Přejít na obsah


Fotka

Délka logů aneb další téma do diskuse.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#21 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 9:53

weselka napsal/a:
...
Tady GC1QRH2 si ale zatím vůbec nemůžu stěžovat :)


To je o čem mluvím, že u cache s nápadem a originalitou s krátkými logy potíž nebude. U nudné tuctové a ničím nevýrazné se v podstatě nic jiného psát ani nedá, bohužel....
  • 0

#22 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 10:00

Mau Loftin napsal/a:

weselka napsal/a:
...
Tady GC1QRH2 si ale zatím vůbec nemůžu stěžovat :)


To je o čem mluvím, že u cache s nápadem a originalitou s krátkými logy potíž nebude. U nudné tuctové a ničím nevýrazné se v podstatě nic jiného psát ani nedá, bohužel....



Tak asi archivuji všechny svoje díkzabodovky, protože mě krátké logy číst nebaví aspoň tím uvolním místo jiné díkzabodovce :P

Díval jsem se na toho uvv a myslel jsem, že budou všechny logy stejné „.” ale světe div se, na Styxu se rozepsal :o
  • 0
www.povetrnik.cz

#23 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 10:01

Není to tak dávno, kdy se tu rozběhla kritika dlouhých logů. Velice živě si vzpomínám na argumenty "proč mi tam ten ..píp.. píše, že šel do kopce, když je jasné, že je keška na kopci", "proč si stěžuje na kopřivy, když v přírodě kopřivy bývají", atd, atd. Já se snažím ke každé kešce psát pokud možno originální log, žádné copy-paste. Totéž u GC a TB viděných na eventech (ikdyž tady je to těžší). Je to můj styl, moje vizitka a nikomu to nevnucuji. Že někomu moje keška nestojí za víc než jedno slovo, je mi líto, ale žíly se mi kvůli tomu netrhají.
  • 0

#24 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 10:05

kolombo napsal/a:

mauricie napsal/a:
V duchu si k těmto krátkým logům přidávám: "Fakt jsem tu keš odlovil? Vůbec si na ni nevzpomínám!"
Podle mě to může znamenat: Buď dotyčného keš nezaujala nebo toho odlovil tolik, že mu jednotlivé keše splývají dohromady.


Založil jsem to vlákno na základě logu někoho, kdo má cca 30 odlovených, žádnou založenou a všechny logy, na které jsem koukl byly stejné ...

Připadá mi, že někteří novokačeři si neuvědomují, že jediné, co autor za keš dostane je pár mailů s logem ...


presne.. i u nas takto loguji prevazne kaceri s par nalezy a temer totoznymi logy.
  • 0

#25 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 10:24

weselka napsal/a:
Také se mnou šijou fšici čerti když si u jedné ze svých írtek přečtu třeba „Logged from my Nokia E90 using the Geocache Navigator by Trimble” takový plantážník nevypotí z vlastní hlavy ani tu ubohou zkratku!
Tady GC1QRH2 si ale zatím vůbec nemůžu stěžovat :)


Objevil jsem podobný log "Logged from my phone using the Geocache Navigator by Trimble", neodolal jsem a napsal dotyčnému kačerovi, co si o tom myslím. A kupodivu mne neposlal do háje, uznal, že je to volovina a loguje od té doby smysluplněji. Potěšil mne.
  • 0

#26 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 10:37

weselka napsal/a:
Také se mnou šijou fšici čerti když si u jedné ze svých írtek přečtu třeba „Logged from my Nokia E90 using the Geocache Navigator by Trimble” takový plantážník nevypotí z vlastní hlavy ani tu ubohou zkratku!


Tohle beru v klidu. Někdo loguje hned v terénu, možná aby nezapomněl, kde vlastně byl. Na svých keších se občas setkávám s tím, že v terénu kačer zaloguje tímto způsobem, ale později se ke svému logu vrátí a upraví ho. Akorát že e-mail mi to posílá ve chvíli, kdy dotyčný uloží původní verzi logu. Takže při čtení mailů to pak vypadá, že mu moje keš nestála za slovo.

Pokud někdo píše logy jenom stylem "TFTC", řeknu si, že je asi málomluvný. A dál to neřeším. Pokud se takto kačeři vyjádřují zrovna k mé keši a není to zrovna ojedinělé, měl bych se zamyslet hlavně sám nad sebou, jestli náhodou nejde z jejich strany o taktní způsob, jak vyjádřit, že můj výtvor je nezaujal.
  • 0

#27 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 11:12

... Někdo loguje hned v terénu, možná aby nezapomněl, kde vlastně byl. ....


Pokud je 3G signál pokouším se logovat a napsatl pár slov hned u kešky. A pokud jsem právě popálený od kopřiv tak mě připadá důležité to sdělit. Psát denník až doma nutně vede k formálnímu zápisu.

p.s U potápěčů je zase častá zkatka BBTZ, znamená Bahno, Bahno, Tma, Zima.
  • 0

#28 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 11:57

Animuk napsal/a:

... Někdo loguje hned v terénu, možná aby nezapomněl, kde vlastně byl. ....


Pokud je 3G signál pokouším se logovat a napsatl pár slov hned u kešky. A pokud jsem právě popálený od kopřiv tak mě připadá důležité to sdělit. Psát denník až doma nutně vede k formálnímu zápisu.

Nekdo si kazdou cache vyfoti, aby si na ni doma vzpomnel, nekomu zase pomahaji Field notes - protoze jak ten zminovany Trimble Navigator, tak Handy, tak GCz maji FN uz integrovane a i v tom telefonu nebo PDA se da par zazitku zachytit.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#29 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 12:03

U potápěčů je zase častá zkatka BBTZ, znamená Bahno, Bahno, Tma, Zima.

Omlouvám se offtopic, ale musím. Tohle mi připomnělo pár řádků z Forsythova románu o válce v zálivu, kde Američtí letci prý neustále hlásili rádiem, že se nacházejí nad MMFD, a Britové nemohli zjistit, kde se zmíněná základna nachází. Nakonec se dopátrali, že tajemné místo MMFD = Miles and miles of fucking desert. :D
  • 0

#30 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 12:14

Můj názor je (zmiňoval to i Mau Loftin), že log vyjádří prostě to, zda kačera keš zaujala nebo nikoliv. Když mu to nic nedalo, nijak ho to neoslovilo, má z toho jen bod, tak prostě napíše "díky". Co víc po něm chtít? Jestliže ho nezaujal listing, místo, cesta ke keši, umístění a ani keš samotná, tak prostě nemá víc co by napsal. Vždyť i ten dík je lepší než nic. Já osobně už to beru jako takové hodnocení keše - než na ní jdu, pročtu si logy a když posledních pět je jen "díky za keš, pěkné místo" tak vím, že od toho nemůžu nic čekat. Takže komu tyhle logy vadí a na vlastní keši ho téměř uráží (já se mezi ně počítám, nechtěla bych pročítat jen logy tohohle typu), je to pro něj spíš výzva a měl by se pokusit keš udělat takovou aby to prostě v každém zanechalo nějaký dojem nebo pocit, který pak nutně bude chtít zaznamenat do logu.
  • 0

#31 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 12:39

Jak nedávno konstatoval jeden geokolega: "Vtipná keš generuje vtipné logy" :) etc... -;]
  • 0

#32 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 13:26

pepega napsal/a:

kolombo napsal/a:
A tiše doufám, že to DIK nebyla jen nějaká zkratka, kterou ještě neznám ...


DIK Docela Interesantní Keš :-)


nebo taky:
DIK - Diseminovaná Intravaskulární Koagulopatie
Třeba mel ten kacer nejakou poruchu krevní srážlivosti :)
  • 0

#33 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 13:35

kolombo napsal/a:
Navrhuji zakázat v logu zkratky a nastavit web gc.com tak, aby log musel mít alespoň 30 různých alfanumerických znaku.

Trochu mi vadí ty logy typu "TFTC" nebo "DIK".

A tiše doufám, že to DIK nebyla jen nějaká zkratka, kterou ještě neznám ...



<cynic>sám Kolombo, který vehementně a volnomyšlenkářsky na tomto fóru vykřikuje "Zakazuje se zakazovat", najednou taky touží po nějakých nařízeních ? Ale, to sou mi věci....</cynic> B)


Ontopic : Já se docela na některých díkyzabodovkách rozepíšu, a pošlu keš do patřičných tělních dutin. Sice mi dojdou nějaké naštvané uražené a ubrečené maily ale s tím se tak nějak při kritizování počítá.
  • 0

#34 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 13:38

Psychoklara napsal/a:
Můj názor je (zmiňoval to i Mau Loftin), že log vyjádří prostě to, zda kačera keš zaujala nebo nikoliv. Když mu to nic nedalo, nijak ho to neoslovilo, má z toho jen bod, tak prostě napíše "díky". Co víc po něm chtít?
Jestliže ho nezaujal listing, místo, cesta ke keši, umístění a ani keš samotná, tak prostě nemá víc co by napsal. Vždyť i ten dík je lepší než nic.
Já osobně už to beru jako takové hodnocení keše - než na ní jdu, pročtu si logy a když posledních pět je jen "díky za keš, pěkné místo" tak vím, že od toho nemůžu nic čekat.

Takže komu tyhle logy vadí a na vlastní keši ho téměř uráží (já se mezi ně počítám, nechtěla bych pročítat jen logy tohohle typu), je to pro něj spíš výzva a měl by se pokusit keš udělat takovou aby to prostě v každém zanechalo nějaký dojem nebo pocit, který pak nutně bude chtít zaznamenat do logu.


Naprostý souhlas s tímto příspěvkem. jsou kešu, kde píšu jen "díky za bod", bo to je vše, co k tomu říct. Jsou keš, kde se rád rozepíšu hodně, ale takových je jako šafránu. (např. Výzva)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#35 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 13:38

DIK
  • 0
PUNK 4 EVER!

#36 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 14:45

Tak to si asi budeš muset začít vybírat keše, na které chodíš. Jak už bylo řečeno, pokud logy přede mnou jsou převážně typu Díky za bod, pak asi nemůžu čekat něco nadprůměrného a úžasného. Tak tam buď nejdu a nebo si nestěžuju. Jestli logy přede mnou jsou ve stylu "keš stojí za ...", tak se nesmím divit, že opravdu stojí za prd.
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 14:57

Trauma_Zero napsal/a:

kolombo napsal/a:
Navrhuji zakázat v logu zkratky a nastavit web gc.com tak, aby log musel mít alespoň 30 různých alfanumerických znaku.

Trochu mi vadí ty logy typu "TFTC" nebo "DIK".

A tiše doufám, že to DIK nebyla jen nějaká zkratka, kterou ještě neznám ...



<cynic>sám Kolombo, který vehementně a volnomyšlenkářsky na tomto fóru vykřikuje "Zakazuje se zakazovat", najednou taky touží po nějakých nařízeních ? Ale, to sou mi věci....</cynic> B)


Ontopic : Já se docela na některých díkyzabodovkách rozepíšu, a pošlu keš do patřičných tělních dutin. Sice mi dojdou nějaké naštvané uražené a ubrečené maily ale s tím se tak nějak při kritizování počítá.


1. Koukám, že tu máme dalšího, co v životě neslyšel slovo nadsázka a tak není schopen rozlišit, co ja asi tak myšlené vážně a co ne.

2. Jsou případy, že na normálních průměrných keších část kačerů loguje čtyřpísmené logy, přestože ostatní logují normálně. Je to opravdu problém té keše a nebo spíše kačera, který je líný něco vymyslet a napsat víc ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:36

kolombo napsal/a:

2. Jsou případy, že na normálních průměrných keších část kačerů loguje čtyřpísmené logy, přestože ostatní logují normálně. Je to opravdu problém té keše a nebo spíše kačera, který je líný něco vymyslet a napsat víc ???


Já si myslím, že to je případ od případu. Nelze paušalizovat. Jak už jsem napsal níže, pokud mám takový zápis u své keše ojediněle, nebudu si s tím vůbec lámat hlavu. Pokud jsou takové záznamy časté, je to k zamyšlení. Někdy je to kombinace líného kačera a blbé keše. B)
Já osobně jsem při zápisu stručný a používám TFTC, pokud nechci být na autora ošklivý. Většinou se jedná o kešky, které jsem ulovil, protože jsem to měl zrovna po cestě, a už jsem předem tušil, že to nebude nic ohromujícího. Takže proč být jízlivý a pohoršovat se nad úrovní, že? Samotné TFTC či něco podobného jsem (snad) nikdy nenapsal. Spíše napíšu něco jako "uloveno během čekání na autobus, díky", "nalezeno cestou z nádraží, TFTC" apod.
  • 0

#39 ZuzP

ZuzP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 15:42

Já si myslím, že ke každé keši se dá napsat víc než jen "dík". I když mě krabka nijak zvlášť nezaujme, snažím se dát dohromady aspoň pár vět, protože číst krátké logy je fakt nuda. Vždycky se dá okomentovat aspoň něco - okolí, skrýš, obsah krabičky, to, co se člověku přihodilo cestou... A nemusí to být vždycky jen 100% chvála. Nutit někomu délku logu nebo zakazovat zkratky je blbost, ale souhlasím, že logující by se mohli trochu víc snažit. A ty zkratky jsou otřesnost nejen v GC ale i v e-mailech a smskách. :)
  • 0

#40 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 16:14

Snažím se psát logy delší a v podstatě si přitom přehrávám celou cestu za keškou znovu. Je to docela příjemné, večer sedět v klidu u počítače, čajíček a přitom si vzpomenout na ten pohodový (nebo adrenalinový) zážitek. Je pravda, že u některých krabiček toho sice moc ke vzpomínání není, přesto má každá něco svého.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka