Přejít na obsah


Fotka

Délka logů aneb další téma do diskuse.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#41 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:37

Do LB píšu vždy dík za keš a na netu se pozná,když mě opravdu nadchne nebo se i něco stane,tak je log v 99,9% delší..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#42 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:49

Dlouhé logy potěší skoro každého, kromě lidí, co si na místě tahají posledních několik logů přes HGC jako extra nápovědu ;-) (tedy občas i já) Za sebe musím říct, že píšu obvykle dlóuhé logy, protože mě to baví a doufám, že potěším i vlastníka keše a ostatní kačery. Na druhou stranu nad tím trávím leckdy až příliš času, takže chápu, že někdo napíše "Díky, pěkná!" a jde raději v ušetřeném čase do přírody. Myslet ale na autora keše a napsat aspoň dvě věty, stejně jako splnit dobrovolnou podmínku keše (pokud není úplně zcestná) by měla být samozřejmost. Délka logu u keše je taky dána způsobem lovení - třeba 15 keší za den se těžko loguje jinak, než stručně. Takovou výpravu já leckdy loguju po kouskách třeba 3 dny. (A počítám, že až jednou budu mít rodinu, budu moc rád, když urvu čas aspoň na lov a logování budu asi taky odbývat.) Pokud odlovim jednu keš za den, večer se v logu rozepsat). S dlouhým logem člověk taky často sklouzne k hodnocení, a to už může být o pusu ;o) Zvlášť pak u keše, na které je zajímavé jen to, jak je špatná ;o) Když člověk odloví třeba jen jednu, ale o to kvalitnější, keš daný den, k rozepsání se je daleko větší prostor. Můj aktuálně oblíbený příklad je GC1H53J - tu těžko člověk vezme v rámci kombajnu a zážitek je větší, než 5 "okapovek". Tím jsem se dlóuhou oklikou dostal k jádru věci, že vše je jen o přístupu kačera ke geocachingu. Jak už jsem napsal, aspoň dvě věty jsou myslím slušnost. P.S. Debaty o etice kačerů nikdy neskončí - mě by se docela líbil svého druhu etický kodex, na kterém by se usnesla komunita a Ti, kteří se považují za opravdové kačery by se jím dobrovolně řídili.
  • 0
Hczech

#43 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 18:53

hplus napsal/a:


tak ted položím otázku (ač starý) jako začátečník, jelikož téma mne zaujalo a jsem v tomto kompromisní člověk. Jinými slovy nerad píši dlouze, ale zase ani ne rád krátce.

Můžete prosím sdělit (třeba i krátce) jak podle vás hodnotíte zápisy v logu u těchto kešek ? GCZR43 GC1X1B6 GC13A2C
Pochopitelně logy jsou psané až večer po lovu. Logovat u kešky mnohdy nejde, zdržovali bychom tam :)

Jedná se mi o hlavně váš dojem o délce a obsahu (češtinu nevytýkati, měl jsem z ní dvojku :D )
Přeci jen nechci v počátku dělat psát romány o tom jak jsme byli blablabla, nicméně domnívám se, že owner muže být potěšen tím že někdo napíše i více než jen "Díky za keš" (tedy pokud "nekombajnuje" že = strašné slovo a hlavně smysl slova) proto asi nikdy nebudeme loviti více jak 4 keše ve dni, protože více si pamatovat je problematické když člověk má mnoho i jiných zážitku ze dne dalších.

Díky za vaše info k mé otázce... i třeba PM
  • 0

#44 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:47

Já pokud napíšu "díky za bod", neni to lenost, ale diplomaticky vyjádřené "keš na ho..., krom bodu odtud nemam zajímavý zážitek". Ve všech ostatních případech se většinou snažím něco zplodit. Někdy se to daří víc, někdy míň. Zkratky typu TNLN apod ze zásady nepoužívám, kdysi tu vyšel kačerský slovníček, kde bylo vysvětlení k "TFTC" takovéto: "Jsu debil a neumim napsat kloudnej log". :P
  • 0

#45 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:49

Píšu rád a pokud to stojí za to tak se rozepíšu. Někdy mám dokonce pocit že mi logování zabere víc času než samotný odlov keše. Můj názor je že keš mě má ukázat, pěkné, zajímavé nebo nějaké pozoruhodné místo. A pokud na takovém je tak se o tom patřičně rozepíšu. Ale rozepíšu se i tehdy pokud mám na keš negativní nebo třeba i jen trochu kritický názor. Už jen proto aby si ostatní při pročítání logů udělali obrázek jestli stojí za to tam jít. No a občas napíšu i díky za bod. To v případě že keš je tak nějak nemastná neslaná, prostě neurazí, ale ani nějak nezaujme. Jo a párkrát už jsem psal i log na pokračování B)
  • 0

#46 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:53

A co psat do logu, kdyz se behem jednoho dne odlovi pres 100 kesek? :) To opravdu cloveka nebavi neco stale vymyslet. A to tam muzou byt i zajimave kesky. B)
  • 0

#47 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 21:24

petrarcon napsal/a:

hplus napsal/a:

Můžete prosím sdělit (třeba i krátce) jak podle vás hodnotíte zápisy v logu u těchto kešek ? GCZR43 GC1X1B6 GC13A2C
Pochopitelně logy jsou psané až večer po lovu. Logovat u kešky mnohdy nejde, zdržovali bychom tam :)


Zas to taky moc neřeš, tahle debata do velký míry teoretická a možná to řeší lidi, kteří to celé "moc žerou" ;-)

Základní myšlenka by se dala shrnout podle mě asi tak, že majitel keše je rád, když jsou logy např. na úrovni těch Tvých, protože se z nich trochu něco dozví. Logy typu TFTC jsou tak trochu projevem neúcty k autorovi a zároveň - myslím - lenosti a honbou za body. Napsat aspoň dvě věty by snad mohl každý, i když neni zrovna Shakespeare ;-) A to Tobě evidentně problém nedělá.

P.S. Do logbooku taky píšu jen nejnutnější!
  • 0
Hczech

#48 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 22:33

hczech napsal/a:

Základní myšlenka by se dala shrnout podle mě asi tak, že majitel keše je rád, když jsou logy např. na úrovni těch Tvých, protože se z nich trochu něco dozví. Logy typu TFTC jsou tak trochu projevem neúcty k autorovi a zároveň - myslím - lenosti a honbou za body. Napsat aspoň dvě věty by snad mohl každý, i když neni zrovna Shakespeare ;-) A to Tobě evidentně problém nedělá.

P.S. Do logbooku taky píšu jen nejnutnější!


díky za vysvětlení, takže jeli co psát potěší to. fajn.
ono jak psal předchozí že "co psát když uloví za den 100keší" tak to se mne stát nemůže, protože v terénu (nemluvím o městě tam nás to neláká) ulovit více jak 5 keší když při tom překonáš 12-25km je nemožné.

EDIT: doplnění PĚŠKY překonáš
  • 0

#49 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 22:49

petrarcon napsal/a:

díky za vysvětlení, takže jeli co psát potěší to. fajn.
ono jak psal předchozí že "co psát když uloví za den 100keší" tak to se mne stát nemůže, protože v terénu (nemluvím o městě tam nás to neláká) ulovit více jak 5 keší když při tom překonáš 12-25km je nemožné.

EDIT: doplnění PĚŠKY překonáš


No ona to byla trochu ironie. Taky radeji budu lovit 10 v prirode nez 50 ve meste. Ale proc si nezkusit i maxikombajn. ;);)
  • 0

#50 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 7:56

petrarcon napsal/a:
díky za vysvětlení, takže jeli co psát potěší to. fajn.
ono jak psal předchozí že "co psát když uloví za den 100keší" tak to se mne stát nemůže, protože v terénu (nemluvím o městě tam nás to neláká) ulovit více jak 5 keší když při tom překonáš 12-25km je nemožné.
EDIT: doplnění PĚŠKY překonáš

ALE ONO TO JDE...12keší na 42km..pěšky.. a pomalu jsem nevylezl z lesa...jen to chce najít místo a trasu....bylo by to méně,ale u poslední keše v 10 večer se mi vybila mapová GPS,tak jsem šel zpět po paměti..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#51 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:55

pepega napsal/a:

petrarcon napsal/a:
díky za vysvětlení, takže jeli co psát potěší to. fajn.
ono jak psal předchozí že "co psát když uloví za den 100keší" tak to se mne stát nemůže, protože v terénu (nemluvím o městě tam nás to neláká) ulovit více jak 5 keší když při tom překonáš 12-25km je nemožné.
EDIT: doplnění PĚŠKY překonáš

ALE ONO TO JDE...12keší na 42km..pěšky.. a pomalu jsem nevylezl z lesa...jen to chce najít místo a trasu....bylo by to méně,ale u poslední keše v 10 večer se mi vybila mapová GPS,tak jsem šel zpět po paměti..


Ok to beru. 12 keší na 42-50km to jde. Pouze jsem se pozastavil nad 100keškama za den, To tak jedině ve městě a autem. A to není nic pro mé nohy.

Navíc. Těch 12-25km je typizovaných pro moje geosviště (víc jak 30 bych s nimi neriskoval přeci jen mají sice suprovou fyzičku ale je jim jen 7 a 9 let, že, a hlavně já bych to neušel, s tím že bych ještě navíc pak nějakých 50km řídil auto, a jsem po operacích kyčle, a hlavní soumar pro potraviny, vodu a pláštěny).

Jo "Battery AZIZI" to chce náhradní, hehehe
  • 0

#52 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:57

k-lord napsal/a:

petrarcon napsal/a:

díky za vysvětlení, takže jeli co psát potěší to. fajn.
ono jak psal předchozí že "co psát když uloví za den 100keší" tak to se mne stát nemůže, protože v terénu (nemluvím o městě tam nás to neláká) ulovit více jak 5 keší když při tom překonáš 12-25km je nemožné.

EDIT: doplnění PĚŠKY překonáš


No ona to byla trochu ironie. Taky radeji budu lovit 10 v prirode nez 50 ve meste. Ale proc si nezkusit i maxikombajn. ;);)


Nějak mne maxikombajn nenadchl ani nezaujal. Asi budu mít méně bodů, více km v nohách větší výškový rozdíl a zajímavější kešky než městské zamudlené micro. Ale proti gustu žádný dišpuntát
  • 0

#53 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:04

Možná je kompromis hledat keše na kole. Přesuny jsou rychlejší, dohledávky, pravda, trochu náročnější. Někde je třeba to kolo trochu poponést, někde je třeba ho nechat opřené o strom a doškrábat se ke keši pop vlastních. Nicméně díky biku se jasně zvětšuje akční rádius a není tam to otravné popojíždění autem. (nicméně můj příspěvek asi nesouvisí s délkou logů)
  • 0

#54 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 13:41

jaghut napsal/a:
Možná je kompromis hledat keše na kole. Přesuny jsou rychlejší, dohledávky, pravda, trochu náročnější. Někde je třeba to kolo trochu poponést, někde je třeba ho nechat opřené o strom a doškrábat se ke keši pop vlastních. Nicméně díky biku se jasně zvětšuje akční rádius a není tam to otravné popojíždění autem.
(nicméně můj příspěvek asi nesouvisí s délkou logů)


Pominu-li, že jsme trochu OT, kolo za sebe na kombajn moc nedoporučuju - zvlášť, pokud má člověk dres a nechce ho oddělat ;) Takové ostružiní dokáže mnohé :) O nenápadném cyklistovi v dresu a helmě chodícím na jednom místě pořád dokola se taky nedá říct, že by byl dvakrát nenápadný :-) Problém je i v tom, že kolo člověk před finálnim odlovem musí často někde nechat bez dohledu. Ti nadanější jako já při té příležitosti často nechají v kapse kola kromě věcí na výměnu a foťáku i GPS modul a pak se diví ;) Taky už s kolem bývá potřeba mapa, protože za šipkou se líp chodí, než jezdí... Já jsem poslední dobou došel k tomu, že na kole nejlíp lovit až na místě, kam chci dojet, nebo bedlivě naplánovat další polo drive-in keše.
  • 0
Hczech

#55 Dotheren

Dotheren

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:35

Za caschery co pouzivaji kratke logy: Vy si to mozna neuvedomujete, ale my do tech logu neco napsat musime. Pokud keska opravdu za to stoji, rad napisu jeji oceneni, ale psat o tom, jak se muj pejsanek vycural po ceste ke kesi jen proto aby byla log delsi ... tak tenhle vzor nasledovat nebudu - nevztahuje se ke kesi ale k memu vyletu. Omlouvam se timto komukoliv za moje logy typo "TFTC, found at XX:XX" ale v tu chvili je to log pro me a keska nebyla zas tak zajimava a nebo nemam co dodat po precteni predchozich logu.
  • 0

#56 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:49

jaghut napsal/a:
.. někde je třeba ho nechat opřené o strom a doškrábat se ke keši pop vlastních. Nicméně díky biku se jasně zvětšuje akční rádius a není tam to otravné popojíždění autem.
(nicméně můj příspěvek asi nesouvisí s délkou logů)


Já zjistil, že nejdůležitejší pomůcka cyklokačera je zámek na kolo.
Podle mě trapnost krátkých logů výrazně vylepší osobní razítko. Právě si ho nechávám vyrábět. Bude na něm i obligátní věta: "Nalezeno bez problémů", v nejhorším ji pak škrtnu.
  • 0
Nepropadejte panice!

#57 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 14:57

Pokud má někdo velký problém s tím, že logy jsou moc stručné, může si do listingu napsat třeba tohle (našel jsem v listingu GC166FN): Cache a jeji listing jsou moji vizitkou, log je vizitkou vasi... logy typu „TFTC", "DIKES", "NALEZENO", "GEOKOMBAJN", "GEOBAGR" apod. prosim nepouzivejte :)
  • 0

#58 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 15:18

petrarcon napsal/a:
Nějak mne maxikombajn nenadchl ani nezaujal. Asi budu mít méně bodů, více km v nohách větší výškový rozdíl a zajímavější kešky než městské zamudlené micro. Ale proti gustu žádný dišpuntát


to je pravda,jenže: občas se člověk dostane do měšta kde nikdy nebyl a asi ani dlouho nebude,jako ja minuly tyden v Malmo ve %Svedsku.a pravě ty mikro jsou skvělé na poznání města- tedy pokud člověk rozumí listingu,ale i bez něj..a za 2/ když je venku hnusně,tak se ani do přírody nechce, když hrozí každou chvíli bouřky..ty se přehnaly za to odpoledne čtyři, jinak skoro bez ustání pršelo..mimo dou keší jsem nemusel ani do trávy,takže jsem cestu přestál téměř v suchu..a být někde mimo?tráva,maliní,bláto,lézt po stromech?pokud bych pak šel rovnou domů,tak jistě,ale mě čekala cesta na druhý konec poloostrova, spát v autě a nejbližší sprcha na lodi cestou zpět..
těch 14 keší potěšilo a to jsem dalších 5 nenašel, bud byly tak dobře schovány, nebo je někdo šlohl.
ono je to jak kdy... ted jsem letěl na FTF,6km autem. sice jsem si říkal, že bude pryč ale nedalo mi to...no bylo,byl jsem druhý,ale zase jsem nedaleko od keše našel hromadu dlaždic,které se mi hodí pod auto...mimochodem FTF lovec ji nemá zalogovanou doteď a já taky ne..
mimochodem
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#59 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 22:26

Animuk napsal/a:

jaghut napsal/a:
.. někde je třeba ho nechat opřené o strom a doškrábat se ke keši pop vlastních. Nicméně díky biku se jasně zvětšuje akční rádius a není tam to otravné popojíždění autem.
(nicméně můj příspěvek asi nesouvisí s délkou logů)


Já zjistil, že nejdůležitejší pomůcka cyklokačera je zámek na kolo.
Podle mě trapnost krátkých logů výrazně vylepší osobní razítko. Právě si ho nechávám vyrábět. Bude na něm i obligátní věta: "Nalezeno bez problémů", v nejhorším ji pak škrtnu.


To je asi jiný problém, délka logů v logbooku. Tam je razítko perfektní. Jen co mně dcera dodělá avatar, bude z něj razítko i CWG. Nejsem si ale jist, jak razítkem prodloužíš log na netu. (leda k logům přikládat fotky orazítkovaných částí těla (jak v Ostře sledovaných vlacích :P)
  • 0

#60 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 22:41

hczech napsal/a:

jaghut napsal/a:
Možná je kompromis hledat keše na kole. Přesuny jsou rychlejší, dohledávky, pravda, trochu náročnější. Někde je třeba to kolo trochu poponést, někde je třeba ho nechat opřené o strom a doškrábat se ke keši pop vlastních. Nicméně díky biku se jasně zvětšuje akční rádius a není tam to otravné popojíždění autem.
(nicméně můj příspěvek asi nesouvisí s délkou logů)


Pominu-li, že jsme trochu OT, kolo za sebe na kombajn moc nedoporučuju - zvlášť, pokud má člověk dres a nechce ho oddělat ;) Takové ostružiní dokáže mnohé :) O nenápadném cyklistovi v dresu a helmě chodícím na jednom místě pořád dokola se taky nedá říct, že by byl dvakrát nenápadný :-) Problém je i v tom, že kolo člověk před finálnim odlovem musí často někde nechat bez dohledu. Ti nadanější jako já při té příležitosti často nechají v kapse kola kromě věcí na výměnu a foťáku i GPS modul a pak se diví ;) Taky už s kolem bývá potřeba mapa, protože za šipkou se líp chodí, než jezdí... Já jsem poslední dobou došel k tomu, že na kole nejlíp lovit až na místě, kam chci dojet, nebo bedlivě naplánovat další polo drive-in keše.


V tom je asi to kouzlo. Jaký kdo zvolí přístup. Já primárně nejezdím na kole jen pro keše, ale mám naplánovaný nějaký okruh a v jeho rámci se pokusím něco vyzvednout. Je pravdou, že poslední dobou čím dál víc dělám trasu podle keší, než podle terénu. Pořád, je ale hlavní trasa, kterou naplánuju nad mapou KČT. Když navíc neudělám pořádnou domácí přípravu, tak jsem překvapen místy do kterých vleču kolo. Ještě, že jako biker jsem na brutalterén zvyklý, ale když mám kolo na ramení a šplhám s ním někam do stráně, tak si trochu připadám jako magor B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka