Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#221 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 12:43

spuzva napsal/a:
Dva puky vložíš, jedne uzmeš. Já pak vyberu ty přebytky. Bude to legální a ptakopyskové neceknou ni muka :-)

Jo a vezmi to pak někdy v létě k Míše na chaloupku, ať nemusíme grilovat na mokrým dříví B) Tohle už je sušený.
  • 0

#222 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 12:43

PaWcz napsal/a:
Kristina má pravdu v tom, že CWG je předmět běžné výměny. Myslí si taky, že TB a GC jsou předměty běžné výměny, což bude ta hlavní chyba.

Ale chleba kvůli tomu dražší nebude a každý asi narazí i na větší problémy, než nějaké to stopené CWG. Takže slunce v duši;)

2 spuzva
Věřím, že najdeš spoustu ochotných lidí, co vyberou přebytky za Tebe :P
Když to nebude daleko, rád s vybíráním přebytků pomohu sám.


Nesouhlasim... Kdyz to vememe historicky a odmyslis si GC,TB,CWG...
( drive nic takoveho nebylo, co jsem cetl, a geocaching ano )
CWG je signitem. Regulerni item,ktery menis za jinou vec,ktera ma stejnou, nebo vetsi, hodnotu. TB bys mohl menit, pokud bys k nemu dal aktivacni kod. Tyto předměty nejsou součástí běžné výměny. A to je myslim rozhodujici v cem chybovala....


viz. GEOWIKI v americke verzi je to take popsano...


Trasovatelné předměty
Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Trasovatelné předměty (anglicky Trackable Items, Trackables) jsou předměty, jejich úkolem je cestovat z cache do cache a u nichž se sleduje jejich pohyb. Typickým představitelem je Travel Bug (TB) nebo Geocoin (GC) (přímá podpora Geocaching.com), dalšími např. Pathtag, Geolutin nebo Geokrtek. Tyto předměty nejsou součástí běžné výměny a nálezce by si je neměl ponechat, ale měl by je vložit do jiné cache pokud možno s ohledem na úkol, který je popsán v listingu konkrétního trasovatelného předmětu.

Trackovatelné předměty je možné vybírat a vkládat i do tebou již dříve nalezené kešky, nebo do kešky tebou založené (zvláště pak, když to pomůže splnit jejich úkol). Jejich vložení při opakované návštěvě kešky zaloguješ logem typu "Write Note"

Více na stránce věnované Travel Bugu a Geocoinu.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#223 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 13:17

Dr.Uli napsal/a:
Nesouhlasim...


Problém s porozuměním textu? Nenapsal jsem nic jiného, než ty ;)
Akorát kvůli tomu nemetám blesky a nelamentuji nad zkažeností lidstva, jako někteří. Ale aspoň se SPUZVA pobaví, když už to téma zákeřně oživil:).
  • 0

#224 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 13:18

Svoje CWGčka dávám jen do pěkných keší. Dělám to pro sebe. A je mi úplně jedno, když si ho někdo vezme "zadarmo", bez výměny. Geocaching totiž nedělám kvůli výměně koleček...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#225 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 13:18

Dr.Uli napsal/a:
Tak mala ukazka... Napsal jsem mail jedne kacerce...

Ahoj, vcera jsem byl na kontrole sve cache a take jsem kontroloval
logy. Jiz pri posledni kontrole jsem zjistil,ze chybi dost CWGcek,co
jsem do cache dal. Vcera jsem videl v logbooku tvuj log... IN: TB OUT:
CWG. Myslis,ze je to v poradku? Je to trochu proti pravidlu ferove
vymeny poslat trackovatelny predmet a vzit CWG. Cekal bych to od
zacatecnika,ale ty mas nekolik stovek nalezu. Jakub

odpoved...


Ahoj,
Jsou někde pravidla vyměňování, které jsem potvrzovala, že s nimi souhlasím? Předmět za předmět je podle mého názoru ok, někdy měníme i CWG za GC, ono některé lidi potěší i když najdou TB. Nehledě na to, že mám pocit, že to snad byla keš, kde Michal dával své cwg při první návštěvě, ale žádné si nebral... Ale to je jen pocit, ruku do ohně bych za to nedala...

Je pravda, že si někteří lidé myslí, že CWG má stejnou hodnotu jen jako jiné CWG a nic jiného, ale podle mě je to normální předmět na výměnu, nevím co je na tom tak úžasného. Co se týče hodnoty, tak oproti ca deseti korunám, na které vyjde jedno CWG mi TB, kde stojí jen známka přes sto korun hodnotnější. Nehledě na to, že jsou častěji i hezčí.. ;) Nevím, podle čeho chceš ještě srovnat co je hodnotnější...

Takže se omlouvám, jestli jsem podle tebe porušila nějaká pravidla, ale rozhodně s tím nehodlám nic dělat.

S přáním pěkného dne,
Kristina


Dobre,ze ...

fakt dobrej pristup...



Kristina má úplnou pravdu, není důvod vyšilovat kvůli kusu dřeva. CWG je už tak zprofanovaná záležitost, že nemá cenu se s tím zabývat.
  • 0
Galdra

#226 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 13:35

Pokud Kristýna (nebo kdokoliv jiný) nerozlišuje mezi TB a předmětem na výměnu, tak naopak někdy vezme TB a nechá za něj trade. V průměru se to vyrovná - takže bych to taky neřešil. A to, že se z CWG dělá nedotknutelný fetiš, je jak proti jeho původnímu účelu, tak proti zdravému rozumu.
  • 0

#227 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 14:25

galdra napsal/a:

Dr.Uli napsal/a:
Tak mala ukazka... Napsal jsem mail jedne kacerce...

Ahoj, ...

Dobre,ze ...

fakt dobrej pristup...



Kristina má úplnou pravdu, není důvod vyšilovat kvůli kusu dřeva. CWG je už tak zprofanovaná záležitost, že nemá cenu se s tím zabývat.



nejde obecne o CWG... Je o signitem... U CWG je cena mala. Vim o cenejsich SIGNitemech...
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#228 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 14:26

PaWcz napsal/a:

Dr.Uli napsal/a:
Nesouhlasim...


Problém s porozuměním textu? Nenapsal jsem nic jiného, než ty ;)
Akorát kvůli tomu nemetám blesky a nelamentuji nad zkažeností lidstva, jako někteří. Ale aspoň se SPUZVA pobaví, když už to téma zákeřně oživil:).


sorry jsem se o radek seknul pri citaci...
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#229 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 14:34

Předem sorry za offtopic, ale tomuhle vláknu snad příliš neuškodí: Lidi, upravujte prosím trošku ty citace. Nemá cenu kvůli jedné větě citovat tři obsáhlé příspěvky zpět včetně vlastních.:) Blbě se to pak čte. Mimochodem příspěvky jdou i zpětně editovat, nebo dokonce mazat.
  • 0

#230 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 14:42

Olivin napsal/a:
Svoje CWGčka dávám jen do pěkných keší. Dělám to pro sebe. A je mi úplně jedno, když si ho někdo vezme "zadarmo", bez výměny. Geocaching totiž nedělám kvůli výměně koleček...


Tohle je přesně ono! Kdo chce měnit CWG, ať jde s nimi na burzu nebo na event a nestrká je do keší. Chceš-li CWG někomu dát jako svoji vizitku, tak dej. Nechceš-li, nech si ho.
A stejné je to i s ostatními věcmi na výměnu. Že se mění věci za něco méně hodnotného, tak to prostě je. Je to smutné, ale je to tak a tak ti méně naivní owneři s tím už jaksi počítají.
  • 0

#231 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 15:31

Trasovatelné předměty
Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Trasovatelné předměty (anglicky Trackable Items, Trackables) jsou předměty, jejich úkolem je cestovat z cache do cache a u nichž se sleduje jejich pohyb. Typickým představitelem je Travel Bug (T nebo Geocoin (GC) (přímá podpora Geocaching.com), dalšími např. Pathtag, Geolutin nebo Geokrtek. Tyto předměty nejsou součástí běžné výměny a nálezce by si je neměl ponechat, ale měl by je vložit do jiné cache pokud možno s ohledem na úkol, který je popsán v listingu konkrétního trasovatelného předmětu.


Jenom bych chtěl podotknout že Pathtag je stejně jako CWG sigitem a můžeš si ho výměnou za něco jiného nechat, trasovací číslo na něm slouží k tomu, aby jeho majitel věděl kde skončil (loguje se na http://www.pathtags.com/ ), a je na všech kusech té určité serie stejné. Škoda že nejsou u nás rozšířené :-(

...ale zase se s nima špatně topí v kamnech :-)
  • 0

#232 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 15:43

Olivin napsal/a:
Svoje CWGčka dávám jen do pěkných keší. Dělám to pro sebe. A je mi úplně jedno, když si ho někdo vezme "zadarmo", bez výměny. Geocaching totiž nedělám kvůli výměně koleček...


Olivín - naprostej souhlas :-))
  • 0
PUNK 4 EVER!

#233 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 15:45

Kristina má úplnou pravdu, není důvod vyšilovat kvůli kusu dřeva. CWG je už tak zprofanovaná záležitost, že nemá cenu se s tím zabývat.


To: Galdra - hovoříš mi z duše :-))

To: PES13 - Petře :-))) Zdar, vemu Ti puky, neboj :-))
  • 0
PUNK 4 EVER!

#234 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 15:45

pavels napsal/a:
Pokud Kristýna (nebo kdokoliv jiný) nerozlišuje mezi TB a předmětem na výměnu, tak naopak někdy vezme TB a nechá za něj trade. V průměru se to vyrovná - takže bych to taky neřešil. A to, že se z CWG dělá nedotknutelný fetiš, je jak proti jeho původnímu účelu, tak proti zdravému rozumu.


Taky souhlas!!! Mno, koukám, tady se to názorově pěkně otáčí :-))


TO: MARWILL - JA, das ist die gute Idee auch, WIlly, wie geht es??
  • 0
PUNK 4 EVER!

#235 Kometa

Kometa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 16:13

Příliš na tomto fóru nepřispívám a ani nemám tolik času vše pročítat, ale tohle vlákno mě zaujalo. Některé názory jsou opravdu zajímavé, některé dost hloupé i docela smutné, některé mě pobavili, především některé hlášky Zeggy byly povedené. Protože jsem docela zapálený sběratel CWG, dovolím sem také připojit svůj názor k jejich výměnám či vykrádání.

1. CWG -> CWG
To je samozřejmě ideální a myslím si, že by se tato výměna měla dodržet aspoň ve třech případech:
a) Pokud je to přáním ownera keše. Vložil do přípravy a udržování keše svůj čas a peníze pro radost ostatních kačerů, tak by bylo slušné jeho přání respektovat.
b ) Pokud je to přáním majitele CWG, který ho do keše vložil. Jestliže do keše vkládá CWG sběratel, jistě také rád CWG v keších nachází a proto ho asi příliš netěší, že měněním CWG za jiné drobnosti je takových keší velmi málo.
c) CWG směnárny, tam je to opravdu nutnost, jinak smysl směnárny úplně zaniká.
Chápu, že někomu kdo CWG sbírá může být líto, když najde v keši zajímavé CWG a nemá svoje na výměnu. Když už tedy nemůže odolat, tak ať se k tomu aspoň přizná a náhradní CWG dodá časem buď přímo do keše či aspoň ownerovi poštou.

2. CWG -> věc stejné či vyšší hodnoty
Tomu nelze nic vytknout, je to v pořádku, kromě případů uvedených výše. Časem většinou stejně takový sběratel CWG pozná, že je nejlepší je měnit za svoje a taky si je pořídí. (Snad kromě provokatéra spuzva.) Nováček ani jinou možnost seznámení s CWG nemá. Pokud ovšem vloží za CWG věc která nemá žádnou hodnotu, je to krádež.

3. CWG (cokoliv kromě GC, TB ) -> nic
Krádež a bohužel dost častý případ. Ať si vykládá pravidla kdo chce jak chce, většinou moc dobře ví, že to není správné, ale je mu to jedno. Prostě jeho svědomí je natolik malé že je mu jedno, že krade, i když většinou není tak hloupý, aby nevěděl, že to není správné. Pomalu si začínám myslet, že takové lidi jejich nakradená sbírka čehokoliv dokonce těší.

4. CWG (cokoliv kromě GC, TB ) -> GC, TB
I toto je krádež. Kromě naprostých začátečníků většina kačerů ví, že GC a TB nejsou věci na běžnou výměnu a taky je z keší bez výměny za netrakovatelný předmět berou. Když potom chtějí něco z keše sami vzít, většinou právě CWG, vloží tam GC nebo TB, přestože moc dobře ví, že to není správné. V případě, že jde opravdu o začátečníky, tak je asi správné je poučit, v ostatních případech (viz. Kristyna) to asi nemá smysl.

Jinak souhlasím s názorem, že CWG z keší kradou především sběratelé CWG. Dost často je to z již dávno odlovených keší poblíž svého domova, neboť u drive-in keších je při návštěvě téměř jisté, že v nich CWG nenajdete, přestože mezi vaší návštěvou a vložením CWG není v keši žádný zápis. Zajímavé keše v přírodě, ke kterým se musí jít dále, multiny, náročné mysterky atd. mají sice životnost CWG či jiných zajímavých věcí delší, ale i tam stačí kolikrát návštěva jednoho kačera a CWG zmizí beze stop.

Ještě si dovolím zareagovat na jeden z posledních názorů: "Kdo chce měnit CWG, ať jde s nimi na burzu nebo na event a nestrká je do keší." Spousta kačerů sběratelů to tak již dělá a nelze se jim divit. A je to bohužel škoda, neboť právě je by v keších CWG potěšili nejvíc. Naštěstí se ještě najde několik takových, kteří CWG do keší vkládají s nadějí, že potěší dalšího sběratele, trerý keš navštíví. Určitě ho tam nedávají pro zloděje, kteří se to ani neobtěžují zalogovat.

A na závěr jeden případ, který se zas tak moc CWG netýká, ale duchu tohoto vlákna ano. V jedné keši na Šumavě jsme našli kompas, o dost cennější, než nějaké CWG. Moc se nám líbil, ale nic tak cenného jsme na výměnu neměli, tak jsme ho v keši nechali. Asi po 14 dnech jsme jeli opět na Šumavu, tak jsme se zastavili i v této keši. Kromě rozbité kinder hračky a logbooku byla úplně prázdná. Myslíte si, že ten, kdo si ten kompas vzal, nevěděl jeho přibližnou cenu?
Kometa
  • 0

#236 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 16:22

2. CWG -> věc stejné či vyšší hodnoty
Tomu nelze nic vytknout, je to v pořádku, kromě případů uvedených výše. Časem většinou stejně takový sběratel CWG pozná, že je nejlepší je měnit za svoje a taky si je pořídí. (Snad kromě provokatéra spuzva.)


To: Komeťák
Ty kluku jeden - čti pořádně, můj názor najdeš ve vláknu Spužvovy dřevěné puky. Ale na Tebe platí totéž, pokud budeš chtít můj jeden, musíš vložit do kešu 5 jinejch, ok?? Teď jsem je v sobotu rozdával na Brdech, a jak šly na dračku. Ahoj :-)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#237 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 16:25

Kometa napsal/a:
Příliš na tomto fóru nepřispívám a ani nemám tolik času vše pročítat, ale tohle vlákno mě zaujalo. Některé názory jsou opravdu zajímavé, některé dost hloupé i docela smutné, některé mě pobavili, především
................................
................................

Kometa


Uplne souhlasim,at si kdo chce co chce rika. Vcetne spuzva a jemu nazorove podobnych... B) ale spuzva ma aspon vtipny prispevky... :D

Dr.Uli
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#238 Kometa

Kometa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 18:20

Heuréka, spuzva si pořídil CWG :o (puky, aby tomu rozuměl). To by mě opravdu zajímalo, jestli je bude taky sám dávat do keší pro radost ostatním kačerům, když si myslí, že ostatní před jeho návštěvou keše je dali do keše pro jeho radost. Zatím to tedy moc nevypadá, asi ty jeho jsou pouze pro kamarády (a na topení).
  • 0

#239 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 19:17

Dr.Uli napsal/a:Jsou někde pravidla vyměňování, které jsem potvrzovala, že s nimi souhlasím?
Co se týče hodnoty, tak oproti ca deseti korunám, na které vyjde jedno CWG mi TB, kde stojí jen známka přes sto korun hodnotnější. Takže se omlouvám, jestli jsem podle tebe porušila nějaká pravidla, ale rozhodně s tím nehodlám nic dělat.


Těmito větami mne ona kačerka přesvědčela o příslušnosti spíše mezi tur domácí než mezi drůbež.

add věta první: Ano, tím že se zapojila do hry ji akceptovala i s danými pravidly, tedy i pravidlem fair trade a pravidlem trackování. Pokud někdo není schopen dodržovat mantinely dobrovolně, ale potřebuje mít uzavřené smlouvy a také trestní postihy za nedodržení je ubožák.
add věta druhá: Jistě že TB má finanční hodnotu větší, ale pochubuju že ona tam vložila své nové neaktivované s kodem. Vložila tam takové co někde našla jako putovní, tedy cizí majetek. Pokud ona vyšle k putování své bude naopak stále jejím majetkem.
add věta třetí: V překladu: polibte mi prdel, já si vaši hru budu hrát podle svých pravidel, podle pravidel zlodějů....

"blijící smajlík"
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#240 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 19:35

Kometa napsal/a:
Heuréka, spuzva si pořídil CWG :o (puky, aby tomu rozuměl). To by mě opravdu zajímalo, jestli je bude taky sám dávat do keší pro radost ostatním kačerům, když si myslí, že ostatní před jeho návštěvou keše je dali do keše pro jeho radost. Zatím to tedy moc nevypadá, asi ty jeho jsou pouze pro kamarády (a na topení).


Mám svý PUKY, udělal mi je Michal a jsou mooooc krásný :-) Dávám je kamarádům i do kešu - jak se mi zachce. A píšu tam, že pokud někomu udělaj radost, nebo je kdosi sbírá, nechť si jej ponechá... Ale nejsou pro každého, pro koho jsaou, určuji POUZE a VÝHRADNĚ já !!!
  • 0
PUNK 4 EVER!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama