíš na ty eventy a neznáš ty lidi ;)

EDIT: musí souhlasit s alkesem, eventy jsou o spoustě debat, ale vždicky všechno s humorem :D
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#100 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 21:05

Wexicek napsal/a:
Honzo neboj, stálý zákazníky si přeci musím předcházet! :D:D:D



Zatím se bavím čtením...ale na tohle se nedá nereagovat. Wexo..do háje, to se dělá prozrazovat tady svoje zákazníky? To je jak kdyby bordelmama na obecní vývěsce dala seznam klijentů svého expresu.....teď by ses měl stydět teda!
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka