Přejít na obsah


Fotka

Jak to udělám v URWIGO?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
787 odpovědí na toto téma

#101 YourSelf

YourSelf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2010 - 20:00

Diky za odpoved, skoda ... :)
...

Tak jsem tedy ten "nesmysl" docasne vyresil tim, ze se da vypnout/zapnout v nastaveni.
Kdyz je v nastaveni zapnuto "Zobrazit identifikatory misto jmen..." a je vyplneny identifikator, zobrazi se misto jmena v seznamu objektu a vlastnosti a v diagramech.
  • 0

#102 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2010 - 22:58

Ahoj,chtěla bych poprosit o nějaký manuál-pro nechápavé;) Pochopila jsem základ-tvoření zon, ale nevím přesně jak a kde umístit postavy, inventář, úkoly. Asi nezadávám správný postup.např.mám namysli třeba situaci kdy člověk dojde do zony kde je ptáček tam ho najde a má na vybranou tři možnosti, jedna možnost je správná a pustí človíčka dál-druhá možnost jej pošle na jiné souřadnice a tam až dojde do zony tak znovu natrefi na ptáčka který mu kvůli špatné odpovědi odletěl...a tehdy se mu nabídne správná odpověd a posle jej to na další zonu(na tu kterou kdyby odpovědel dobře tak ho to pošle rovnou) a to samé u třetí mžnosti(stejně jako u druhé) posle jej to zase na jiné místo a tam najde ptáčka.... vím že je to celkem složité a ani nevím zda-li jsme to napsala dost srozumitelně.nevím kam přesně co umístit a jaký dát příkaz.Proto se přimlouvám za "návod k obsluze" alespon základ co a kam přidat postavu,věc,ukol...v jaké posloupnosti...atd.pořád mi to píše chybu-předchozí řetězec...atd.:( Omlouvám se nejsem žádný počítačový maniak-ale podle toho manuálu na základ(Zony)jsem se naučila..takže ještě jednou prosím prosím o nějaký obsáhlejší manuál na složitější cartridge.;)|Ještě jednou moc děkuji!!!!!!:D
  • 0
Faya&Freya

#103 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 10:43

YourSelf napsal/a:
Tak jsem tedy ten "nesmysl" docasne vyresil tim, ze se da vypnout/zapnout v nastaveni.
Kdyz je v nastaveni zapnuto "Zobrazit identifikatory misto jmen..." a je vyplneny identifikator, zobrazi se misto jmena v seznamu objektu a vlastnosti a v diagramech.


Super, dekuju moc. :)

... ted uz jenom najit nejaky cas na vetsi projekt ;)
  • 0

#104 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 15:51

Chtěl jsem si přidat do cartridge zvuk. Napasoval jsem to tam tak, jak mám v obrázku, ale nehraje. Úmyslem bylo, aby se zvuk ozval při vstupu do zóny. Mám něco špatně? Díky

Přiložené miniatury

  • wherigo_zvuk.jpg

  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#105 Vinoteka

Vinoteka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 16:48

Olivin napsal/a:
Chtěl jsem si přidat do cartridge zvuk. Napasoval jsem to tam tak, jak mám v obrázku, ale nehraje. Úmyslem bylo, aby se zvuk ozval při vstupu do zóny. Mám něco špatně? Díky


Měl jsem podobný problém, zvuk se však nepřehrával pouze v emulátoru, když jsem ho natáhl do GPS (Oregon 300), tak zvuk jel korektně. Používal jsem soubory typu *fdl - určené pro Oregon.
Zkoušel jsi to v navigaci?
  • 0

#106 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 16:57

Zatím jen v emulátoru. Zkusím tedy v navigaci. Díky
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#107 Vinoteka

Vinoteka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 17:18

Ajajaj!!! Po dnešním UPDATE URWIGA mi nejede jediná cartridge! A to jak moje, tak třeba běhací nebo Pražský hrad. Je to jen u mě nebo je někde chybka? Zkoušel jsme 2 kompy a 2 systémy (XP a W7) Díky za info!! :(:(
  • 0

#108 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 19:21

Vinoteka napsal/a:

Olivin napsal/a:
Chtěl jsem si přidat do cartridge zvuk.

Měl jsem podobný problém, zvuk se však nepřehrával pouze v emulátoru, ... *fdl ...

Vždy zadávej dva zvuky - jeden ve formátu .fdl, druhý ve formátu .mp3. FDL přehrají Garminy, MP3 ostatní včetně OpenWig.

Faya&Freya


Ptáčka umísti do první zóny. Při špatné odpovědi použij příkaz "Přesuň" "1. zóna" "2.zóna". Na dotaz musíš zadefinovat "Vstupy", odpověď ošetříš v události "při získání odpovědi".

Přiložené miniatury

  • help-01.jpg

  • 0

#109 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:18

Jahn Brown napsal/a:
Ahojte. Nedaří se mi použít příkazy spojené s věcmi. Potřebuji umožnit uživateli použít věc - nabídnout mu možnosti. Ukálost "při kliknutí" bych použít neměl. Domnívám se, že bych měl použít příkazy. Jak je nadefinovat a pak aktivovat. Děkuji. Jinak URWIGO zatím superrrrr. Ještě tak týden ...

Asi tomu fakt nerozumim. Stále se mi nedaří obsloužit událost spuštění příkazu spojeného s věcí. Umím Příkaz založit, povolit, ale neumím zareagovat na výběr příkazu. S Samplu se stopkami jsem odpověď nenašel. Díky za radu.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#110 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:34

TO:Pro KešTom

[quote]Faya&Freya[/quote]

Ptáčka umísti do první zóny. Při špatné odpovědi použij příkaz "Přesuň" "1. zóna" "2.zóna". Na dotaz musíš zadefinovat "Vstupy", odpověď ošetříš v události "při získání odpovědi".[/quote]

Děkuji moc za odpověď.Jdu na to :P-snad to zvládnu-:o
  • 0
Faya&Freya

#111 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:51

Faya&Freya napsal/a:


No zkus zkouknout v emulatoru tenhle soubor (pokud se mně ho podaří připojit).
V rámci výuky v URWIGO jsem zkusil tvůj nápad někde na Petříně. Je to jen pokus a texty by se musely zkulturnit.

edit: soubor o několik příspěvků níž.
  • 0

#112 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:21

Dovolila jsem si hru také stáhnout a podívat se na ní. U postav a věcí nefunguje na Garminech příkaz Po kliknutí (je to u něj dokonce napsáno), musí se to udělat přes: Příkaz - Nová položka - např. Promluvit. V terenu by to bylo nehratelné. Jinak ale dobrá práce!
  • 0

#113 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:39

evass napsal/a:
Dovolila jsem si hru také stáhnout a podívat se na ní.
U postav a věcí nefunguje na Garminech příkaz Po kliknutí (je to u něj dokonce napsáno), musí se to udělat přes: Příkaz - Nová položka - např. Promluvit. V terenu by to bylo nehratelné.

Jinak ale dobrá práce!


Já to na Garminu nezkoušel. Ale, že je příkaz po kliknutí na Garminu nefunkční je pro mě novinka:o. Informace o nefunkčnosti je poněkud nešťastně schovaná ve vyskakovací bublině. To mě ani nenapadlo protože třeba u příkazu zobrazit obrazovku je u volby location rovnou zobrazena dole chyba. Ještě se mám hodně co učit:(
  • 0

#114 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 22:15

Myslím, že jsi na dobré cestě. Hra se stejně musí vždy vyzkoušet především na Oregonu, takže bys na to přišel sám. Nejdůležitější je stejně nápad a je vidět, že nápady máš. Těšíme se na tvou WIG!
  • 0

#115 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 22:53

Tak přikládám soubor snad funkční i pro Garmin ale hlavu za to nedám:D. Nápad nebyl můj. Právě že, mě nic nenapadá tak zkouším cizí. A teď otázečka. K čemu se dá využít vložení postavy v zoně na konkrétní souřadnice když se postava zobrazí už při vstupu nebo už při přiblížení k zoně?

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  10.rar   4,07K   0 Počet stažení

  • 0

#116 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 22:56

každý předmět má svoje vlastní souřadnice, a objevuje se jeho vlastní šipka. můžeš mít zónu dva kilometry širokou a postavy budou stát na konkrétních místech (např. hlídat kešku) pokud vím tak tyhle souřadnice můžou být i mimo zónu
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#117 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 23:39

Jo, můžou být i mimo zónu, ale je to trošku zvláštní, protože když za nima půjdeme (za šipkou), vyjdeme ze zóny a oni nám zmizí. Pokud se nastaví vlastnost ObjectLocation u postavy či předmětu na false nebo InvalidZonepoint (v urwigu je to ta volba Anywhere/Kdekoli) tak se pak v Oregonu/Playeru zobrazuje u postavy/předmětu nápis here, ať stojíme kdekoli v zóně.
  • 0

#118 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 4:01

Coyote.cz napsal/a:

Faya&Freya napsal/a:


No zkus zkouknout v emulatoru tenhle soubor (pokud se mně ho podaří připojit).
V rámci výuky v URWIGO jsem zkusil tvůj nápad někde na Petříně. Je to jen pokus a texty by se musely zkulturnit.

edit: soubor o několik příspěvků níž.



Mockrát děkuji, ani nevíš jak mi to pomohlo! Je pravda že mám ještě spoustu další práce a otázek, ale nechi otravovat-snad to vyřeším nějak sama-jinak se zase ozvu.;) možná dřív než tušíte;)
Ještě jednou dík:D
  • 0
Faya&Freya

#119 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 15:11

Hahaha:Dmusím se smát sama sobě;)moc dlouho mi o nevydrželo.Opět potřebuji pomoci a rady:o nevím jak je to s inventářem-jestli ten musím zřídit a v které sekci-taky příklad: Jedna postava mi dá klíč-ten si musím uschovat,ale dále jej nebudu používat(neboť ani tak nejde o ten klíč,ale o to číslo klíče-souvislost z čísleným zámkem na keši)a pak další věc-postava zadá ukol najdi čtyřlístekk na louce-mám ukol pošle mně to na louku tam najdu čtyřlístek ten si uložím do inventáře a jdu zpět k té postavě a tam mám na rozmyšlenou 2 možnosti bud mu ho dám a ten mi za něj pak dá další věc(klíč) a nebo mu jej nedám a on mi odpoví že na mně ....:D(takhle vulgárně to zsamo nebude) a mou hru na místě ukončí. Můžete mi prosím,prosím poradit jak na tuhle situaci?obzvláště s tím inventářem.....:Dpěkně prosím smutně koukám:(:(:( Díky moc!za pomoc!;)
  • 0
Faya&Freya

#120 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 15:42

Přesuň klíč do Hráč. To přesunutí do Hráč znamená ve skutečnosti přesunutí do Player.Inventory, takže to, o co ti jde. Je to vidět v tutoriálu Běháme s URWIGO, snímek 117. To s tou postavou řeš následovně: bude mít akci promluv, ona ti na to odpoví: "tak co, kdy přineseš ten čtyřlístek?". Čtyřlístek bude mít akci odevzdej s jedním možným cílem a to tou Postavou (nepůjde odevzdat někomu jinýmu). Vypínání při nedonesení nedoporučuji, přece nikde není daný, že si s nim nesmíš pokecat než mu čtyřlístek přineseš.

Přiložené miniatury

  • inventory.jpg

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama