Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší pod 100 nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
278 odpovědí na toto téma

#1 teamkogi

teamkogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:25

Ahoj všichni,
co si myslíte o zakládání keší nezkušenými či nováčky? Podle nás by měl mít dotyčný alespoň 100 vlastních nálezů, aby mohl založit svou krabku? Chtělo by to dát do pravidel, a reviewer by na to měl dohlídnout. Jelikož za poslední týden se u dvou keší stalo něco podobného. Tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC1XX8N si kešer založil schránku, kde si na svoji novou keš dělal reklamu v další blízké keši včetně souřadnic !!! V době založení neměl ani jeden nález. V našem logu je i foto. Další keš http://www.geocachin...aspx?wp=GC1Y2CK, nálezů 33 a zmatky kolem tradiční microvky. Samozřejmě nebyla na místě a ještě tam byla nějaká další nesmyslná pixla z nějakýma čmáranicema.
Takže si myslíme, že by to mělo být v pravidlech aby si kešer který nemá alespoň 100 povinných nálezů, neměl žádnou možnost zakládat krabky. A pokud je založí, aby nebyly schváleny, nebo tady za chvíli bude záplava všelijakých nesmyslných krabiček zakládaných pomalu dětmi kteří neumí ani pořádně psát.
Tak co na to reviewři, také s tím souhlasíte? Bude to tlumočit do Groundspeaku?
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:27

teamkogi napsal/a:
Ahoj všichni,
co si myslíte o zakládání keší nezkušenými či nováčky? Podle nás by měl mít dotyčný alespoň 100 vlastních nálezů, aby mohl založit svou krabku? Chtělo by to dát do pravidel, a reviewer by na to měl dohlídnout. Jelikož za poslední týden se u dvou keší stalo něco podobného. Tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC1XX8N si kešer založil schránku, kde si na svoji novou keš dělal reklamu v další blízké keši včetně souřadnic !!! V době založení neměl ani jeden nález. V našem logu je i foto. Další keš http://www.geocachin...aspx?wp=GC1Y2CK, nálezů 33 a zmatky kolem tradiční microvky. Samozřejmě nebyla na místě a ještě tam byla nějaká další nesmyslná pixla z nějakýma čmáranicema.
Takže si myslíme, že by to mělo být v pravidlech aby si kešer který nemá alespoň 100 povinných nálezů, neměl žádnou možnost zakládat krabky. A pokud je založí, aby nebyly schváleny, nebo tady za chvíli bude záplava všelijakých nesmyslných krabiček zakládaných pomalu dětmi kteří neumí ani pořádně psát.
Tak co na to reviewři, také s tím souhlasíte? Bude to tlumočit do Groundspeaku?

Vlákno rovnou zamkni, kravina. :D
  • 0

#3 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:33

teamkogi napsal/a:
Ahoj všichni,
co si myslíte o zakládání keší nezkušenými či nováčky? Podle nás by měl mít dotyčný alespoň 100 vlastních nálezů, aby mohl založit svou krabku? Chtělo by to dát do pravidel, a reviewer by na to měl dohlídnout. Jelikož za poslední týden se u dvou keší stalo něco podobného. Tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC1XX8N si kešer založil schránku, kde si na svoji novou keš dělal reklamu v další blízké keši včetně souřadnic !!! V době založení neměl ani jeden nález. V našem logu je i foto. Další keš http://www.geocachin...aspx?wp=GC1Y2CK, nálezů 33 a zmatky kolem tradiční microvky. Samozřejmě nebyla na místě a ještě tam byla nějaká další nesmyslná pixla z nějakýma čmáranicema.
Takže si myslíme, že by to mělo být v pravidlech aby si kešer který nemá alespoň 100 povinných nálezů, neměl žádnou možnost zakládat krabky. A pokud je založí, aby nebyly schváleny, nebo tady za chvíli bude záplava všelijakých nesmyslných krabiček zakládaných pomalu dětmi kteří neumí ani pořádně psát.


jsem pro!!!
Tak co na to reviewři, také s tím souhlasíte? Bude to tlumočit do Groundspeaku?


  • 0
PUNK 4 EVER!

#4 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:35

Tohle se tu řeší 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 52 týdnů v roce, už několik let, zakládání nového vlákna je zbytečné, stačí si přečíst cca tu stovku vláken, co už tu je;)
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:36

Ale né. Už zase?:(
  • 0

#6 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:41

Tak po miliondesáté :D: je to blbost, samozřejmě je lepší, když má cacher nějaké zkušenosti před tím, než založí vlastní keš (minimálně se tak vystříhá nevhodných úkrytů), ale hlavní jsou osobní vlastnosti - tj. pečlivost, svědomitost a v neposlední řadě rozum.
Viděl jsem mnoho krásných krabiček založených začátečníkem a viděl jsem mnoho hnusných krabiček založených "matadorem".
Takže tak, HOWGH a už to neřeš ;)
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:43

Blbina. B) Kdo sloví jak kombajn ve svém okolí 100 keší, nemusí být nijak osvícen a založí 101. parkovou díkzabodovku. Kdo zná nějaký kraj se zajímavými místy nebo má přirozené nebo (třeba vedením oddílu) získané nadání pro tvorbu zajímavých mysterek může slovit třeba 5 kešek a založí perlu, na kterou se budou stát fronty! Možná by částečným řešením bylo rutinní bodování keší, pak by si fajnšmekr mohl vybrat ty nejvýše nasazené... :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:55

Bóóóže, už zas...?
  • 0

#9 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:56

Bylo by to nejlepší.. Já to pořád tvrdím, že dokud kačeři nemají aspoň 100, tak keše jsou hnus (přesvědčil jsem se o tom), málo kdo dělá ze začátečníků dobré cache.. Ale co, vy mě stejně odpálkujete, takže je to k ničemu.. Já si za tím budu stát a říkám to na rovinu:|.. Míň jak 100, tak je to vopruz:(:(... Kdyžtak dám několik odkazů.. GC1F6KM GC1TPJ2 GC1X4D3 GC1NGBP Ono by se jich sice našlo více, ale o těhlech zatím vím.. Jinak ta 2. a 3., ty jsou "nové"..
  • 0

#10 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 15:56

Jako člověk, který nemá ani jeden povinný nález (naštěstí jsem vše lovil dobrovolně) NESOUHLASÍM.
Omezení, testy, omezení...proč tohoto kostlivce pořád někdo musí vyhrabávat jen proto, že narazí na nepovedenou cache?

teamkogi napsal/a:
Tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC1XX8N si kešer založil schránku, kde si na svoji novou keš dělal reklamu v další blízké keši včetně souřadnic !!! V době založení neměl ani jeden nález. V našem logu je i foto.


Upustím trochu jedovaté sliny - kritizuješ, že si cacher udelal reklamu, ale asi ti to zase tolik nevadilo, když jsi hrdě došel pro FTF ;) (tím tě neodsuzuji, já bych si pro něj došel samozřejmě taky - ale pak bych se tomu jen pousmál a nikoho bych nepranýřoval)

Ale mnohem půvabnější mi připadá, že na té samé cache je další FTF logováno dva dny po tom vašem - inu zázraky se dějí:)
  • 0

#11 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 16:05

Taky si myslím, že takovéto omezení je blbost. Zkušenosti se samozřejmě cení. Ale dobré nápady může mít i ten, kdo těch nálezů moc nemá, a blbé naopak i ten, kdo jich našel stovky. Pokud někdo loví tím stylem, že loví všechno, co se mu postaví do cesty, jen aby měl co nejvíc bodů, ať si pak nestěžuje, že se mu to nelíbilo. Určitě je dobré udělat pořádnou domácí přípravu, která by měla zahrnovat i čtení logů od lidí, kteří kešku našli přede mnou. To je myslím dobrý klíč k výběru keší, které chci navštívit.
  • 0

#12 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 16:09

Už zase?!?!?!?!

Všem tobě podobným doporučuju: před výpravou na keše se mrkněte na profil ownera a "začátečnický" keše si rovnou hoďte na ignore list a neotravujte pořád s nějakýma omezeníma.

PS: Klidně si na to můžete udělat nějaký prográmek, který vám ty keše automaticky na ten ignore-list hodí, aby vás zbytečně neprovokovaly.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#13 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 16:58

Rozhodně by nikdo neměl jít hledat keše, dokud nemá aspoň 20 založených. Pokud někdo nemá zkušenost ze zakládáním a s péčí o vlastní keš, tak se při odlovu chová jak bembek, vyšlapává dálnice, hrabe jak kňour, a ty trade? hamba mluvit. Jenom ten, kdo má vlastní keše, dokáže rozumně hledat a rozumně se ke keším chovat. Nepovolil bych odlov nikomu, kdo nemá dost pozakládáno.
  • 0

#14 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 17:28

Sice se to tu už řešilo nesčetněkrát, ale aspoň pro autora vlákna něco napíšu: Takové pravidlo je naprosto kontraproduktivní. Nález pár pěkných kešek, které tě inspirují, je lepší než zběsilé kombajnování těch nejsnadnějších keší, abychom mohli taky založit tu svojí. Svojí první keš, mysterku GC17PNB, jsem založila po nálezu šesti tradiček. (Pravda, a po vyluštění pár fešných pražských mysterek.) Víc keší, na které by se dalo dostat ve sněhu bez auta, tu prostě nebylo. Byla jsem z geocachingu naprosto nadšená a lovit jsem neměla co, takže jsem strávila spoustu času pilováním zadání, hledáním úkrytu atd. Troufám si říct, že jediná chyba, kterou jsem udělala, bylo, že jsem nevytvořila waypoint finálky, čímž jsem určitě vyděsila chudáka Poníka. Ale pokud ti to udělá radost, klidně jí (a dalším mým osmi keškám) dej needs archived, protože jí založila lama s málo nálezy. Nebo si přečti logy od lidí, které ta keš evidentně potěšila, a zkus se zamyslet nad tím, jestli má cenu házet všechny do jednoho pytle. Každý člověk je jiný a blbec založí hnusnou keš i po tisíci nálezech. Jak se říká, pokud chceš změnit svět, změň sám sebe. Založ pěknou keš, třeba nějaké nováčky inspiruje.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#15 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 17:50

Abych taky reagoval konstruktivněji, místo podobných úletů bych raději prosazoval důsledné a hromadné používání hodnocení. Hodnocení vypovídá o keši mnohem víc, než ownerův počet nálezů.
  • 0

#16 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 18:00

Anketa na TOTO TÉMA by nebyla špatná. Byl bych též pro nějaká omezení, protože to co se za poslední dobu vyrojilo za běsy, to stojí za to...:@ v 90 procentech od úplných nováčků.
  • 0

#17 blatoplaz

blatoplaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 18:02

GC1F6FD jedna z nejzajímavějších multin v mém okolí. Owner -Whistler23 má nalezeno 7 keší.
  • 0

#18 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 18:08

Trauma_Zero napsal/a:
Anketa na TOTO TÉMA by nebyla špatná.

Už tu byla - stačí zapátrat v archivu anktet do loňského roku.
Btw. stejně je to jen bohapusté teoretizování. GS omezení nezavádí a dobře ví, proč to dělá (vždyť by se pak geocaching v nedotčených oblastech ani nemohl rozvíjet).
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 18:26

Trauma_Zero napsal/a:
Anketa na TOTO TÉMA by nebyla špatná. Byl bych též pro nějaká omezení, protože to co se za poslední dobu vyrojilo za běsy, to stojí za to...:@ v 90 procentech od úplných nováčků.


Tak, není nic jednoduššího, než přenést tutp debatu na fóra na gc.com a prosadit ty úpravy na Groundspeaku.

Z vlastní vůle to pro ČR nikdo zavést nemůže, takže si to nejdříve projednejte tam.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 18:47

Pokud se vám ty "hrozné" keše nelíbí, tak je nelovte.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama