Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.97 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 19:14

Jen bych rád připoměl, že při nálezu podobné chyby je výborné kontaktovat elektronicky Garmin - OregonBeta@garmin.com Jinak ta beta nebude final nikdy ;)
  • 0

#42 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 20:42

Musím se přidat k nespokojeným kačerům. Tahle beta se mi zatím nejvíce ze všech seká. Musel jsem dnes asi 3x vytahovat baterku. Buď zmizela mapa a nebi se sekl úplně. Také mne štve, že když dám v POI najít město, tak nic nenajde. Musím dát hledat adresu a vymýšletsi ulici a číslo. Tohle již však blblo i u verze 2,96
  • 0

#43 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 6:03

Tak už je tam zpět 2.95 O víkendu jsem ho testoval a strašně plave kolem bodu. Přesnost 3m jsem 2 m od cíle, otočím se na místě a jsem najednou 15 m daleko. Taky se mi to několikrát kouslo.
  • 0

#44 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 8:41

To jsem zatím jediný spokojený s 2.97? Žádný problém s vyhledáváním POI či adresou, žádné tuhnutí, kompas mi funguje normálně. Prostě s novou verzí jsem ještě nemusel vyklepávat baterky kvůli zatuhnutí B) A to dlouhé vyhledávání satelitů či přesnost - to mi někdy udělá, ovšem bez ohledu na verzi, už od začátku a velice rychle se to srovná. Ještě ty šipky :)
  • 0

#45 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 9:01

Saludo napsal/a:
To jsem zatím jediný spokojený s 2.97?
Žádný problém s vyhledáváním POI či adresou, žádné tuhnutí, kompas mi funguje normálně. Prostě s novou verzí jsem ještě nemusel vyklepávat baterky kvůli zatuhnutí B)
A to dlouhé vyhledávání satelitů či přesnost - to mi někdy udělá, ovšem bez ohledu na verzi, už od začátku a velice rychle se to srovná.
Ještě ty šipky :)


Já jsem taky spokojený, nenarazil jsem na žádný problém s fw 2.97. Já mívám obecně méně problému s GPSkami než ostatní a víceméně to přičítám částečně štěstí a částečně tomu, že v nich nepoužívám češtinu. :) A taky kompas.

Obecně platí, že se ozývají většinou ti nespokojení, i když jich může být menšina.
  • 0

#46 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 10:13

Saludo napsal/a:
To jsem zatím jediný spokojený s 2.97?


...neboj, ono těch spokojených bude víc :), já si taky na nic nestěžuju a proto nemám potřebu to sem psát - teď jen kvůli tobě aby si se necítil provinile že nemáš problémy :D
  • 0

#47 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 10:27

Saludo napsal/a:
To jsem zatím jediný spokojený s 2.97? ...


Také se hlásím do klubu spokojených uživatelů, prozatím jsem neměl problém ani s jednou verzí, pokud neberu v potaz minutové zatuhnutí vždy po vystoupení z dopravního prostředku, ale to mi dělá GPS-ka od začátku, bez ohledu na verzi.
  • 0

#48 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 12:37

Jo, spokojenost.

To delší vyhledávání satelitů nastane kdykoliv se s vypnutým přístrojem přemístíš o více než cca 50km. Autonavigace Garmin (když hledá družice a trvá to déle) tak se ptá, jestli jsem v místnosti, potom se ptá na datum, potom na čas a potom na to, jestli nejsem dále než 50km od poslední pozice, kdy byl zapnutý. Až potom hlásí, že nelze najít družice.
  • 0

#49 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 16:03

Sally.cz napsal/a:

Saludo napsal/a:
To jsem zatím jediný spokojený s 2.97?


...neboj, ono těch spokojených bude víc :), já si taky na nic nestěžuju a proto nemám potřebu to sem psát - teď jen kvůli tobě aby si se necítil provinile že nemáš problémy :D

Ahojky.
Toz, taky hlasim spokojenost.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#50 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:10

No co se tyce kompasu, zajimalo by me jestli problem je v tom, ze oregon se spatne / pomalu rozhoduje kdy pouzit elektronicky kompas a kdy vypocty z pohybu gps. Zasekly kompas by totiz mohl znamenat, ze se porad snazi pouzivat pohyb, ale kdyz clovek stoji na miste... Skoda ze to nijak neindikuje takze clovek nevi. A idealne kdyby ho mohl rychle primo na kompasove obrazovce prepnout bez lezeni do nastaveni...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#51 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:26

S tímhle mne Oregon také vytáčí :@ I staré eTrexy měly v nastavení kompasu možnost si zvolit pod jakou rychlostí (a jak dlouhou dobu se tou rychlostí GPS pohybuje) se má zapnout... Oregon si to dělá podle svého, a asi tedy pokaždé jinak...
  • 0

#52 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 16:42

Tak tak, přesně to bude ten problém. Nicméně doufám, že inženýři v Garminu o problému vědí a usilovně pracují na jeho odstranění :D
  • 0

#53 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:05

Pripadne to chce dalsi e-mailovou akci, treba bude uspesnejsi nez sipky v listingu :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#54 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 7:53

No a nebo si kompas vypněte a naučte se chodit podle tracklogu - z toho lze přece naprosto jednoznačně určit kterým směrem dál (somězřejmě pokud si člověk pamatuje odkud přišel) ;)
  • 0

#55 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 9:30

abakus napsal/a:
No a nebo si kompas vypněte a naučte se chodit podle tracklogu - z toho lze přece naprosto jednoznačně určit kterým směrem dál (somězřejmě pokud si člověk pamatuje odkud přišel) ;)

Moje řeč a nemusí se to kalibrovat ;).
  • 0

#56 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 9:56

A není pak spolehlivější pořídit buzolu a papírovou mapu včetně leteckého snímku kešky? :D
  • 0

#57 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 11:10

TantalCZ napsal/a:
A není pak spolehlivější pořídit buzolu a papírovou mapu včetně leteckého snímku kešky? :D


Nejpřesnější a vždy funkční je prosté řešení - nechat GPS ať ukáže azimut k cíli a ten nastavit na normálním kompasu. Používám to dávno zvlášť tam, kde je chabý signál. Vylezu si na místo s lepším signálem, nastavím azimut a mlázím se pak prodírám podle obyčejného kompasu.
  • 0

#58 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 13:31

Atip napsal/a:

abakus napsal/a:
No a nebo si kompas vypněte a naučte se chodit podle tracklogu - z toho lze přece naprosto jednoznačně určit kterým směrem dál (somězřejmě pokud si člověk pamatuje odkud přišel) ;)

Moje řeč a nemusí se to kalibrovat ;).

Nedelam to jinak. Nejdrive podle fialove cary pak podle tracklogu.
  • 0

#59 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 10:04

martinm napsal/a:
taky to využiju, když v nějaké rafinovaná multi nebo mystery musím měřit azimut. U Sight 'N Go! jsou vidět stupně azimutu (jinak jsem nepřišel, jak je zobrazit)



stupně azimutu si nastavíš v menu nastavení - nastevení kompasu a tam zadáš pod tlacitkem zobrazeni směru - "STUPNĚ" Zobrazovat se ti budou v horní liště u kompasu.
  • 0

#60 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 21:25

Dneska se mi vrátil Oregon z opravy. Je v něm nějaká pravěká verze FW. Na zítrejší lov tam chci nasypat vyzkoušenou 2,95. Nemůžu najít jak, myslím že jsem to ještě nedělal a tady to nemůžu boha najít. Má ještě někdo češtinu pro 2,95? Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama