Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší pod 100 nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
278 odpovědí na toto téma

#21 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 19:00

Don82 napsal/a:
Pokud se vám ty "hrozné" keše nelíbí, tak je nelovte.


do kamene tesat!
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#22 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 19:31

Problém je ovšem v tom, že se neví, zda začátečník vytvořil dobrou, pěknou kešku... Ty 4, co jsem vypsal, tak jsem netušil, do čeho jdu.. Až když jsem byl na místě, tak jsem se zděsil a doma jsem zjistil potom počet keší zakladatele... Takže jako zprávy typu: "Tak ty blbé kešky vynechte..." Až vyjde nějaká nová, nejeďte tam a řekněte, zda je dobrá nebo ne...:@:@:@
  • 0

#23 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 19:45

Adrian_S napsal/a:
Problém je ovšem v tom, že se neví, zda začátečník vytvořil dobrou, pěknou kešku... Ty 4, co jsem vypsal, tak jsem netušil, do čeho jdu..


To je ale daň za průkopnictví - když jí nechceš platit, vykašli se na FTFka a čekej, jak cache ohodnotí kolegové. Přijdeš ale o překvapení, že nevíš, do čeho jdeš...
  • 0

#24 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 19:55

PaWcz napsal/a:
To je ale daň za průkopnictví - když jí nechceš platit, vykašli se na FTFka a čekej, jak cache ohodnotí kolegové. Přijdeš ale o překvapení, že nevíš, do čeho jdeš...

To radši FTF, než nic... Je to sice blbé, ale když je nějaká blízko mne, proč si ji jako 1. neodlovit? A čekat na ostatní, až padne FTF?? To ne.. Myslím, že to bys asi neudělal.. Takhle, já lovím vše. Ať se mi líbí nebo ne, prostě k tomu řeknu své a je to... Jen pravdu..B)
  • 0

#25 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 19:58

já se pochválím,protože kdo jinej by to udělal,první kešku jsem měla když jsem měla okolo padesáti nálezů a tak hrozný to není:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#26 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:01

Říkám..Těch začátečníků, co dělají dobré cache, je strašně málo.. V procentech: Začátečník - špatně vytvořené cache = 90 - 95% Začátečník - dobré vytvořené cache = 5 - 10 % :(:(:(:(:(:(:(
  • 0

#27 Pekycz

Pekycz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:03

Svou první keš jsem založil někdy mezi 60 a 70 nálezem a troufám si říci, že není tak hrozná:)
  • 0
Krušné Hory jsou můj revír :)
Asus MyPal A632N + OziExplorer + BeelineGPS a Nokia 3310c + Handy geocachin + Locify + LD-3W

#28 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:03

Adrian_S napsal/a:
Problém je ovšem v tom, že se neví, zda začátečník vytvořil dobrou, pěknou kešku... Ty 4, co jsem vypsal, tak jsem netušil, do čeho jdu.. Až když jsem byl na místě, tak jsem se zděsil a doma jsem zjistil potom počet keší zakladatele...


A co těch tvých ostatních 2600? Skutečně byly všechny od tzv. "mázáků". Nejsou mezi nimi nějaké dobré keše od nováčků???

Ano většina špatných keší je od nováčků. Na druhou stranu, většina nováčků zakládá slušné keše. Proč kvůli pár blbečkům přijít i o jiné pěkné keše?

Pokud chce někdo prosadit pravilo "zakládat až po 100 nalezených" měl by pro to udělat víc, než jen pár výkřiků na fóru, že zrovna keš GC12345 stojí za houby. Dejte si tu práci, udělejte si statistiku všech keší založených nováčky, spočítejte kolik z nich je skutečně špatných a kolik je v normě. Předložte svoje závěry i návrhy k posouzení GS. Pokud bude nadpoloviční většina keší založených nováčky mizerná, tak jsem pro, aby se zavedlo nějaké omezení!
ALE NE KVŮLI TOMU, ŽE NĚKOHO ZROVNA TEĎ ZKLAMALA NĚJAKÁ KEŠ OD NOVÁČKA!
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#29 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:06

Adrian_S napsal/a:
Říkám..Těch začátečníků, co dělají dobré cache, je strašně málo..
V procentech:
Začátečník - špatně vytvořené cache = 90 - 95%
Začátečník - dobré vytvořené cache = 5 - 10 %
:(:(:(:(:(:(:(


To sis spočítal, nebo si vycucal z prstu?
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#30 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:08

Bylo by to nejlepší.. Já to pořád tvrdím, že dokud kačeři nemají aspoň 100, tak keše jsou hnus (přesvědčil jsem se o tom), málo kdo dělá ze začátečníků dobré cache.. Ale co, vy mě stejně odpálkujete, takže je to k ničemu.. Já si za tím budu stát a říkám to na rovinusmiley..
Míň jak 100, tak je to vopruzsmileysmiley...
Kdyžtak dám několik odkazů..

Hele "Robocope" ... není to tak dávno, co jsi tady jako "zkušený kačer" popisoval, jak jste "šli za šipkou" a přitom rozrazili svatbu co se řadila pro fotografování u kostela a .... na tomhle foru jsi to předkládal jako náramnou prdel, jak všichni koukali jako puci.
Zachoval jsi se jako hňup, a pokud bych já byl účastníkem té svatby, tak ani nemáš o čem vykládat hodně dlouhou dobu. Proto tvoje hodnocení o 100 keších je naprosto mimo, protože blbec už jiný nebude.
  • 0

#31 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:37

Don82 napsal/a:
Pokud se vám ty "hrozné" keše nelíbí, tak je nelovte.


Tak tuhle radu mám ze všech nejradši :D Když napíšu do logu svůj ne příliš nadšený názor tak mi owner napíše že nemám lovit keše které se mi nelíbí. Ale jak mám takovou keš poznat, když málodko napíše do logo opravdu to co si myslí. To je samé "pěkné místo, díky za keš". Ano poděkovat za keš je slušnost k ownerovi, ale vyjádřit pravdivý názor zase pomůže v rozhodování o odlovu dalším kačerům. A nejsem žádný velký kritik, pokud je co, tak rád pochválím. Pokud někdo po 5 odlovených založí nějaký hnus a prvních 50 lidí mu to ještě pochválí, tak se nedivte, že hned založí další, a nejlíp hned několik.
  • 0

#32 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 20:44

Tak si tak čtu ten evergreen. Někdy předminule jsem se pochlubil jak brzo jsme založili svou první keš. Ale teď, jak to čtu, mě napadá - proč zrovna 100 keší, proč ne 1000? Stovku dneska naloví jeden velice rychle, ale tisícovka, to už je něco. Kdyby to tak bylo (nedejbože), tak máme klid a nemusíme se starat o těch asi 50 krabiček a neotravujeme kačery našimi krkolomnými vymyšlenostmi. Jděte ven a předem se podívejte na listing, třeba vám něco o keši napoví. B)
  • 0

#33 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 21:12

Adrian_S napsal/a:
...pořád tvrdím, že dokud kačeři nemají aspoň 100, tak keše jsou hnus (přesvědčil jsem se o tom), málo kdo dělá ze začátečníků dobré cache.. Ale co, vy mě stejně odpálkujete, takže je to k ničemu.. Já si za tím budu stát a říkám to na rovinu:|..
Míň jak 100, tak je to vopruz:(:(...
Kdyžtak dám několik odkazů..

Ono by se jich sice našlo více, ale o těhlech zatím vím.. Jinak ta 2. a 3., ty jsou "nové"..


Hmm, koukám že ti nefunguje ani link na tvuj profil (z tvé statistiky na tomto fóru). :(:(
Mnozí začátečníci pod 100 ale mají link nastavený správně.
  • 0

#34 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2009 - 21:54

mauricie napsal/a:

Adrian_S napsal/a:
Říkám..Těch začátečníků, co dělají dobré cache, je strašně málo..
V procentech:
Začátečník - špatně vytvořené cache = 90 - 95%
Začátečník - dobré vytvořené cache = 5 - 10 %
:(:(:(:(:(:(:(


To sis spočítal, nebo si vycucal z prstu?


Jak říkal sir Churchill "věřím jen té statistice, kterou si sám zfalšuji", takže jsem se podíval na krabičky s datem "placed" 1.9. a později.
Owneři s méně než 100 nalezenými krabičkami tu mají 12 pokladů, takže jsem s přihlédnutím k tvému břitkému soudu očekával dobrou desítku šmejdských krabiček. A skutečnost?
*GC1Y92A (ownerka 86 nalezených, řada založených a dle všeho solidních krabiček). Typická dálniční drive-inka, i takové mají své příznivce a zakládají je mazáci.
*GC1Y5EV (owner 98 nálezů, 6 založených neproblematických), listing obsáhlý (jen chybí formátování, ale to není nic neobvyklého), nálezci komentují jen fakt, že místo možná bude trpět na mudlovatost.
*GC1WTZ1 (owner 27 nalezených, 3 založené), všechny jsou loveny bez potíží, listing bez formátování, ale informačně solidní
*GC1Y2A5 (owner 91 nalezených), klasická multi typu „spočítej stupačky“, podle zážitků lovců solidní.
*GC1Y2DV (owner 77 nalezených), městské mikro, žádné potíže nálezců
*GC1XYWV (owner 74 nalezených), podle logů skutečně šumná krabička
*GC1VA1J (owner 36 nalezených), pěkný listing, žádný problém s nálezem
*GC1XG95 a GC1XG93 (owner 25 nalezených), listing slabý (není každý psavec, leč tohle je fakt slabota – jenže podobné ultra strohé listingy jsou k vidění občas i u mazáků), ale uložení podle logů asi v pořádku, takže taky žádný prů*er
*GC1Y2QG (Owner 32 nalezených), na pohled typická multi typu „kolik tyček má zábradlí“, z logů prvních několika nálezců nejsou zřejmé žádné potíže
*GC1Y2CK (owner 38 nalezených), krabička tic tacovka (na jihu Moravy tak populární), zmatek s údajně falešnou krabičkou, mazání logů – prostě chaos.
*GC1Y4FA (owner 21 nálezů), zatím na první logy čeká…

Takže tu máme jednu krabičku, o jejíž kvalitě zatím nic nevíme, dále JEDEN renonc, minimálně jednu cache, která aspiruje na vysoká hodnocení a pak spoustu pokladů, které někoho nadchnou, jiného neurazí a co je hlavní - dají se v pohodě najít!
(samozřejmě tu není patrné, kolik nedostatků odchytí retrívři - ale špatně vyplnit formulář může i kačer s tisícem nálezů, pokud zakládá poprvé)

Takže se ptám, kde je těch 95% odpadu, kvůli kterým by se měli omezovat solidní kačeři, kteří prostě jen třeba tolik neloví? (on ne každý vypase všechny škatule)
  • 0

#35 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 6:39

Věčné téma... Mám zase něco napsat o cachích s logem "Zlatý fond českých keší" založených lidmi kteří v té době měli cca 20 nálezů? On nikdo učený z nebe nespadl, kdyby měli owneři trochu soudnosti, kdyby nálezci místo "TFTC TNLN dík" otevřeně napsali co se jim na cachi nelíbí, kdyby owneři na kritiku nereagovali popuzeným "tak na moje cache nelez když se ti nelíbí" nebo "já se tolik snažil a ty tady jenom kydáš špínu"... to by potom bylo něco!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 6:46

Ach jo, zase základ pro flame a hlavně mnohokrát diskutované téma...

GS nikdy nic takového nezavede, je to de facto proti GC. Zakládat nové keše má právo každý, třeba i ten, kdo nic nenašel. Problém současnosti je, že kačerů přibývá a každý chce mít honem tu svoji keš - tedy zbrklost. No, a jelikož většina těchto kačerů jsou mláďata (věkem), je nad jejich úroveň pročítat nějaké návody tady na gc.cz nedej Bože v angličtině na gc.com - vždyť to víme nejlíp. Ve finále se k tomu přidá bohužel chyba v technickém provedení a procesu zakládání.

Nasbíráním nějakých keší člověk získá spíš povědomí o tom, o čem by keška mohla být, jak by mohla být provedené, na jakém místě atd. Tedy aby měla svého ducha. Vše ostatní se da vyčíst z návodů...

Aby se to zlepšilo, chce to víc osvěty a maximálně zavést nějaká opatření zde na gc.cz, kde si můžeme pravidla snad dělat podle sebe. Už dávno navrhuji určitá omezení pro nově se registrující kačery, které by vedly k určité osvětě (možná vynucené). Snad by to chtělo přehodnotit Homepage, aby byly návody zřetelnější.
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 7:27

sobikovi napsal/a:
Ach jo, zase základ pro flame a hlavně mnohokrát diskutované téma...
......

Aby se to zlepšilo, chce to víc osvěty a maximálně zavést nějaká opatření zde na gc.cz, kde si můžeme pravidla snad dělat podle sebe. Už dávno navrhuji určitá omezení pro nově se registrující kačery, které by vedly k určité osvětě (možná vynucené). Snad by to chtělo přehodnotit Homepage, aby byly návody zřetelnější.


Myslíš něco v tom smyslu, že by na úvodní stránce byly jen návody a k fóru by se člověk musel pracně proklikat a 7x zodpovědět kontrolní otázku ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 7:34

:D Ježíš kdysi řekl: "Kdo má uši k slyšení, slyš." Řekl bych, že kdo nebude chtít číst, číst prostě nebude i kdyby měl odpovědět na kontrolní otázku třeba 77X :D Btw červené písmo uprostřed úvodní strany je přece zřetelné dost....
  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 7:44

kolombo napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ach jo, zase základ pro flame a hlavně mnohokrát diskutované téma...
......

Aby se to zlepšilo, chce to víc osvěty a maximálně zavést nějaká opatření zde na gc.cz, kde si můžeme pravidla snad dělat podle sebe. Už dávno navrhuji určitá omezení pro nově se registrující kačery, které by vedly k určité osvětě (možná vynucené). Snad by to chtělo přehodnotit Homepage, aby byly návody zřetelnější.


Myslíš něco v tom smyslu, že by na úvodní stránce byly jen návody a k fóru by se člověk musel pracně proklikat a 7x zodpovědět kontrolní otázku ???

Jako nevim, ale srovnejte dostupnost návodů (1 až dva kliky z HP, zvýrazněné) a dostupnost fóra (nutná registrace, potvrzení, vložení příspěvku na HP neni, neni na to návod). Navíc je vytučněné upozornění na wiki i nad odesílacím čudlem příspěvku.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 7:51

Začátek psaní příspěvku cca 7:30 (jen aby bylo jasné na co reaguju) ... a přesně tyhle debaty jsou motivem k tomu , abych žádnou kešku nezakládal , přesto že si myslím i třeba takovou nehoráznost , jako že je rozdíl mezi 100 nálezů za dva dny v Praze (nebo jiném saturovaném velkém městě) a stovkou nálezů(klidně za rok ) někde v terénu . (a je mi jasné , že v tuto chvíli mi největší hnidopichové už zkoumají profil aby zjistili , kolik mám městských a kolik terénních keší a kolik z toho jsou drive in tradičky) . Máme tady u nás človíčka , který měl 1. založenou kešku v době svých asi 6 nálezů a na rozdíl od některých keší ,,ostřílených borců " se u ní muselo přemýšlet. Byla dobrá snad s jediným nedostatkem , kartička s úkolem byla pod nějakou nádobou od motorového oleje , takže se pár lidí upatlalo. Tento člověk ani dnes nemá požadovaných (některými z nás) 100 odlovů , ale na jeho dalších keších si už pár lidí vylámalo (částečně) zuby. Ne proto , že by byly špatně zaměřené body , ale spíš proto že schovávání je autorova silná stránka. GC1C96X GC1BDZ3 GC1R5W6 Takže , až zase bude mít někdo touhu kydat bláto na všechny , kteří mají pouhých xx a ne yyy nálezů , ať si dá raději některou pěknou mysterku .
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka