Přejít na obsah


Fotka

GEO kalendář 2010???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#61 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 9:36

Dneska proberu fotky a kdyžtak taky něco pošlu ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#62 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 9:53

Rád bych taky zaslal pár fotek a měl bych otázku. V počítači se mi odstřelil HDD a přišel sem o všechny "staré" fotky z kešování. Mám zálohu na rajčeti, ale podle mě dochází při ukládání fotek na tento server k určité kompresi fotek a tedy ztratí i svou kvalitu. Jestli to je pravda(možná jste větší odborníci a víte jestli jo nebo ne), má cenu posílat fotky, které sou přehnaný přes rajče?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#63 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 10:54

Rufuc napsal/a:
Rád bych taky zaslal pár fotek a měl bych otázku. V počítači se mi odstřelil HDD a přišel sem o všechny "staré" fotky z kešování. Mám zálohu na rajčeti, ale podle mě dochází při ukládání fotek na tento server k určité kompresi fotek a tedy ztratí i svou kvalitu. Jestli to je pravda(možná jste větší odborníci a víte jestli jo nebo ne), má cenu posílat fotky, které sou přehnaný přes rajče?


Co jsem videl, tak jsou zmenseny. Hodne. Coz je pochopitelne, soubor se zmensi, aby se rychleji prenesl = zobrazil.Takove by se pro tisk nedaly pouzit.
  • 0
Via est scopus!

#64 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 11:10

Dík za info. Pokusím se vybrat z těch, které mi na disku zůstaly. Bohužel jich je jen pár kusů
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#65 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 20:13

Tak koukám že na FTP chybí jeden celý adresář. Včera jsem tam kopíroval fotky a dnes je fuč. Tak komu se to podařilo smazat?????
  • 0

#66 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2009 - 8:52

Tamila napsal/a:
Tak koukám že na FTP chybí jeden celý adresář. Včera jsem tam kopíroval fotky a dnes je fuč. Tak komu se to podařilo smazat?????


To je moje prace. Nechci predem rozdelovat fotky do kategorii. O svoje obrazky se neboj, prispevky prubezne archivuji, zalohuji. Jednak proto, aby se nahodou nekomu neco nepovedlo smazat, a pak proto, ze zalohovat je dobry napad. O svoje fotky se neboj. Mam je.

A co vy? Zalohujete? Zalohujte, dokud mate co! :-)
  • 0
Via est scopus!

#67 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 23:36

Pazitka napsal/a:
A co vy? Zalohujete? Zalohujte, dokud mate co! :-)

No nevim, ted o vikendu jsme meli dva sudy, na ktery byla docela mastna zaloha a stejne byly na konci vikendu prazdny. Tak vyplati se to zalohovani vubec? B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#68 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 7:52

hplus napsal/a:

Pazitka napsal/a:
A co vy? Zalohujete? Zalohujte, dokud mate co! :-)

No nevim, ted o vikendu jsme meli dva sudy, na ktery byla docela mastna zaloha a stejne byly na konci vikendu prazdny. Tak vyplati se to zalohovani vubec? B)


Pravdepodobne jste meli sudy spatne nakonfigurovane na pivnim radici. Pokud je chybne nastavis v modu RAID1, tedy do STRIPu, pak se obsah vyprazdnuje logicky 2x tak rychle, pokud je ovsem nakonfigurujes spravne do RAID0, tedy MIRROR, pak ve chvili kdy vyprazdnite SUD0, automaticky nastupuje na jeho misto SUD1, a uzivatelel nic nepozna. Spravce vycepniho zarizeni je o tomto havarijnim stavu neprodlene informovan emailem, potazmo SMS, a za chodu sudoveho pole vymeni porouchany SUD0 za jiny KEG drive, v bezvadnem stavu a provede tzv. REBUILD sudoveho pivniho pole. Pak vikend pochopitelne nikdy nekonci.
Existuji jeste dalsi sofistikovanejsi konfigurace sudoveho pivniho pole, RAID5, RAID6, ktere ovsem nejsou tak casto vyuzivany. Na eventu Oktoberfest budete mit jedinecnou moznost spatrit skrze dno vlastniho tuplaku inovativni technologii RAID10, kdy bude SUD0, SUD1, a SUD2 zapojen ve STRIPU, a k nim paralelene SUD3, SUD4 a SUD5 v MIRRORU. Pouzit bude SUDovy copresorovy RAID radic BED-RICH. Tepelne ztraty bude kopmenzovat kontaktni chladici zarizeni LINDR AS-160.
  • 0
Via est scopus!

#69 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 10:04

Kdyz me Kolombo lakal na Oktoberfest, tak rikal : "Pazitka je dobry organizator, bude to dobra akce"..a jak to tak ctu, musim mu dat za pravdu. Priprava je vskutku dukladna :D
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#70 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 16:58

Pazitka napsal/a:
Pravdepodobne jste meli sudy spatne nakonfigurovane na pivnim radici. Pokud je chybne nastavis v modu RAID1, tedy do STRIPu, pak se obsah vyprazdnuje logicky 2x tak rychle, pokud je ovsem nakonfigurujes spravne do RAID0, tedy MIRROR, pak ve chvili kdy vyprazdnite SUD0, automaticky nastupuje na jeho misto SUD1, a uzivatelel nic nepozna. Spravce vycepniho zarizeni je o tomto havarijnim stavu neprodlene informovan emailem, potazmo SMS, a za chodu sudoveho pole vymeni porouchany SUD0 za jiny KEG drive, v bezvadnem stavu a provede tzv. REBUILD sudoveho pivniho pole. Pak vikend pochopitelne nikdy nekonci.
Existuji jeste dalsi sofistikovanejsi konfigurace sudoveho pivniho pole, RAID5, RAID6, ktere ovsem nejsou tak casto vyuzivany. Na eventu Oktoberfest budete mit jedinecnou moznost spatrit skrze dno vlastniho tuplaku inovativni technologii RAID10, kdy bude SUD0, SUD1, a SUD2 zapojen ve STRIPU, a k nim paralelene SUD3, SUD4 a SUD5 v MIRRORU. Pouzit bude SUDovy copresorovy RAID radic BED-RICH. Tepelne ztraty bude kopmenzovat kontaktni chladici zarizeni LINDR AS-160.

UŽ NEPIJ! KVŮLI PŘÍPRAVĚ SE TI TY SUDY V HLAVĚ NĚJAK MOTAJÍ!
  • 0

#71 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 20:02

Nejak jsme se odchyli od tematu :-) Ma jeste nekdo nejake fotky, ktere by chtel zaslat pro GeoKalendar 2010?
  • 0
Via est scopus!

#72 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 17:41

Poslední výzva, poslední šance! Uzávěrka tento pátek 9.10.2009!

Proto zasílejte svoje snímky, které se vám líbí, a které si dovedete představit v GeoKalendáři 2010! Ničím se neomezujte! Tím, jakou zašlete fotografii zároveň vyjadřujete svůj názor na to, jak by podle vás měl kalendář vypadat.

Jak fotografie zaslat?
1) emailem na adresu geokalendar@dpnet.org
2) pokud umíte, použijte FTP server a nahrajte snímky do složky GeoKalendar2010:
FTP server: fox.dpnet.org
přihlašovací jméno: geofoto
heslo: geofoto

soubor musí mít následující tvar/název:
nickautora_waypoint_jmenocache_nazevsnimku.pripona

kde:
nickautora je vaše přezdívka na www.geocaching.com
waypoint je GC kod cache na www.geocaching.com
jmenocache je jméno skrýše na www.geocaching.com
nazevsnimku je váš název či komentář k fotografii
pripona je přípona souboru, generuje se automaticky, nejčastěji JPG

příklad:
pazitka_GCKJRA_Okolo Ripu_MelnickyMost.JPG

Za každý snímek v kalendáři získá jeho autor výtisk kalenáře ZDARMA!

Zasláním fotografie postupujete autorská práva ke snímku autorům kalendáře za účelem výroby a propagace GeoKalendáře 2010.
  • 0
Via est scopus!

#73 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 22:03

Nahráno 6 fotek na FTPko.
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#74 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 18:20

asi uz jsem se na toto tema podival hodne pozde, ale je jeste moznost predobjednat si jeden kus?
  • 0

#75 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 18:22

cyne napsal/a:
asi uz jsem se na toto tema podival hodne pozde, ale je jeste moznost predobjednat si jeden kus?


Na kalendari se usilovne pracuje. Co nevidet bude predstavena finalni verze. Teprve pak, az uvidite co jsme stvorili, si budete moci objednat. Preci nebudete kupovat zajice v pytli! :-)
  • 0
Via est scopus!

#76 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 8:27

GEOkalendář pro rok 2010 se představuje na známé adrese: www.geokalendar.dpnet.org.

Můžete si ho prohlédnout, něco si o něm přečíst a nakonec i objednat. Příjem objednávek do 15.11.2009 !!!

Jaký je váš názor?
  • 0
Via est scopus!

#77 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 8:35

Náááádnera. Už objednávám :)
  • 0

#78 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 9:31

Jééééé naše fotka hned na první straně.... jsme poctěni :-)
  • 0

#79 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 11:04

A naše fotka je "Miss Červen", jsme také poctěni (i když to asi bylo s chlupem - někdo poslal téměř stejnou fotku z jiného rybníka (že by cache Olga ?) :) ) a kolega Fíša má v kalendáři dokonce dva zástupce. Inu severní čechy - líheň fotografů :D
  • 0
-- Mitah Team --

#80 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 11:54

napsat, že se mi nelíbí, je asi blbost, co...? :D neee, naopak je supr! Vybrat 13 fotek musela být práce pro vraha a díky moc editorům za jejich zodpovědný výběr.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama