Přejít na obsah


Fotka

nova eventova moda ??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
187 odpovědí na toto téma

#161 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 0:12

Tak ted mi prislo tohle: Location: Liberecky kraj, Czech Republic Simon Gregar posted a reviewer note for Saka Zulu mini event (Not Published) (Event Cache) at 12/26/2009 Log Date: 12/26/2009 Ahoj rewievre a vy ostatní, moc se vám omlouvám ze jsem vymyslel takovej o nicem event!!! Asi se na nej doslova vykaslu!!! A vy všichni kdo jste sem chtěli jít tak sem nechodte! A vy rewievre mi ten trest dejte, klidně ten event archivujte protože se stejně NECEJTIM nato abych ten event organizoval. Tak vás prosím, archivujte ten event!!!!! Location: Liberecky kraj, Czech Republic prokop gregar posted a reviewer note for Saka Zulu mini event (Not Published) (Event Cache) at 12/26/2009 Log Date: 12/26/2009 Ahoj rewievre a vy ostatní, moc se vám omlouvám ze jsem vymyslel takovej o nicem event!!! Asi se na nej doslova vykaslu!!! A vy všichni kdo jste sem chtěli jít tak sem nechodte! A vy rewievre mi ten trest dejte, klidně ten event archivujte protože se stejně NECEJTIM nato abych ten event organizoval. Tak vás prosím, archivujte ten event!!!!! Zvlastni je, ze mohl dat rev. note jak simon tak prokop greg. Myslel jsem ze se jedna o dva ruzne nicky. Treba mi to ale nekdo vysvetli...
  • 0

#162 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 0:15

To je dobrá připomínka...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#163 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 1:00

awercz napsal/a:

Zvlastni je, ze mohl dat rev. note jak simon tak prokop greg. Myslel jsem ze se jedna o dva ruzne nicky. Treba mi to ale nekdo vysvetli...


Asi i gc.com ma 'schizoidni' stavy :D Koukam, ze watchlist se vyplatil a je zajimave, ze ac odpublikovano, stale je na seznamu. No neco podobneho jako na skorapkach. Mam je 2x v bookmarku, jednou jako skorapky a porduhe jako megaskorapky. Ac je to porad jeden GC kod, jevi se jako 2 v seznamu, ale oba vedou na totez GC... Take na to trosicku koukam divne.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#164 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 7:44

Zdravím, letmo jsem proletěl diskusi a ... můžeme si za to sami. Úplně stejně se chovají kačeři z první stovky (tedy Ti, kteří by měli jít příkladem a od nichž se ostatní učí a snaží se je překonat). Např. GC1M0G6 - také max 15 účastníků, stop stav po 3 minutách od publikace, v listingu potvrzení účastníci, kteří ani nestihli dát "will attend". Myslet si o tom může každý co chce, ale co už, stalo se (a matně tuším že se v budoucnu opět stane :(). Jediná rada je jít kladným příkladem (holt na to nejsou psaná pravidla) a nešvary či slepé cesty GC se snažit ignorovat. V tom nám žádný Reviewer nepomůže. Pokud bude každý pátek event u piva v každém okresním městě (a jen pro mé 3 kamarády, abychom se vešli ke stolu), tak aspoň budou všichni vědět, že se u nás chlastá a body už se nesbírají hledáním "krabiček" :).
  • 0

#165 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 9:59

Tak jsem čekal kdy se to tu ukáže.;) Jinak dávám tu návrh, je jasné, že můj návrh bude ignorován v lepším případě kritizován. Zavést v hlavním menu sloupeček s názvem třeba Neoficiální Event. Vím, že tu probíhá vlákno, hledám společnost, ale je hodně nefunkční. Geokešing se stal sportem mnoha part a kolikrát, třeba člověk zabukuje chatu a chybí kupříkladu pět, šest lidí. Potom počasí, pokud člověk organizuje venkovní event tak prostě riskuje. Byla by to samozřejmě bezbodová záležitost, na druhou stranu, by to byl účinný filtr na různé ikonkáře a dík bodaře. Zkuste tu rozproudit debatu tímto směrem a nekritizovat co, kde, kdo, kdy jak udělal.
  • 0
Kolo jede

#166 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 11:12

Jo, a nazval bych to pirátské eventy, ať to má drajv!
  • 0
Don't panic!

#167 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 11:19

ad GC1M0G6 Nevím co je špatné na tomto eventu. Z listingu je přímo jasné, že tento event není o pokecu u piva, ale o prolézání podzemí kam by se 50 lidí "nevešlo", a organizace a zajištění bezpečnosti by byla téměř nemožná. D/T také o něčem vypovídá.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#168 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 13:12

pozorjed napsal/a:
Zdravím,
letmo jsem proletěl diskusi a ... můžeme si za to sami. Úplně stejně se chovají kačeři z první stovky (tedy Ti, kteří by měli jít příkladem a od nichž se ostatní učí a snaží se je překonat).
Např. GC1M0G6 - také max 15 účastníků, stop stav po 3 minutách od publikace, v listingu potvrzení účastníci, kteří ani nestihli dát "will attend". Myslet si o tom může každý co chce, ale co už, stalo se (a matně tuším že se v budoucnu opět stane :().
Jediná rada je jít kladným příkladem (holt na to nejsou psaná pravidla) a nešvary či slepé cesty GC se snažit ignorovat. V tom nám žádný Reviewer nepomůže. Pokud bude každý pátek event u piva v každém okresním městě (a jen pro mé 3 kamarády, abychom se vešli ke stolu), tak aspoň budou všichni vědět, že se u nás chlastá a body už se nesbírají hledáním "krabiček" :).

Chlape sorry, ale pokud dáváš toto jako negativní příklad, tak jsi idiot. Účastníci, kteří nedávali will attend log, ale zúčastnili se, se buď zúčastnili výměnou za někoho jiného (kdo will attend log stihl) anebo se podíleli na organizaci a will attend vůbec nepsali. To, že je max 15 možných účastníků, je jednoduše z bezpečnostních důvodů a to že se to zaplnilo během 3 minut, je z toho důvodu, že všichni Brňáci mají na eventy notifikace a tento je ultra atraktivní, žádné chlastání piva.
  • 0

#169 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 18:17

mitak napsal/a:
Chlape sorry, ale pokud dáváš toto jako negativní příklad, tak jsi idiot. Účastníci, kteří nedávali will attend log, ale zúčastnili se, se buď zúčastnili výměnou za někoho jiného (kdo will attend log stihl) anebo se podíleli na organizaci a will attend vůbec nepsali. To, že je max 15 možných účastníků, je jednoduše z bezpečnostních důvodů a to že se to zaplnilo během 3 minut, je z toho důvodu, že všichni Brňáci mají na eventy notifikace a tento je ultra atraktivní, žádné chlastání piva.

díky za milé oslovení, ani jsem od Tebe nečekal nic pozitivnějšího :), a mrkni občas do zrcadla ;-).
Ano, negativní příklad, čím se způsob publikace liší od kritizované klukoviny ?
Je to skoro stejné (až na obsah, ten je zajímavější) - uzavřený okruh lidí, malá skupina, rychlý stop stav. A teď mi řekni, jak si to začátečnické 10-leté ucho vyloží: vždyť to dělám úplně stejně blbě/dobře jako mazáci, proč jim to projde a na mě se snese lavina stížností ? Smyslem snad není dělat minieventy pro kamarády (byť spoluorganizátory), nebo ano? Postav se k tomu objektivně, zanech emotivních oslovení, projdi si listing (nejlépe jeho historii) a jak se kdo postupně logoval a dojdeš k závěru, že úplně košér to nebylo. Pak napiš závěr.
  • 0

#170 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 18:56

OK, omlouvám se za to oslovení, nicméně: Desetileté ucho si bude lecos vykládat mylně už jen kvůli tomu, že je desetileté ucho a může kolem sebe mít pozitivních příkladů milion. Nejedná se o uzavřený okruh lidí. Na eventu jsem nebyl, ale lidi, co to pořádají a co se zúčastnili znám a jsem ochotný prohlásit, že pokud člověk ví víc, než z pouhého listingu/logů, tak to bylo zcela košer, protože event pořádal neoficiální team JaWaRaTh a těch je holt hodně. Můžeš se donekonečna ptát, jestli má smysl dělat minieventy pro kamarády, ale tady to jinak možné není, protože Býčína není žádný průchoďák, kde se může denně vystřídat deset skupin po 15ti lidech a rozhodně to není "pro kamarády". To, že se tam objevili vesměs lidi, kteří se znají, je dané tím, že holt jsou zarytější geocacheři než ostatní a rychleji reagují na nově publikované keše. Prostě FTFkaři. Navíc si všimni, že pár lidí zalogovalo attended jen jako následnou návštěvu hospody poblíž, "asi potřebovali" bod. Ať, nikomu tím neublížili. Jediné, co je trochu sobecké, je, že někteří lidi navštívili tento event už podruhé (o rok dřív byl stejný event) a nenechali místo někomu jinému. Je to ale pochopitelné. Až budou eventy s kurvama a vykouřením zdarma pro 15 lidí, tak se budu hlásit taky opakovaně. Jo a ještě rýpnutí na závěr: Jestli se já mám mrknout do zrcadla, tak ty si zkus uvědomit, že tě tento event sere jen kvůli tomu, žes byl pomalý a nestihl ses včas přihlásit. No a ještě doporučení: Až budeš příště pořádat event ty, tak doufám, že všem svým kamarádům jmenovitě zakážeš se přihlašovat minimálně týden po publikaci, abys měl čisté svědomí, že tím nezabrali místo někomu cizímu, po kom je ti putna B)
  • 0

#171 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 19:19

mitak napsal/a:
OK, omlouvám se za to oslovení, nicméně: Desetileté ucho si bude lecos ...
Jo a ještě rýpnutí na závěr: Jestli se já mám mrknout do zrcadla, tak ty si zkus uvědomit, že tě tento event sere jen kvůli tomu, žes byl pomalý a nestihl ses včas přihlásit.

No a ještě doporučení: Až budeš příště pořádat event ty, tak doufám, že všem svým kamarádům jmenovitě zakážeš se přihlašovat minimálně týden po publikaci, abys měl čisté svědomí, že tím nezabrali místo někomu cizímu, po kom je ti putna B)


OK, dík za osvětlení, pravděpodobnost, že si desetileté ucho vezme kladný příklad není velká, ale za pokus to stojí :)
Polovinu lidí, co na eventu byli, také znám. Nemám žádný důvod nějak rozporovat logy těch, co byli jen v hospodě, ale do jeskyně nešli (ale proč takovou možnost nemělo více lidí ?). To je každého věc, kolikrát jde a jak plnohodnotně se eventu účastní. Šlo 19 lidí, z toho 4 organizátoři, takže to vyšlo i s náhradníky přesně. Více lze vyčíst z jednotlivých logů, jak se měnil stav přihlášených.

Neboj, nesere mě to, log bych stihl, notifikace jsem už zvládnul :) - jen prostě nechodím na všechny eventy.

a už nic neříkám, páč bych to od Tebe chytnul ještě víc, event plánuji na téma Geoget pro začátečníky a už Tě slyším naživo ... neboj, polovina kamarádů používá GSAK a Ti se hlásit nebudou ;), nechají volné místo pro ty cizí :D
  • 0

#172 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 21:50

A co, zakážete mi geopetanque? Bylo tam bohužel jen pár lidí ... GC1QMB0 ... 16 attended logů ... už se na to vykašlete, prosím.
  • 0

#173 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 22:54

Ani jsem to pro jistotu nečetl celé. Chtěl bych příští rok udělat Event tak pro 70-100 lidí. Jenže - sklep je nutno zamluvit minimálně 1/2roku dopředu. Pak je za každou osobu dopředu (asi 3-4 měsíce)nutno zaplatit 70% zálohu. Nemám představu jak se na to budou kešeři tvářit. Ale jinak to prostě nejde. Já nejsem milionář, abych mohl dopředu zaplatit zálohu na určitý počet lidí a oni mi tam nakonec ani nepřišli. A mini eventíky ? Jejich problém. Ti co tam byli se stejně znali a nový tam nebyli, takže vlastně 0 od 0 pošla.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#174 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 7:23

Witko&Wendy napsal/a:
... vždyť v GC jde hlavně o zábavu:-D

však ano :), proto mi připadně divné kritizovat event (či žádat archivaci), kvůli němuž vzniklo toto vlákno - "Snazim se byt tolerantni, ale udelat si event GC21VN0 pro 4 kamose mi prijde jako naprosty vysmech".
Jen jsem chtěl ukázat, že vše není černobílé, že i na jiné eventy se jde dívat stejným pohledem (omezený malý počet lidí, ...). Tím nemám nic proti eventu GC1M0G6 - byl zvolen náhodně (a kdybych věděl, že se dotknu kolegy Mitáka, tak bych hledal jiný minievent daleko od Brna). Jen netuším, kdo určuje onu hranici přijatelnosti - 4 kamoši, 15 kámošů, 100 kámošů ... 1 cizák, 5 cizáků, aspoň polovina nekámošů autora ...
Jinak z reakcí se mi líbil ten event pro 3 lidi a 500 piv ;) - asi nejtrefněji vystihl absurditu problému.
  • 0

#175 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 7:56

petegeo napsal/a:

DarkLord Reviewer napsal/a:
Zřejmě celou situaci svým vyjádřením jen zhorším, alespoň to pro mne bude poučením, že sem nemám vůbec přispívat ;), nicméně:

Nevim proc bys ji zhorsoval? :o Aspon ja v listingu opravdu nevidim nic proti pravidlum.

Nejde spis jen o stale vzrustajici nevrazivost mezi "geokacerstvem"?
V posledni dobe ji pozoruji stale vic.... :(

A uz vubec nechci hodnotit ty "rozbory", zda ho dali ke schvaleni decka, a jak loguji jine cache, protoze to s tim nesouvisi.

Pro mne osobne je to spis vystraha.



Zabyval jsem se myslenkou usporadat par eventu ve Vojenskem prostoru Brdy (jako napr. turist. prechod VVU 800stovek, geologicke zajimavosti,... ci neco podobneho).
Oficialni povoleni na trasu bych sehnal od vojaku, ale protoze bychom se pohybovali mimo silnice po dohodnute trase, tak na max. 15-20osob. Fyzickych osob. No a kdyz ted vidim tu hysterii, jaka by vznikla, ze se podarilo pred stop stavem zaregistrovat treba jen ctyřem az peti nickum- "geokacerum", jen proto, ze by se na celodenni vylet prihlasili s manzelkou/pritelkyni/detmi... a naplnili tech 20 fyzickych osob....
A co kdyby se pak zjistilo, ze se to povedlo driv lidem, s kterymi se treba znam, nebo s kterymi jsem nejake cache nekde odlovil... :o

Tak si ted ctu ty dnesni diskuzni prispevky, a tak nejak nevim... :(:(:(
Stoji to vubec za to behani po uradech a vyrizovani toho povoleni? :
(


Petře naplánuj to na konec ledna, na více dní s noclehem v terénu a máš filtr jedna radost. Každopádně to běhání po úřadech nevzdávej, nápad je to dobrý.;)
  • 0

#176 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 8:57

moucha111 napsal/a:Petře naplánuj to na konec ledna, na více dní s noclehem v terénu a máš filtr jedna radost. Každopádně to běhání po úřadech nevzdávej, nápad je to dobrý.;)


Coze ?? Brdy ?? V lednu ?? A spani pod sirakem ?? Jedu !! ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#177 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 9:31

kapsa napsal/a:

moucha111 napsal/a:Petře naplánuj to na konec ledna, na více dní s noclehem v terénu a máš filtr jedna radost. Každopádně to běhání po úřadech nevzdávej, nápad je to dobrý.;)


Coze ?? Brdy ?? V lednu ?? A spani pod sirakem ?? Jedu !! ;)

Také bych se přidal, tohle by mi za tu dálku stálo. Trasa aspoń 80 KM.
Klidně i v termínu Hardcore, ten event je tvrdý jen v názvu. Bral bych to i jako pirátský event, na bodu mi nezáleží.
  • 0
Kolo jede

#178 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 9:59

kapsa napsal/a:

moucha111 napsal/a:Petře naplánuj to na konec ledna, na více dní s noclehem v terénu a máš filtr jedna radost. Každopádně to běhání po úřadech nevzdávej, nápad je to dobrý.;)


Coze ?? Brdy ?? V lednu ?? A spani pod sirakem ?? Jedu !! ;)

ja chci takyyyyyyyyyyyyyy :-)
  • 0

#179 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 10:15

bobrb napsal/a:

kapsa napsal/a:

moucha111 napsal/a:Petře naplánuj to na konec ledna, na více dní s noclehem v terénu a máš filtr jedna radost. Každopádně to běhání po úřadech nevzdávej, nápad je to dobrý.;)


Coze ?? Brdy ?? V lednu ?? A spani pod sirakem ?? Jedu !! ;)

ja chci takyyyyyyyyyyyyyy :-)


Tak to uz jsme tri, mozna by to fakt stalo za uvahu. Ten HARDCORE event je fakt malo hardcore (dojet nekam autem, tak prespat a jet zase domu, to neni nic dobrodruznyho). Ja bych to videl na zakaz aut a stanu, sraz nekde na nadrazi, pak tak 10 az 15km pesky s plnou polni, potom "hotel sirak" a nasledne zase 10 az 15km pesky ....

P.S. - Pripadne spojit s odlovem kesky Tok, nez ji ubrecenci zcela zlikviduji.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#180 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 10:23

kapsa napsal/a:
Tak to uz jsme tri, mozna by to fakt stalo za uvahu...


Tak předběžně už jsme čtyři a kdyby sednul termín, je velká šance že by z THC geoteamu šel ještě někdo. Každopádně leden je dosti šibeniční termín, navíc poslední lednový týden jsem v německu, ale jestli budu mít čas, rád se přidám.

ad. zákaz aut atd: nelze než souhlasit, na Toku jsem taky pořád ještě nebyl
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama