Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší pod 100 nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
278 odpovědí na toto téma

#61 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 17:39

marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

:)

I kdyz je mozne, ze autor si jenom zalozil ucet, jinak snad takovy zacatecnik nebude, ale mit svoji kes jeden den po zalozeni uctu, tak to je podle me rekord. :)


Tohle fakt na úplného začátečníka nevypadá. Možná už dříve hledal s někým jiným. Možná si jen nejdřív pořádně přečetl instrukce. No, schválně, co k tomu napíšou první nálezci? :)
  • 0

#62 Atisa

Atisa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 17:44

Trhac napsal/a:
Tak jsem našel kolegu jménem TrekkingKlub http://www.geocachin...cedfef1fa1&ds=2 a ten - slyšte! - má na 39 nalezených hned 72 založené kešky! Ale je to v Rumunsku :D

Aspoň mám co dohánět a už se nemusím stydět za svůj poměr nalezených a založených kešek. Mimochodem nápady a chuť stále jsou :P
  • 0

#63 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 17:44

R-A-von-B napsal/a:
Aby se tady furt neopakovaly tyhle kolovrátkové diskuse, co takhle udělat seznam nevhodných otázek na fóru?

nějakej chytrej, že by z Prahy??? nenapadlo tě, že třeba pro někoho je informace podaná "tak jak vypadla z huby" srozumitelnější než sáhodlouhé popisy? že každej asi není tak "chytrej" jako ty?
kuwa, když vás ty otázky iritují tak je místo toho aby jste do dotazujícího šili, ho prostě ignorovali? určitě se najde někdo,kdo mu to srozumitelně pro něj vysvětlí..Nikdo učený z nebe nespadl a každý má dispozice k něčemu jinému..GC taky děláme každý pro něco jiného, někdo pro body,protože si myslí že bude lepší než ostatní, když najde hromadu kešek, jiný pro radost z nalezení, jiný proto že se třeba dostane na místa o kterých neměl ani tušení?nebo proto má prostě pro děti zajímavý cíl výletů?prckové ujdou mnohem větší dálky, když na ně čeká poklad,než když by měli jít jen tak...
od čeho je fórum? od toho aby se na něm někdo zeptal na něco co neví a jiný mu odpověděl, nebo si tu budeme honit rika, jak jsme velcí kačeři a jaké máme krásné keše a vše nové odsoudíme?
je mi z té diskuze na blití... ano, nováčci dokáží vyplodit kešky, kde fakt potěší jen ten bod,,ale to i staří, "dokonalí" mazáci...
a jsou i keše od nováčka, které potěší..
mám jich přes 300, rozhodně se nepovažuju za buhvíjakého kačera, leccos mě ještě překvapí, a kolikrát hledám dlouho tam, kde moje polovička jen sáhne a má ji..a zakládat nové? chystám se,dlouho..ale aby mi je tu nějaký všeználek, co snědl šalamounovo hovno, haněl?že ON by je udělal líp? hnus...
no,kdo má nastaveno upozorňování v okolí Kouřimi se má na co těšit, rozhodně to nebudou drajvky a bod nebude zadarmo...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#64 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 17:59

R-A-von-B napsal/a:
Aby se tady furt neopakovaly tyhle kolovrátkové diskuse, co takhle udělat seznam nevhodných otázek na fóru? Klidně ho napíšu na geowiki ;) Pepo, šlo by pak na něj dát odkaz z registračního formuláře? Případně ještě se zaškrtávátkem Ano, přečetl jsem si ho?

Já bych zavedl spíš povolená témata... mě tak napadaj třebá... lední medvědi.:D
  • 0

#65 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 18:25

R-A-von-B napsal/a:
Aby se tady furt neopakovaly tyhle kolovrátkové diskuse, co takhle udělat seznam nevhodných otázek na fóru? Klidně ho napíšu na geowiki ;) Pepo, šlo by pak na něj dát odkaz z registračního formuláře? Případně ještě se zaškrtávátkem Ano, přečetl jsem si ho?

Spíše Seznam otázek zaručeně způsobujících flame...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#66 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 19:52

LaLu Team napsal/a:

marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

:)

I kdyz je mozne, ze autor si jenom zalozil ucet, jinak snad takovy zacatecnik nebude, ale mit svoji kes jeden den po zalozeni uctu, tak to je podle me rekord. :)


A co je na te keši špatného, kromě toho, že ji založil nejspíše nováček? Listing tam má (i když stručnej, ale stačí), nápovědu také, dokonce jde nejde o mikro, atributy také nastavil a podle mapy to bude pěkná keška v přírodě. Nevidím na tom nic špatného a rozhodně bych ji neodsuzoval před tím, než bych ji osobně navštívil. Pořáad lepší než mikro u pumpy, zastávky, základní školy a podobné série o ničem (a dost často je zakládají kačeři s více jak 100).


Nemyslel jsem to nijak zle, jen mi to prijde kuriozni. Osobne lovim kese od kohokoli, kdyz clovek chce, tak si na kazde neco najde, prinejhorsim aspon ten bod.
  • 0

#67 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 19:55

A ted se divam jak to na te kesi vypada a nezlobte se na me, ale vypada to na slusnej propadak, pravdepodobne poslano na schvaleni driv nez ji tam ulozil. Jak jsem napsal o par radku vys, je mi celkem jedno kolik ma kdo ulovenych kesi, nijak zvlast smerodatne to neni, aspon s ohledem na pripadnou kvalitu vlastni kese. Ale pokud bychom chteli nejak zajistit vetsi kvalitu kesi, hlavne prvotin (a je jedno zda od kacera s 20 nebo 2000 nalezy), tak by nebylo spatne pravidlo s povinnym betatestem prave tech prvotin.
  • 0

#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 20:40

marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

Sleduju to a je to fakt nářez :o Dle mého keš na místě není a autor ji tam přifeze o víkendu,až pojede na chatu...
  • 0

#69 Duffman95

Duffman95

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 20:47

[quote]sobikovi napsal/a:
[quote]marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

Njn takovejch kačerů už sem viděl víc a fakt to moc nechápu...
  • 0

#70 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:04

Tak toto je fakt debilita, v tohle souhlasím. Ale já osobně jsem založil kešku a měl jsem založenou jednu kešku, protože mě to chytlo (teď jsem se sám udivil že jen jednu :D) a ta keš jede a je v pohodě, žádný problémy.
  • 0

#71 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:22

sobikovi napsal/a:

marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

Sleduju to a je to fakt nářez :o Dle mého keš na místě není a autor ji tam přifeze o víkendu,až pojede na chatu...

Ale houby, hledači se k tomu špatně postavili. Například v Brně je "taký obyčaj",
Ten dodá krabku,
ten zas logbúk,
a všichni dohromady máme eFTéééeF.
........
Tohle jsem zaznamenal asi ve třech případech řešených na tomhle foru (nehodlám vyhledávat) a .... podotýkám, že je mi to úplně jedno, akorát u některých jmen překvapilo.
  • 0

#72 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 1:02

pepega napsal/a:

R-A-von-B napsal/a:
Aby se tady furt neopakovaly tyhle kolovrátkové diskuse, co takhle udělat seznam nevhodných otázek na fóru?

nějakej chytrej, že by z Prahy??? nenapadlo tě, že třeba pro někoho je informace podaná "tak jak vypadla z huby" srozumitelnější než sáhodlouhé popisy? že každej asi není tak "chytrej" jako ty?


Kdyby jen z Prahy, ale on je i z Barrandova a to je dobrá čtvrť B)
Je hloupaté, že jsi Robertovu narážku nepochopil - nějak mi totiž uniklo, kde útočil na nováčky? Myslím, že mířil na opakující se marné "ideologické" flamy na témata typu "omezení zakládání keší", "zase o nás psala ta novinářská žumpa", "děcka z turistického oddílu = zhouba geocachingu" atd.

A vzít zrovna v reakci na R-A-v-B z jedné vody i drajvkaře, to je hodně úsměvné :)

Pojďmě už za tou diskusí udělat jednu velikou
.;)
A nováčkům buďme příkladem...
  • 0

#73 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 1:27

StanB99 napsal/a:
Ale houby, hledači se k tomu špatně postavili. Například v Brně je "taký obyčaj",
Ten dodá krabku,
ten zas logbúk,
a všichni dohromady máme eFTéééeF.
........
Tohle jsem zaznamenal asi ve třech případech řešených na tomhle foru (nehodlám vyhledávat) a .... podotýkám, že je mi to úplně jedno, akorát u některých jmen překvapilo.

:D

Občasné místní úlety. Inu, vesnice. Touha po bodu je u někoho vééééliká.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#74 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 6:09

sobikovi napsal/a:

marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

Sleduju to a je to fakt nářez :o Dle mého keš na místě není a autor ji tam přifeze o víkendu,až pojede na chatu...

Za tohle bych vynadal spíše tomu kdo pro Groundspeak vymyslel ten formulář pro založení cache s políčkem "Yes, this listing is active" defaultně zaškrtnutým. :(
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#75 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 7:58

[quote]Duffman95 napsal/a:
[quote]sobikovi napsal/a:
[quote]marram napsal/a:
Jestli tohle tema nekoho fakt stve, tak tady je lahudka:

GC1YDGB

Njn takovejch kačerů už sem viděl víc a fakt to moc nechápu...[/quote]

Práce rewieverů si vážím. Je to od nich velká obět... ale fakt nechápu jak taková keška mohla projít k publikaci. To, že keš není na svém místě v době publikace, se řešilo už několikrát.

Navrhuji řešení... Při publikaci keše by se s žádostí posílala i fotka keše + gpska se souřadnicemi. Bylo by tak pravděpodobnější, že krabice na daném místě opravdu je. Navíc by podle fotky mohl rewiever i posoudit vhodnost obsahu (viz. nepovolené věci v keši).

Tak a teď se jistě najde někdo, kdo mě zase ukamenuje za to, že je to diskriminace lidí, kteří nevlastní foťák a gpsku B)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#76 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 8:02

Jinak pro kolegy, kteří stále ještě doufají, že se něco změní, zlepší... Je to marný boj, který už jsem tak trochu vzdal...

viz starší vlákna podobného námětu...
http://www.geocachin...&thread_id=9140

http://www.geocachin...&thread_id=9141
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#77 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 9:05

Kdyby jen z Prahy, ale on je i z Barrandova a to je dobrá čtvrť B)

Tak to je teprve podle me poradny flame!!! :D
  • 0

#78 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 9:09

Aviatik napsal/a:
Za tohle bych vynadal spíše tomu kdo pro Groundspeak vymyslel ten formulář pro založení cache s políčkem "Yes, this listing is active" defaultně zaškrtnutým. :(

Za tohle se musím podepsat. Všichni se tady vozí po autorovi úplně normální kešky schované podle všeho na pěkném místě, jako kdyby to byla svině největší která nechce nic jiného než nalákat 50 kačerů na FTF a pak se jim z povzdálí smát ...

Přitom si stejně jako Aviatik myslím, že autor prostě jen nechtěně odeslal rozepsaný listing. Ten checkbox je naprosto pitomně vyřešený. Kdyby místo něj bylo raději políčko ve stylu "Napište sem 'YES', pokud se krabička fyzicky nachází na místě: [___]", tak by se při zadávání nikdo nechtěně neuklepl. Jenže je tam checkbox, tak se holt stane že ho někdo nevědomky neODškrtne.

První logy jsou ze včeřejška, takže pokud si autor kontroluje maily jen občas, vůbec bych se nedivil tomu kdyby o těch DNF zatím ani nevěděl.
  • 0

#79 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 9:16

pepega napsal/a:
nějakej chytrej, že by z Prahy???

Nikoliv, z Barrandoffa B)

Ale k věci: Myslím že jsi to nepochopil. Ten seznam by byl samozřejmě i odpověďmi a vysvětlením. Prostě takové doplnění FAQ na geowiki.
Podívej se na odpovědi, kterých se Teamkogimu dostaly. Staří mazáci už nemají chuť stále totéž vysvětlovat znovu a znovu, takže si maximálně povzdechnou "bóže už zase"? Nováček se nic moc nového nedozví a jenom se zbytečně cítí trapně. Opravdu si myslíš, že tak je to lepší, než když si přečte odpověď na FAQ?
Pokud sis všiml, tak já tu žádné keše nehodnotím, ať už od nováčků nebo od mazáků. Koneckonců ve srovnání s tebou jsem také naprostý zelenáč, mající na kontě pouhé dvě stovky ;)
  • 0

#80 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 9:37

R-A-von-B napsal/a:
Aby se tady furt neopakovaly tyhle kolovrátkové diskuse, co takhle udělat seznam nevhodných otázek na fóru? Klidně ho napíšu na geowiki ;) Pepo, šlo by pak na něj dát odkaz z registračního formuláře? Případně ještě se zaškrtávátkem Ano, přečetl jsem si ho?

Odkaz na něco z registračního formuláře by šel, pokud by to bylo dobře sepsaný. A možná místo zaškrtávátka by se musel vepsat text, který by byl schovaný někde uprostřed toho textu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama