Přejít na obsah


Fotka

Délka logů aneb další téma do diskuse.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#101 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1875 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 7:34

Chryseis napsal/a:
No hlavně nevím, proč řešíte "kvalitu" logů u záčátečníků s pár nálezy, kteří jsou třeba rádi, že vůbec zvládli zalogovat. Vaše logy byly hned od začátku stylisticky vytříbené? Logovat se holt člověk postupem času učí, stejně jako hledat.

Ano, byly :) A pro jistotu jsem si jich dal několik jako vzorek do profilu.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#102 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 8:06

MiTi1 napsal/a:
Mimochodem, kdyz se vecer vratim ze sluzebky, kde se mi krome prace povedlo odlovit osm kesi a mam to jeste vecer zalogovat, aby v tom nebyl bordel a jeste se bavit s rodinou, opousti me fantazie. A reknete, jaky je rozdil mezi logy "Pohodovy odlov behem sluzebni cesty do Ostravy" a "TFTC" ? Ta druha varianta ma v sobe alespon podekovani byt ve zkratce. Mate vetsi radost z te delsi verze?


Možná Tě to překvapí, ale potěší mne víc ta věta, i kdy je mi jasné, že bude skoro stejný log u všech keší, co jsi ten den našel.

Většina z nás loguje série tak, že úvod logu kopírujeme a pak připojíme pár dalších slov.

Co u snadných keší, ale překvapí mne, když někdo zaloguje zkratkou keš na celý den ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 9:25

Ono taky záleží na tom, jak kdy a kde. Někdy se ke skrýši vážou nějaké peripetie, tak se klidně rozkecám na půl strany. Především se to týká skrýší, které nebyly snadnou kořistí. A někdy mne opravdu nic nenapadne co by se mohlo napsat, kromě toho "díky", nemluvě o případech kdy i to "díky" je hodně silné... Na druhé straně je rozumně vypadající log i vizitkou toho, že tam dotyčný vůbec byl. Takové ty logy "pěkná schovka, děkuji" u mysterky s obtížností 4-5, které se navíc opakují u několika jiných co dotyčný odlovil, jsou krajně podezřelé.
  • 0

#104 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 9:32

MiTi1 napsal/a:
A reknete, jaky je rozdil mezi logy "Pohodovy odlov behem sluzebni cesty do Ostravy" a "TFTC" ? Ta druha varianta ma v sobe alespon podekovani byt ve zkratce. Mate vetsi radost z te delsi verze?


rozdíl je právě v tom "pohodový". to o té služebce už je jen vata. Pohodový určitě nebudeš psát po hodinovém převracení všech šutrů v okolí, nebo po brodění přes rozbahněné pole.
  • 0

#105 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 9:38

Chryseis napsal/a:
No hlavně nevím, proč řešíte "kvalitu" logů u záčátečníků s pár nálezy, kteří jsou třeba rádi, že vůbec zvládli zalogovat. Vaše logy byly hned od začátku stylisticky vytříbené? Logovat se holt člověk postupem času učí, stejně jako hledat.


No, víš, když jsem na své keši (kterou Ty ještě nemáš odlovenou) viděl log "úspešne odloveno, moc zábavné", tak jsem zbystřil pozornost - normální kačer by tohle na této keši nikdy nenapsal. Až jsem zjistil, že to byla začátečnice která byla na lovu se zkušenou kačerkou...
  • 0

#106 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:04

No, když už zmiňuješ zrovna TUHLE keš :) Logy typu "to bych sám nikdy nevyluštil, pomohli kolegové" jsou až o tolik lepší? Zvlášť když tady můžou většině lidí pomoct kolegové tak nanejvýš tím, že prozradí souřadnice. Ale to už je zase na další téma. Předpokládáš, že se každý k té keši dostane tak, že si ji vyluští, pak by nejspíš nenapsal "úspěšně odloveno, moc zábavné". Ale ono to a) není u každého nejspíš ani možné b ) to vlastně ani není až tak nutné ;)
  • 0

#107 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:46

MiTi1 napsal/a:
A reknete, jaky je rozdil mezi logy "Pohodovy odlov behem sluzebni cesty do Ostravy" a "TFTC" ? Ta druha varianta ma v sobe alespon podekovani byt ve zkratce. Mate vetsi radost z te delsi verze?

Tak pro mě je rozdíl právě v tom, co jsi zmínil: v první variantě není ani poděkování. Dřív to bylo samozřejmostí, dnes se to už tak nenosí. A přesto by nikomu ruka na klávesnici neupadla, kdyby napsal pár písmen navíc.
Logy TFTC neboi smajlík nebo jenom tečka mi vůči autorovi přijdou nefér a sobecké. Výjimkou jsou na zemi pohozená mikra pokropená kolemjdoucími psy, tam není co slušného napsat.
A když jsme u toho logovat nebo být s rodinou - což takhle najít o jednu krabičku míň, ušetřený čas věnovat na logy a rodina nepřijde zkrátka?
  • 0

#108 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:57

Chryseis napsal/a:
No, když už zmiňuješ zrovna TUHLE keš :) Logy typu "to bych sám nikdy nevyluštil, pomohli kolegové" jsou až o tolik lepší? Zvlášť když tady můžou většině lidí pomoct kolegové tak nanejvýš tím, že prozradí souřadnice. Ale to už je zase na další téma.
Předpokládáš, že se každý k té keši dostane tak, že si ji vyluští, pak by nejspíš nenapsal "úspěšně odloveno, moc zábavné". Ale ono to a) není u každého nejspíš ani možné b ) to vlastně ani není až tak nutné ;)

Ano, myslím TUHLE :) - ono se k ní dá ale nakopnout na různých úrovních, někomu by třebas mohlo stačit, že to chce udělat si v excelu tabulku jejímž hlavním zázrakem bude vzorec "2^n" (samozřejmě to není celé je to jen jeden z kroků).
Z toho logu "pomohli kolegové" je aspoň vidět, že se nestydí za pravdu a že tam nejspíše opravdu byl.
  • 0

#109 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 11:32

Crocky napsal/a:
...
A když jsme u toho logovat nebo být s rodinou - což takhle najít o jednu krabičku míň, ušetřený čas věnovat na logy a rodina nepřijde zkrátka?


Vidíš, mě zase potěší když někdo mou keš najde a má z ní v tu chvíli radost. A jestli má pak tentýž den večer eště chuť, energii a inspiraci psát pochvalné logy, to mě vůbec netrápí.

Respektive, radost mi udělá když někdo mou krabku najde třeba i jen tak mimochodem cestou od jiné keše, v danou chvíli ho nález potěší, a do logu napíše klidně jen "líbilo se, prima místo" (nebo nezaloguje vůbec).
  • 0

#110 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 11:50

Píši krátké logy. Vždy se snažím poděkovat, pochválit co mne zaujalo. Do logbooku píšu často TFTC, datum, hodina, nick, razítko jen do větších logbooků a když se mi chce ho lovit. Nejsem pošta, aby na tom stál svět. Logy nekopíruji, nebo jen velice výjmečně část při větším kombajnu. Obdivuji a fandím těm co mají trpělivost se rozepisovat, mne to prostě nebaví. Příklady mých logů? Dík za bod (bez nápadu na nezajímavém místě a listing o ničem, tzv. "taky mám keš") Díky za keš. (obyč bodovka o ničem) Díky za pěknou keš. (pěkná krabička, hezky ukryto) Díky za za pěknou městskou keš. (zajímavý listing a klasická čistá schovka) Tahle mě pěkně potrápila, díky za povedenou keš (zapeklité hledání nebo luštění a pěkná keš) Hezká procházka s prima krabičkou, díky. (povedená multi) Více se rozepisuji výjmečně, bylo by to jen plnivo, něco jako dvojitá porce brambor k jednomu řízku :-) Vždy se snažím najít tu pěknou část a pochválit, poděkovat. Samozřejmě se najdou i výjmečné keše či související situace kde se rozepíšu více. Ale pokud jedu drive-in z práce, zastavím na pumpě či v ulici a projdu se 200 m ke krabičce, nemám co dodat. Nebo neumím. Nechci. Moje noční můra je log typu: Hned ráno jak jsem otevřela oči, jsem pocítila výjmečnost dnešního dne, kdy se jako každý den stavím pro nějakou krabičku. Dnes jsem si vybrala jednu poblíž tenisových kurtů. Když jsem se obouvala, vzpomněla jsem si na ty kurty a obula pro jistotu oranžové boty, aby kdyby podél plotu bbyla napadaná antuka, jsem si neumazala ty bílé. Den v práci proběhl v klidu a já cestou domů zajela poblíž keše. Přímo v nejbližší ulici nebylo místo, tak jsem musela zaparkovat až za rohem. Pravé kolo mi zasahovalo pár cm do místa pro zásobování, ale na tu chvilku to snad bude dobré. Vyrazila jsem ke keši. Obešla roh a pěšinkou mezi domy se blížila podél plotu. Trochu antuky zde bylo, tak jsem si pochvalovala ranní předvídavost. Nula vychází na roh plotu. Hint pod kamenem. Na konci pěšinky u rohu plotu ležela cihla, nadzvedla jsem ji a... mám ji!!! Hurá. Vyndala jsem z dutiny v cihle filmovku, zalogovala a honem k autu. Dík za další bodík. :D:D:D Sama si delší log ráda přečtu, ale stejně mě potěší krátký log vyjadřující pohodu a dobrou náladu. Protože jediný důvod proč krabičky zakládám je potěšit nálezce. Pokud spokojené logy převažují, dělám to správně.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#111 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 15:28

Docela mě pobavil tento opravdu krátký log u zámecké cache: http://www.geocachin...78-ab7930369b26
  • 0

#112 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 19:48

Zrovna dneska někdo zalogoval několik mých keší. Všude psal takovéto logy:

Naše 1.585 keška. Odlovena behem studijní návštevy Prahy. Zataženo, 8 C. TFTC


Jak jsem se díval, je to prostě jeho styl logování, přitom žádný začátečník to není. Rozhodně to neřeším, asi ho rozepisování zážitků nebaví. Spíš mě na tom zaujalo, že si zapisuje, jaké bylo počasí v době hledání kešky. Asi nějaký meteorolog. :)
  • 0

#113 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 20:20

danny10795 napsal/a:
Docela mě pobavil tento opravdu krátký log u zámecké cache: http://www.geocachin...78-ab7930369b26


"... a v Berouně řekne: Beroun..."
  • 0

#114 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 20:25

Pajast napsal/a:


Oni někdoAněkdojinej sou tací podivní. Ilegální keš v jednom nejmenovaném areálu, kešku na "hezkých" souřadnicích, která je od nich asi 50m... :) Logování je jen detail.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#115 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 21:35

danny10795 napsal/a:
Docela mě pobavil tento opravdu krátký log u zámecké cache: http://www.geocachin...78-ab7930369b26


Když se podíváš na jeho logy tak ten "zámek" je jeho nejdelší... :)
Jinak má logy: 8), :D, Hi a FFLC

Kdoví jestli vůbec umí česky... :D
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#116 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2010 - 21:09

weri napsal/a:

Aviatik napsal/a:
....vůbec nejlepší byl ten, co ownerovi cache s pětkovým terénem vynadal, že si to plete s horolezeckým výstupem.


No fuj, že se owner nestydí, takhle trápit kačery :D

Ale k tématu. Podle mého je log jedinou odměnou ownera za tu veškerou snahu a čas, kterou věnoval přípravě listingu a pak samotné krabičky v terénu Takže pokud chci poděkovat, tak sice můžu napsat díky, ale určitě potěší delší log než log o pěti slovek a to 5xdíky.

Podle mého každý, kdo to myslí s geocachingem trochu vážně, by si měl založit aspoň jednu krabičku. Až mu tam budou lidi psát krátký logy, tak ho to možná naštve a pochopí, že on je píše úplně stejně a napraví to... ale to jsem asi moc velký optimista;)

Ano, s tímto se ztotožňujeme.
Nedávno jsme řešili prapodivný log na naší keši jednoho z nejmenovaných kačerů - zapsal, že se po nálezu "poblil".
Nechápali jsme proč a po emailové komunikaci jsme dokázali přesvědčit, aby svůj log změnil - prý to byl jeho aktuální výplod mysli....:o
Logy typu TFTC moc v oblibě nemáme, ale je to lepší než log od sprostého kačera. Vždy se snažíme i na keši která nás moc nezaujala něco pozitivního najít a to napsat. Ano, nebylo to tak vždy, ale asi se "nějak vyvíjíme" - když jsme měli "pár" nálezů divili jsme se proč se "starší" tak na fóru "ofrňují" nad začínajícími kačery, ale dnes už na to máme podstatně jiný název.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#117 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2010 - 21:54

Ono se v logu ani moc rozepisovat nejde - dneska mi to napsalo, že jsem překročil limit 4'000 znaků. Do té chvíle jsem netušil, že je délka logů nějak oomezená...
  • 0

#118 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2010 - 22:34

My už se tak 500 nálezů moc nerozepisujeme. Ono často vymyslet i ty naše obligátní tři čtyři krátké řádky dá někdy fušku;).
  • 0

#119 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 8:20

jen tak pro inspiraci, koukněte na tudle kešku GC25XQK tam se krátký log napsat nedá :-) jen co poskládám nějak toho motýla, tak letím :D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#120 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2010 - 15:04

Já jsem dneska asistoval kolegovi z práce, který si nedávno pořídil nový telefon s navigací. Už včera se neúspěšně pokoušel o kešku, kterou tady máme nejblíž. Dneska to zkusil se mnou s lehkou nápovědou cestou z oběda. Byla to jeho první. Hned se mě ptal, listuje v logbooku, co znamená TFTC. Jedná se o celkem průměrnou městskou kešku, co se týče místa. Ale je příjemná tím, že to není žádné mikro, ale má normální krabičku i logbook a vcelku poučný a zajímavý listing, vztahující se k místu. Pobavilo mě když zalogoval: "Nice place. :) TFTC." Upřímně jsem se zasmál, protože tím "hezkým místem" narážel na to, že málem při hledání šlápnul do h...a. :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama