Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.97 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 16:45

kapitola : to by ale nemel byt problem FW ne? Kdyz to s topo2 makalo OK. Podle me je 2.97 stejna jako 2.96 jen bez tech dvou chyb co lidi reportovali....
  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 17:15

Tohle nemusí být nutně chyba FW... Pár lidí si stěžovalo na samotný Atlas 8, prý je tam dost chyb a někde naviguje opravdu nesmyslně...

Viz třeba http://path.cz/forum...f=6&t=617#p4452
  • 0

#23 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 20:28

HuntBehind napsal/a:

TantalCZ napsal/a:...nefunguje mi korektně kompas.

Co to znamená?


To znamená, že, jakmile se zastavím, zastaví se i kompas a pokud se otáčím kolem dokola, tak se šipka ani nehne. Prostě se to chová jako simulace kompasu v přístrojích, které nemají elektronický kompas.
  • 0

#24 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 20:52

Taky se mi občas kompas zasekává ale dělalo to i ve starších verzích. Netuším proč se zasekává, docela mě to prudí. Stačí se trochu pohnout a kompas se taky pohne. Dělá to jen někdy.
  • 0

#25 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 21:01

To je fakt, teď se s tím už hodinu hraju, zkouším testovat s navigací i bez a žádný problém. Zřejmě se to kousne jen v určitém okamžiku. Dál se mi dnes povedl i zásek při navigaci po silnici. Za jednou z křižovatek se přestala vykreslovat mapa. Kurzor se pohyboval dál ale neměnil směr podle jízdy. Pomohlo jen vypnutí/zapnutí přístroje.
  • 0

#26 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 8:25

Skleba napsal/a:
kapitola : to by ale nemel byt problem FW ne? Kdyz to s topo2 makalo OK. Podle me je 2.97 stejna jako 2.96 jen bez tech dvou chyb co lidi reportovali....

No to je mozne, ale je zvlastni, ze stejnou cestu jsem uz bez podobnych efektu absolvoval s toutez mapou a a jinym FW bez podobnych efektu.
  • 0

#27 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 20:51

Tak dnes se mi zásek el. kompasu stal 2x ze tří keší, což je s ohledem k dohledávání pořádný nedostatek. Pro mě to tedy poprvé znamenalo downgrade na verzi 2.96. Doufám jen, že downgrade zabere, do verze 2.97 jsem se totiž s podobným zakousáváním el. kompasu nesetkal.
  • 0

#28 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 20:59

Ta dnes se mi stala taková zajímavá věc. Zapnul jsem Oregona a hodně dlouho hledal satelity. Když je nakonec našel přesnost GPS byla hrozná od 25m do 150m. občas se to trochu vzpamatovalo ale v podstatě celý den to blblo. Je pravda že jsem ho zapínal v místě kde je slabší signál ale ne zase tak. Situace se moc nezlepšila ani když jsem přišel domů kde mám jinak perfektní signál přesnos byla cca 18 m a 4 satelity (normálně 11 satelitů a přesnost až 2m). Myslím že jsou navině špatné informace v almanachu protože mi pomohlo až nahrání staré verze fw. 2.80 a tím pádem smazání almanachu. Potom jsem nahrál verzi 2.95 a opět nové nahrání almanachu. Verzi 2.97 tam zatím dávat nebudu protože nevím jestli to nezpůsobila právě ona. Možná bylo řešením jestli by šlo nějak jednoduše smazat almanach pokud by se něco podobného opakovalo.
  • 0

#29 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:01

Tamila napsal/a:
Verzi 2.97 tam zatím dávat nebudu protože nevím jestli to nezpůsobila právě ona. Možná bylo řešením jestli by šlo nějak jednoduše smazat almanach pokud by se něco podobného opakovalo.


No ty problemy co popisujes lidi hlasej uz od 2.95:
http://www.gpsfix.ne...ception-issues/

Takze 2.97 uz to vic nezkazis :) Almanach se smaze master resetem (coz je mozna vetsi opruz nez zmenit firmware) a podle komentaru v tom linku se tim stejne nesmazou hotfix data ktery s tim problemem pry souvisi...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#30 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:11

Me teda master reset opravdu nepomohl.Sel jsem na 2,93 a znova na 2,96a7.Tento problem jsem resil uz asi2x nebo3x.
  • 0

#31 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:21

No ani by mi nevadilo vrácení staršího fw jen kdyby se tím nesmazali mnou vytvořené waypointy nebo alespon kdyby šly zazálohovat a potom zpět nahrát.
  • 0

#32 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:26

TantalCZ napsal/a:
Tak dnes se mi zásek el. kompasu stal 2x ze tří keší, což je s ohledem k dohledávání pořádný nedostatek. Pro mě to tedy poprvé znamenalo downgrade na verzi 2.96. Doufám jen, že downgrade zabere, do verze 2.97 jsem se totiž s podobným zakousáváním el. kompasu nesetkal.


Taky mi dnes u jedné keše nefungoval kompas. A taky po přepnutí profilu se nezobrazila mapa, v obou případech pomohl restart.
  • 0

#33 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:45

Nic podobného tady popisovaného nepozoruji. Kompas kalibruji před každým dohledáváním, nebo při každé odpadlé čárce z baterek. Několikrát jsem ho kontroloval s klasickým kompasem a lišil se cca +/- 5°. Ale je to asi tím, že Oregon nemá záměrnou nitku a hledí.
  • 0

#34 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 23:36

Kalibraci jsem pochopitelně prováděl před dohledáním všech keší, ale bez změny. Pomůže jen restart. V poslední době mě taky štvě vlastnost zvaná "hotfix". Stejně je přesnost po zapnutí na cca 30-40m, takže pro mé potřeby k ničemu a musím čekat cca minutu na zpřesnění. Takže za sebe bych ji klidně oželel.
  • 0

#35 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 23:38

Tamila napsal/a:
No ani by mi nevadilo vrácení staršího fw jen kdyby se tím nesmazali mnou vytvořené waypointy nebo alespon kdyby šly zazálohovat a potom zpět nahrát.

Ale to přece jde. Stačí si přenést bodíky do MapSource, uložit jako GPX a po resetu, downgradu a dalších zlomyslnostech opět nahrát do přístroje.
  • 0

#36 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 5:46

Včera jsem hrál nějaké wherigo kešky a kompas byl naprosto nepoužitelný. Večer se zkusím vrátit na 2.95
  • 0

#37 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 8:11

Tak jsem si dal 2.97 verzi. Hledal jsem sni nekolik kesi v lese a ve meste ( cca 15 ) a presnost byla dobra, dovedlo me to az na kes. Ja problem s presnosti u teto verze vubec nemam ( teda zatim ).
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#38 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 9:14

Tamila napsal/a:
Ta dnes se mi stala taková zajímavá věc. Zapnul jsem Oregona a hodně dlouho hledal satelity. Když je nakonec našel přesnost GPS byla hrozná od 25m do 150m. občas se to trochu vzpamatovalo ale v podstatě celý den to blblo. Je pravda že jsem ho zapínal v místě kde je slabší signál ale ne zase tak. Situace se moc nezlepšila ani když jsem přišel domů kde mám jinak perfektní signál přesnos byla cca 18 m a 4 satelity (normálně 11 satelitů a přesnost až 2m). Myslím že jsou navině špatné informace v almanachu protože mi pomohlo až nahrání staré verze fw. 2.80 a tím pádem smazání almanachu. Potom jsem nahrál verzi 2.95 a opět nové nahrání almanachu. Verzi 2.97 tam zatím dávat nebudu protože nevím jestli to nezpůsobila právě ona. Možná bylo řešením jestli by šlo nějak jednoduše smazat almanach pokud by se něco podobného opakovalo.

Stejný problém jsem měl včera 2.5.09 ve Strmilově ;), problém vyřešen podřazením na 2.80 a zařazením B2.96, neboť se mi to stalo v B2.97, která mne v Atlasu 8 také navidovala neuvěřitelně blbě, jěště, že cestu do Slavonic znám, tak jsem se nenechal zmást. Naštěstí jsem měl v batohu starou dobrou 60tku a ta se chovala jako vždy vzorně.
  • 0

#39 goody-cz

goody-cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 12:53

Hmm, včera 2.5 jsem lovil a kompas si ze mne také dělal jundu. Tak jsem vypl zapl, kompas se chytil směrem, který se mi líbil a když už jsem juchal a křičel HURAAA, tak si ručička odpochodovala cca. 80st jinam. Podřazovat se mi nechce, tak ještě budu zkoušet a uvidíme. Asi měl kompas dobrou náladu.
  • 0

#40 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 18:34

Dnes jsem pozoroval zajímavou věc. Včera vypnutý Oregon nastavený na WAAS dnes po zapnuti nenašel ani jednu družici. Na balkoně jich chytnu několik bez problémů a dnes nic. Chvilku jsem myslel na nejhorší a pak si vzpomněl na včera zapnuté WAAS a přepnul na normální režim, družice hned naskočily. Tuze zajímavá věc:o.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka