Přejít na obsah


Fotka

Délka logů aneb další téma do diskuse.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#121 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 19:03

Na mé keši Rozcestí se už i básnilo...

(http://www.geocachin...c7-b7f4ff6cc4b7)

A jak jsem se koukal na logy tohoto cachera, nejen na mé keši skládá verše...
  • 0

#122 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 20:18

Ostravacek napsal/a:
Na mé keši Rozcestí se už i básnilo...

(http://www.geocachin...c7-b7f4ff6cc4b7)

A jak jsem se koukal na logy tohoto cachera, nejen na mé keši skládá verše...

Koukám, že se tu o mně píše. No berte to kačeři a kačerky jako výzvu. Napsat pěkný log mně opravdu baví. Dejme si všichni předsevzetí, že budeme psát pěkné dlouhé logy. Také kvůli pěkným logům keše zakládáme, ne ?
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#123 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 20:21

Jahn Brown napsal/a:
Koukám, že se tu o mně píše. No berte to kačeři a kačerky jako výzvu ...


No aspoň touhle cestou díky za ten super log!
Je fajn, že se někdo zmůže i po několika stech nálezů na víc než jen TFTC či Díky.
;)
  • 0

#124 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 22:12

Jahn Brown napsal/a:
Koukám, že se tu o mně píše. No berte to kačeři a kačerky jako výzvu. Napsat pěkný log mně opravdu baví. Dejme si všichni předsevzetí, že budeme psát pěkné dlouhé logy. Také kvůli pěkným logům keše zakládáme, ne ?


No kdyz nekdo najde za den jednu, dve kese, tak se da napsat jakkoli dlouhy log. Jakmile ale pri nejakem kombajnu das treba 100 kesi za den, tak paklize to nechces logovat pul roku, tak nic jineho nezbyde. ;);)
  • 0

#125 czroyal

czroyal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2010 - 8:42

Mozna vas to jako majitele kesi zklame, ale ja treba loguju ne pro ownera. ale pro sebe, t.j. pisu to jako poznamku jak se mi hledalo, jaky bylo okoli, pripadne pri jaky prilezitosti jsem ji nasel - proste abych si vzpomenul jaky to bylo, az se za nejakou dobu budu probirat svejma logama. Kdybych chtel napsat vzkaz ownerovi, udelam to asi jinak, ze :-)
  • 0

#126 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2010 - 8:55

czroyal: ano, zklame. Owner tu keš dělá pro Tebe, tak hezký log (u hezké keše) mi přijde skoro jako slušnost. No nic...
  • 0

#127 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2010 - 8:58

To máte tak... pěkné keše si zapamatujete snadno a nějak samo od sebe tam ten delší a hezký log vložíte. Obyčejné kešule zapadnou mezi obyčejné "díky"B)
  • 0

#128 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2010 - 10:00

Jako majitel kese miluju dlouhe a pekne logy a pak toho dotycneho i rad potkam treba na eventu, nebo primo u kese.
Taky se pochlubim jednim logem na nasi kesi, strasne pekne se mi to cte i po pul roce http://www.geocachin...ec-600ffb996aa6
Vubec vsechny logy z toho vecera me potesily :o)
  • 0

#129 jpmce

jpmce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2010 - 22:06

Se svou necelou dvoustovkou nálezů pořád sám sebe řadím mezi kačery začátečníky. Za sebe však říkám, že za každou nalezenou keší vidím tu práci, kterou si owner musel s keškou dát a nalezení každé keše je pro mě opravdu malým svátkem. Proto chci v každém logu, aby právě tohle z něj bylo cítit. Těch pár minut navíc při logování mě nezabije a owner určitě nestojí za strohé "díky za bod" nebo za nějakou zkratku. Sám optimisticky doufám, že se u mě tento postoj ani s přibývajícími nálezy nijak nezmění.
  • 0

#130 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2010 - 23:05

Krátké logy už neřeším, beru je jako že je keš na místě a OK. U některých keší mně ale mrzí, že kačer loguje TFTC, když keš má trochu hlubší myšlenku. Njn, lovcům bodů nejde o myšlenku...:(
  • 0

#131 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 15:20

My se snažíme napsat alespoň pár vět,někdy se i rozepíšeme a je to na román.Pouze u pro nás nezajímavé,nebo ošklivé cache píšeme pouze "Díky za cache,nebo díky za bod".Ale alespoň to "díky" potěší jako uznání za tu práci a údržbu keše. Poslední dobou totiž sledujeme,že noví "kačeři" berou cache jako samozřejmost a povinnost ownerů je pro ně zakládat a oni ji potom milostivě navštíví.Takže logy borců s několika nálezy potom vypadají 1.) :-) 2.) nalezeno za tmy 3.) Odloveno 4.) Odloveno, ale chvilku to trvalo... 5.) Tohle bylo snadný,hned jsem ji našel 6.) Tak s touhle sem vůbec nemel práci atd...... ...... ale žádný dík.Takže díky i za to TFTC !!!
  • 0

#132 molisie

molisie

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 15:28

My máme u našich založených keší logy krátké i dlouhé... Je to o tom, jak se komu co líbí a jak je zvyklý se rozepsat. Určitě je to závislé na tom, jak padne keška do oka i jestli se třeba cestou něco "nestane" a kačer má potřebu se o zážitku podělit... My lovíme asi trochu postaru, s vytisknutým listingem v ruce či kapse a na něj zapisujeme poznámky o cestě ke keši i odlovu... Doma pak v klidu elektronicky zalogujeme a vše si připomenem přečtením poznámek a prohlédnutím udělaných fotografií.Do logbooků píšeme logy kratší, jen to nejdůležitější. Jak bylo již zde napsáno, méně "zajímavé" keše mívají kratší slovíčka... Podle mě je také důležité, jde-li se ke kešce pěšky nebo autem, či kolmo. Kdo si zajede až ke krabce, těžko se rozepíše... My potkali už i černou bachyni (že byla ochočená jsme zjistili až později) a celkem rádi jsme se o tom při logování zmínili...Jak kvůli zážitku, tak pro druhé kačery , aby neměli bláto na hřišti...:D Takže asi tak;)
  • 0

#133 molisie

molisie

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 15:31

Tady přidávám jeden log, jako příklad toho, že je to i o zážitcích z lovu;) (282) CAS: 11:15 Treti v poradi (z celkem deviti) na dnesnim podzvicenskem keskobrani. Tahle kes se radi do kategorie mych zazitkovych, protoze odlov nebyl jen tak. Tremesnou znam leta, kamarad tu ma chalupu a na zdravotni stredisko jsme dojizdeli dost dlouho s dcerou za pani homeopatickou dokotorkou. Indicie sesbirany celkem lehce, jen na treti stage je trochu nejasno co je mysleno oknem a co neni (myslim, ze podle popisu v listingu se to neda jednoznacne urcit, a spis by se mel listing upresnit). Nastesti vzorec je udelany, ze na spravne cislo navede, takze odlov je mozny bez chyby. To byla ale jedina drobna pripominka k tehle kesi. Priroda v okoli je kouzelna a misto mikry a finalky nema chybicku. Ale nepredbihejme. Zatim padim lesem k mikre a dumam, co tam bude za lecku, ze to nekteri nemohli najit. Kdyz uz sipka ukazuje asi 35m k mikre, zaslechnu za skalkou nekolik hlasu. Vykouknu, a co nevidim. V prostoru kde jsem se chtel prave pustit do zonoveho patrani po mikre stoji stativ s fotoaparatem a skupina devcat omotana barevnymi prosteradly (nebo co to bylo) a hlasite se dohaduji, jak ma skupinka stat na dalsi a dalsi fotce, jaky vyraz nasadit, jakou pozu. Nastesti byly tak zabrany do sve cinnosti, ze jsem nepozorovan zapadl zase za skalku a dumal co ted. Cekat az odejdou, nebo to vzdat? Zatim z dalky zameruji prostor, kde by mela byt mikra. Ukazuje to do mist na druhou stranu od skupinky, nez stoji stativ (za fotografa). Obchazim tedy pomalu okolo v uctive dalce, aby me nikdo nevidel a kdyz jsem od mikry asi 15m, jdu na vsechny ctyri a mezi balvany se pomalu presunuji k mikre, kryt nekolika ridkymi keriky a malou terenni vlnou. Tech 15m mi trvalo asi pet minut. Poslednich 5m uz jsem skrys s mikrou jasne videl. Radeji v leze u mikry zadavam souradnice do GPS, vse rovnou ukladam, maskuji a stejnou cestou se plizim zpet. Nastesti me nikdo nespatril, takze me devcata neobvinily ze smiractvi. Uff. Finalka nalezena uz v pohode a o samote. Diky moc za pozvani na tato pekna mista a za neplanovany trenink indianskeho plizeni. Dobra.
  • 0

#134 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 16:44

Krátký a dlouhý log. Kombinace Dvou faktorů. Jenak provedení keše a druhak zkušenost kačera. Znám spousty lidí co se do logu prostě nerozepíšou a je to hlavně tím, že jsou to kačeři začátečníci. Já sem se dříve taky nerozepisoval. Teď se snažím napsat aspoň těch pár větiček. A i mě to baví, ale když je keš opravdu blbá, nemám chuť se rozepisovat a zase nechci psát dík za bod, napsal jsem to jen jednou a to do kešky pro PM, která byla údajně regulerka a byl to jen zavřenej obal od CD a v něm papíry. To je ten druhej faktor. Poodle mě na to příjde každej časem sám a u kešek které stojí za to těch pár větiček napíše místo TFTC. Jinak do papírového logu píšu max 1 větu a mnohdy i to ne. Šetřím místem a když si chce owner přešíst můj log, má ho na netu kde je místa dost. Navíc škrábu :)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#135 Majkyn

Majkyn

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 17:59

Jsem nováček, pořádně jsem se do geocachingu pustil před měsícem (i když jsem na GC.com už dva roky, až teď jsem do toho holt dorostl), ale nikdy by mě nenapadlo napsat do logu jen smajlíka nebo TFTC... Vždycky prohodím aspoň pár vět a když se mi keš líbí nebo jsem při jejím odlovu něco zažil, nemám problém napsat o tom do logu odstaveček ani když je to po návratu z dovolený a loguju jich víc najednou. Teď mi navíc začaly chodit krásné logy z mojí první (dopoledne publikované) kešky, ze kterých mám radost a taky motivaci k psaní delších logů, protože už vím, jak je to pro ownera příjemné, když mu takový pěkný log přijde :)
  • 0

#136 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 October 2010 - 17:40

Tak včera mě přišel na email log "tt" a ještě to bylo zakryptované. Opravdu mám silné nutkání log smazat a autorovi napsat, aby to zkusil znova. o logu "Až na ten bordel okolo, ale jinak jo." se raději ani nevyjadřuji.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#137 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 04 October 2010 - 18:10

No, jo - taky mě štvou až moc krátké logy. Spíše se delších dočkám u mých přírodních. Zamrzí to,ale co se dá dělat. Osobně jsem dříve psal delší logy, ale pořád ještě pár větiček stvořím. :-) Zatím rekordní log mám teď dost čerstvý - z jednoho super cykloventu Birkovo kolo III. ;-) http://www.geocachin...39-da86095b1a94 PS: A JahnaBrowna fakt obdivuju, na pár veršů jsem narazil a koukal dřív, co stvořil i na jiných místech :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#138 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 October 2010 - 18:40

Délku logů jsem přestal tak nějak řešit. Když kačer napíše něco pěkného,dlouhého, rád si to přečtu a když jen TFTC nebo jen čas či něco dalšího, přejdu to. Však až jednou bude mít svoji keš,naučí se psát delší logy a pochopí, že to je občas radost číst. Osobně mi je spíš lílo logů, kde keš je o nějakém závažnějším tématu a kačer napíše je TFTC. Ale taková je doba a honiči bodů prostě logovat nebudou.
  • 0

#139 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 04 October 2010 - 19:27

Snøw napsal/a:
Tak včera mě přišel na email log "tt" a ještě to bylo zakryptované. Opravdu mám silné nutkání log smazat a autorovi napsat, aby to zkusil znova.
o logu "Až na ten bordel okolo, ale jinak jo." se raději ani nevyjadřuji.


no nutkani mit muzes, ale smazat to nemuzes. Doporucuji nebrat tak ty logy vazne. Casem zjistis, ze rozcilovani se nad kratkymi logy nestoji za to. ;) At si tam kazdy pise, co se mu chce.
  • 0

#140 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 04 October 2010 - 19:34

Osobně beru logy něco jako svůj deník kačera. Ano, je v něm poděkování ownerovi, ale jde mi také o to, že kdybych napsal krátký log něco jako TFTC nebo "to byla rychlovka", tak když se po roce a více podívám na takový log, nebudu si vůbec nic pamatovat. Takže osobně píšu dlouhé logy, protože díky nim se vrátím v paměti v čase a vzpomenu si prakticky na lov každé konkrétní keše. Z terénu si okamžitě zaloguji s časem a pořadím keše a doma až mám čas sednu k počítači, kde mám krásně srovnané keše podle pořadí nálezu a dopíšu logy. Podle mého názoru ti co píší krátké logy, šidí v prvé řadě sami sebe, protože se obírají o vzpomínky. Co se týče lovu typu kombajn, to je na jinou diskuzi, ale ulovit za den několik desítek nehodnotných keší, které neukáží žádné zajímavé místo, nic nenaučí, nedonutí kačera něco překonat, které nemají ani listing a u kterých jde jen o to získat rychlý bod, mi připadá jako ztráta času. To už dle mého názoru není zážitkový geocaching, ale kešová bulimie. Tak jako se někteří honí za penězmi, tak jiní se honí za každou cenu za body. Proč proboha?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama