Přejít na obsah


Fotka

Délka logů aneb další téma do diskuse.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#141 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 19:39

Or_Mi napsal/a:
Co se týče lovu typu kombajn, to je na jinou diskuzi, ale ulovit za den několik desítek nehodnotných keší, které neukáží žádné zajímavé místo, nic nenaučí, nedonutí kačera něco překonat, které nemají ani listing a u kterých jde jen o to získat rychlý bod, mi připadá jako ztráta času. To už dle mého názoru není zážitkový geocaching, ale kešová bulimie. Tak jako se někteří honí za penězmi, tak jiní se honí za každou cenu za body. Proč proboha?


A proc proboha maji nekteri jedinci stale problem s kombajnisty????? Kesuj si podle sebe a neodsuzuj ty, kteri to hraji jinak.
  • 0

#142 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 20:09

A proc proboha maji nekteri jedinci stale problem s kombajnisty????? Kesuj si podle sebe a neodsuzuj ty, kteri to hraji jinak.[/quote] Já jsem někde někoho odsuzoval?!? Jen kroutím hlavou nad tím, za čím se někteří lidé v životě honí - za prachama, co největším počtem sexuálních partnerů, vychlastáním co nejvíce piv, co nejvíce "přátel" na facebooku, co nejvíce navštívených zemí a tady co nejvíce bodů za nálezy. Je mi to fakt jedno, je to každého věc, ale ti lidé kloužou po povrchu, pro samé honění se za kvantitou, zapomínají často na kvalitu.
  • 0

#143 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 20:15

@or_mi] kdyz jsi zminil ty navstiveny zeme, tak to se musim drastaka zastat, protoze jeho vejlety nejsou honbou za bodama, ale zazitkama, jak to ma bejt. a tohle mu jde jen zavidet.. se zbytkem by se i dalo souhlasit. mozna s drobnou vyhradou k tem sexualnim partnerum, protoze je blby, kdyz by chlap v duchodu (s erektilni dysfunkci) zjistil, ze za zivot spal jen s jednou a to jeste nesikovnou :)
  • 0

#144 janik87

janik87

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 20:42

Já to beru tak, že je slušnost autorovi napsat něco víc než dík..Málokdy jsem se setkala s úplně blbou keší (odbytý listing, nevhodné místo, promočená keš, atd.)Když už nic, tak prostě člověk musí ocenit tu práci, co si dal owner s listingem, umístěním atd. Když jsem ted sama založila kešku, vidím, co je zatím práce..Ale někteří kačeři stejně napíšou jen dík, přijde mi, že zvlášť ti s nálezy nad 1000,jako by to pro ně byla už rutina, další keš v řadě a je jedno, jestli se auor piplal s provedením krabky a myslel i na to, aby byl logbook třeba zajmavý, krabka jako krabka..Ale někdo se mi zase v logu rozepsal na půl stránky a to samozřejmě potěší. A hlavně si za tím logem představím konkrétního člověka, který ulovil mojí kešku, ne anonymního TFTCkáře.
  • 0

#145 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:48

Já měl včera opačný problém, napsal jsem log, a ono mi to odepsalo ** too long.. prý max 4.000 znaků, tak jsem musel promazávat ;-)
  • 0

#146 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:51

Or_Mi napsal/a:
Já jsem někde někoho odsuzoval?!? Jen kroutím hlavou nad tím, za čím se někteří lidé v životě honí - za prachama, co největším počtem sexuálních partnerů, vychlastáním co nejvíce piv, co nejvíce "přátel" na facebooku, co nejvíce navštívených zemí a tady co nejvíce bodů za nálezy. Je mi to fakt jedno, je to každého věc, ale ti lidé kloužou po povrchu, pro samé honění se za kvantitou, zapomínají často na kvalitu.


A nenapadlo te, ze i takovy kombajn muze byt zazitek, resp. pekne straveny den s geokamosi, kteri hledaji s tebou. Ja jsem par kombajnu delal a rozhodne se nepovazuji za honice bodu, naopak byla pri tom docela sranda. Je ale fakt zajimave, ze nad tim vetsinou krouti hlavou nebo to jinak kritizuji ti, kteri nikdy kombajn nezkusili.
  • 0

#147 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:51

Autacek napsal/a:
Já měl včera opačný problém, napsal jsem log, a ono mi to odepsalo ** too long.. prý max 4.000 znaků, tak jsem musel promazávat ;-)


To se da resit tak, ze druha cast textu je jako write note. ;)
  • 0

#148 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 0:26

zLOST napsal/a:
@or_mi] kdyz jsi zminil ty navstiveny zeme, tak to se musim drastaka zastat, protoze jeho vejlety nejsou honbou za bodama, ale zazitkama, jak to ma bejt. a tohle mu jde jen zavidet.. se zbytkem by se i dalo souhlasit. mozna s drobnou vyhradou k tem sexualnim partnerum, protoze je blby, kdyz by chlap v duchodu (s erektilni dysfunkci) zjistil, ze za zivot spal jen s jednou a to jeste nesikovnou :)


Ty země jsem napsal jen tak, nevím o nějakém drasťákovi, který cestuje. Já taky rád cestuji a procestoval jsem dost zemí. Jde o to, že před dlouhou dobou jsem viděl někde nějaké závody o tom kdo navštíví co nejvíce zemí. No a byli tam extrémisti, kteří projeli Evropou za 14 dní a v každé zemi se zdrželi 1 den či méně. Co se pak člověk může o té zemi, kultuře, lidech apod. dozvědět?

No, ty sexuální partnery ženeš z extrému do extrému, já to myslel jinak a ty to víš. :D :P
  • 0

#149 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 1:42

Or_Mi napsal/a:Co se pak člověk může o té zemi, kultuře, lidech apod. dozvědět?

Ber to jako sport.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#150 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 12:04

Snøw napsal/a:
Tak včera mě přišel na email log "tt" a ještě to bylo zakryptované. Opravdu mám silné nutkání log smazat a autorovi napsat, aby to zkusil znova.


Jojo, taky jsem jeden z těch 15 "šťastlivců", co jim nepřišla ani věta holá, ale jenom (nevímcoznamenající) tt. Já se napřed při pohledu na čerstvě založený účet původce hrozně vyděsil, že to snad bude nějaký vandalismus. Projel jsem honem další keše, které dotyčný navštívil, v naději najdu nějaký log pozdější, ve kterém bude ta či ona škatule nepoškozená - a ono tam naštěstí ze souvisejících logů vyplynulo, že nováček lovil pospolu s dalšími zavedenějšími kolegy. To mi tedy spadnul kámen ze srdce, ale toho leknutí...

Zkratkovitý log v onom základním tvaru nenadchne, ale budiž, beru. Každopádně (a teď nemluvím o nějakých sériích) však nechápu lidi, co jsou schopni jako přes kopírák poslat verbatim stejný mnohavětný text ke všem keším, co ten den lovili, třebas by neměly nic společného. Jestli mě něco urazí tak taková unifikace. Chci se podívat, jak se dotyčný na výletě měl a co zažil právě na tom či onom místě - jenže kdež - ono na mě odevšad vypadne destkrát či dvacetkrát totéž. Škoda. :(
  • 0

#151 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 13:30

však nechápu lidi, co jsou schopni jako přes kopírák poslat verbatim stejný mnohavětný text ke všem keším, co ten den lovili, třebas by neměly nic společného. Jestli mě něco urazí tak taková unifikace. Chci se podívat, jak se dotyčný na výletě měl a co zažil právě na tom či onom místě - jenže kdež - ono na mě odevšad vypadne destkrát či dvacetkrát totéž. Škoda. :(


Ahoj,
tady je videt, ze clovek to nazor.
Ja treba osobne loguju nejradeji tak, za na uvod dam proc jsem se tam vubec octnul, co jsem ten delal, odkud kam jsem jel a to kopiruju ke krabkam behem jednoho vyletu (cesty). No a nakonec kazdeho logu pridam kratkou poznamku k dane konkretni krabce. A sam takoveto logy nejradeji ctu, protoze vim kde ten dany clovek byl, jak se na moji kes dostal a kam sel dal - anizbych musel sledovat jeho kroky kes po kesce.
Samozrejme pokud si to krabka zaslouzi, tak ma samostatny obsahly log. U kazde krabky na nadrazi (kostelu, kaplicce) popisovat "dobrodruzstvi pri odlovu" mi prijde prastene (vystoupil jsem z auta, vzal jsem krabku, do ruky tuzku...). Proto tam kopiruju obecny uvod, abych zase neodbyval kratkymi logy. To, ze to nekoho urazi me divi.
  • 0

#152 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 4:18

LukasX napsal/a:
Ja treba osobne loguju nejradeji tak, za na uvod dam proc jsem se tam vubec octnul, co jsem ten delal, odkud kam jsem jel a to kopiruju ke krabkam behem jednoho vyletu (cesty). No a nakonec kazdeho logu pridam kratkou poznamku k dane konkretni krabce.



Ale však to je taky fajn. Vždyť já tou výšepsanou kritikou napomínal jen ty, co tam žádný individuální dodatek nepřipojí - všechny logy do posledního slova stejné.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama