Přejít na obsah


Fotka

Jak to udělám v URWIGO?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
787 odpovědí na toto téma

#121 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 16:33

me2d09 napsal/a:
Přesuň klíč do Hráč. To přesunutí do Hráč znamená ve skutečnosti přesunutí do Player.Inventory, takže to, o co ti jde. Je to vidět v tutoriálu Běháme s URWIGO, snímek 117.
To s tou postavou řeš následovně: bude mít akci promluv, ona ti na to odpoví: "tak co, kdy přineseš ten čtyřlístek?".
Čtyřlístek bude mít akci odevzdej s jedním možným cílem a to tou Postavou (nepůjde odevzdat někomu jinýmu). Vypínání při nedonesení nedoporučuji, přece nikde není daný, že si s nim nesmíš pokecat než mu čtyřlístek přineseš.






Díky!!!:D
  • 0
Faya&Freya

#122 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 19:33

Juchů tak už jsem to pochopila....už to jede!;) Ještě jednou díky a velká poklona těm kdo tenhle skvělý prográmek vytvořili a přiblížili Wherigovky i nám obyčejným neprogramátorským lidičkám:D
  • 0
Faya&Freya

#123 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 21:21

:)

Jahn Brown napsal/a:

Jahn Brown napsal/a:
Ahojte. Nedaří se mi použít příkazy spojené s věcmi. Potřebuji umožnit uživateli použít věc - nabídnout mu možnosti. Ukálost "při kliknutí" bych použít neměl. Domnívám se, že bych měl použít příkazy. Jak je nadefinovat a pak aktivovat. Děkuji. Jinak URWIGO zatím superrrrr. Ještě tak týden ...

Asi tomu fakt nerozumim. Stále se mi nedaří obsloužit událost spuštění příkazu spojeného s věcí. Umím Příkaz založit, povolit, ale neumím zareagovat na výběr příkazu. S Samplu se stopkami jsem odpověď nenašel. Díky za radu.

UFF. Tak už se mi to povedlo a problém byl vlastně jednoduchý. Stačilo nastavit že příkaz k veci není přiřazen k žádnému cíli. URWIGO je super...
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#124 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 3:32

Ještě mám jednu otázku: Jak přesně mám ukončit hru? co se má zadávat aby se hra ukončila,ale předtím se vygeneroval kod? díky za radu;)
  • 0
Faya&Freya

#125 pichlik

pichlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 22:32

Ahoj, potreboval bych poradit jak zaridit osetreni vstupu tak aby kdyz se hrac splete a nezada cislo, kdyz je ocekavane, a nebo da zpet nespadla aplikace. Pri chybe to konci hlaskou "1371 attemp to compare number with nill"
  • 0

#126 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 0:31

Máš pravdu, pokud si odpověď porovnával jinak než pomocí = (třeba pomocí je větší než), tak Urwigo netestovalo, že nebylo zadáno číslo a skončilo to chybou.
EDIT: To je již minulost.
Yourself bleskurychle přidal do Urwiga novou událost u Vstupů, aby se to dalo elegantně vyřešit bez uživatelského kódu. Stáhni si tedy novou verzi, kde to již budeš moct udělat (viz obrázek). Samozřejmě událost Při chybě můžeš nechat neošetřenou, při zadání čísla nebo stisknutí zpět to pak nic neudělá (ani chybu, jako dřív).

Přiložené miniatury

  • cislo_nill.png

  • 0

#127 pichlik

pichlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 10:19

me2d09 napsal/a:
Máš pravdu, pokud si odpověď porovnával jinak než pomocí = (třeba pomocí je větší než), tak Urwigo netestovalo, že nebylo zadáno číslo a skončilo to chybou.
EDIT: To je již minulost.
Yourself bleskurychle přidal do Urwiga novou událost u Vstupů, aby se to dalo elegantně vyřešit bez uživatelského kódu. Stáhni si tedy novou verzi, kde to již budeš moct udělat (viz obrázek). Samozřejmě událost Při chybě můžeš nechat neošetřenou, při zadání čísla nebo stisknutí zpět to pak nic neudělá (ani chybu, jako dřív).


V emulatoru po oprave slapou vstupy perfekne, pokud vsak nahraju kartrige do zarizeni tak se chova spravne pouze na PDA, v Oregonu se zobrazi obrazovka s obrazkem vstupu. Hodnota vsak neni ani jak a ani kam zadat, pouze se da vratit zpet. Tim padem je hra ve slepe ulicce, a ja jsem v pasti :(



EDIT: SRY moje chyba pouzil jsem nepodporovany prikaz, vyse napsane tedy berte jako bezpredmetne.
  • 0

#128 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 22:29

Faya&Freya napsal/a:
Ještě mám jednu otázku:
Jak přesně mám ukončit hru?
co se má zadávat aby se hra ukončila,ale předtím se vygeneroval kod?
díky za radu;)

Zobrazením systémové proměnné "Hráč.Odemykací kód"
(ve Zprávě, nebo v Dialogu)

Přiložené miniatury

  • unlockcode.png

  • 0

#129 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 22:40

Pro: ZCh
Díky moc za odpověd:D
  • 0
Faya&Freya

#130 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 19:32

Nemáte někdo převaděč mezi FDL a MP3 ? Nebo aspoň Nějaký pěkný MP3 jako Beep ? Děkuji krásně
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#131 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 19:38

Jahn Brown napsal/a:
Nemáte někdo převaděč mezi FDL a MP3 ? Nebo aspoň Nějaký pěkný MP3 jako Beep ? Děkuji krásně


FDL není ve skutečnosti audio soubor jako je WAV nebo MP3.

Jinak zvuky by jsi měl do cartridge dávat jako WAV a né jako MP3 jak tu někdo dříve chybně uvedl. MP3 v PDA s Wherigo Player for Pocket PC nepřehraješ.
  • 0

#132 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 19:41

Maxinoha napsal/a:Jinak zvuky by jsi měl do cartridge dávat jako WAV a né jako MP3 jak tu někdo dříve chybně uvedl. MP3 v PDA s Wherigo Player for Pocket PC nepřehraješ.


Wherigo player for pocketpc explicitně podporuje formáty MP3, OGG a WAV. Je to napsáno někde v manuálu nebo v tutorialech na wherigo stránkách. MP3 soubory se běžně používají a tohle je poprvé co slyším že nefungují.

(pro openwig by se neměly používat oggy, protože většina telefonů je nezvládne. ale originální Player pokud vím obsahuje vlastní dekodéry)
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#133 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 20:03

Maxinoha napsal/a:

Jahn Brown napsal/a:
Nemáte někdo převaděč mezi FDL a MP3 ? Nebo aspoň Nějaký pěkný MP3 jako Beep ? Děkuji krásně


FDL není ve skutečnosti audio soubor jako je WAV nebo MP3.

Jinak zvuky by jsi měl do cartridge dávat jako WAV a né jako MP3 jak tu někdo dříve chybně uvedl. MP3 v PDA s Wherigo Player for Pocket PC nepřehraješ.

Děkuji, použil jsem WAV soubor a už to hraje. Superrrrr. Urwigo je opravdu skvělé dílo. Děkuji všem autorům.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#134 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 21:31

Dnes jsem v terénu zkoušel cartridge a player v PDA přehrával zvuky v mp3 bezchybně...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#135 Dryjak

Dryjak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 21:41

marram napsal/a:

Je mozne ziskavat informace z GPS do nejake promenne? Datum, Cas, Polohu? Otazka se da rozlozit na dve casti, jde to ve whrigo vubec a kdyz tak jak na to v URWIGO?

Dekuji.

.. me2d09 reagoval ... b ) v urwigo to jde, až bude vydáno někde se to objeví


Docela by se mě tyto údaje hodily, zkousel jsem to co jsem vygooglil a zkousel ruzne varianty .. os.epe, os.longitude ... ale vraci mě to "nil" - nejspíš je to špatně. os.date se chova korektne.
Bodou/jsou někde tyto informace(vnitřní proměnné) uvedené, pokud ano - kde?
Jinak kdy by mohly byt v urwigu k dispozici.
Mějte se .. dry
  • 0

#136 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 21:43

matejcik napsal/a:

Maxinoha napsal/a:Jinak zvuky by jsi měl do cartridge dávat jako WAV a né jako MP3 jak tu někdo dříve chybně uvedl. MP3 v PDA s Wherigo Player for Pocket PC nepřehraješ.

Wherigo player for pocketpc explicitně podporuje formáty MP3, OGG a WAV. ...

Matně si vzpomínám, že když jsem tvořil svoji první cartridge (což je už pěkně dávno - bylo to v době, kdy Groundspeak ještě vydával nové verze builderu jednou za měsíc, nebo i častěji...), tak jsem se potýkal s problémem nepřehrávání .MP3 na PDA.
Což mohlo být způsobeno jak tehdejší verzí playeru, tak i starým operačním systémem na mém starém PDA. Nicméně s .WAW to bylo OK.

Když už se bavíme o těch rozdílech mezi jednotlivými playery - bylo by užitečné dát dohromady tabulku se vzájemným porovnáním rozdílů mezi jednotlivými platformami (tedy co která neumí, a čeho je tedy třeba se vyvarovat a/nebo ošetřit v programu).
Nechce se toho někdo ujmout ?
  • 0

#137 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 6:52

matejcik napsal/a:

Maxinoha napsal/a:Jinak zvuky by jsi měl do cartridge dávat jako WAV a né jako MP3 jak tu někdo dříve chybně uvedl. MP3 v PDA s Wherigo Player for Pocket PC nepřehraješ.

Wherigo player for pocketpc explicitně podporuje formáty MP3, OGG a WAV. ...

Jestli to nebude různými mp3. Myslím variable bitrate x constatnt bitrate, stupeň komprese, zda obsahuje tagy,... Kdysi jsem se setkal s CD-MP3 playerem, který měl s některými těmito věcmi problémy. Tady by to mohlo být podobné.
  • 0

#138 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 8:20

Protože se tu množí otázky, jak to vlastně je, podíval jsem se na to. Poslední vydaná verze Playeru (2.0.5129.5191) používá pro přehrávání zvuků knihovnu FMOD 3.75 pro Windows CE.
Tam se v dokumentaci píše:
FMOD supports mp2, mp3 and Ogg vorbis in this release.

Takže tím je otázka zodpovězena. Nezáleží na bitrate, či jestli je to VBR. Podporováno je vše. Pokud tu existuje někdo, komu MP3 na Windows Mobile 5 a vyšším s nejnovějším Playerem nejdou, ať dá vědět.

Závěr:
Pro zvuky v PPC a OpenWigu používat MP3 (možno i WAV)
pro Garmin používat FDL

  • 0

#139 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 20:39

Da se nejak obslouzit ztrata GPS signalu ? Potreboval bych zajit dovnitr objektu. Pokud je nejaky vstup rozdelany, aplikace spadne. Dekuji za radu.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#140 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 23:24

ZCh napsal/a:
Zobrazením systémové proměnné "Hráč.Odemykací kód"
(ve Zprávě, nebo v Dialogu)



Ahoj,takže ještě jednou, nevím si s tím rady-udělala jsem to,ale nic se mi nezobrazilo.
Takže prosím pro mně ještě jednou a polopaticky:D
Co všechno zadat když:
1.Hráč našel místo kde je ukrytá keš a Wherigo vlastně končí...ukončím zony...a co dál?

2.a taky jak začátek-musí tam být nějaký příkaz aby to hned ze začátku rozpoznalo hráče?nebo ne...nikde jsem to nevyčetla tak se raději ptám..

PS:Omlouvám se že mám pořád otázky...kdyby byl na tohle nějaký manuál;);)nebylo by tolik otázek.

díky moc za radu!:(
  • 0
Faya&Freya




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama